Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

eirin
12. led 2009

Tuto metodu používám dlouhých 12 let a přijde mi spolehlivá, neotěhotněla jsem.

lilix
12. led 2009

tato metoda je mozno nespolahliva vtedy, ked sa muz po opakovanom styku neumyje. doporucujem poriadne sa vyumyvat, potom sa nic nestane. 😉

gumidek
12. led 2009

Ahoj, u nás to fungovalo spolehlivě do okamžiku, kdy jsme si řekli, že zkusíme mimčo. A hned první měsíc jsem otěhotněla. Ale určitě to chce sebeovládání od partnera. Jinak se průšvih může stát velice snadno 😀

h.a.i.n.y
31. bře 2009

Ja tiez s partnerom praktizujem prerus. sex uz 4 roky a zatial nic ... Ale keby sa nieco stalo bola by som len rada .. Hoci som este len v 3. rocniku na VS. Ale mam otazku.. Co si myslite ako to robia starsie pary??? .. Napriklad nasi rodicia ??? Ja si myslim ze taktiez pouzivaju iba tuto metodu lebo silne pochybujem zeby niektora starsia zena brala tabletky alebo nieco podobne .. Co si vy o tom myslite ?

mukky
31. bře 2009

tak my tuto antikoncepciu mame uz cez 10 rokov,a nic sa nestalo,az som mala obavy,no ked sme sa rozhodli pre nasho drobceka,otehotnela som hned 🙂 ,muz sa ma predsa vediet ovladat,nie je predsa zviera 😠 😀 ,no moj muz nechape ako je mozne ze sa niekto smykne 😀 😀 😝 ,ale je pravda ze teraz po porode si vravim co ak...ale ak by bolo,budem sa tesit 🙂

a1211
1. dub 2009

ahoj holky přeruš.sex praktikujeme už rok a zatím nic🙂

emily
1. dub 2009

my sme tiež s manželom praktizovali tuto metodu a tiež sa za 5 rokov nič nestalo a potom sme si povedali že už je na čase mimi 😉 a bolo do pol roka, teraz máme ročnu slečnu 😉

h.a.i.n.y
8. říj 2009

Ahojte baby. Pouzivate tuto metodu aj pocas plodnych dni alebo iba pocas neplodnych?

ivirk
8. říj 2009

deni citala som tvoj prvy prispevok a mam pocit ze si sa trosku sekla s tematikou. Tu sme tie, co chceme babatko, nie tie čo hladame sposob ako sa mu vyhnut! 😠

rhodosbb
8. říj 2009

ivirk, deni ten prvy prispevok pisala este v roku 2006 a teraz uz ma vyse rocne babo 😉

h.a.i.n.y
16. říj 2009

Ahojte. Aka je pravdepodobnost ze som tehotna ked sme tuto metodu tento mesiac praktizovali pocas plodnych dni???

makinka.1
16. říj 2009

My tuhle metodu pouzivali asi 13 let v bez problemu.Az ted-kouknete mi na nastaveni. 😀

lulinka005
4. pro 2009

Ahoj holky, snad mi tu někdo poradí, plánuju vysadit po roce antikoncepci, protože mi nedělá dobře jak psychicky, tak fyzicky. Chtěla bych se zeptat, můj přítel je velice šikovný a pokud se jedná o přerušovanou soulož, vždycky zvládne vytáhnout včas, praktikovali jsme to tak celý rok s HA, ale teď už ji nechci a kondomy my neradi. A HA pro mě byla cenově mnohem výhodnější než různé Pharmatexy, čípky apod. Proto bych se chtěla zeptat, jestli si myslíte že opravdu záleží na šikovnosti partnera (teĎ se ptám holek, které toto tvrdí) či jak by v mém případě postupovaly? Díky 🙂

veronikaprostenika
4. pro 2009

luli:ahoj 😉 , s přítelem to tak "praktikujem"skoro dva roky a zatím ok.

scai
4. pro 2009

my jsme to praktikovali 2 roky a nehoda se nestala... 😀

zuny
20. led 2010

Ahojky, pořád váhám, jestli mám vysadit antiko už teď nebo později.Po porodu jsem pár měsíců neužívala, teď je mám zhruba jen 3 měsíce, ale zjistila jsem, že mám daleko menší chuť na sex 😠 . Chtěli bysme za nějaký čas druhé dítko, a tak si říkám, že si teď "užiju" 😀 , protože třetí bysme už asi nechtěli....Při prvním jsem otěhotněla hned první cyklus. Jaké máte zkušenosti?

katkamarek
20. led 2010

zuny, je to podla mna velmi individualne a myslim, ze ziadna z nas ti nepovie, ze kludne sa na tuto metodu spoliehaj. Ja ked som nebrala HAK, tak sme sa spoliehali iba na prerusovanu suloz a nestalo sa nic, ale vyzera to tak, ze ja budem mat nejaky problem, takze mozno aj preto sa nic nestalo. Ked chcete mat druhe babo, nechces brat HAK, ani pouzivat ine metody, tak si myslim, ze toto je pre teba fajn, ja by som to na tvojom mieste aspon tak brala, ze ked sa nezadari fajn, funguje to a ked sa nahodou zadari, tak tiez fajn, ved druhe babo chceme aj tak, co uz ked prislo skor 😀

katrenka111
6. srp 2010

caute baby,chcem sa opýtat či je možne otehotniet pocas 2stykov po sebe,samozrejme prerusovaných? lebo ževraj po 1ejakulacii sa tam možu nachadzat este spermie....je to možne???

sylvka
6. srp 2010

katre a za jak dlouho byl druhej sexík?oni ty spermie maj ňákou životnost...ale jinak si myslim,že to možné je. 🙂

katrenka111
6. srp 2010

@sylvka asi za pol hodku/hodku tak nejak ale to bolo v nci no jednoducho sa mužík prebral a bolo....a po 1raze nebol ani pišat ani nic.....takže neviem

katrenka111
6. srp 2010

nikto nic???

sylvka
6. srp 2010

já myslim že to možný je. 🙂

katrenka111
6. srp 2010

@sylvka no tak to som zvedava lebo už aj ms meska... vždy si dava pozor už fungujeme takto 2rok a zatial nic,to by bola fakt nahoda...totiž vtedy som si to ani neuvedomila až rano som nad tým rozmýslala,že bože co to....

katrenka111
6. srp 2010

@sylvka ale zas zavisi to aj od ovulacie ci nie???

paolin
6. srp 2010

taky myslím, že to možné je. spermijky přežívají až den, ne?
na ovulaci taky záleží. někdo může ale otěhotnět i den před menzes. udělej si testík a uvidíš.

katrenka111
6. srp 2010

@paolin no lenže ja som mala posledne obdobie dost nepravidelný menzes...takže skusim este tak týžden pockat a potom sa uvidi... ale zatial príznaky žiadne len včera ma trosku bolelo brucho ale už je to ok...

katrenka111
6. srp 2010

stalo sa to este niekomu???

terinda
6. srp 2010

katrenka, ano je to možné. Moje kamarádka tak nechtěně otěhotněla...
Přerušovaný styk není spolehlivá antikoncepce.

katrenka111
6. srp 2010

@terinda podla mna je len aj na to treba obcas prihliadat a davat pozor....no ale nic nie je 100%

terinda
6. srp 2010

Jak myslíš 😉