Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

sasena033
8. čer 2011

@skeptik no ja toho hlienu pravze nemam nejak esxtra skoro vobec ☹ dnes som 16DC a ovu este nikde zajtra idem kdr na vsetko sa popytam nech ma pozrie urobi folko a povie co a ko aby som vedelka a potom s aozvem co aaako 🙂 no dufam ze teraz po vitaminoch sa to upravi

daasenka85
8. čer 2011

@skeptik ale já nepotratila kvůli PCO!!! mám výborného doktora, který mě dvakrát do roka hlídá, teď po potratu i častěji a říkal, že zamklé těhu se stává ve více jak 50% případech, akorát většina má to "štěstí", že to samo odejde. Hormonální profil mám udělaný, PCO nemám!! doktor měl jen podezření kvůli dlouhodobé absence menstruace,ale "už" se to srovnalo. Takže pozor na to, není vše tak špatné, jak se může zdát.. Tvoje informace jsou určitě užitečné, ale zase zbytečně neděs, po vysazení antikoncepce TO NENÍ NORMÁLNÍ STAV a může to vypadat na PCO a realita je většinou jiná!!!!
TAKŽE KLID HOLKY!

daasenka85
8. čer 2011

@skeptik A pro doplnění - já otěhotněla 14.-17. den cyklu, spíš dřív, byť mám cyklus delší.. to, že má někdo dlouhý cyklus neznamená, že ovulace přichází až později. ne všechno je potřeba dramatizovat! známá byla u léčitele (víc jak rok ji nešlo otěhotnět) a ten jí řekl, že může otěhotnět jen při mentruaci (nevím už, jak na to přišel 🙂 ) a zkusili to - inhed těhu!! zdravé mimi!! taky to je absolutně nenormální, přesto je vlastně "zdravá". Neříkám, že Tvoje infomace jsou špatné, jen moc učebnicové, co je vlastně dneska normální? dřív se to neřešilo a taky to nějak šlo. jasně, hormony mohou v dnešní době řadě ženám otěhotnět, ale podle mě je jejich význam přeceňovaný a řada žen by otěhotněla i bez nich, tzn.je berou zbytečně! mám taky doktora machra, zabývá se i umělkem, takže se vůbec nebojím, že by nepoznal PCO!!!

anysek85
8. čer 2011

@skeptik Prosímtě už se prober!!! Fakt, že ty máš PCO, neznamená, že ho mají všechny ženy, kterým po vysazení HA mešká menstruace 😀. Takhle jednoduché to v medicíně opravdu není a tyhle diagnózy a strašení si schovej a vnucuj je někomu, kdo o to stojí. Prosímtě nestraš tady s takovými nesmysly, jen ty holky děsíš 😝.

Je mi líto, že trpíš touto nepříjemnou a špatně léčitelnou chorobou, ale to neznamená, že ji mají všichni 😅!!!

nat28
8. čer 2011

@skeptik ahoj, vidim ze sa vyznas, tak ak ta mozem poprosit o radu budem ti vdacna 😉 mam dlhe cykly a ten posl. bol asi aj anovulacny. Ak by mi dr nasadila duphaston, dajme tomu este pred ovu, je mi jasne ze ovulacia by neprebehla, ale co sa tyka nasledujuceho cyklu, nabehol by uz kratsi aj so skorsou ovulaciou? Dakujem.

skeptik
8. čer 2011

@anysek85 ja nemam PCO 🙂

skeptik
8. čer 2011

@nat28 To sa neda takto jednoducho povedat, to zavisi od priciny. Mozes mat pricinu v narusenej funkcii osi hypofyzy/hypotalamu - proste te taka "telefonna" centrala, ktora zle prepina medzi FSH a LH a folikuly stagnuju. Duphaston pred ovulaciou (pokial ovulujes) je blbost. Pokial neovulujes, tak je to proste sposob ako dodat "progesteron" a potom ho vysadit, aby telo spustilo dalsi cyklus. Pokial mas naozaj dlhe cykly - tak toto ti stacit nebude a bude treba tie cykly skratit bud dlhodobo liekmi na znizenie inzulinu, ktory nepriaznivo posobi na vajecniky (u vacsiny zien s nadvahou, ale nie u vsetkych a u niektorych s normalnou hmotnostou) alebo kratkodobo clomifenom na vyvolanie ovulacie (toto je zlozitejsie - clomifen funguje ako antiestrogen a moze nepriaznivo ovplyvnit vystelku - ale na druhej strane jeden aj neuspesny cyklus clomifenu ti moze stacit na to, aby sa ti podarilo v dalsom "obycajnom" cykle spontanne otehotniet, nakolko takyto cyklus zabezpeci velmi kvalitne zlte teliesko, ktore ovplyvni ten dalsi cyklus. Ono je to vsetko individualne, zaklad je hormonalny profil, aby bolo jasne, co ti vlastne je a co urcite nie.

