Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

karol84
16. srp 2009

Krista, měla jsem podobný problém jako ty, i mě byla nabídnuta znovu antikoncepce s tím, že se to po ní pravděpodobně srovná, ale že nejlepší řešení to není. Nevím, jestli teď plánuješ v blízké době mimčo, ale já se nakonec rozhodla na doporučení dr. pro úpravu cyklu pomocí utrogestanu a zatím to snad docela zabírá. do HA už jsem jít nechtěla...

Pavla, přikláním se k Andelce, taky bych se znovu do HA nepoustela, problem se pravdepodobne jen odsune na pozdejsi dobu...

Nathali, v tvém případě bych určitě změnila doktora jak nejrychleji to půjde, kdybys chtěla kontakt v Praze, tak mi písni do IP. U mého dr. by měli ještě přibírat nové pacientky. A ten hormonální profil by byl možná také na místě.

Lucik12, gynekolog mi říkal, že bez úpravy pomocí umělých hormonů u některých holek nastupuje přirozená pravidelná menstruace třeba až po roce nebo např. po 3 měsících - to je asi individuální. HA bych teď nenasazovala - asi bys pak po vysazení začala krvácet, ale tělo by z toho bylo asi řádně zblbnuté. Klidně bych ještě měsíc, dva počkala a kdyby tě to pak trápilo, tak bych se možná na gynekologii vydala. Já mám rekord 4 měsíce bez MS a taky se to dalo přežít... doktor říkal, že to nemusí být po vysazení žádný problém a ženská prostě počká na první přirozenou menstruaci.

Taggy, femigardu jsem vybrala 4 balení a žádný pozitivní efekt jsem nezaznamenala - cyklus se nespravil.

etuska
16. srp 2009

HAK som vysadila v maji po cca 3och rokoch.
Citim sa lepsie ako pocas uzivania antikoncepcie.
MS je sice trochu bolestiva 1. den,ale inac OK.
Cyklus mam aj po vysadeni pravidelny ako hodinky 🙂

karol84
16. srp 2009

etuska, tak to ti zavidim 🙂 a preju at ti to slape dal jako hodinky 😉

karol84
16. srp 2009

oprava - v příspěvku z 00:20 nemělo být odpovídáno kristě, ale pavle... nevšimla jsem si hned, že krista pouze překopírovávala pavlin příspěvek 🙂

etuska
16. srp 2009

Karol-dik 😉
no zatial je to OK-uz 3ti cyklus 28-30 dnovy,takze super.
Kupila som si ovulacny mikroskop,tak teraz trochu viac sledujem svoje telo,kedze od zimy chceme zacat snazilkovat 🙂

karol84
16. srp 2009

jeje, co to je ten ovulacni mikroskop?

etuska
16. srp 2009

zatial to aj funguje podla popisu,tak uvidime aka bude prax 😀

karol84
16. srp 2009

díky za odkaz

etuska
16. srp 2009

😉
dobru noc

karol84
16. srp 2009

dobrou

rozaarka
18. srp 2009

Dobre ranko! Mam jeden dotaz. Vcera jsem po skoro deseti letech vysadila antiko, takze je jasne, ze zadne problemy zatim nepozoruju. Otehotnet zatim vubec nechceme, takze zadne aktivni snazeni nebude jeste par mesicu. Ale zajimalo by me, jestli treba nejakymi vitaminy muzu predejit pripadnym problemum nebo nesrovnalostem cyklu. Diky

zbibo
18. srp 2009

Ahojte baby, som tu uplne uplne nova, 5 rokov som brala anti, uz 1,5 roka neberiem.Ked som bola na preventivke u gynda, nepacilo sa mu ze mam prazdne vajecniky, bolo tam iba jedno vajko a to prave dozrievalo. Mam obavy, ze to dozrieva ako sa mu chce, bojim sa ze nebudem moct raz otehotniet. Mam 24 a taketo vajecniky lenive. Rok som vydata a anti som zacala brat v 18, ked som sa dala dokopy s mojim manzelom. Zeby sa fakt tie vajecniky po 1,5 nezobudili?

wendulla
20. srp 2009

ahoj, my si o miminku zatim jenom povidame, ale stejne mi to nedalo a zacetla jsem se do teto diskuze, docela me vydesila....Beru HA 8 let a rikala jsem si, ze jeste tak do cervna pristiho roku bych ji brala, pak si dala pauzu 2-3 mesice a zacali bychom se snazit o miminko, ale ted jsem nahlodana, jestli ji nevynechat uz driv. 😒

carina
20. srp 2009

wendulla: taky mě ta diskuze trochu vyděsila. Ale beru to tak, že tady není moc reprezentativní vzorek. Do tématu "problémy po vysazení HA" asi moc nebudou přispívat ty, které to snášely dobře. 😎

carina
20. srp 2009

Holky, mám ještě jeden příznak. Při braní HA jsem celkově byla nějaká utlumená, ale teď se mnou ty hormony mávájí. Zejména kolem ovulace bych se vrhala i na cizí chlapy na chodníku, až jsem z toho sama docela v šoku. Neznáte to někdo. Přejde mě to, že jo? 😔

