Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

baji
14. kvě 2007

ahoj holky, taky přidám svou zkušenost, HA jsem vysadila před měsícem a dneska jsem to po ukázkových 28 dnech dostala.. což je u mně zázrak, protože před HA jsem měla v cyklech hrozný nepořádek, byly nepravidelné a dlouhé, někdy i 50, 60 dnů a taky silný bolesti 😖 zatím teda dobrý a doufám že to bude v poho pokračovat..
jinak ostatní problémy zatím nejsou (vysazovala jsem kvůli migrénám a nechuti na sex) oboji zatím zlepšení 😉 😎 ) no akorát jsem možná trochu nabrala, ale taky se cpu jak nezřízená, takže to může být jen tím 😉

lleennaa
17. kvě 2007

Ahoj holky. Já jsem brala antikoncepci asi 4 roky. Právě před měsícem jsem jí vysadila a obávala se co nastane. Přesně na den jsem začala špinit a tak jsem se strašně radovala, že se nic nenarušilo a vše je při starém, ale ouha. Už třetí den jen mírně špiním a pořádná menstruace se mi pořád nerozjela. Ze začátku mě trochu píchalo v břichu, jako kdybych už to měla dostat, ale teď už ani to, takže ani nečekám, že se to rozjede. No a krom toho po každém jídle je mi špatně a včera večer když jsem usínala jsem se skoro plazila po zdi jak mi bylo blujno. Těhotná asi nebudu, spíš jsem strašně nervózní co se z toho vyklube. No a proč ta jistota, že těhotná nejsem?! Protože se chráníme přerušením, vím že to není stoprocentní, ale než jsem začala brát antikoncepci, tak to vždy bylo bez problémů. Protože na takové nepřesnosti v menstruaci jsem nebyla nikdy zvyklá. I před tím, než jsem začala brát antikoncepci jsem menstruaci dostávala dost pravidelně. Tak nevím, jestli mám zajít k doktorovi a nebo to nechat do příštího měsíce jestli to bude lepší?!

baji
17. kvě 2007

lleennaa: myslím, že nic nezkazíš, když doktorovi aspoň zavoláš a poptáš se co a jak...
jinak já teď tu první MS měla taky relativně slabou... u HA byla hodně slabá, skoro jen takové špinění, teď jeden den relativně normál, a pak už jen taky slaboulinká... ale já ani nikdy na silnou MS netrpěla...
jinak si myslím, že to bude ok, že to tělu asi chvilku trvá, než si zvykne na nový režim...
no a blbě ti může být už jen z těch nervů - znám to 😉 zkus mátový čaj - mě na trávení hodně pomáhá...

lleennaa
18. kvě 2007

baji: Děkuji za radu, hned včera jsem si ho uvařila a bylo to lepší, ale zase do večera, to mi bylo hrozně a v noci mě chytl asi strašnej žlučníkovej záchvat. Někde jsem četla, že to také souvisí s hormonálníma změnama. No tak se teď prozměnu prolívám lipovým čajem a za chvíli valím do lékárny pro žlučníkovej čaj 😖

baji
18. kvě 2007

jé no tak to tě lituju, to bohužel znám... 😖 takže taky by to chtělo aspoň na chvilku rohlíkovou dietku... mě obvykle stačí tak dva dny a je to zase v cajku...

lleennaa
18. kvě 2007

baji:Já to bohužel moc neznám. Chytlo mě to zatím jednou, teď podruhé. Poprvé to bylo z česneku, ještě teď se na něj nemůžu podívat. No a teď mi to pravděpodobně vyvolaly mandle. Ty už asi taky nepozřu. 😢 Doufám, že mě taky budou stačit jen dva dny 😨

baji
18. kvě 2007

jo jo -já jsem háklivá na česnek, smažený a oříšky... ale chytne mě to jen někdy, třeba pětkrát si dám smažák a nic a po šestý mě to chytne...
jinak pokud bys měla přímo křeče (bolí to, jak kdyby ti dal do břicha někdo pěstí) tak dobře zabírají kapky algifen, ale ty jsou jen na lékařský předpis...
tak ať je ti brzy líp 😉

lenkabu
18. kvě 2007

Ahoj holky, slabá menstruace nebo jen špinění brzy po vysazení antikoncepce je normální..jen nemáte dorostlou děložn sliznici, mělo by se to postupně upravit. Důležité je že se cyklus vůbec nastartoval.

