Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

andy21
12. lis 2007

Ahoj holky, tak my jsme používali tuto metodu 6 měsíců a nic teď se snažíme 6.měsíc a také nic, ale doufám, že už nebudem čekat moc dlouho..... 😉

marluci
15. lis 2007

Ahoj holky, tak my používáme tuto "metodu" tak 4 měsíce. Jsme obeznámeni s tím, že se kdykoli může "zadařit". Mě by to teda vůůůbec nevadilo, ale spíš převládá názor, že opravdové snažení začne až po svatbě, která by měla býti v příštím roce. Přítel říká, že si je vědom toho rizika, že bychom otěhotněli a prý by mu to nevadilo, byl by rád a alespoň by to pár věcí urychlilo.
No, tenhle měsíc to určitě nebude, dneska jsem to dostala... 😒 🙂

gimik
27. led 2008

Ahojky holky, my jsme používali tuto metodu 5 let a nic a pak jsme chtěli miminko a hned jsem napoprvé otěhotněla 🙂. Takže pro mě je tato metoda spolehlivá aspoň dotedˇ byla, uvidím po porodu, jak to bude dál.. 🙂

lul
28. led 2008

my tuto metodu tiez praktizujeme. asi 2 roky. a manzel je sikovny. snazit sa chceme zacat tak o 2-3 mesiace, uvidime ...🙂

vendulka
28. led 2008

holky, to je opravdu tak spolehlivé??Já tomu vůbec nevěřím... 😕 😕

lul
28. led 2008

zalezi od chlapa 😉

vendulka
28. led 2008

to teda je něco...a obdivuju i ty chlapy, že ví kdy.... 😀

lenkabu
28. led 2008

My to praktikovali asi půl roku a pohoda...pak jsem radši přešla na HA, přece jen byl čas na mimi...

lauricka
28. led 2008

heh, poznam take, co nechcene otehotneli pri tejto metode 😀 V dnesnej dobe nahodou otehotniet? To uz divne znie. To len take, co veria takymto a inym kadejakym metodam asi. Ked ju prijmem, musim ratat s tehotenstvom. Dokonca mi jedna kamaratka tvrdila, ze citala, ze prerusovana metoda je spolahlivejsia ako kondom. Nehovorim o studii, ze co to muselo byt zac, co mna prekvapilo, ze tomu niekto veri.

gitarka
28. led 2008

ahojte ja som brala 2roky HAK potom rok sme mali prerusovanu suloz a teraz sa snazilkujeme 5mesiac a stale nic tak ja neviem 😢 😢

arin
29. led 2008

ahojky my jsme to praktikovali 5 let a v pohodě 🙂 a i po prvním mimi 2,5 let a taky v pohodě,takže budem používat po mimi dál 🙂

moncika15
30. led 2008

ono je to az moc spolahlive 😒 ja som sa vyse roka spoliehala ze sa "nestastnou nahodou" podari a nic 😅

tinni
30. led 2008

no my sme to praktikovali pol roka, potom sa nam raz stala nehoda-ale vedeli sme o tom a nechali sme to na nahodu... no a je z toho Rebecca 😀
aj teraz to praktikujeme od porodu a nastastie nic, tak dufam, ze nam to vydrzi 😅

katwind
30. led 2008

praktikujeme půl roku a zatím úspěšně😉 Uvidíme, co život přinese dál 😎

lucida
2. únor 2008

Ja sa prave chystam vysadit HAK,ale snazit by sme sa chceli asi az od decembra,lebo od aprila nastupujem do novej prace.Tak budeme praktizovat prerusovanu suloz, plodne a neplodne dni a spermicidny krem.Ma niekto skusenosti s tym kremom?