nat28
8. čer 2011

@skeptik niekde si pisala ze je dobre ak ovu prebehne do 19 DC, inak je vajko nekvalitne. Ja som otehotnela na 45 DC, cakala som dvojicky, ale v 11 tt mi odisli. Vsetci doktori mi hovorili, ze to nesuvisi s dlzkou cyklu, vraj hlavne je, ak vobec ovulacia prebehne, aj ked na 45 DC. Tiez sa mi to ale nezda moc...fakt neviem kde je pravda, komu mam verit a co mam robit. 😖 Zaklad ale asi bude ten HP. Nuz, skusim poprosit moju dr o ten HP a uvidime. Dakujem 😉

daasenka85
8. čer 2011

Svými příspěvky jsem chtěla říct, že to na PCO vypadalo - i doktor měl pocit, že by to MOHLO BÝT, ale hormonální profil to neprokázal. a MS mi už chodí na den přesně... takže se to srovnalo samo. já něříkám, že by to u některé holčiny nemohlo být PCO s těmito příznaky, ale i tak může správná životospráva vše hodně zlepšit. Mně třeba pomohlo pravidelné cvičení Pilates (hlavně na psychiku), zdravá vyvážená strava (ale nevynechávat ani maso!) a detoxikační bylinné preparáty.. doktor se sám divil, jak se mi to pak náhle všechno srovnalo po půl roce. jasně, pokud žena dostane za dva roky čtyřikrát menstruaci, tam už je něco špatně a PRAVDĚPODOBNĚ SE TO NEOBEJDE BEZ HORMINÁLNÍ POMOCI. Ale zase! Můj zkušený dr. mi říkal, že 2 roky po vysazení prášků jedna jeho pacientka nedostala menstruaci a když už se rozhodla přistoupit na léčbu, zjistili, že je ve 3. měsíci těhu! vše dopadlo dobře. takže holky,neděste se nepravidelné menstruace, absence menstruace ani délky cyklu a ROZHODNĚ TO ZKUSTE ASPOŃ PŮL ROKU PŘIROZENOU CESTOU, třeba se zadaří otěhotnět i bez hormonů! stává se to docela často, i když tomu doktoři dopředu nevěří. Zase tolik tato oblast pořád prozkoumaná není.. a hlavně: NEJVÍC DĚLÁ PSYCHIKA!! já vím, je to těžké, znám to ☹

skeptik
8. čer 2011

@nat28 Ono to je tak, ze niektori doktori su presvedceni, ze to nesuvisi, a ini su presvedceni, ze to suvisi. Napriklad uz len vystelka nie je taka ako by mala byt, ale to nie je hlavny problem. Hlavny problem je, ze ta folikula je prestimulovana LH hormonom a androgenmi a nie je uz uplne zdrava. Moze sa ale napriklad stat, ze zena uz uziva lieky na tieto problemy a napriek tomu ma ovulaciu neskor a v tychto pripadoch to tehotenstvo prezije aje ked je trebars ovulacia 30. den cyklu. Tu si mozes pozriet http://www.embryology.ch/dutch/cgametogen/oogen... pod cislom 4 su tzv Theca interna bunky s receptormi pre LH, pri tejto komunikacii sa zjednodusene cez androgeny tvoria estrogeny - a tu prave moze nastavat problem.

