Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

jaul
22. led 2007

ATK jsem brala asi jen 3 roky, odolavala jsem dlouho. Nemuzu si teda vynachvalit, jak mi bylo pri MS fajn, temer zadny krece a bolesti. Ted uz prisla 2. MS po vysazeni, tu prvni jsem nemohla spat, ted to probehlo lip, bezbolestne. Velky minus vysazeni je, ze se mi osypal dekolt, par pupinku mam na zadech a ted pred MS se mi vyrojily na obliceji ☹ Pupenec na brade, ale jakej, a asi 5 na cele-ve vlasech! No des! Nikdy jsem snad takhle na bedary netrpela 😠 😅

megy
autor
22. led 2007

jo to je fakt, jsem na tom podobně. Strašně mě bolí hlava, jindy mě tak nebolela. jsem uprostřed cyklu a vůbec netuším, z čeho. jsem si naprosto jistá, že z tlaku to není, protože na něj beru prášky. Menses jsem ještě neměla, tak doufám, že to bude O.K

petul.a
22. led 2007

Tak já jako ekzematik jsem se po vysazení HA komplet osypala. Kromě toho jsem měla několik měsíců nepravidelně menzes (to bylo jednou 23 dnů, jednou 40...). A taky se vrátily menstruační bolesti. Ty tedy zůstávají dodnes, jinak vše ostatní se srovnalo, myslím, že to trvalo tak třičtvrtě roku.

megy
autor
22. led 2007

a hlava Vás nebolela?

petul.a
22. led 2007

Ta mě občas bolí doteď, první den menzes. Holky, nezatoužily jste někdy být chlapem? 😀

lenciatkooo
22. led 2007

ahoj holky, no ja som HA vysadila koncom letnych prazdnin a az teraz sa mi konecne poprve v cykle objavila ovu. PO takmer pol roku!!!! A neviem,ci to s tym suvisi, ale hned som aj otehotnela, ale bohuzial, tesila som sa len par dni, lebo v piatok ma zacalo priserne boliet podbrusko a zacala som krvacat. Takze krv mi odplavila vajicko... Jo a dlzky cyklov som vzdy maval krasne - do tych max 30dni. A po 7 rokoch uzivania antik. mam cykly dlhe aj 40, aj 50dni. Proste uplne cyklus naruby!!!!

petul.a
22. led 2007

Lenciatko, to je mi moc líto 😢.
Já jsem po vysazení HA taky neměla ovulaci, ale u mě byl zjištěn problém v hormonech, beru teď Clostilbegyt. Jinak, než jsem začala brát HA, neměla jsem menzes nikdy pravidelně, to mám sama od sebe vlastně až teď. A ovulaci mám právě až po nasazení toho Clostilbegytu, aní před braním HA jsem ji na sobě necítila. Ale to vím až teď, když jsem ji na sobě cítit začala.

jaul
22. led 2007

Hlava me v souvislosti s MS neboli. MS mam ted tak po 34 dnech + -

lenciatkooo
22. led 2007

Ja poznam ovu podla bazalnej teploty - tu si meriam kazdy den poctivo. Ale vyhrou je to, ze aspon viem,ze uz ovulujem.... No som zvedava,ci budem mat stastie v nestasti a Dr mi povie, ze aspon ten gestacny vacek sa nestihol vytvorit a nemusim cakt niekolko mesiacov so snazilkovanim. Tak dufam,ze budem moct zacat hned...lebo to by bolo fakt na psychiku. Zajtra tam idem. Este trochu spinim (ved len v piatok som to dostala),ale to je mi jedno. Hlavne nech mi povie ortiel....

lenciatkooo
22. led 2007

jo a Jaul - aj ja som sa vysypala - same male pupiaciky po hrudi a hlavne na tvari a pri vlasoch.A to som vzdy mala cistu plet!!!!

krista
22. led 2007

Ahojky, já jsem užívala HA cca 5 let. Od vysazení mám přes rok a problémy mám doteď - nepravidelná, hodně bolestivá MS, problémy s pletí. No hrůza!!! Pokaždé když to mám (někdy i 2x měsíčně 😅 ) ležim v posteli jak lemra, nadávám manželovi, že si to nemůže prožít místo mě a žádám ho aby mě utratil 😝

megy
autor
22. led 2007

tak si kolikrát říkám jestli byl vůbec dobrý nápad začít to užívání. Když už je po nich tolik problémů až hrůza pomyslet.