baji
18. kvě 2007

lenkabu: dík za info, taky už mě napadlo, jestli to náhodou nesouvisí... a nevíš, jestli to může vést k problémům s otěhotněním, že se to vajíčko nemá pořádně do čeho zavrtat?

lenkabu
18. kvě 2007

No, může...dokud nemáš alespoň 1 cm sliznice,tak se nezavrtá...a každýmu dorůstá jinak. Ale musí to jít i rychle, když holky otěhotní první měsíc. Tak zhruba můžu říct, že silná mestruace znamená silnou sliznici,ale 100% to samozřejmě neplatí.

baji
18. kvě 2007

takže je vlastně dobře, když jsem vysadila HA už minulý měsíc a chceme se začít snažit až nejspíš v srpnu - do té doby by už se to mohlo víc srovnat..
já MS nikdy moc silnou neměla, ale teď mi s HA ještě víc zeslábla...

lenkabu
18. kvě 2007

Tak to bys měla mít v pohodě. Já měla dost silnou MS před HA, brala jsem 2 roky, tak teď jsem zvědavá, protože jsme se začali snažit hned...Někdo tady psal že první 3 měsíce po vysazení je největší šance na otěhotnění..já to slyšela přesně opačně. Zkusim se na to zeptat v práci.

baji
18. kvě 2007

no já vysazovala ze zdravotních důvodů a rozhodnutí pořídit si mimi přišlo až pak..
tak držím palečky, ať se to brzo povede 😉 jak dlouho se snažíte?

lenkabu
18. kvě 2007

14 dní 😀

baji
18. kvě 2007

tak to už se mohlo i zadařit že? 😉 😅

lenkabu
18. kvě 2007

já si to říkám taky...ježiš to je naivní, se z toho brzo zbláznim,ale když já tak strašně chci a nechci čekat ☹

jaul
18. kvě 2007

Tak ja se hlasim zase po delsi dobe. Ja teda vysadila nekdy v listopadu, uz ani nevim 😉 a cykly byly od ledna: 33, 28, 30, 25, 32. To docela jde, ne? Aspon nemam problem TO dostat! Kdybych jeste kvuli tomuhle musela chodit po doktorech, tak to bych uz se asi vazne zcvokla! Ale jestli mam ovu, taky nevim, na mereni nemam vydrz a pripada mi to takovy divny. Radsi bych test. Kdy se ten test dela a staci jeden? Takova megy by mohla vedet 😉 videla jsem ho u ni.
Jinak tato posledni MS probehla naprosto bez problemu, mozna proto, ze jsem si v prvnich trech dnech vzdycky zobla jeden Ibalgin, tak to nebolelo a ani se mi neudelal zadnej hnusnej bolestivej uhrak 😀

baji
18. kvě 2007

lenkabu: jj taky budu nedočkavá, až na to vlítnu 😉 ...vlastně jsem nedočkavá už teď 😀 😀 a máte už vymyšlený jména?
jaul: v lékarně koupíš i testy ovulace, ale moc o nich nevím, zatím jsem se o to nezajímala, zkouším měřit BT (teprve začínám, tak uvidím, jakou budu mít výdrž 😉 )

lenkabu
18. kvě 2007

Baji: já chtěla dlouho,ale čekala jsem až budu mít rok praxe v práci..a teď se nemůžu dočkat. O jménech mluvíme už dlouho..já chci Vandu nebo Adama, muž Jessicu nebo Richarda...jediný kompromis je zatím Beáta. 🙂

Jaul: ovu testy určitě koupíš v lékarně, měli by ti tam i poradit

baji
18. kvě 2007

lenkabu: tak to jo, aspoň nějaká praxe je dobrá... já už mám odpracováno 6 let, čekala jsem zas ale na přítele, než povolí a bude chtít mimi taky..
zničehonic se rozhodl minulý víkend..
jo se jménama řešíme stejný problém, zatím jsme se shodli jen na ondráškovi..