Tie dvojicky odisli v 11.tt podla velkosti alebo boli mensie? Vacsinou sa to zastavi v 9.tt alebo skor ak to ma hormonalne priciny. HP si urcite daj urobit a kompletny, tam vzdy treba zacat, najlepsie konzultovat s endokrinologom. HP ti velmi vela napovie a usmerni kam dalej. Verim, ze sa ti coskoro podari otehotniet a donosit dieta.

veroussek
8. čer 2011

@anysek85 😀 hihi to jsem ráda že nejsem sama která měla tento pocit 🙂

nat28
9. čer 2011

@skeptik praveze mali mi odisli v 11tt vyvoja, do 2 dni som uz aj bola na kyrete, lebo som si vydupala sono kedze som mala velmi zle tusenie, nejaky instinkt, ze sa nieco zle stalo...co sa nakoniec aj potvrdilo. Vlastne nevieme preco sa prestali vyvyjat, ale vraj vyzerali krasne vyvynuti presne na ten 11tt. Odvtedy som mala 3 cykly, 35DC, 36 DC a 42 DC. Tento cyklus (zatial 14 DC ) som si zacala merat BT. Ale dr povedala ze asi pockame este 1-2 cykly a nasadime stimulaciu, lebo posl cyklus bol asi anovulacny a tiez dr hovorila, ze by bolo dobre skratit cykly ako take a nejak ma nastavit. Na endokrinologii som bola, momentalne cakam na vysledky krvi a idem na sono stitky. Chcela som ist aj na hematologiu, ale dr ma nechcela poslat. Inak, gratulujem k tvojmu tehotenstvu 🙂

skeptik
9. čer 2011

@nat28 Dr ma pravdu - stimulaciou docieli zdravsie vajicko, podla mna postupuje dobre - cim je ovulacia neskor tym je vacsie riziko.
Ta hematologia nie je odveci, skus ju ale o to este raz poprosit, nech ti da urobit zrazanlivostne faktory, nech uz to mas kompletne - clovek nikdy nevie. Neviem ti k tomu bohuzial viac povedat, ze co mohlo byt pricinou, je to zriedkave uz tak neskoro. Drzim palce, vyzera to, ze mas dobru starostlivost.

nat28
9. čer 2011

@skeptik dakujem ti, ja ti tiez velmi drzim place nech mas bezproblemove tehotenstvo a uzijes si to krasne obdobie 🙂

ajulinek
30. srp 2011

Ahojky, mám problém, že po vysazení HA nemůžu normálně dostat menstruaci, už mám jednoho klučíka doma, když sem vysadila před prvním těhu HA tak jsem měla stejný problém, nejdřív sem chodila na vyvolávací injekce a pak sem dostala nějaké prášky na cyklus a otěhotněla jsem asi po 9 měsících, až když sem ty prášky vysadila. Po porodu jsem brala jinou HA, teď sem vysadila a opět sem musela na vyvolávačku. Teď mám 37 den cyklu a nevím jak dlouho čekat, než jít k doktorovi? Neporadíte něco na cyklus? Kontryhel jsem pila do ovulace, po ovulaci se prý pít nemá....

anabella_lee
31. srp 2011

Ahojky, já jsem vysadila HA před minulým měsícem, takže jsem se první měsíc snažily, ale asi ještě neúspěšně, všem měla jsem již v pondělí dostat menstruaci a pořád nic☹ tak se někde mrška toulá, tak jsem zvědavá kdy dorazí☹Ještě počkám tak 14 dní a pak budu muset asi na gyndu. V´úterý jsem si pro jistotu zkoušela udělat test ale nic. JInak jaké problémy mám po vysazení HA? Nenaskočila menstuace, mastné vlasy ale hrozně, pleť se hrozně zhoršila více se mastí a je více pupínků, měla jsem hrozné křeče na vaječníkách a v podbříšku.....ještě se teprve u mě ukáže co vše ještě dál. Ale jedno vím jistě, už bych HA nikdy neužívala, je to hrozné svintstvo☹

ajulinek
5. zář 2011

@anabella_lee Já musela už dvakrát na vylávačku k doktorovi, sama od sebe jsem MS nedostala, tak teď čekám kdy po injekci přijde, byla jsem ve čtvrtek a zatím nic.

anabella_lee
6. zář 2011

@ajulinek Tak mi naštěstí MS přišla,sice o týden později, ale jsem nakonec ráda že přišla, že je snad vše OK...ale hrozně silná, tak silnou jsem v životě neměla☹ Tak jsem zvědavá co bude dále tedy...Tak držím palečky at brzy dorazí🙂

ajulinek
6. zář 2011

@anabell_le tak dnes ráno taky MS přišla a taky teda hodně silná, tak snad se mi to teď trochu srovná.

