Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

deni
autor
23. bře 2006

holky, ted študuju ty grafy na:
http://www.rodina.cz/g/autori/AlenaHarless/graf...
a zajima me, jak dlouho teda trva ovulace (= plodne dny?)protoze u grafu se tam pise neco o tom ze, předovulační (folikulární) fáze může být různě dlouhá (od 11 dnů do 25 a více), zatímco postovulační (luteální) fáze je většinou 12 až 16 dnů.
no a na grafu to maluji jako ze nejpravděpodobnějším dnem ovulace je poslední den nízkých teplot.
to jest 1 den a pak tam zase stupnovite pocitaji postovulacni fazi.

o odstavec vys zase pisou: Ovulace je velmi krátký okamžik uvolnění vajíčka z vaječníku, tedy časový úsek několika vteřin. Bohužel většinou nemáme možnost tento okamžik přesně zachytit, takže používáme pojem období ovulace, kdy se bavíme o časovém úseku 1 až 4 dnů. Většinou proběhne jedna ovulace během cyklu, pokud je ovulací víc, vždy proběhnou v rámci 48 hodin, takže se nemusíme bát, že by např. týden po ovulaci mohla proběhnout ještě jedna ovulace.

to znamena, ze je teda ovulace 1 az 4 dny???

ja vim, jsem s tema otazkama hrozna. ale to vite, kazdy se jednou učí... od od vas to pochopim lepsi nez nekde slozite z knizek nebo odborne a rychle od doktoru 🙂

emjee
23. bře 2006

ovulacia = uvolnenie zreleho vajicka z vajecniku, co trva naozaj len par sekund 😀 vajicko je schopne oplodnenia pocas cesty z vajecniku cez vajickovod do maternice, ak 1-4 dni po ovulacii nie je zena oplodnena odumiera takzvane zlte teliesko, ktore je zodpovedne za vystielku maternice pre uchytenie vajicka

emjee
23. bře 2006

Pravdepodobnosť počatia je maximálna v deň ovulácie a je približne na úrovni 33%. Vysoká pravdepodobnosť je aj deň pred ovuláciou - 31% a dva dni pred ovuláciou - 27%. Päť dní pred ovuláciou je pravdepodobnosť počatia 10%, štyri dni pred - 14%, tri dni pred - 16%. Šesť dní pred ovuláciou a na nasledujúci deň po ovulácii je pravdepodobnosť počatia veľmi malá.

Priemerná dĺžka života spermií je 2-3dni (v zriedkavých prípadoch 5-7 dní). Ženské vajíčko má schopnosť byť oplodnené iba 12-24 hodín. Pri zohľadnení týchto poznatkov je jasné, že maximálna dĺžka "nebezpečného" obdobia je 6-9 dní a "nebezpečnému" obdobie zodpovedá fáza pomalého nárastu (6-7 dní)do ovulácie a rýchleho poklesu (1-2 dni) po ovulácii.

deni
autor
23. bře 2006

diky emjee, je to trochu slozity (jak jsi to napsala s temi dny). ale diky 😉

holky, tohle asi patri do jine diskuze, ale mezi radami snazilek jsem nasla tento prispevek a velice me zaujal, tak preposilam a táži se, zda s tim mate nekdo taky zkusenosti 😉 takze bylo tam psany:

mohu ti poradit jeden figl na holcicku.Ten je v tom, ze na holcicku je potreba mit pohlavni styk pred ovulaci. Rika se, ze holcici spermije pluji pomaleji, nez "klucici" Takze pokud mas pohlavni styk 3-4 dny pred ovulaci, "kluci "tam dopluji rychleji, ale vajicko neni"pripravene"a oni odumiraji. "holky" plavou pomaleji , ale jsou odolnejsi a vytvalejsi, takze tam dopluji pozdeji, ale v dobe, kdy je vajicko "pripravene" . Takze v kostce , pokud chces kluka , mela by jsi mit pohlavni styk v dobe ovulace, ci kratce pred ni, pokud ches holcicku, mela by jsi mit pohlavni styk asi 3 dny pred ni. Ale pozor,na dalsi pohlavni styk, ten muze vyrusit tve snazeni!!! Takze pak az do ovulace zadne jine milovani!![kluci je muzou zase "predstihnout"]. Nevim,jak se na to divaji doktori, ale ja muzu ze sve praxe rict, ze to fakt funguje.[ ale to vis, prirode se porucit neda a obcas si tu hlavu postavi]

xrumka
24. bře 2006

Par dni uz oblieham tuto temu a rozmyslam ci sem nieco napisat....Nechcem nieco zakriknut, ale uz mi to neda 😉 Pripajam sa k parom, ktory pouzivaju techniku prerusovanej suloze🙂 podla mna je to ten najzdravsi sposob, ale samozrejme nie najspolahlivejsi 😉 Vsetko asi zavisi od partnera, ten moj je v tomto pripade skvely. Co sa mna tyka, uz to takto praktizujem 4 roky a zatial sa nic nepostastilo 😉

