Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

bullinka
28. pro 2013

@andileks vyslusaj čaj z mysieho chvosta - rebríček obyčajný. Neviem, ako sa to bola po český, ale však Google pomoze. Ja som si kúpila sypany čaj z lekárne, ale bezne ho najdes na lukach, nepokosenych parkoch, ak máš záhradu, tak určite aj tam. Ja som po vysadeni HAK nemohla rok nabehnut do normalu, menstruaciu som mala asi raz za 2-3 mesiace. Samozrejme som bola u lekarky, tabletky nezabrali, a docitala som sa o tejto rastlinke, tak som to riskla. A ustalilo sa to na cca. 40 dnovom cykle ( taky cyklus som mala aj pred uzivanim HAK ). A potom, vždy keď som mala problémy s cyklom som začala znova piť tento čaj a ono sa to znovu upravilo. Drzim palce, aby to pomohlo.

martasek89
1. led 2014

Holky já vysadila HA po 10 letech v listopadu. Poslední asi 2 roky jsem lepila EVRU náplasti, po posledním odlepení byla menstruace v pohodě. Problém nastal až u té druhé...Skončila jsem v nemocnici, bylo mi špatně, zvracela jsem, šly na mě mdloby, bolelo mě břicho, ale hlavně kříže...Nevěděla jsem, co se děje...na základě vyšetření a odběrů vyloučili mimoděložní těhotenství...nakonec je z toho dysmenorea (bolestivá menstruace)...menzes mi po tomto stavu přišla až po téměř 4 dnech...Dr. mi řekl, že se s tímto budu potýkat při každé menzes dokud neotěhotním, po porodu to prý zpravidla vymizí. Jako představa, že budu každý měsíc v práci 2 dny nefunkční, je šílená. Já už začala pít kontryhelový čaj, prý je dobrý na srovnání cyklu....Nemáte s takovými stavy někdo zkušenost, opravdu se vám opakují při každé menzes???

misskate1
8. led 2014

@martasek89 ja pred 7 rokmi som mala strasne silnu a bolestivu menstruaciu. A uz ani neviem kto, ale poradil mi brat Pupalku dvojrocnu a fakt, ze odvtedy som mala pokoj.

martasek89
8. led 2014

@misskate1 Děkuji za tip 🙂 láduji do sebe kontryhel, tak jsem zvědavá na další menzes....

saimaa
9. led 2014

Po vysadení HAK Belara (brala som asi 1,5roka) pozorujem zmeny na pokopžke tváre, čelo sa mi opäť začalo mastiť (to mi nevadí, ked to ostane len pri miernom mastení), ale už mi menzes mešká 3 týždne. Pijem alchemilkový čaj (priznávam, že len niekedy), Dobrala som jeden Femigard aj jeden Sarapis a nič. Už som si ja myslela, že som tehotná, ale asi nič...

@martasek89 ja som takéto problémy tiež párkrát mala, ked som dobrala HAK aj preto som ju začala brať znova. Najhoršie je, že tie bolesti a mdloby prišli väčšinou dosť rýchlo, buď v noci, alebo aj v škole, a tabletky proti bolesti už nestihli včas účinkovať, a potom sa aj stalo, že som odpadla. A väčšinou, čo som zažila, sa k tomu lekári i iní ľudia, stavajú, že "to sú len menstruačné bolesti", a že som citlivka... 😖

zanka36
10. led 2014

Dobrý večer, 4 roky beru Injekci Depo Vera,těd vám nico napíšu..v řínu mi sestra spozdila antikoncepci měla mi jí píchnout 8 října a píchla mi ji 11 října, pri krevním testu a při ultrazvuku nic nenašli.. A mužu říct že sem bez mensruace už pár let a věřte nebo ne hned sem otěhotnila.. Zistili mi to dneska a poslední dávka mi byla píchnutá když sem byla na začátku těhotenství ted sem načala 4měsíc!!!! Sem dukaz toho že při špatném termínu podání injekce a boužel bez menstruace mužete kdykoli otěhotnit... Nedělám si legraci

rudolflenka
5. únor 2014

Ahoj, já jsem vysadila po 5 letech HA - v září a pouze v říjnu se dostavila velmi slabá menstruace...od té doby nic, pořád čekám a čekám a nepřichází, potvora jedna 😅 ...nevím, jestli mám jít na vyvolávací injekci, nechci do sebe cpát další hormony...máte s tím někdo zkušenost? Jinak o stavu pleti ani nemluvím, chce se mi brečet...mám pleť horší než v pubertě, bolestivé pupínky, co se nehojí.Mastí se mi vlasy i pleť neustále...asi budu muset na kožní, vyzkoušené preparáty nazabírají :( achjo...to kdybych tušila, asi bych nevysadila...jenže chcem mimino a stejně ani to nejde bez MS ☹