ptjj
14. zář 2011

Ahoj všem, chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost jako já. Po vysazení HAK se mi cyklus nastartoval normálně, tzn. MS 15.6., 13.7., 13.8. ( s tím, že tři dny předtím mě silně bolelo v podbřišku), ale tenhle měsíc nic, mám už 5. den zpoždění a nic nenasvědčuje tomu, že by MS měla přijít (v podbřišku mě bolí jen lehce a občas, ale to mívám celkem běžně). Mohlo by to být pořád ovlivněno vysazením HAK? Tzn. někomu se cyklus nenastartuje po vysazení vůbec a MS nepřijde, ale může se stát, že je tři měsíce vše ok a pak se teprve cyklus naruší? Díky za reakce.

andelka
14. zář 2011

@ptjj může se to stát. Taky jsem nastartovala v pohodě, cykly docela pravidelné (+-3dny) a po půl roce se začaly znepravidelňovat a prodlužovat, vydržela jsem půl roku a pak nasadila drmek obecný, tinkturu z něj. Vzhledem k tomu že jsem od začátku měřila BT, tak jsem věděla, že ovulka se začala opožďovat a cykly kolikrát i 42dnů. Potřebovala jsem trochu posílit hormony. Po dvou cyklech se to spravilo a cykly byly zase pravidelné a s normální délkou. Po porodu cykly opět v pohodě (akorát jich moc nebylo 😅 )
Jinak 5dní zpoždění je ještě dobrý, asi se ti z nějakého důvodu posunula ovulka (a nebo nebyla, to se po vysazení taky stává, a cyklus pak bývá delší). Třeba příští cyklus už bude zas v pořádku.

ptjj
14. zář 2011

@andelka Mně se právě zdálo, že byla a v řádném termínu, ale jistě to nevím. Díky za tu radu na tinkturu, vyzkouším.

andelka
14. zář 2011

@ptjj záleží jak dlouhou máš luteální fázi. Ta bývá konstantní, takže když byla ovulka v normálním čase, tak i MS by měla přijít normálně. Ona ta ovulka si někdy zahrává. Pamatuju si, jak jsem si snad dvakrát říkala, že to už musí být ona a nakonec to byla až ta třetí, dvakrát byly příznaky, ale až napotřetí se zvedla teplota a ovulka se potvrdila.
Jinak mě napadá jedině těhu 🙂

ptjj
14. zář 2011

@andelka testy byly negativní, takže těhotenství asi ne, asi začnu měřit BT, abych byla příště o něco moudřejší 🙂

andelka
14. zář 2011

@ptjj zkus, aspoň se ti to třeba potvrdí, ta doměnka že ovulka byla kdy byla, jakože ji poznáš.

twistinka123
19. říj 2011

ahojky já se přidávám. je to skoro 14 dní co jsem vysadila prášky. krom tlaku v podbřišku jsem zatím ok, vlasy,pleť a tak taky....jelikož dělám na gyndě tak vím že je to normální, ale je to děs...
pttj: pamatuješ na mě?🙂 botky na karláku?🙂 jak je, plánuješ už mimi?

carie32
20. říj 2011

ahojte, tak ja som vysadila HAK po 8 rokoch. Pleť totálna katastrofa, vlasy total mastné, pribrala som skoro 3 kilá, ktoré vôbec nejdú zhodiť... cyklus je 40 max. 42 dní... takže super 🙄

twistinka123
20. říj 2011

@carie32 bud v klidu bude to ok, akorát dej tomu čas než se tělo dostane do normálu. já zase cítím vaječníky,na pohmat podbřišku citlivé. ach jo!

anabella_lee
20. říj 2011

Já po vysazení HA první MS naskočilo po 34DC, ale další jsem musela jít vyvolat, nebot cyklus byl 45DC, tam mi byla zjištěna cysta na vaječníku, která právě bráni té MS. Po vyvolávačce MS dorazila 8 den, ale jestli cysta odejde to nevím ☹ Tak doufám že na ně ted nebudu trpět ☹ O pleti a vlasech ani nemluvím to je škoda slov, ale to jsou věci co přežiju, narozdíl od jiných problémů, které neusnadňují početí....snad se to srovná...

twistinka123
20. říj 2011

@anabella_lee bohužel po vysazení antika se cysty dělají...toho se bojím taky.ale je to věc která se dá řešit. mimi plánujeme od Vánoc cca, tak mám ted dva měsíce na to dát se do kupy...ač pochybuju...