Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

ribelina
9. říj 2012

@veunka117 Tak ako si dopadla s tým TT? 🙂

kacaba85
12. říj 2012

Když přestanu brát AT, nedostavila by se MS, je nutné jít na vyvolávací injekci, nebo když nespěchám, tak můžu počkat jestli můj systém nepotřebuje víc času?

bebe_84
13. říj 2012

Ahoj holky, jdu se přidat k tomuto tématu - beru HA nějakých 12 let, mimčo teď hned asi nechceme, spíše tak v horizontu 1-2 let, nicméně když tak čtu a vidím ve svém okolí, co se děje nebo i neděje po vysazení, tak si říkám, jestli nemám vysadit radši dostatečně dopředu, aby až se pro mimčo rozhodneme, nenásledovaly ještě roční peripetie a trable. Udělala jste to některá taky tak? Vysadit dostatečně dopředu? 😵

boogina
16. říj 2012

@kacaba85
Ahoj...ja som vysadila antikoncepciu na začiatku septembra, MS prišla, ale tá oktobrova už nie, po týždni meškania som išla ku gynekologičke, že či mi pichne vyvolávačku...a povedala mi, že kludne môžem ešte mesiac počkať, ak sa nikam neponáhľam, že možno sa to naštartuje aj samo...že to vôbec nevadí, keď budem čakať trošku dlhšie, že ma nebude zbytočne pichať...takže asi kludne počkaj, ak sa necítiš zle...

ribelina
17. říj 2012

@kacaba85
@bebe_84
@boogina Ahojte žienky tak ja som vysadila niekedy cel letné prazdniny potom klasika MS po vynechaní tabletiek, potom dalšia asi 50 dní dalsia 40 a posladná 35 takze sa dostavam do normalu. Doktor povedal že kým sa vajecniky opet nastartuju trva to okolo 3 mesiacov. Treba len vyčkať. 🙂 a vobec nemam žiadne bolesti pri MS ani nemam silné krvacanie, vsetko ako ked som brala HAK.

bebe_84
17. říj 2012

@ribelina Tak to jsi první, co mi vlil odvahu do žil HA vysadit! 😀 Většinou totiž kolem sebe slyším, jaká je to hrůza a děs. Nicméně jednou vysadit stejně musím, tak proč to odkládat. 😀

Holky a co taková chuť na sex - zvýšila se? 😵

kacaba85
17. říj 2012

@bebe_84 chut se doufam zvysi ;) posledni dobou byvam takova... lina... 😕

ribelina
18. říj 2012

@bebe_84
@kacaba85 Chuť sa zvýšila prakticky okamžite 🙂 Aj preto som chcela vysadit, načo to beriem ked ani nemam chut a musim sa k tomu doslova prinutit, to mi ani tabletky netrebalo na tych pár krát co som sa donutila 🙂

Ja som mala pri dlhodobom užívani HAK problémy s prsníkmi mala som fibróm najprv na jednom a potom na druhom. Potom som sa dozvedela ze je to z HAK lebo prsne tkanivo je velmi citlivé na hormonálne zmeny. Nebudem riskovat rakovinu pre nasu pohodlnost dávať si pri sexe pozor. A ked bude babetko budem len rada. 🙂

ribelina
18. říj 2012

@bebe_84 Aj ja som sa veľmi bála lebo pred tym ako som začala brat HAK som mala pri MS príšerné bolesti ale zatial je mi velmi dobre 🙂 dúfam že to takto pojde dalej 🙂

bebe_84
18. říj 2012

@kacaba85 @ribelina já právě také spoléhám, že chuť se zvýší. Taková... líná... jsem už docela dlouho a už to nebaví mě ani manžela (nedivím se). A ribelina mě tedy teď popíchla, škoda, že jsem začala včera ještě jedno platíčko brát. Tož to doberu do konce a vysazuju! 😵
@ribelina a je skvělý, pokud je ti dobře. Taky i přes prášky nemám ideální menstruaci, takže z toho mám docela strach, jak tělo zareaguje, až mu jeho "drogu" vezmu - síla krvácení, bolesti apod. Holka, ty jsi teď můj vzor! 😀 😀