aaggyy
6. únor 2014

ahoj, já jsem vysadila v listopadu, HAK jsem brala asi rok. Pleť - hrůza, já ji mám pořád docela mastnou, ale po vysazení se mi začaly dělat takové hnisavé pupínky, hlavně na čele, to jsem jich tam měla klidně 20. teď už dobrý, trvalo to tak 2 měsíce. samozřejmě se vrátila bolestivá menstruace, ten rok jsem si od těch bolestí nějak odvykla. Ten první den nejsem schopná vůbec chodit, cpu se ibalginama a stejně to moc nepomáhá. Tak první měsíc zkouším kontryhel, snad to něco udělá...
@rudolflenka jinak jestli od října nemáš MS, asi bych zašla k Dr.

zuanka22
9. únor 2014

Paneboze,zeny,to,co tu citam ma doslova desi!!!ja beriem antiku 4 roky a teraz sa rozhodujem,ci mam prestat brat alebo nie...a chcem sa spytat,ci niektora z vas brala Lindynette a ak ano,ake su skusenosti po tom,ako ste ju prestali brat...?
Keby som vedela,co to sposobuje,asi by som ju nikdy ani nezacala uzivat...

zuanka22
9. únor 2014

@monalis Som rada,ze som tu takyto koment nasla,lebo to je jeden z dovodov,preco chcem vysadit-som psychicky labilna a casto sa mi stane,ze len pri skaredej myslienke sa rozplacem,alebo z neskodneho vtipu sa nenormalne na priatela urazim aj na niekolko hodin...nechcela som verit,ze to moze byt tabletkami,ale si dalsia,co mi to potvrdila..dakujem ;)

organicshop
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
joannah13
24. únor 2014

ahoj holky.. přidám sem svůj problém po vysazení.. antikoncepci sem vysadila po desti letech v listopadu 2013 a v prosinci jsem měla takové tušení, že jsem třeba těhotná.. bohužel.. PCO na obou vaječníkách a menstruace nikde, v lednu jsem dostala Agolutinovou injekci na vyvolání a za týden, aby se neřeklo, tak sem trošku zašpinila a dál nic.. za 14 dní sem jen jeden den zakrvácela a zas nic, našly 6 cm cystu na vaječníku, která pěkně bolí a tlačí mi na nějaké nervy, že mě až brní a bolí noha.. je konec února a já pořád neměla klasickou menstruaci.. začala jsem užívat Mastodynon a modlím se, abych to konečně dostala, ať můžu nasadit gynex. Dost se mi zhoršila pleť a ještě k tomu mi začala téct mléčná tekutina z obou bradavek, proto sem nasadila Mastodynon... a teď se bojím, že nebudu moct otěhotnět, graf BT je šílený a ovulační testy negativní... už nikdy nebudu tu hnusnou antikoncepci brááááát !!!!!! 😢

verolec
6. bře 2014

@joannah13 Ahojky joanah, já na tom budu podobně jako ty. Koncem listopadu sem vysadila po 12 letech Tri regol, a shodou okolností sem šla hned v prosinci na preventivku. Tam mi dle ultrazvuku řekl, že ovulaci nemám, ale prý ji nemá 60% žen, takže nic zvláštního. tři cykly sem měla pravidelný, ale jen sem dva dny špinila, klasická menstruace nikde. Tak teď čekám co předvede další cyklus a když to samé, tak se už objednám na gyndu. Jinak z bradavek mi samovolně neteče, ale po silném zmáčknutí jo. Našla sem v nějakém článku, že to je normální, ale taky sem byla překvapená. Ovu testy sem zatím nedělala, i když je doma mám a jelikož chodím na směny, tak teplotu neměřím. No a tohle vědět, tak antinu asi taky nejím! Aspoň ne tak dlouho...

joannah13
7. bře 2014

@verolec u me to vypada, ze diky tem bylinkam a vitaminum, jsem tomu pomohla to zase nastartovat.. Doktor povidal, ze pokud premyslime o miminku, tak ze uz nemam cekat, ze to muze trvat i dyl nez se podari, jestli vubec, levy vajecnik mam obsypany malyma cystickama, pravy je lepsi, ale zas tam mam velke srusty. Na smeny taky delam a teplotu si teda merim, ac je to pak lehce neobjektivni.. Ale pokud budu chtit mit deti, tak vim, ze HA uz nevezmu do pusy..