xrumka
24. bře 2006

A etse nieco, deni, dakujem za navod ako na holku a ako na kluka 😀 urcite to v buducnosti vyuzijem, nakolko mam vysnivane dievcatko 🙂

helen78
24. bře 2006

Jak řekl jeden sexuolog, přerušovaná soulož není antikoncepce. Muž ještě před ejakulací vylučuje tekutinu, která může obsahovat spermie, proto tolik žen otěhotní, i když si je muž jistý, že si dal stoprocentně pozor. Ale netvrdím, že to někomu nevychází - moje kamarádka takto otěhotněla po 7 letech přerušovaných styků a další dokonce při použití kondomu - manžel si kondom bohužel nasadil až těsně před ejakulací, takže na to pozor.
Jinak s teorií Deni souhlasím - vychází u spoustu párů v okolí, i u mě 😉 . A s měřením BT mám docela zkušenost, tak můžu poradit.

deni
autor
24. bře 2006

xrumka: snad se nam to bude vsem jednou hodit ten navod na holku a kluka 😉
mne totiz vychazi podle nejakeho kalendare, ze pokud chci holku, tak nejvetsi pravdepodobnost mam az pristi rok.
http://www.emimino.cz/modules.php?name=News&fil...

ale tomu bych moc neverila - je to tam dany podle veku zeny, ale to podle mereni BT bych verila. mozna i proto si vazne koupim ten digi teplomer a zacnu od 12. dubna - to je totiz den, kdy bude telo cekat dalsi pilulku HA, ale uz ji nedostane!!! 😎 😀

deni
autor
24. bře 2006

ahoj holky, jeste jsem si chtela ujasnit. vy, kdo si merite bazalni teplotu, delate jeste neco jako to s tim hlenem... STM??

staci si delat jen tu BT?

helen78
24. bře 2006

Deni, ten hlen jsem brala jen jako doplňkový - v době ovu je jako vaječný bílek - táhne se. Při měření BT se mi spíš osvědčil klasický rtuťový teploměr.

nancy
24. bře 2006

baby, ja som sa pýtala v lekárni na nejaký spoľahlivý teplomer rýchlobežku a lekárnička mi odporučila teplomer, ktorý stojí cca 270 Sk, nie je ortuťový a teplotu nameria do 10 sekúnd. Problém bol v tom, že ho práve nemali, ale toto sa mi zdá najlepšie riešenie.

len
24. bře 2006

Deni, BT ti stačí na určení dne ovulace, pokud chceš znát své plodné a neplodné dny, tak hlen je jedním z dalších ukazatelů. Třeba nějaký den zjistíš, že máš hlen správné konzistence a děložní krček otevřený, takže i když máš ještě nízkou teplotu, lze předpokládat, že bys mohla otěhotnět, protože tělo se na oplodnění připravuje a ovulace asi každým dnem přijde. Nebo naopak, máš druhý/třetí den zvýšenou teplotu, ale hlen není žádný a krček je uzavřený, pak pravděpodobně tvé plodné dny už nejsou. Jistota to není, ale jsou to zajímavé doplňující ukazatele, které se hodí, když se chystáš otěhotnět. Ale pokud tě zajímá jen jestli, popřípadě kdy jsi měla ovulaci, měření BT obvykle stačí 🙂

caraida
24. bře 2006

deni, o tom hliene som ti radsej napisala do ip. ja som predsa len clovek hanblivy... 😔

deni
autor
24. bře 2006

no je fakt, ze asi uprostred cyklu se citim takova "mokra", ale ze bych rozeznavala jaky mam hlen. ja nic nevidim. 😒
a co se tyce toho dalsiho ukazatele - tak to se pozna jak, ze je deloz. cipek otevreny? koukate si tam zrcatkem??? 😀 😀 😀
no ja asi zustanu jen u toho mereni BT, to mi bude stacit pro zjisteni plodnych a neplodnych dnu.
je to lepsi si stanovit plodne dny co nejvic - napr. 5 dni pred ovu a 5 po ovu? nebo je to nejak vic rozdilne? ze by se melo davat vetsi pozor (v pripade ze zatim nechci otehotnet) na vic dni pred ovu nez po ovu??? 🙂

fakt moc diky za vase zkusenosti 😉

len
24. bře 2006

Deni, po hmatu 😉
Jinak samozřejmě čím jistější si chceš být, tím větší rezervu si necháš. Ale dokud si nebudeš měřit teplotu pár pravidelných cyklů, špatně odhadneš, kdy ovu přijde, tudíž si ani nebudeš moct odpočítat ty 3-5 dní 😉 Takže na začátku radši větší rezervy 🙂

sunny6
26. bře 2006

Mile babulky,ci je prerusovany sex bezpecny?,vam na rovinu poviem nie je!!!Mi sme ho praktizovali 5 mesiacov a teraz mame krasne neplanovane 5 mesacne baby.Nelutujem,uzivam si byt matkou aj ked je to niekedy tazke,len rada pre tych ktory zasadne babo nechcu,dat sa na poriadnu ochranu [tabletky s kombinaciu kondomu].