ribelina
18. říj 2012

@bebe_84 Ja som sa tiež bála ako to moje telo znesie a ako sa s tým vyrovná brala som tabletky dlhých 6 rokov. Po vysadení som si kupila pupalku lekársku to by malo pomoct telu sa vyrovnat.
Ja som sa stále zamýšlala nad tým prečo beriem tabletky ked aj tak nemam sex lebo ho nechcem mat : 😀 , to ma presvedčilo a je to super pocit zasa sa spolieham len na prírodu a je mi fajn. Ale stále mám pocit ked idem spat že si mam dat tabletku :D, že som na to zabudla 😀
Aj nálada sa mi zmenila a trochu aj povaha. už nie som taka citlivka co sa za vsetko rozplace. opet som to ja :D

bebe_84
18. říj 2012

@ribelina Právě, došla jsem nedávno ke stejnému názoru - že by mé tělo po těch dlouhých letech braní prášků (dlouhých 12) mělo začít taky fungovat samo a hlavně naučit se fungovat samo. 😅 A s tím sexem v bledě modrém - nemám nebo nechci mít. Což je dost trága v mém věku... 😠

Takže zkrátka u tebe samá pozitiva... Chci taky! 😀 😀 😀

ribelina
18. říj 2012

@bebe_84 tak určite už nemam taku peknu plet ako ked som brala HAK aj vlasy mi padaju ale kupila som si vitamíny hadam to prejde. Ale to všetko by som musela aj tak podstupit skor alebo neskor. tak radsej skor 🙂 už by som sa k HAK nevratila.

kapken
26. říj 2012

Dobrý deň chcela som sa spýtať, že som 9 rokov brala tabletkovú antikoncepciu a 2 roky injekciu Depo provera. Vysadila som ju 5.septembra a odvtedy som ešte nedostala menštruáciu. Chcela som sa spýtať, či sa to dá nejako vyvolať alebo sa na menštruáciu dlhšie čaká. A ešte som sa chcela opýtať, že keď dlhodobo užívam antikoncepcia, že či sa môže stať že žena potom môže ostať neplodná. Ďakujem

andysek111
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ercsikek
26. říj 2012

ahojte baby,koncom júla som prestala brať HAK a odvtedy sa snažíme o bábo,aj mne gyn. povedala že hneď po vysadení HAK je veľká pravdepodobnosť otehotnieť,lebo vtedy vaječníky začnú pracovať ostošesť,ale už tretí mesiac a stále nič,zatiaľ som si ovulku nesledovala,ale asi budem musieť,pozerala som ovulačný kalendár,ale neviem aké je to presné,máte s tým niektorá nejaké skúsenosti?

vvk
28. říj 2012

Já jsem braha HA 5 a půl roku. Teď je to 3 měsíce co jsem HA vysadila a celé ty tři měsíce mě pořád natahuje. Někdy je to lepší, ale někdy téměř s každým polknutím. A potom mě asi z toho pálí žáhá. Je to dost nepříjemné. A první dva měsíce mě téměř pořád bolelo v podbříšku. Někdy méně, někdy to byly velké bolesti. Teď je to 4 dny, co mě v podbříšku nebolí. MS v pohodě cyklus mám 30 dní. Ale nevím co mám dělat s tím, že mě natahuje? Máte s tím, nějaká z Vás zkušenost? Dá se tomu nějak zabránit? Už to trvá třetí měsíc ☹ A navíc bych ráda otěhotněla a zatím nic. Může to natahování a to bolení v podbříšku mít na otěhotnění nějaký vliv? Děkuji za odpovědi.

ribelina
29. říj 2012

@vvk s tým by som určite navštívila lekára

vvk
29. říj 2012

u lékařky jsem byla před 3 týdny. Vyšetřila mě a řekla, že je všechno v pořádku. Tak věřím, že v pořádku všechno je, ale nevím co dál. Každý den čekám, že už to přejde. Tak si říkám, jestli neexistují nějaké prášky třeba na ustálení hormonů, nebo něco takového? Nebo jak dlouho to může trvat, než se tělo s vyszením HA vyrovná?

