Přibírám po vysazení antikoncepce, co s tím dělat?

linnhe
24. čer 2013

linnhe Ahoj holky, asi 7 let s roční pauzou jsem brala antikoncepci. Teď jsem jí v lednu 2013 vysadila a je mi strašně. Doteď jsem přibrala nějakých 8 kilo a takovou pěknou figuru jsem měla. Mám věčně nafouknuté břicho takže vypadám jak těhotná. Jsem věčně unavená a náladová. Obličej poďobaný jak v pubertě a už se nevejdu skoro do žádného oblečení. Máte to taky tak některá? A dá se s tím něco dělat? 😒 Poradíte?

ninive211
24. čer 2013

A jakou HA jsi brala? Většinou se příznaky vyskytují spíš opačně - že ženská přibere při braní ní HA zejména díky zadržování vody a taky často zvýšenou chutí k jídlu. Náladovost se také spíše přisuzuje právě braní HA. Pokud máš pocit, že se stravuješ stejně jako dosud (tj. nejíš výrazně více, nemáš výrazně větší stresy) a přesto přibíráš, může to být následek hormonální nerovnováhy, která by časem se měla srovnat. Ale píšeš, že už je to 6 měsíců, co ji nebereš. Buď můžeš zkusit zajít k Dr., jestli ti něco nedoporučí (pokud je problém opravdu hormonálního charakteru) nebo se zkus víc sledovat, jestli se ti v důsledku vysazení HA nezměnil též významně životní styl - přestala jsi sportovat, přestala jsi držet diety...Ono i té HA je chudákovi přisuzovány vše špatné - přibrala jsem = může za to HA, shodila jsem = může za to HA. Ono většinou nemůže, jen to mám vliv třeba na ty chutě a to jestli je ovládneš, už je pak na každém. Je strašně jednoduché vše svádět na (ne)braní HA. To akné je jednoznačně způsobeno poklesem hormonů kvůli HA, ta váha...nevím, možná opravdu poradí lékař...
Jinak já jsem HA přestala brát z těchto důvodů: malá chuť na sex, celulitida, lehký náběh na křečáky a taky jsme časem chtěli miminko a já se chtěla "očistit" (i když spousta lidí tvrdí, že to není třeba, přece jen je to zbytečná chemie)...no a vysazením se u mě nezměnilo skoro nic...chuť na sex o něco malinko lepší, ale že bych skákala na přítele 3x denně zcela určitě ne, akné se mi nijak výrazně nevrátilo, celulitida rovněž nijak výrazně nezmizela...a snad jediné, co opravdu pozoruji a dávám za příčinu vysazení HA, je, že se více potím než dřív, a rychleji mi rostou chloupky (všude 🙂 ). Brala jsme nízkohormonální HA.

monad
24. čer 2013

já to měla spíš obráceně, začla jsem brát Belaru a DĚS - BĚS, beďary, padání vlasu atd atd, a vysadila jsem jí a mam klid

marjori
26. pro 2013

Bohužel tě nepotěším. Před rokem a půl jsem po sedmi letech vysadila HA. Během 6 měsíců jsem přibrala 10 kilo. Pleť se postupně vyčistila, růst váhy se zastavil, ale kila nemizí. Postupně jsem zjistila, že vzrůstající únava nesouvisela s vysazením HA, ale se sníženou funkcí štítné žlázy (vzhledem k tomu, že jde o velmi časté onemocnění, radím se nechat vyšetřit). Konzultovala jsem problém s gynekoložkou i na endokrinologii. Všechny hodnoty mám v normě, dysfunkci štítné žlázy kompenzovanou léky a přesto se těch kil nemohu zbavit. Zřejmě máme tendenci se zavodňovat a některé antikoncepce cíleně odvodňují.... Nicméně je možné, že se po půl roce "nastartuješ" a kila půjdou dolů. 🙂 Když ne, alespoň částečně pomůže cvičení. Já už mám permici a vidím první výsledky. 🙂

roseofnight
27. pro 2013

Ahojky, no já vysadila po 7 letecha už je to lepší, ale ze začátku jsem byla strašně nafouklá, nadýmal mě snad i vzduch, pořád sem prděla. Vlasy se mi mastí pořád, beďary taky. Nedostala jsem to 3 měsíce. Ale jsem za to všechno ráda, aspoň jsem zjistila jaké to je svinstvo.
Radím ti vydržet - na nadýmání se zkus vyvarovat nadýmavým potravinám (pozor i na bílé pečivo) a zkus nějaký čaj (třeba teekanee dělá žaludek a střeva) a pokud budeš mít potíže s cyklem tak doporučuju kapky femigard.

