Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

miriam39
8. lis 2012

Ribelina, to ze som mala chut na sladke som ani nepisala. A gumennych medvedikov som mohla jest denne .

Be_be84. Vitaj v klube. 😉 a drzim Ti palce aby si nemala ziadne problemy.

evka3231
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lin18
14. lis 2012

Ahoj holky, pře dvěma týdny jsem vysadila HA...na mimčo se nechystáme, jen jsem si chtěla trochu očistit tělo. Menstruace byla normální, ale hned po skončení krvácení mi začaly dost velké bolesti v pravém podbřišku a v křížové oblasti. Taky mám pocit tlaku v celém břichu, celkově mi je nevolno. Bolest v podbřišku a kříži se zhoršuje hlavně večer....když v noci spím nemůžu natáhnout nohy a jakmile se ráno rozespalá protáhnu hned se bolestí zkroutím. No a protože mě tohle podstatně omezuje chtěla bych HA zase nasadit.....má to smysl teď v půlce cyklu? Nemyslím kvůli ochraně před těhotenstvím, to vím, že mě neochrání, ale jestli se tím zmírní ty projevy. Nebo se prostě hormony z tabletek nevstřebají a musím se protrpět až k první MS? Díky za odpovědi

milmona
18. lis 2012

@janulkavi to, co tě trochu píchalo, byla pravděpodobně ovulace 🙂. Dochází tam k prasknutí toho obalu vajíčka, což se může projevit až narůžovělým hlenem 🙂 (já vím, trochu neaktuállní už 😀

bebe_84
21. lis 2012

Ahojky, tak to čtu a @lin18, takový jakoby tlak v podbřišku mám teda hned po skončení menstruace taky (je to týden, co jsem vysadila). Je to celkem nepříjemný, občas mě i bolí v tříslech. 😠 Možná bych zavolala na gynekologii jen se tak poptat, čím to je a jestli je to "normální".

ribelina
30. lis 2012

@lin18 Z bolesťou by som zašla ku gynekológovi. ale vysadiť a znovu nasadiť tabletky je najhoršie čo môže byť. Rozhádže to celé telo. zahrávať sa s hladinou hormónou nie je sranda. môže to mať následky.

fachy
4. pro 2012

Ahoj všem 🙂 mám takový problém. Vysadila jsem antikoncepci před cca 15 dny. Přišla normálně MS 25. 11. ale já do teď špiním. Vždy jsem krvácela 4 dny, pak jeden den špinila a bylo po všem. Jsem z toho trochu nervózní. Je to normální? O pleti ani mluvit nebudu. Vypadám jako puberťačka ☹

lucindaa7
6. pro 2012

@ribelina tak to si ma potesila že u teba vysadenie HAk prebehlo tk hladko..uvidim ako dopadnem ja..
Od nedele neberiem HAK a dnes dorazila Mrcha.uvidime ako vsetko prebhene a dufam že vysadenie nebude mat hrzný priebeh po 7rokoch to bude hádam aj ulava a hádam sa aj bábenko odariii coskoro

keirra
13. pro 2012

Ahoj holky, tak u mě po vysazení HA po 13 letech (!!) - šílené zhoršení pleti, no asi jako jsem měla v pubertě, osypaná pupínky a druhá věc, to jsem se nikde nedočetla, ale u mě to bylo zaručeně vysazením: objevily se mi hemeroidy, nemohla jsem se jich vůbec zbavit, žádné mastičky nepomáhaly, už jsem se chystala k doktorovi na odstranění. No a pak jsem po 4 měsících otěhotněla a bylo po problému, téměř ze dne na den. A přitom v těhotenství (v pozdějším stádiu) jsou hemeroidy spíš problémem. A ještě pár strašáků, to bych vám ale nepřála: jedné kamarádce se po vysazení udělaly všude po vaječnících cysty (několik, asi 12) a hrozně jí vypadaly vlasy, dostávala se z toho skoro rok. Druhé se zase udělaly obrovské boláky po tváři, to už ani nebylo snad akné, léčila se po všech možných klinikách, zbavila se toho taky skoro po roce. Jinak u mě se MS dostavovala pravidelně po 28 dnech, akorát jsem snad poprvé pocítila, co to je, když bolí ovulace (3 dny v křeči...). TAk ať jste všechny v pohodě!