krista
22. led 2007

Megy to se bohužel nedá nic dělat, ale já myslím že tak do roka by se to určitě mělo srovnat 😉 Jen já budu asi nějaká vyjímka 😀

megy
autor
22. led 2007

být chlapem? No jak kdy. Ale být chlapem, tak se sama nevyberu 😀 Nechápu, jak to může semnou občas vydržet. Na druhou stranu, nemusí menstruovat, skoro vždy dosáhnou orgasmu a nemusí se trápit jestli otěhotní. Taky nemají různé záněty, bolesti prsů před menses, žádné křeče když to máme dostat. Vydrží více alkoholu a nemusí dodržovat omezení v jídle, když my chceme hubnout. Někdy by to byla paráda, kdyby si to s náma občas vyměnily. Jo a ještě úklid domácnosti, nákupy, návštěvy u rodičů, kupování dárků. Já si ale nestěžuju, protože můj chlap je zlatíčko a po pravdě ty moje nálady stojí za to 😉

ivusa1
22. led 2007

Ahojky. Beru Pramino a chtěla bych otěhotnět, je tu někdo kdo bere Pramino? Jak rychle se Vám podařilo otěhotnět?? 🙂

ulicnice
22. led 2007

Ahoj! Já teda neberu nic 🙂 V listopadu jsem skončila s Logestem. Před prvním těhot. jsem užívala Diane, vysadila jsem, dala měsíce pauza, pak jsme na to "vlítli" a povedlo se hned napoprvé. Tak jsem zvědavá, jak to půjde teď.

romisek1
22. led 2007

Ulicnice...Tak to teda moc gratuluji ja je vysadila loni v lednu a jeste nic... ☹

ulicnice
22. led 2007

To je blbý! Ach jo, proč má ženská ty plodné dny tak omezené? Chlap může kdykoliv.... Kéž by se mi to povedlo opět tak rychle - jenže teď je mi 30, už předem mám obavy, že to tak rychle nepůjde.

minda
22. led 2007

Tak já jsem brala HA celkem 10,5 roku. Nejdříve Cilest a potom asi 1 rok Pramino. V listopadu jsem vysadila, 1 cyklus trval 33 dní, MS 3 dny, ale teď čekám už 42 dní na MS druhého cyklu. Testy byly negativní. Už mě to přestalo bavit a příští týden jdu k doktorce, to budu 52 den cyklu, tak třeba MS do té doby ještě příjde.

romisek1
22. led 2007

Ja jsem si dnes zacala delat ovu testy...Dnes mi vysel negativni.. 😠...Delaji se pet dnu po sobe tak uvidime 😉

jaul
22. led 2007

ulicnice: Taky jsem brala ted asi 2 roky Diane. Me to doporucil vymenit endokrinolog, padaly mi vlasy, kdyz jsem brala Trinordiol. Nee, ze by se to nejak rapidne zmenilo, spis se to urovnalo samo. Ja cekam do brezna a pak mozna.. 😎

nikitka26
22. led 2007

ahoj holky, přidávám svoji zkušenost s vysazením HA. Vystřídala jsem jich víc, poslední jsem brala asi 3 roky Janine (super na pleť), celkem 6,5 roku. Vysadila jsem v květnu, MS mi půl roku chodila pravidelně po 26 dnech a pak se mi to rozhodilo 38,34 dní a teď čekám na MS. Po vysazení se mi začaly víc mastit vlasy a pleť, začaly se mi dělat beďary na zádech a dekoltu a obličeji sem tam taky. Jedno pozitivum vysazení - od té doby mám větší chuť na sex 😀 .

zanetik
23. led 2007

Tak taky přispěju, brala jsem HA 9let, posledních asi 5 let jsem měla Diane, super na pleť, ale po vysazení jsem měla hrozný obličej, naštěstí záda i dekolt jsou toho uštřeny jen sem tam před MS pupínek. Jinak MS mi nechodila vůbec, tak jsem dostala 3x vyvolávačku po 50-60dnech, pak mi nasadil Utrogestan a MS chodí 30DC. Ovu nebyla, tak mi napsal Clostilbegyt 3cykly jsem nereagovala, tak mi zvýšil dávku a hned byly 3 folíky (ale nic z nich nebylo), 5cyklus jsem reagovala až moc a udělaly se mi dvě 5cm cysty, takže jsem teď jen na Utrogestanu a práškách pro diabetiky. 😒
A souhlasím s Niki mám taky o něco větší chuť na sex, ono prý se při HA vysušuje sliznice a pak to bolí.