faminka
27. pro 2013

Já jsem vysadila antinu v květnu po 12 letech nepřetržitého brani a uplne to stejně - 6 kg nahoře, neustále nafoukle břicho, ze si někdy v saline musím i rozepnout knoflík u gati, des bes ☹(( Plet vcelku stejná, ale neměla jsem s ni problém ani 'zamlada'.

jmenujisestella2
22. únor 2014

To je zvláštní, že po vysazení hormonů přibíráte...vždyť je to prakticky nemožné (alespoň nemožné připisovat to svým přirozeným hormonům). Nejspíš proto, že máte ty hladiny dočasně rozházené, ale dle mého se to časem zpraví 🙂 Já jsem teda po vysazení HA za měsíc shodila 3kg. Nejvíce je to znát v bocích, odvodnily se mi nohy (konečně!!) a trošku zmenšila prsa. Pleť se mi celkem dost zhoršila, ale je to taková krupička, která jde lehce skrýt, navíc věřím, že také jen dočasně. Hlavní ale je, že už nemám psychické problémy kvůli HA, cítím se energičtější, libido rozhodně vyšší a hlavně dobrý pocit, že do sebe necpu chemii 🙂 vydržte to! 😔

pajula
23. únor 2014

Také jsem přibrala po vysazení antikoncepce, radši jsem si nenechala napsat jinou...vrhla jsem se na dietku.

zachyzachari
11. bře 2014

také jsem přibrala neberu antikoncepci necelé 2 měsíce a 4kg nahoře bohužel... také nafouklé břicho a častěji chodím na wc. pomůže nám snad děvčata sport? 😉 ☹

niky6784
20. srp 2014

Taky jsem vysadila je to sice jen par dni, ale jsem nafouklá, dneska jsem zacala spinit, pritom mi v sobotu skoncila menstruace, bolí mě prsa a snědla bych i hřebíky, takovy příznaky jsem měla vždy před MS, ale tu mam dostat za měsíc :D :D takže skvěle se mě rozházely hormony, pleť se ještě zkazit nestihla,ale věřím, že to příijde...prasky jsem brala s cca rocni pauzou 12 let :( s už nikdy viiiic 🤐

atasize
21. zář 2014

niky6784 :vím, o čem mluvite.Ja taky přibrala 5 kg(mela jsem Lindynette 20 a pak jsem přešla na Katya), kalhoty nezapnu musím si každý měsíc kupovat nové. Pleť se mi o 100% zkazila☹ to co mám teď na obličeji, jsem neměla ani v pubertě. Lymfaktické masáže nepomohly. Nevím co stím. 😠 Sport, nepomahá, nic. jo a prsa se mi zvětšila 🙂

lightblue
18. bře 2016

Holky, můžete mi říci, jestli se Vám nějak po čase hla ta váha? Já mám pocit, že zadržuju vodu. Kolem MS dobrý, to chápu, ale teď i uprostřed měsíce a rozdíl třeba +/-2-3 kg. Děsný. Cítím to na kalhotech a těžká jsem tak subjektivně. Vysadila jsem loni v létě a od té doby se mi co měsíc střídají šílené symptomy. Návaly, pocení, pak zase klid, svědění, vyrážka, lupy v hlavě, MS naštěstí pravidelně, ale užívám pravidelně gynex a začínám mu věřit. Nicméně jsem sportovala, což teď šlo stranou, protože po sportu mi zase bylo blbě. Je to takový super hormonální kolotoč.