blondyne
7. bře 2014

@zuanka22 ahoj ja som brala lindinette 30 a som prvý cyklus bez.. Zatiaľ neg skúsenosti od polky cyklu ma pychá stále vo vaječníkoch.dotoho sa mi eše aj zablokovalo svalstvo na chrbáte takže uvidíme ak príde ms či to prejde.pre istotu som volala dr. A tá vravela že to môže byť prebúdzanie vaječníkov. Hak som brala 4roky.

blondyne
7. bře 2014

Chcem sa spýtať mali ste aj vy problémy s prebúdzaním vaječníkov? Mňa v nich pichá už druhý týždeň+zablokované chrbtové svalstvo☹ takže kríže úplne k.o.

jmenujisestella2
7. bře 2014

Ahoj, brala jsem HA (Belara a Bonadea) rok a půl, s klasickými týdenními přestávkami. Jsem téměř 2 měsíce po vysazení, MS stále nepřišla. Dost se mi zhoršila pleť, ale pomocí bylinek se mi docela daří se akné zbavovat. Kvůli tomu, že jsem nedostala MS, jsem věčně nafouklá...jinak se ale ve všem cítím líp 🙂

jmenujisestella2
7. bře 2014

@zuanka22 i já jsem od malička psychicky labilní, od cca 14ti let s poruchami osobnosti, moc uzavřená do sebe, sebekritická. Od 16ti jsem brala HA a tyhle problémy se ještě prohloubily. Večerní záchvaty deprese už jsem neměla 1-2x týdně, ale téměř každý den. Díky příteli jsem si sice nepřišla tak zbytečná, jako když jsem byla sama, ale i tak to bylo takové, jaké to bylo...pilulky na tohle opravdu vliv mají, a velký. Jsem 2 měsíce po vysazení a jsem mnohem vyrovnanější. Asi nikdy nebudu uplně v pohodě, ale takové problémy už nemám. Jen chci podotknout, že se nejedná o placebo. Upřímně, mnohem radši bych byla, kdybych takové zkušenosti neměla..

helka107
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuanka22
9. bře 2014

@blondyne tak ten problem s vajecnikmi postihol tusim aj mna :/ ale inak ziadne ine negativa necitim... a ja som tiez prvy mesiac po vysadeni a dnes mam v kalendari na plane MS ale zatial nic...tak budem este cakat,uvidime...

barborelka
9. bře 2014

ahoj tak já vysadila HA po 13 ti letech, brala jsem Tri-regol...můj dr, mi ji naordinoval velmi brzo, kdybych věděla co mi to udělá s tělem tak bych ji nebrala 🙄
Jinak neberu ji již od října 2013 MS taková nijaká jen 2-3 dny a to velmi slabě 😖 což je asi blbě, páč jsem vyčetla, že málo MS tak je nízká děložní sliznice a vajíčko se nemá jak uchytit 😒
Piju kontryhel a minulý měsíc jsem měla prvně ovulaci dle teplot i podle testu, ale stejně MS přišla ☹

Plet se mi mastí jen trošku, ale za to vlasy ty dostávají záhul 😝 .....

kronecka007
9. bře 2014

Ahoj, tak i já patřím mezi ty, které už HA nechtějí ani vidět! Brala jsem různé druhy HA dohromady 11 let, vysadila v září minulého roku a od té doby se snažíme o mimčo. MS přišla dvakrát bez problémů po 29 dnech, nicméně dost slabá. Dr potvrdil, že mám nižší sliznici, nicméně, že může trvat chvíli než se tělo po vysazení HA srovná. Nyní je to půl roku a od té doby jsem byla jednou na vyvolávačce, MS a to velmi slabou jsem dostala po 50 dnech, cyklus anovulační, dr doporučen inofolic, minulý cyklus jsem měla 36 dní a jelikož jsem si začala měřit teplotu, věděla jsem, že ovulaci jsem měla, nicméně nic z toho a luteální fáze pouze 9 dní. S inofolicem začínám 4 krabičku a zatím žádné velké změny, tento cyklus jsem už 25 DC a ovulace stále nikde (minulý cyklus přišla až 26 DC, takže ještě trošku doufám). Nemluvím ani o tom, jak vypadá moje pleť, hrůza!

