Přerušovaný sex a jeho ne/spolehlivost...

deni
20. bře 2006

Zdravím všechny...
zakládám nové téma, které si myslím, že se dosud jako samostatné téma neobjevilo.
Jelikož vysazuji HA, chceme se s přítelem chránit dalšími způsoby (kondom, krémy..), ale stejně si myslím, že to bude většinou přerušovaný styk. podotýkám že mám partnera, na kterého se můžu v této ochraně spolehnout.
proto jsem se chtěla zeptat, kolik z vás na to doplatilo a nechtěně tímto počalo.
Je možné se takto chránit třeba rok - než budete chtít opravdu plánovaně počít miminko? Nebo se to v tomto případě nedá ani plánovat? a rozhodli jste se potom vzít co nejdřív jako těhulky nebo jste počkali, až bude dítko starší (půl roku, rok nebo víc)??

P.S. Tato ochrana je asi hlavně pro ty, kterým by nevadilo, kdyby se stala ona "nehoda" dřív než plánují, že? 😀

terinda
7. srp 2010

a o tom je ta "spolehlivost" přerušovaného (a opakovaného) styku 😉

bebss
7. srp 2010

my jsme to tak dělali a děláme dva roy 🙂 a jde to... 😉

katrenka111
7. srp 2010

@bebss a stalo sa Vám aj take že ste isli hned 2krat po sebe???

malinkaaninka
7. srp 2010

@terinda 😀 ale ved ak nevyvrcholí (skoro sa mi jazyk zamotal) do nej,tak nech tam tie bičíkovce klude sú,nie?

katrenka111
7. srp 2010

@malinkaaninka no ano ale ked idete 2krat po sebe tak by bolo fajn keby tam neboli.... 😀

mataharyy
7. srp 2010

Ahoj, tak u nás tato "antikoncepce" prvně přišla na řadu když jsem díky prasklému kondomu lítala a hledala postinor, pak jsme jí používali cca tři roky a nebyl problém otěhotněla jsem až když jsme si to naplánovali, no a po porodu jsme chvíli zas používali kondom, jenže to jaksi omrzelo, takže teď jsme zas používali přerušovaní až do března kdy jsme se rozhodli prubnout druhé mimčo a naprosto v pohodě, nikdy žádný problém 😉 Jo a s tím dvakrát po sobě, neměli jsme s tím problém, ale asi už to není tak účiné, zvlášť pro někoho komu stačí projít kolem trenek a je v tom 😅

terinda
7. srp 2010

Aha, tak hodně štěstí 😀

malinkaaninka
7. srp 2010

@katrenka111 bolo by lepšie keby neboli...ale to zariadiť nevieme 😀 možno použiť kondom.

katrenka111
7. srp 2010

@malinkaaninka no ale kondom v dlhorocnom vztahu??? to je trosku divneee 😖

samik2008
7. srp 2010

@katrenka111 všechno je možné....poslední věta kterou napsala mataharyy je pravda a říká se dosti často.Já sem před prvním porodem užívala prášky,pak sem je vysadila a 3 měsíce sme dávali pozor,pak už ne a hned sem otěhotněla,po porodu už prášky mít nemůžu,takže sem si nechala dát tělísko,pak si ho nechala vytáhnout,zase 3 měsíce přerušovaná soulož a pak sem hned otěhotněla,takže si myslím že kdybysme si nedávali pozor tak snad otěhotním hned.
Ty mršky spermie přežívají 😀

malinkaaninka
7. srp 2010

@katrenka111 prečo,ved je jedno kolko ste spolu,ide o to,že nechceš otehotnieť.či?

samik2008
7. srp 2010

@katrenka111 co se ti zdá divné na tom používat kondom v dlouhodobém vztahu?

terinda
7. srp 2010

Holky, tak si hlídejte plodné dny (měřením nebo uvu testy) a o ty se víc chraňte. Ono používat kondom nebo pesar pár dnů v měsíci takové utrpení není, ne? 😉
A po zbytek měsíce klidně tu vaši přerušovanou metodu...

