Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

katalienka
22. bře 2006

ja som zistila, ze STM - symptotermalna metoda pri polycystickych vajecnikoch vooobec nefunguje...teda ked sa sleduje hlien, krcok maternice a teplota. teplota este mozno.ale zvysok nie.

len
22. bře 2006

Tak to bohužel nevím, tenhle problém naštěstí nemám ☹

deni
autor
22. bře 2006

ahojky, tak se k vam zase na chvili hlasim... jsem v praci, takze tak odskakuju 😉
muzu se zeptat co je presne ta STM? a vcem to spociva?
a ty si Len meris teplotu? kolikrat denne se to dela, abys pak presne znala svoje telo a lehce zjistila, kdy teda ty plodne dny mas a kdy ne.

doktor mi rekl jen to, co jsem vam napsala. a ze jsem toho napsala hodne 😀
na muj vkus toho taky nakecal dost, na to, ze jindy nemluvi vubec - kdyz me prohlizi nebo predepisoval HA.

herminka
22. bře 2006

Deni, STM se syptotermální metoda - sleduješ si teplotu (měří se 1x denně vždy po probuzení) a další symptomy (proto ten název) - hlen a polohu děložního hrdla. Víc o tom např. zde:
http://www.rodina.cz/clanek3694.htm

deni
autor
22. bře 2006

diky, mrknu na to.

deni
autor
22. bře 2006

no tak musim rict, ze je to dost slozity. a ty grafy... kdo tomu ma rozumet a taky ze teplotu ovlivnuje i pitomy vstani pro teplomer, kdyz si to chcete rano zmerit. a kdyz vstanu v noci na zachod tak to taky ovlivnuje a ja vstavam treba 2x za noc. a rano si to ani nepamatuju, jestli jsem byla 😀
takze tahle metoda pro me asi nehrozi, je to moc slozity.

a to se ty ovulacni kalendare (kam se zapisuje teplota) prodavaji nebo se daji dostat od gynekologa?

zmrzlinka
22. bře 2006

takze proste ked chcete mimco,treba sa proste milovat cely mesiac 😀 😉 Ja som niekde citala,ze ked chcete otehotniet,tak je dobre ked nemate pohlavny styk dva-tri dni,ze potom su tie spermie kvalitnejsie 😀 🙂 a je vascia sanca otehotniet.Ci to je pravda neviem.Na mimcu budeme pracovat,tak za dva roky,tak sa potom ozvem 😀 😎

majcik
23. bře 2006

Mne sa zda symptotermalna metoda dost narocna, bilingsovej sa nevenuje ziadna z Vas? Pri nej nie su tie sledovania a vyhodnocovania az take zlozite ... A tato metoda je vhodna pre zeny s pravidelnym, nepravidelnym cyklom, po porode, pri prechode ... proste da sa to hocikedy. 🙂

caraida
23. bře 2006

deni,tie vstavania za noc su ok, min. hodinu pred meranim by si ale mala lezat v pokoji a celkovo spat aspon aspon 5 h. ale su zeny, u ktorych sa teplota nemeni ani po vstavani, su zeny, u ktorych sa odrazi na teplote aj vanok vetra. a preto ja sledujem k teplote aj hlien a zichrujem to v case, ked predpokladam ovulaciu, testom z mocu (to bolo tak v obdobi, ked sme este male neplanovali). teraz uz len orientacne teplotu okolo ovu (a pred menzes, aby som vedela, kedy pride 🙂 ) a hlien vzdy, to sa nejako neda odvyknut. ale je pravda, to meranie je niekedy dost otravne.

ako to robia babenky, ktore robia sichty, alebo maju male deti, ku ktorym vstavaju, netusim. ale na fore, kde cucam dobre rady uz par rokov, su aj take. urcite to nie je metoda pre kazdeho, ale je to alternativa pre tych, ktori nechcu tablety a neznasaju dobre kondomy...😖 patentex je dobra vec, ale poslednou dobou sa to palenie neda vydrzat.... 😒

caraida
23. bře 2006

deni, takych ovu kalendarov je kopec na nete, dokonca mozes viest svoj cyklus online na serveroch asko wunschkinder.net a pod. je ich vela. ja mam nejake v pdf. subore, ale v nemcine, ak chces, mozem ti to poslat. ja som si kedysi kupila teplomer (no teda je to priamo kvazi na vyhodnocovanie cyklu, ale na to nespolieham), no a ten si pamata teploty poslednych 6 mesiacov. takze zapisujem, len ked mam cas. na zaciatku som mala digitalny teplomer na dve des. ciarky (dostanes v lekarni), co si tiez pamata poslednu hodnotu. ono to trva par cyklov, kym ako-tak vies odhadnut, co sa deje. a mozno az roky, kym sa odhodlas na svoje telo spolahnut...ale tym, ze dieta by bolo vitane, dava to priestor na experimenty a testovanie samej seba.....