elucinka
23. led 2007

Já jsem HAK vysadila po 14 letech loni v září, OVU naštěstí přišla hned v 1. cyklu, ten byl 35 dnů, další 2 byly 33 dnů a ve 4. se mi podařilo otěhotnět. Jinak pleť - hrůza, mastná, uhříky na zádech i v dekoltu, ve vlasech, mastí se mi vlasy, myju je denně.

megy
autor
23. led 2007

tak ta sliznice se mi vysušila hned po vysazení antikoncepce. Fakt nevím, ale je to divný.

janulkavi
2. únor 2007

Ahoj holky, já dobrala svůj poslední prášek 18.ledna, první MS hned po vysazení proběhla normálně. Teď, tj. asi 5dní poté co jsem měla začít další platíčko a nezačala, mně začaly bolesti v podbřišku ☹ , něco jako když máte MS (na tu je ale hoodně brzy), občas cítím i píchnutí ve vaječníku. Měla jste některá taky takové potíže? Včera ze mně i odcházel průhledný narůžovělý hlen, jako by to opravdu chtěla být MS, ale zase to ustalo.
megy: během braní HA se mi hodně vysušovala sliznice, pevně doufám, že se to teď zlepší

pavlinka3
5. únor 2007

Přidávám své zkušenosti. Brala jsem Cilest 8 let. I při jeho braní jsem měla docela bolestivou menstruaci, takže jsme brala ještě Aulin. Po vysazení HA jsem prodělala ještě jednu MS pravidelnou a pak jsem nemenstruovala 2 měsíce. Mysleli jsme si s manželem, že budeme mít mimi, ale testy ukázali, že NE a já dostala vyvolávací injekci. Po ní jsme MS dostala hned. Pak se to ale opakovalo a doktorka mi nasadila Estrimax a Proveru na upravení cyklu. Po jejich braní je u mě vše OK. Jenže už je to více než rok, manžel byl na spermiogramu a je v pořádku. Mě teď čeká laparoskopie. Jinak před HA a při HA jsem měla pleť jako dětskou prdelku. Asi po půl roce bez HA se mi objevily strašný běďary na zádech. Teď jsou záda celkem v pohodě, ale ten obličej bych vám nepřála. Mám velký tmavý hrudky jakoby pod kůží. Děsně bolí a vůbec jim nezežloutne čepička, takže se nedají ani vymačkat. Hlavně před MS je to nejhorší. Vlasy se mastí až hrůza. Myju každý druhý den. Při HA jsem myla tak jednou za týden. Ale snad se nám tohle utrpení holky brzo vykompenzuje. Držím palečky

fidorka81
5. únor 2007

Taky přihodím :o)
Já brala HA 7 let bez přestávky, vystřídala jsem asi 6 druhů. Po jedný jsem hrozně přibrala, tak mi po čtvrt roce dr. HA změnila. Problémy nebyly, MS jsem měla pravidelnou, každých 28-29 dní, bez bolestí, jen hlava mě bolela, ani jsem moc nekrvácela. Od srpna jsem bez HA. Teprve minulý měsíc se mi menzes spustil pořádně, nebylo to sem tam něco jako s HA. Takže jsem si po 8 letech menzes užila :o))) Pobolívalo mě břicho a záda. Ale hlava mě nebolela. Teď každý měsíc doufám, že už by se nemusela na hodně měsíců MS objevit ☹

fidorka81
5. únor 2007

Jo a nejhorší jsou problémy s pletí. Každý ráno a večer nějakej bolák, jelikož mám ruce nenechavý, tak vypadám jak puberťák 😖

maly_strom
5. únor 2007

Já brala HA cca. 5 let, měla jsem 3 HA. Novynette(3 měsíce), Diane 35(10 měsíců) a poslední Jeanine. Vysadila jsem v září. Naběhl mi pravidelný cyklus cca. 32 dnů. Ale před HA jsem problémy neměla, jen cyklus byl kratší (28 dnů). Bolesti při MS skoro nebyly, jen se strašně zhoršila pleť a vlasy.
A ovulace nejela ihned.