mataharyy
7. srp 2010

samik tak ty jsi asi ta trenková 😀 Jináč znám i holky co na tohle "dojeli" takže ono opravdu asi záleží na tom jak jsou aktivní spermie a jak chytlavé vajíčka 😎 Buď jsem klikař nebo nejsem z těch co na to jednou vletí a je hotovo... Pač u prvního těhu jsme se pokoušeli měsíc a půl (doktor mi předtím řekl že nebudu moc mít nikdy děti...) no a na druhé jsme se snažili tři a půl měsíce... Asi bych nedoporučovala tuto metodu někomu kdo by se z případného těhotenství šel "pověsit" to tedy říkám teď, ale když jsme na to spoléhali když mi bylo 17 - 20 let, tak jsem to nějak nezkoumala 😅 Ale svou případnou dceru asi poučím lépe, nemusím být mladou babičkou 😀

mataharyy
7. srp 2010

@terinda tak na to by mě asi neužilo 😅 Před porodem jsem měla MS v takovém rozmezí, že bych na ovu testech krachla a měření teploty mi bylo záhadou 😉 Navíc to opravdu není pro každého, takže pokud někdo dítko opravdu nechce, tak toto není dobrá metoda jak tomu předejít, pokud ho někdo nechce, ale kdyby bylo tak se z toho střílet taky nebude, tak proč ne...

terinda
7. srp 2010

Matahary souhlasím 😉

katrenka111
7. srp 2010

@malinkaaninka nehovorim že nechcem,možno by som aj chcela ale este teraz nie tak pol roka,rok...potom možno hej...

katrenka111
7. srp 2010

@terinda no hej ale ja mam dost sexuchtiveho chlapa takže gumy asi tažko u nas....

katrenka111
7. srp 2010

@mataharyy a to prečo ti povedal doktor že nebudes mat moct decka???

katrenka111
7. srp 2010

@mataharyy no ja mavam tiež tak všeliako menzes....

markiza
7. srp 2010

tiez nechapem co je divne na kondome u dlhorocneho paru???? podla mna lepsie ako hak

mataharyy
7. srp 2010

@katrenka111 jo to kdyby někdo věděl... Možná tak soudil proto že jsem měla MS tak jednou za tři měsíce a pak třeba měsíc v kuse, nebo nevím žádné vyšetření mi nedělal, jen jsem se ho zeptala (bylo mi skoro 19 a půl) jestli tento cyklus nebude problém, když budeme chtít dítě tak na mě začal řvát něco o rozmazlenejch fraccích co vědí hov... o životě a že děti nikdy mít nebudu 😝 Tak jsem ho poslala do hajzlu a dokud jsem nezjistila že jsem těhotná (půl roku na to) tak jsem na gyndu nešla, potom jsem si našla jiného doktora co mi poradil ať tomuto jdu omlátit těhotenskou průkazku o hubu 😀 Byl to vůl, to byl asi jedinej důvod proč to řekl 🙄

katrenka111
7. srp 2010

@markiza je to u každeho individualne,ale ani kondomy nie su 100%

katrenka111
7. srp 2010

@mataharyy ty kokso,to jaký debil 😕 no mne posledne 2razy meskala 2týždne a naposledy som mala iba 2dni...ale nikdy som nemala presne na den,vždy tam bolo par dni omeskanie ale vždy som dostala.... ja si myslím že je to ovplivnene aj stresom,životospravou a podobne....

samik2008
7. srp 2010

@katrenka111 víš co tak si za týden kup test,pokud nedostaneš ms,udělej si ho a budeš vědět na čem jsi

katrenka111
7. srp 2010

@samik2008 ved to aj urobim,vždy som si robila testy hned ked mi par dni meskalo a nikdy nic takže dufam že bude vše ok aj teraz 😝

markiza
7. srp 2010

@katrenka111 nic nie je 100%-ne

katrenka111
7. srp 2010

@markiza tak taak

sorciera24
7. srp 2010

ahojte, zaujimavva diskusia, prispejem svojim nazorom 🙂 tuto metodu som nikdy nepouzivala,aspon nie ako samostatnu, neverim jej...nakolko 2 moje kamosky na nu doplatili....davali bacha, skusene pary, este sa vystatovali,ze ved 2 roky a vpohode a nic...a zrazu bum, niekedy je priroda silnejsia 😀 ak niekto nechce otehotniet, esxistuje kopu prostriedkov predsa,ktore sa daju aj skombinovat, ako fakt nechapem...ako sa moze este niekomu cosi prihodit.....ako chapem,ked niekto nechce HAK, ani ja ju neberiem...je to bleeee 😝 ale skombinovat napr. 2 nehormonalne metody, sa da v pohode......
@katrenka111 ako nechapem tiez tvoju pripomienku...ze kondomy v dlhorocnom vztahu....divne....haa???vo co go?....my sme spolu 8 rokov, , uz par rokov manzelia a sme na kondomoch...a nepride nam to divne...je to len o zvyku a tolerancii 😉

zuzanockamt
7. srp 2010

my sme tiez s MM pouzivali kondomy a v poho, a to sme uz boli manzelia, mne to divne nepride ... aj teraz po porode kym bude ina antikoncepcia tak budu asi fungovat kondomy