kackaostrava
24. črc 2016

Ahoj holky, vysadila jsem ATK cca před dvěma měsíci a 5 kg nahoru, sportuji 4x týdně, jídlo si hlídám. Neuvěřitelné bolesti před menstruací, dnes jsem v noci nespala a prožila celou noc v ukrutných bolestech. Ráno přišla menstruace cca s týdenním opožděním. Jsem přecitlivělá, vše mě rozpláče, přemýšlím o znovu nasazení ATK. Máte někdo stejné zkušenosti?

micaella23
24. črc 2016

Divim se ze kila sla nahoru, spis to byva naopak, jinak nemuzes po ,,par dnech,, cekat zazraky, me se chovani srovnalo po 6m, cyklus srovnal po 1,5roce, bolesti se postupne snizovaly ale zacatky byli fakt krusne... spis bych pockala jeste par mesicu a byla trpeliva, pomohli mi babske rady co na bolest - medunka apod. Ale nevim proc jsi vysadila, pokud planujete prcka, vadi ti do sebe ladovat ten Hnus, nebo z jineho duvodu, jeste bych fakt vydrzela 🙂

kristyf
5. bře 2017

@jmenujisestella2
Ahoj, chtela jsem se zeptat, jakou si brala antikoncepci. Diky za odpoved

andulassss
10. kvě 2017

Ahoj holky, jsem už úplně zoufalá a prosím Vás o radu nebo alespoň o nějaké zkušenosti.

V srpnu 2016 jsem po cca 2 letech vysadila HA a to co se mi děje, je šílený ☹ Od té doby jsem přibrala 9 kg a o pleti ani neumluvím! Zkusila jsem strašné množství mastiček, čistících vodiček, prášků, kožní...a pořád tu pleť nemám hezkou. Ikdyž to není úplně tak katastrofální problém, protože se to dá zamaskovat.
Co mě ale přivádí k zoufalství, je ta váha. Pravidelně cvičím (posilovna, TRX, fitbox, kardio), jídelníček mám upravený podle trenéra a ty kila prostě nejdou dolů! Přijde mi, že čím více se hlídám, tím více mam břicho nafouklé. Byla jsem na vyšetření u obvodní, na gyndě a u výživového poradce a veškeré výsledky mám v pořádku. Už vážně nevím, co s tím mám dělat. Léto je za dveřmi a já jsem sama sobě "nechutná", jak vypadám ☹
Nevěřila bych tomu, čeho je moje tělo schopné, po vysazení antikoncepce. Snažím se proto dělat maximum, ale pořád nevidím výsledky a už mě to vyčerpává.

Jak to tady tak čtu (i jiné diskuze), tak všechny máme celkem podobné problémy. Prosím o radu, co s tím dále? Kdo z Vás si tím už třeba prošel a našel nějaký "způsob", jak se toho nafouklého břicha a nadbytečných kil zbavit. Budu ráda za jakoukoliv odpověď. Děkuju 🙂

iva_kucerova
4. únor 2018

@andulassss Tak jsem myslela, že se ujistím, že je nemožný přibrat po vysazení antikoncepce. Bohužel, vidím, že je nás víc. Mám za týden nahoře dvě kila, deprese, jsem šíleně unavená, nic mě nebaví. A to cvičím, stravu si hlídám, chodíme na výlety...Vždycky jsem měla moc ráda sex. Po vysazení antikoncepce asi ten týden ještě víc, ale když vidím, jak jdou kila nahoru, chuť mě přechází☹. Už jsem vysadila jednou a problémy teda byly, ale zdaleka ne takovýhle. Brala jsem nízkohormonální antikoncepci. Štítnou žlázu vyšetřenou nemám, ale když mi dělali testy před pár lety, bylo všechno samozřejmě v pohodě, což bude určitě i teď. Měla jsem ze sebe obrovskou radost, začínala jsem se sama sobě líbit a teď můžu tak maximálně po věčer řvát☹

martinides
26. dub 2018

měla jsem topodobně. V době brání antikoncepce jsem zhubla a po její vysazení přibrala. Takže jsem začala chodit běhat a na detox těla jsem zašla. Snad to pujde brzo dolu.