kacaba85
29. říj 2012

@vvk: zkus kontryhel, obsahuje prirodni fytohormony a mel by ti pomoct si srovnat cyklus

ribelina
30. říj 2012

@vvk ja som brala na vyrovnanie hladiny hormónov pupalku lekársku, je to prírodné a mne to pomohlo. ale v lekárni ti ponuknu aj ine lieky na to.

vvk
30. říj 2012

Díky moc. Něco si zajdu koupit.

ada99
30. říj 2012

Ahojte kočky, od včera neberiem hormonálnu antikoncepciu, tak neviem čo mám očakavat...Mám 2 deti, rok a pol som brala Gestodette, ale v poslednej dobe ma velmi bolievala hlava, často som si aj zabudla dat si tabletku, tak som sa rozhodla vyskusat a nebrat nic a uvidime co to urobi...Dalsie babo neplanujeme, budeme si davat pozor, len niektore tu pisete ze nabrali na vahe, to ako fakt?? mate s tym naozaj take "zle vahove skusenosti "??Tiez ste niektora vysadila HA,len tak, bez chtenia otehotniet??

vvk
30. říj 2012

@ada99 já jsem s váhou neměla vůbec žádný problém. Váhu mám úplně stejnou. Ale dnes jsem si koupila kontryhelový čaj a pupalku lékářskou, tak jsem zvědavá, snad mi to zabere. Pořád mě bolí v podbříšku a natahuje.

ribelina
3. lis 2012

Ako dlho vám trvalo kým sa vám dala pleť doporiadku po vysadení hak? ja mam také vyrážky už neviem čo mám robiť. všetko zapálené a hrozne ma to bolí. mám aj produkty proti vyrážkam ale nič nepomáha. mám celý mesiac pleť ako počas menzesu ked sa vám všetko zapáli a nič nehoji. akákolvek rada mi pomože.

miriam39
7. lis 2012

Ahoj dievcata, tiez mam skusenosti po vysadeni HA. mne lekarka predpisala HA na upravenie periody, pred 1.5 bola dlha, silna a trvala aj 2 tyzdne. Skusala som rozne druhy tak 1 davku a potom 3 mesiace nic, avsak vzdy som mala silne vedlajsie ucinky: zvyseny tep na 110/min; tlak v hrudniku, bolesti hlavy, nadvaha, migreny, atd. teraz uz 1/2 roka neberiem nic a ani nebudem. co ma este obtazuje, je akasi lahka bolest kosti alebo klbov. mam pocit ze je to spojene s HA. dufam ze sa telo zbavuje skodlivych latok. Mate niektora s tymto skusenost?? A po mojej skusenosti by som ziadnej mladej zene neodporucila uzivat HA. Pretoze tie vedlajsie ucinky su tak silne, ci ich uz citime alebo nie.

miriam39
7. lis 2012

a este som zabudla v poslednej dobe mam nafuknute brucho a zvacsili sa mi prsia, isto je to tym ze som pribrala 3 kg vdaka HA no citim sa neprijemne. Dufam ze po schudniti 😨 sa to vrati do povodneho stavu . Mali ste podobny problem?

ribelina
7. lis 2012

@miriam39 Ja som mala podobné vedľajšie účinky a ešte aj hroznú únavu a nenormálnu chut na sladke

vvk
7. lis 2012

Po vysazení HA jsem měla měsíčky jen 3 dny. Tento měsíc dokonce jen 2 dny. A jinak ani nešpiním. To mi příjde dost zvláštní? Je to normální? Zažila to už některá z vás? A je možné vůbec takto otěhotnět? Může prý být ovulace i anovulace a to se prý v tom měsíci nedá otěhotnět? Je to tak? Můžu mít anovulační měsíce? Nikdy jsem se o to nezajímala, tak nevím...

bebe_84
7. lis 2012

Tak holky hlásím, že jsem včera dobrala poslední prášek.. po 12 letech je to takové divné. 😅 Jsem zvědavá, co můžu a nemůžu čekat. 🤐