majcik
23. bře 2006

Suhlasim aj s tym, ako pisali niektore baby, ze ina je situacia napr. ze este hned nechceme mat prve dieta, ale podari sa skor a ine je to vtedy, keby sme mali napr. 2 deti a z vaznych dovodov ozaj nechceme mat dalsie - tam treba ist viacej na istotu a neriskovat..

len
23. bře 2006

Deni, já si měřím jenom teplotu, ostatní příznaky STM si hlídám jen občas. Nepoužívám to totiž jako plnohodnotnou antikoncepci (máme k tomu ten Pharmatex), spíš mě zajímá, jestli a kdy mi proběhla ovulace a na to měření teploty v pohodě stačí. Měřím každé ráno v šest, i o víkendu mám na tu dobu nastaveného budíka (pak zas usnu 😉 ) a teploměr mám prostě nachystaný vedle postele, takže po něm jen sáhnu. Co se týče nočního vstávání, různé doby spánku atd., no prý to vliv má, ale dle mého to není nijak dramatické, občas to vidím, když třeba jdu spát o hodně později nebo naopak vstávám dřív, teplota se trošku pohne (směrem dolů), ale když to měřím každý den, všecko se to nějak srovná a ovulaci poznám naprosto bezpečně, ten výkyv teplot je tam velice snadno rozpoznatelný, i kdybych si to trochu rozhodila, tohle vidím jistě. Je to pro mě takový malý vstávací rituál - zazvoní budík, slupnu prášek na ŠŽ, změřím teplotu a nakrmím myši 😀 , když si to takhle zafixuješ, nebudeš zapomínat 😉
Jinak nemám žádný ovu kalendář, graf teplot si maluju na obyčejný čtverečkový papír 🙂
A opravdu to zkus, je to moc zajímavé 🙂 A investice jsou 150,- Kč do jednoho "soukromého" digi teploměru, který ti bude ležet vedle postele a nikdo na něj nesmí sáhnout 😀

deni
autor
23. bře 2006

Len, to jsi to popsala hrozne hezky a poučně, jak to děláš ty. hned jsi me na to navnadila, ze to taky zkusim.
a opravdu musim kupovat novy digi teplomer? nepostaci obyc. rtutovy, ktery mame doma. stejne bych se s nim merila jen ja. jen obcas se s nim meri pritel, kdyz je nemocny a citi ze ma horecku. ale to je jednou za uhersky rok 🙂
ja totiz nekde cetla, ze ten rtutovy je na hodnoty presnejsi a nema takove odchylky jako digitalni.

deni
autor
23. bře 2006

a co znamena ten prasek na ŠŽ? to vis, na me nemuzes chodit se zkratkama 😀
aspon zatim ne 😉

honzina
23. bře 2006

Pokud mám správný informace, tak zkratka ŠŽ je štítná žláza... celkem logický, ne? 😉

len
23. bře 2006

Deni, stačí jakýkoli, jen mě se nechce zavádět si tam teploměr, kterým se měří všecko, takhle mi to přijde nějak hygieničtější 😉 A navíc mám jistotu, že si ho někdo nepůjčí a nezaloží, abych ho pak ráno nemusela hledat. Takže mám svůj vlastní. Ten digi mám proto, že mám naprosto neopodstatněnou fóbii z toho, že ve mě ten skleněný rtuťák praskne, pořeže mě, otrávím se rtutí a umřu 😀 Ale máš pravdu, o rtuťovém se říká, že je mnohem přesnější (jenomže ona se tam ta desetinka v průměru stejně ztratí), ten digi je zase rychlejší a když naměří, tak zapípá (ten můj měří do půl minuty).
Jo ŠŽ je moje nemocná štítná žláza, na kterou musím brát každé ráno hormony, takže to s antikoncepcí nemá nic společného. Jen to, že se bez tohohle prášku bohužel už sedm let neobejdu, takže jeho braní mám pevně spojené se zazvoněním budíku a k tomu jsem teď přidala i to měření 🙂

mobina
23. bře 2006

Deni moc se v tom nevyznám, ale myslím, že u digitálního ti tepolta naskočí dřív. U rtuťového to chce alespoň 10 min.
Záleží na tobě 😉 Já bych byla určitě pro rychlejší variantu...