jaul
18. kvě 2007

Jo, vim, ze se to dostane v lekarne, nekdy si to koupim. No a vyzkouset se to ma asi v dobe, kdy by se mela blizit teoreticky ovu, ne?
Ja mela jmena vybrana uz od 15-ti. Ale nejak z toho za ta leta seslo 😉 Chtela jsem asi 6 deti, na to se teda manzel netvari, asi to nedopadne.. Jinak mam ale jmen asi 10, takze vlastne nevim, kolik tech deti budu mit, manzelovi se libi snad jen jedno holcici, na nem se nastesti shodnem a kluk bude kdyztak podle me, s tim uz se smiril 😎

lenkabu
29. kvě 2007

Ahoj, tak píšu jak jsem slíbila.. dneska jsem to dostala poprvé od vysazení HA po 26. dnech. Před HA jsem měla krátký cyklus, jen 21. dní,takže celkem normálka. Jen nevim jestli mám být zklamaná že se to nepovedlo hned nebo ráda že cyklus naskočil 😒

prdecek
6. čer 2007

ahoj holky,
ja dobrala poslední platíčko HA v únoru. První MS přišla normálně, druhá taky, třetí s 5ti denním zpožděním a čtvrtou sem dostala teprve tuhle sobotu po injekci na vyvolání. Těšili jsme se že asi budeme mít mimi, ale testy byli negativní. Doktorka mi řekala, že se to po vysazení HA stává. Snad se nám mimi povede tento měsíc. 🙂

petul.a
6. čer 2007

Holky, zabrousila jsem na tuto debatu náhodou a koukám, že tu píšete o ovu testech. Pokud můžu přidat zkušenost vlastní i několika dalších holek, tak ty testy jsou zbytečně vyhozené peníze. Mně třeba ukázal, že by ovu být neměla (myslím, že tam píšou do 36 hodin), ale přitom podle bazální teploty (a taky podle výpočtu na fertilityfriend) prokazatelně druhý den byla. Tak si myslím, že je to prostě čurání na zbytečně drahý papírek 😀

slunicko200
6. čer 2007

Ahojky, taky přispěju svou troškou do mlýna🙂 vysadila jsem v březnu, následovaly 2 cykly přesně po 28 dnech s trochu silnější ale nebolestivou MS než při HA (bráno 8,5 let v kuse, před tím pravidelná ale dost bolestivá). Třetí už nepřišla, jsem v 5tt. Byl to spíš volný přůběh než plánování, to se mělo konat až po svatbě (7.9). Tak je to příjemné překvápko🙂 Tudíž se přimlouvám za tvrzení, že do tří měsíců od vysazení HA je ta šance asi fakt nejvyšší...Všem hodně štěstí!

prdecek
6. čer 2007

ahoj slunicko200,
tak to Vám vyšlo pěkně, my se snažíme vlastně od března, takže ty první tři měsíce jsme už propásli, ale neva, snad se to podaří i tak 😉 Jinak gratuluji!!!

helca76
6. čer 2007

Ahoj holky, HA jsem vysadila v prosinci od té doby byly cykly v rozmezí 26-33 dní. Krvácení bylo celkem normální. Poslední MS se nedostavila (18 dní zpoždění - jen občas slaboučké špinění). Těhotenský test jsem si koupila nějaký citlivější, ale byl negativní ☹ Příští týden jsem objednaná k lékaři, tak jsem zvědavá, co se mnou provedou.

prdecek
6. čer 2007

Helco76, měla sem to teď stejný, s tím, že sem měla zpoždění ( ale já měla 22dní). Doktrorka mi dala vyvolávací injekci a já to za 5dní dostala. taky sem slabě špinila a testy jsem měla negativní. Prý se to po vysazení HA stává a do půl roku se to má ale srovnat.

slunicko200
6. čer 2007

prdecek: děkuji. A držím palce - vyjde to určitě🙂

prdecek
7. čer 2007

Díky 🙂