nufie
15. kvě 2014

Ahoj, tak já se taky přidám. Mám vysazeno teprve měsíc (po 11letech), ale stačí to k šíleným bolestem v podbřišku. Nejvíc to bolelo kolem 10-12DC teď už míň. Myslela jsem že mám snad zánět slepáku. Pleť zatím dobrá. Kdybych to tušila tak vysadím už dřív. Jsem zvědavá kdy mrcha příjde-měla by v pondělí, ale kdo ví.....

kata1988
15. kvě 2014

ahoj, také se k vám přidám, HA jsem brala 7,5roku, byla jsem tak blbá, že jsem věřila doktorovi, že po HA nebudou žádné problémy. Výsledkem je, že poslední pořádnou MS jsem měla spolu s posledním platem HA v červenci, pak v říjnu mi musel dát doktor Proveru na jeden měsíc. MS se pak trochu zlepšila, i když to nebyla žádná velká sláva. Kolem Vánoc jsem otěhotněla, zjistila jsem to po třech králích, jenže radost mi vydržela jen týden 😢 . od té doby mám vyklus zase naprd, MS je 7dní dlouhá, ale jen 2-3trochu krvácím, jinak je to jen špinění. začla jsem užívat Nosifol, tak se cyklus trochu zkrátil, podle ovul.testů ovu byla 25DC, jenže se i přes snahu nepovedlo a 36DC došla mrcha... plus doslo k masivnímu objevení pupínků na zádech. teď po 3/4roce už se pokožka na zádech o něco zlepšila, ale cyklus bohužel ne. na konci června mám jít na kontrolu k doktorovi, doufám že mi něco nasadí, protože příroda na vyřešení tohoto problému zcela evidentně nestačí...doufám,že to nedojde do takové fáze, že budu lítat po doktorech a CARech, ale ani to se nedá bohužel vyloučit :-/ .

mispula19
23. kvě 2014

Ahoj, taky se přidávám. Anti vysazena v Listopadu 2013 po téměř 8-mi letech. První MS dorazila přesně za měsíc jak měla, s dalšími už byl ale problém, musela sem na vyvolávačku, poté nasazeny na 2 měsíce hormony, které mi měly cyklus upravit a nyní na ni čekám znova, nechávám už ale tělo a přírodu, ať se prosadí, už do sebe nic rvát nechci! Pleť se mi první měsíce dost zhoršila, to samé dekolt, lehce záda, ale nyní už je to dobré. Co jsem ale vypozorovala, zlepšila se mi nálada, zhubla jsem 5 kilo - né viditelně, ale asi jsem byla zavodněná? a vůbec mě nebolí nohy. Dříve to byl masakr, v práci jsem celých 8 hodin na nohách v jednom kole a doma jsem cítila, jak mš rve v žilách, bez prášků mám klid 🙂 Chtěli bychom prcka, tak snad bude vše bez problémů a tělo mi odpustí, bude mi 23 a lítat po doktorech a umělém se mi vážně nechce ☹ Sestra oslavila nedávno 15 let, mamča už jí navrhovala, že zajdou pro prášky a ta s velikým odporem odmítla, chytrá holčička, ještě, že se po mě tak hrozně ráda opičí 😀

nufie
18. čer 2014

Ahoj, tak taky přidám zkušenost. Mám vysazeno 2 měsíce (Dienille) Cyklus 30-34dnů, MS 3dny-nebolestivá. OVU je ale pekelně bolí. Vypadávají mi víc vlasy a mastí se pleť. A ztratily se mi prsa. Toť zatím (doufám) vše 🙂

xjulinkax
18. čer 2014

Zdravím všechny, taky už mám tu zkušenost. Antikoncepci neberu od konce ledna, MS v pořádku - 3 dny, cyklus 28 - 35 dní, ovu probíhá taky a poznám ji podle bolestivých bradavek a BT. Jinak pleť se mi začala dost mastit, akné na obličeji, ale i občas na zádech, krku, což jsem neměla ani v té největší pubertě ☹. A co mě překvapilo úplně nejvíc, že mi začaly padat dost vlasy. I kadeřnice si všimla. Ale pozitivní je, že mám větší chuť na sex 😉

xjulinkax
18. čer 2014

@nufie Jsme na tom velmi podobně 😉

nufie
18. čer 2014

@xjulinkax aspoň v tom nejsme samy 😉 Jo a ještě mám boláky ve vlasech

lady_giraffe
18. čer 2014

Holky, chtěla bych se zeptat. Máte stejně dlouhý cyklus po vysazení, jako před užíváním HA?