cukruska1920
2. únor 2008

mi sme mali prerusovanu suloz vyse 2 rokov a bez nasledkov....tak ako sa hovori ked je chlap sikovny je to bezpecne

minusa
2. únor 2008

ja som brala HAK asi 5 rokov a 3 roky si drahy "daval pozor" 😅 uplne v pohode a otehotnela som hned na prvy sup....a teraz po porode si zase "dava pozor", len neviem neviem, ci nezacnem nieco brat, pretoze sa mi "vyhraza", ze by chcel uz pracovat na duhom mimi 😲

tinni
2. únor 2008

minus, no ten moj si dava zase straaaaaasny pozor, uz druhe nechce-tak ja sa mozem spolahnut 😀

marse
23. pro 2008

babulky co sa povazuje za ,,kvapky rozkose"? 😅

fogila
27. pro 2008

Tak to by aj mna zaujimalo... 😅 ja by som velmi chcela babo a dufam, ze raz sa podari aj z kvapky lasky 😢

shaarka
27. pro 2008

moja kamoska otehotnela prave z takejto kvapky. 5 rokov si davali pozor prerusovanym stykom, fungovalo to. ale okolo svadby, ak nie prave vo svadobnu noc to skratka nejako prestalo fungovat.
fogila, marse, za kvapky rozkose sa povazuje tekutina, ktora vychadza muzovi z penisu este skor, ako dojde k ejakulacii. obsahuje rozne veci, sluzi ako lubrikant, ale moze obsahovat aj par spermii. neverila som tomu, myslela som si, ze takto nas strasia nase mamy, ale kamoska je jasny priklad. samozrejme ani nevedela, ze je tehotna a ani ju to po piatich rokoch takehoto sexovania nenapadlo... 😀
ak sa k prerusovanej sulozi prida este sledovanie a merani bazalnej teploty, je to dost zaruceny antikoncepcny prostriedok. 😉

mery888
27. pro 2008

no ja môžem potvrdiť, že nám to fungovalo cca pol roka, ale brali sme to s rezervou, lebo par kapek stačí a je zarobené...my sa teraz začínam snažiť o bábo... 🙂

krista
4. led 2009

lulu3 • Dnes v 16:27
da sa otehotniet ak bol ps bez ochrany ale vytihaol ho o dost skor ako sa urobil?...a zavisi to aj od toho ci je pravidelna manstruacia alebo nie??...dkaujem

lulu3
4. led 2009

ahojte..fakt to je malo pravdepodobne ze aj ked ho vytiahol skor ako sa urobil?..

babss
12. led 2009

my to praktikujeme půl roku a zatím všecko v pohodě 🙂 A ještě tak dva roky miminko nechceme 🙂

bobatko
12. led 2009

ahojte baby mi tiez pouzivame tuto meduto ale kombinujeme ju aj s kondommi ale chceli by sme praktizovat len prerusovanu suloz.
chcela by som sa spytat ci nemate niekto skusenosti s tym ze ste potratili a museli ste sa takto milovat.
bojim sa aby som neostala tehu aspon tieto prve 3 mesiace po kyrete.potom by sme sa uz snazili aj o mimi a milovali by sme sa normalne az to Dr. povoli.
prosim poradte mi ak mate niekto s tym skusenosti.

matusik111
12. led 2009

ahojte babulky, my to s manzelikom praktizujeme uz 4 roky. Moj manzelik neveril ani HAK. A zatial som neni tehotna. Uz sa snazime 3 mesiac a este stale nic. Tak ak sme obaja v poriadku, tak mozem potvrdit , ze prerusovany sex funguje 🙂

vlastovka385
12. led 2009

My jsme to praktikovali přes rok společně s metodou plodných dnů a nic se nestalo, pak jsme se začali snažit, dvakrát to tam šupnul a bylo zadělané 😀

skybaby
12. led 2009

bobatko ahoj, ja som takto fungovala 3 cykly a nic sa nestalo, vlastne dva, lebo po porode bolo sestonedelie a vtedy sme ne to 😉 ale u nas to fungovalo v pohode

lilix
12. led 2009

ja tuto metodu pouzivam, odkedy som zacala pohlavne zit.. cize od svojich 19tich.teraz mi je 26r. aj ked som vystriedala niekolko partnerov, nikdy sa nic nestalo.. teraz sa snazime, a zatial sa tiez nic nestalo 😢