Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

mixka
20. bře 2006

no ja osobne som tuto metodu nevyuzivala nikdy a ani by som sa na nu nespoliehala. uz aj "kvapky rozkose", ktore idu z muza pri sexe este pred samotnym vystrekom mozu obsahovat spermie. a tam moze byt akurat ta jedna potvorka...

emjee
20. bře 2006

prerusovany styk nie je antikoncepcia, to ti povie kazdy gynekolog
je pravda, ze zena je plodna len par dni ak nie len par hodin, takze sa pri takomto "chraneni sa" nemusi nikdy nic stat, ale moze, dokonca hned na prvy krat

deni
autor
20. bře 2006

mixka: "kapky rozkoše" obsahují prý míň jak 5 milionu spermii, takze nejsou tak rychly a vykonny, aby vyhraly 😀

emjee
20. bře 2006

tak na to by som sa teda nespoliehala 😢 ak nechces kazdy mesiac trpnut, ci ano alebo nie, potom mas k dispozicii kondomy, cipky, pesar 🙂

deni
autor
20. bře 2006

emjee: ja vim, ze to neni antikoncepce, ale jak rikam, pokud chceme oddalovat mimi, tak se to da.
kdybych byla napr. studentka a vazne dite nechtela, tak samozrejme nevysazuji, ani kdyby mi bylo stokrat blbe z prasku.

mixka
20. bře 2006

ja som citala, ze tam moze byt celkom zdatny borec 😀

deni
autor
20. bře 2006

ano spermicid chceme taky vyzkouset. a umite si pocitat plodne a neplodne dny?

lucinecka
20. bře 2006

Deni, já bych na to rozhodně nespolíhala, známí taky vysadili HA a spoléhali na přerušovanou soulož a počítání plodných a neplodných dnů a teď doma mají měsíčního Deníska 🙂

deni
autor
20. bře 2006

emjee: ty ses vdavala v Malackach? my tam jezdime skoro kazdy mesic. pritel tam ma sestru. ta se tam prestehovala za manzelem. maji 3 letou holcicku.
Svatbu meli v restauraci Srdiecko - jestli ti to neco rika 😉

newyorkgirl
20. bře 2006

deni, ja som vysadila HAK a pouzivali sme ine metody a aj tak som do 4. mesiacov otehotnela 😎 cim ta nechcem strasit, ale naozaj je to len pre "odvaznych" 😉

mixka
20. bře 2006

ja mam absolutne presny cyklus, takze 1. den ms je prvy den cyklu a cca 12 - 14 mam ovu, to citim aj v bruchu a nemusim nic ratat. a na 28 den je zase 1. den ms.

nsoci
20. bře 2006

Radšej by som pridala ešte niečo...prerušovaný styk je nanič... 😖 môj názor.

deni
autor
20. bře 2006

kazdy musi pocitat, ze tato ochrana neni spolehliva. proto se ji nebojim 😎 v zivote musi byt nejaky vzrůšo! 😀 a pokud mame kde bydlet a mame praci a chceme spolu zit, tak se vazne neni ceho obavat. proste kdyz to prijde, tak to prijde 😉
a taky si myslim, ze me bude bavit vymyslet nove metody ochrany (jako co dnes vyzkousime - kondom, krem?) a pocitat si plodne a neplodne dny...

mixka
20. bře 2006

pocito ma asi nsoci pravdu, ale vravim, ze nemam otestovane, tak som si to len skusila predstavit a ani ta predstava ma veru nenadchla 😠 .