lenka27
1. dub 2006

My s budoucím manželem to provozujeme už tři roky, HA my totiž vůbec nedělá dobře. Mám spolehlivého partnera (i když je asi o hodně ošizený). Moje švagrová to tak taky provozovaly a pak si řekly, že už by to šlo, přestaly si dávat pozor a teď mají prcka. Takže si myslím, že, když je muž šikovný tak to jde. Ale musí se počítat s tím, že se to může stát. Tak jako když moje 2 kamarádky otěhotněly při práškách.

deni
autor
1. dub 2006

hm, tak to je sila, Lenko27 - ze otehotnely i pri HA.
ale mozna i takove veci se deji a clovek se s nimi musi smirit 😉

koukam, ze je nas vic - tech co jim HA nedela dobre 😒

anusik
6. dub 2006

no ja asi vyvratim vsetky statistiky... alebo nie 🙂 S partnerom takto fungujeme uz 7 rokov nakolko nemozem brat HAK a teda zatial ani naznak tehostenstva. Menzes mam ako hodinky. No ale musim priznat, ze sa poslednu dobu vazne obavam, ci je s nami vsetko v poho . Kedze mam okolo seba zive priklady toho ako to ne-funguje , tak mam strach ci sa nam podari nieco zamiesat . No hadam sa strachujem zbytocne.

ladenka
7. dub 2006

Lenko jestli otěhotněly při práškách, tak bych spíš řekla, že byla chyba na jejich straně.... nemyslím to nějak špatně, ale třeba měly občas průjem, nebo zvracely, nebo mohly brát antibiotika a neuvědomily si, že to může HA ovlivňovat. Samozřejmě mohou být světlá výjimka, u které opravdu selhala antikoncepce sama. Ale věř mi, že všechny holky které znám, co otěhotněly při HA nakonec uznaly že si za to opravdu mohly samy. 🙂

marciaros
7. dub 2006

znam manzelsky par - lekare, kde zena otehotnela s HA. i tam je ono male promile, kdy selze, i kdyz se spravne bere.

ladenka
7. dub 2006

Jo marci, jeden případ z tisíce, ale je to možné. 😉

ninuska
8. dub 2006

juj anusik viem o com pisem my sme s manzelom takto fungovali roky rokuce ani neviem kolko ....ja som antikoncepciu nikdy nebrala ....a tiez sa nam neda zamiesat teraz ked to chceme ....takze neviem ...uz som tiez mala take cierne myslienky ci je vsetko v poho weru 😠

marinka
8. dub 2006

My jsme přerušovaný sexík praktikovali skoro půl roku a taky v poho. Myslím, že záleží hlavně na chlapovi, jak to zvládne a jak je šikovný. I když se říká, že se dá otěhotnět i z těch kapiček lásky, které jsou ještě před ejakulací.. Ale jako metodu antikoncepce to určitě nedoporučuju, je to dobré pro páry, které už to berou tak, že kdyby to "ujelo", tak budou rádi..

aajka
8. dub 2006

Já bych řekla, že přerušovaný sex "vychází" právě těm párům, co jim pak nejde snadno otěhotnět, když chtějí. 😖

yenn
8. dub 2006

Aajko, to je odvazne tvrzeni....kazdopadne dam za par mesicu vedet, jestli je ta teorie pravdiva,ale doufam ze ne

aajka
8. dub 2006

Já taky neříkám, že je to 100%, ale že mám ze svého okolí takovou zkušenost, že když fungují jenom na to hodně let, že většinou pak ty problémy mají...

alcatko.j
8. dub 2006

Moji rodice cely zivot pouzivaji metodu prerusovana souloz.3x si nasi rekli, ze chteji miminko, pokazde mamka po 3 mesicich otehotnela.poprve jsem se narodila ja, podruhe to mel byt chlapecek, bohuzel umrel, potreti je segra 🙂

alcatko.j
8. dub 2006

Ale taky souhlasim s nazorem, ze to "bezpecne "neni.U nasich to byla myslim nahoda..Nebo je táta fakt borec 😀 Ovsem ja bych to neriskovala, pokud by pripadne tehotenstvi byla prekazka...

apea
9. dub 2006

Ahojte,

my s mojim skoro manzelom , sme fungovali na prerusovanom sexe asi 4 roky. Ja som nechcela brat HA, spolocne sme sa zhodli, ze nechceme kondom, tak sme ostali pri tom. Za cely cas sa nam neprihodila ziadna nehoda. Aj som si chvilami myslela, ci vobec mozeme mat deti, ked sme takto a nic. Ale ked sme sa rozhodli, ze babatko chceme, podarilo sa nam to v priebehu 3/4 roka ateraz som v 11tt. 🙂 A predpokladam, ze aj po porode budeme pokracovat v osvedcenej metode nepocatia. 🙂