honzina
23. bře 2006

Mobi, ještě existují tzv. rychloběžky. A ty jsou taky rtuťový. 🙂 Používají se hodně v nemocnicích na měření teplot miminek.

mobina
23. bře 2006

honzi tak to se přiznám, že jsem se s rychloběžkou ještě asi nesetkala....všude používají digitál....i pejskům 😅 😀

leniik1
23. bře 2006

Rychloběžky používají v nemocnicích protože se rychle načte teplota a pak vydrží delší dobu na výsledné hodnotě a tyto teploměry jsou delší než klasické.Potom se klasicky setřepe.Je to dáno tím, že ta trubička se rtutí je zúženější než normální teploměr má.

honzina
23. bře 2006

Leniik, já se setkala i s rychloběžkou, která rychle běžela nahoru i dolů (jakmile už nebyla zahřívána), takže se nemusela setřepávat. Musí se u ní ale dávat pozor na to, abys teplotu prohlídla dřív než teploměr vytáhneš. 😉

deni
autor
23. bře 2006

sorry, za tolik prispevku, nez to odeslu, tak si vzdycky vzpomenu jeste na neco dalsiho, co chci napsat:
a ten ctvereckovany papir je dobra vec - splni ucel jako kaledar, ze?
hlavne me ujistilo v tom, ze to asi nebude zas tak slozity, kdyz jsi napsala, ze vykyv teplot je snadno rozpoznatelny.
a vadi, kdyz se na noc zakryvam jeste dalsi dekou na perinu? ono totiz nez usnu, tak mi je hrozna zima na nohy, ale rano nebo v noci se pak probudim uplne spocena, takze bych si asi rano namerila vysokou teplotu 😀 ???

a jinak dnes jsem oblitavala lekarny v okoli a zjistovala ceny Pharmatexu (cipku a kremu). krem je drazsi, protoze vydrzi "v akci" dyl (10hod), narozdil od globuli. ale zas globule se musi zavadet po kazdem novem styku. takze myslim, ze ikdyz se s pritelem milujeme skoro kazdy den, tak rozhodne nepromilujeme 10hod vkuse, takze v tomhle je krem zbytecny. videla jsem ten davkovac, to asi krem na moc dlouho nevydrzi (odhaduju na 5 naplneni).
globuli je 10 a u nas je nejlevnejsi asi za 220,-kc. no nevyrovna se to cenove HA (to jsem dala 270kc na 3 mesice a mohli jsme se milovat kolikrat chteli). ale kdyz uz jsem se rozhodla ze vysadim, tak nebudu zbabele utikat 😀
zatim jeste beru HA ale 12. dubna bych mela po pauze znovu brat dalsi HA. no a to uz nebudu. takze nové ochraně trikrát zdar!!! 😀

deni
autor
23. bře 2006

Len, tak to jsem nevedela, ze musis brat praky na stitnou zlazu ☹

deni
autor
23. bře 2006

Len, tak to jsem nevedela, ze musis brat prasky na stitnou zlazu ☹

len
23. bře 2006

To nic, není to žádná tragédie (moje ŠŽ) 🙂
Podle mého jde o to, abys pořád měřila za stejných podmínek, čili buď pořád zakrytá nebo pořád neodkrytá, já měřím pod peřinou, protože bych jinak umrzla 😀
Krém nám nedávno vydržel na dvanáct naplnění, ale musí se taky zavádět před každým stykem. Další rozdíl jsme objevili až při testování obou - krém krásně voní, zatímco globule jsou cítit trochu chemicky. Krém ale zase trochu zvlhčuje. Jo jo, cenově je to holt dražší ☹

leniik1
23. bře 2006

Jo to ano ale je ještě druhý typ, který zůstane dýl a lékaři ho používají ¨často.

leniik1
23. bře 2006

Na měření bazální teploty je stejně doporučován axiální teploměr.JO TEN CO JSEM POPSALA JE LÉKAŘSKÝ MAXIMÁLNÍ TEPLOMĚR.

deni
autor
23. bře 2006

no asi jeste pri tom Pharmatexu zkusim merit tu teplotu (jen tak pro sebe bokem), a pak to treba casem budem vyuzivat ale asi ne spolihat na to vzdycky.
muzu si kdyztak napsat k tobe o radu, kdyz nebudu vedet neco s tim merenim a zapisovanim, ze jo? 🙂

deni
autor
23. bře 2006

Len to byla zprava pro tebe 😉

deni
autor
23. bře 2006

Len: tak to jsem nevedela, ze i krem se musi aplikovat pred kazdym novym stykem 😕