nevesta
20. bře 2006

Kamoska sa tiez spoliehala na prerusovanu suloz a cuduj sa svete Vaneska ma uz 5 rokov 😉 , takze ako antipkoncepcia to fungovat nebude. Btw, tiez to boli len kvapky rozkose 🙂 😉

mixka
20. bře 2006

co je to za zivot, ked si musis odopierat rozkos??? 😀 😀 😀

princezna
20. bře 2006

Deni nám se za sedm let " nic nestalo" a to prášky neberu a nikdy jsem nebrala
takže u nás to funguje 100% a bez krémů a jiných "chemikálií"

mixka a neni to odpirani so rozkose

mixka
20. bře 2006

no neviem, ved ja len teoretizujem pisem, ze nemam odskusane... ale asi by ma nenadchlo, keby som prezivala vasen a rozkos a manzelik by musel mat akurat pauzu, ale mozem sa samozrejme mylit...

metal_ada
20. bře 2006

deni...
takto "fungoval" nas sexik asi tak rok, az kym som neotehotnela. ale vobec to nelutujeme. ked sme sa s mojim milym bavili na temu svadba, povedal ze sa nemame este kam ponahlat. ale uz nosim pod srdieckom babatko, takze uz sa musime aj trocha poponahlat 😉
ako som to tu uz niekde citala nic nie je 100%... skor ci neskor by sa TO aj tak stalo, ved pohodicka nie? 🙂

deni
autor
20. bře 2006

princezna: diky tobe se objevil i kladny nazor na vec 🙂
a jak to provadite, pocitas si i plodny dny nebo si delas ovulacni testy, meris teplotu?

ini
20. bře 2006

my fungujeme vyse 7 rokov tak isto, nikdy so HAK nebrala, max. sme mali kondom a nic...co ma byt sa stane, ak raz otehotniet mas, tak otehotnies hocikedy , jedna kamaratka,, brala HAK a otehotnela...

deni
autor
20. bře 2006

tak vidite holky. chce to trochu ovladani se! 😀
vsechno jde. no mimochodem - pred chvili jsem videla na Nove znovu ten dokument co sel minuly rok - o te pani jak rodila. no proste krasny mimčo 😉
koukal na to nekdo???

ini
20. bře 2006

ja veru nie, tu novu nemame ☹ , ale minule bolo nieco take v crepinach na jojke

deni
autor
20. bře 2006

hned jsem se pritele ptala, zda by byl taky u porodu 🙂 a on, ze by pry asi omdlel. ale myslim, ze by to rad zazil 😉

deni
autor
20. bře 2006

nemyslim to omdleni 😀 ale ten pocit, hladit svou milovanou, kdyz je v tezkych chvilich a videt prichod sveho potomka 😵

ini
20. bře 2006

moj uz vie, ze tam bude musiet byt 😀 , ked sme boli spolu pri splodeni preco by nemal byt aj pri porode... 😉 a nech vidi na vlastne oci ako zeny trpia

len
20. bře 2006

Já nic proti, ale Pearl index téhle "antikoncepce" je někde kolem deseti (6-17), tzn. do roka otěhotní 6-17 holek ze sta, které se chrání pouze touhle metodou. To je podle statistických průzkumů. Záleží už jen na vás, jestli vám to přijde jako malé nebo velké riziko...
Pro srovnání žádná ochrana má 80-90, kondom 2-15, měření bazální teploty 3-20, HA 0,5-3, Pharmatex 0,7-4, Patentex 10-15.

deni
autor
20. bře 2006

no ale slysela jsem na to i negativni nazory - ze uz pry byla zena v ocich sveho muze jako plodici bytost a uz ho nepritahovala.
no ale zas na druhou stranu - at vidi, co vsechno musime vytrpet, aby ten krasny uzlicek byl na svete 🙂

ini
20. bře 2006

asi tak deni 🙂 , ja si neviem momentalne predstavit ako sa budem citit v jeho pritomnosti,ked budem trpiet,kricat...momentalne by mi to pripadalo trapne, ale to bude v tej chvili uplne normalne a budem sa este tesit, ze tam nie som sama.. 🙂

mnauu
20. bře 2006

a (pokud teda bude mit tu moznost byt u toho) to necham ciste na rozhodnuti manzela,ale on rika,ze se na to moc tesi,chce tam byt,tak uvidime 😉