andelka
20. srp 2009

carina: Obávám se že ne, od toho ty "emoce" během ovulace jsou 😀

bamb27
21. srp 2009

rozaarka.. skus pit kontryhelovy caj (alchemilkovy), je na upravy cyklu a veskere zenske veci, plus vytazok z pupalky (da sa to dostat vo forme vitaminovych tabletiek) ..isteze su aj kompletnejsie, no zato drahsie pripravky, no nic nezarucia... cajom a pupalkov nic nepokazis a mne to po vysadeni HA skratilo cyklus zo 40-42 na 36-33 ..ale este to uzivam len kratucko
carina... pocas ovulacie som tiez ako vymenena, nastastie sa vrham len na vlastneho muza ale ten ma vtedy tiez nepoznava 😉 (no nie je to take strasne) ale zaroven mam emocie typu ze ci nebude skoda toho vyplaveneho vajicka, ze mozno by chcelo byt oplodnene 😅 ... ale to bude asi tym ze na jesen sa chceme zacat snazit a ja som len netrpezliva..
a, ozaj po vysadeni HA mam dost bolestivu ovulku, ale doktor povedal ze to nie je chyba, aspon viem ze ju mam a kedy... akurat tie bolesti ma zo zaciatku vystrasili tak ze som nevedela ci mam zapal, ci mi praskla cysta, alebo nebodaj slepe crevo ... lebo chvilku to boli ale paradne a potom z minuty na minutu prestane 😕

baba2288
21. srp 2009

Ahojte! mam podobny problem, ako Vy, tiez mi to po vysadeni HAK meska, uz meska 1 rok. ale vraj mam byt kludna, lebo stres to moze zhorsit.

bamb27
21. srp 2009

Meska 1 rok a mas byt kludna? ...fuuu, neviem ci by som bola kludna 😠 ...mne doktor hovoril ze uz nad tych 45 dni to nie je bohvieco, ale asi sa kazdy doktor pozera na to inak..

baba2288
21. srp 2009

no uz som si zvykla.prve mesiace boli najhorsie.

bamb27
21. srp 2009

ani si nedostala nejaku vyvolavacku, alebo nejake vitaminy? ...proste nic, len cakat a cakat?

carina
22. srp 2009

Hm, tak rok bych asi nevydržela být klidná. Nejsem ten typ, co by hned po první vynechané MS běžel pro vyvolávačku a spoustu věcí nechávám na přírodě, ale rok už se mi zdá dost dlouho...

jerrymona
22. srp 2009

keby mne meskala m rok, tak by som sa asi zblaznila. mne ubehlo od prveho dna poslednej m uz 40 dni a som zvedava kedy pride. ide ma roztrhnut, taka som nervozna.

babenky,ake ste mali najdlhsie cykly vobec? a ako sa potom daju vypocitat plodne dni, ak nejake su?

andelka
22. srp 2009

jerry: Tak za sebe musím říct, že nejkratší cyklus po vysazení jsem měla 29 dní a nejdelší 43 dní, takže pravidelnost jako blázen. 😅 Teď už se to zase začalo zlepšovat (beru drmek), tak snad to zůstane kolem těch 30 dní(ťuk ťuk). No a plodné dny se takhle moc počítat nedají, ovulka bývá cca 14 dní před další MS, ale ta první fráze bývá právě různě dlouhá. Plodné dny se tak dají poznat jedině podle hlenu nebo čípku.

jerrymona
22. srp 2009

ahoj andelka,
trosku hlupa otazka. kde presne sa nachadza cipok?

a preco si uz aspon dva tyzdne citim bolave zväcsene prsia? mozem byt tehotna aj napriek 3 negat.testom? ten jeden som si robila prilis skoro, myslim si.

yvetta
22. srp 2009

holky mali ste niekto problemy s pletou po vysadeni HAK - zo zaciatku to bolo este ako tak v pohode, ale teraz sa mi zacali strasne mastit vlasy dokonca sa mi objavili lupiny, ktore som predtym nemala 😖 😲 niekde som citala, ze je to mozno aj sposobene hormonalnom nerovnovahou - mali ste niekto s tym skusenosti 😔 😕

karol84
22. srp 2009

yvetta, spousta holek ma po vysazeni HA problemy s pleti... ze zacatku to relativne taky slo, ted si pripadam jak pubertak a ty lupy ve vlasech taky stoji za to 😒

carina
23. srp 2009

probuh, jeste lupy, nestraste me. 😝
Nosim ted vlasy do obliceje, abych zakryla to mastne celo, je to moje jedina zachrana (spolu s rolakem 😀 )

carina
23. srp 2009

Jak dlouho vam holky trvalo, nez tyhle problemy s pleti a vlasy ustoupily? Uz s tim bojuju mesic, tak doufam, ze to bude brzy za mnou...