katinka4
19. pro 2012

ahoj maminy a snazilky,vysadila som Mercilon po 3,5 roku 1.menstruacia prisla normalne a trvala 5 dni,ibaze koniec cyklu
sa zacal predlzovat a dalsia ms nie a nie prist tak mi doktorka pichla vyvolavacku cyklus trval 35 dni,Druha ms trvala ako obvykle 5 dni dnes som uz 41 den cyklu a ms stale nikde. ☹robila som si aj test ale je negativny ☹je normalne ze sa mi takto predlzuju cykly? chcem vediet ci sa mi to po neakom case moze napraviť alebo je to uz problem.Nechcem chodit kazdy mesiac po vyvolavacku.za posledne 3 mesiace som mala 2 krat menstr.je to normalne?chceme babo ale bez ms a ovulky to nepojde ,pijem alchemilku na upravu cyklu no asi to nestaci ,abe ste mali vy cykly po vysadeni HAK

veru324
22. pro 2012

Ahoj všem, můžete mi poradit? HA neberu rok, předtím cca 13let. MS se nějak srovnala v rozmezí 30-36dní, ovu mám. V září jsem otěhotněla, v říjnu bohužel potratila. Ale od té doby mám katastrofální stavy před a při MS. Bolesti ani ne, ale šílený úzkosti, jsem nervní tak, že jen ležím a klepu se, nedokážu se na nic soustředit. Do toho se mi točí strašně hlava. Tyhle potíže byly i před tím potratem, ale tak nějak v mezích, dalo se to. Ted už to opravdu není k životu. Chceme se zkusit snažit v lednu, pokud neklapne, tak až tak v červnu (jsem velký alergik na jaře a vím, že bez léků nefunguju, tak ty nejhorší měsíce nechci být těhu). Nevíte něco, co by mi mohlo od tohodle pomoci? podotýkám - gynex a ostatní bylinkové preparáty kvůli alergiím nemůžu. Nechce se mi jít znovu do HA, ale když nebude zbití, půjdu.

vroninka22
26. pro 2012

Ahojky holky, zatím neberu HAK 14 dnů, ale zatím mohu říci, že včera jsme měla ovulaci, silně mě bolele vaječník a poznala jsme to podle hlenu, jinak teda jsem s vysazením plně spokojena. Nemám žádné pupínky, obličej se mi spravil a dekolt taky, před braním HAK to bylo uplně stejné, nikdy jsme na žádné pupínky netrpěla, až když jsem právě začala brát HAK. A co se týče libida, tak jsem načasovaná bomba, s braním HAK jsem chuť měla málo kdy a teďka bych se mohla milovat kdekoliv a kdykoliv, manžel je z toho uplně hotový. Takže já za sebe mohu říct, že jsem naprosto spokojená a jsem ráda, že HAK neberu.

bebe_84
29. pro 2012

Já musím říct,že libido se opravdu zvýšilo a amnžel taky juchá. 😀 jen teda pleť tragédie,do toho (nevím,jestli může souviset) se mi příšerně mastí vlasy a přišly i lupy,na které jsem nikdy netrpěla. a do toho kolem 18.dne cyklu pár dní na
rosto šíleně bolí bradavky. Takže ani mě se negativanevyhnuly,nicméně pořád je to v pohodě, si myslím. Teď tiše a s napětím čekám na 2.přirozenou MS. 😀

mysutkaaa
2. led 2013

Holky vysadila jsem AK a už měla přijít menstruace za jak dlouho vám přišla po vysazení?

bebe_84
2. led 2013

mysutkaaa: ta první po 26 dnech. 🙂 Druhou jsem čekala po stejné době, ale dneska je to 28. den a nic, takže jsem moc zvědavá, co si na mě v novém roce připravila. 😀

fachy
2. led 2013

@bebe_84 Jsem ráda, že v tom nejsem sama. Taky se mi začaly strašně mastit vlasy. Dříve jsem je myla jednou za 4 dny, teď už ob den a mám je mastné. O lupech ani nemluvím. Pleť se mi taky dost mastí. Pořád se lesknu. Jinak od vysazení mám teď 39 DC a menses nikde. Testy negativní. Tak nevím co to je. Přitom bolesti v podbřišku už 14 dní.

fiffinkaa
2. led 2013

ahojte kočky, aj ja som sa rozhodla vysadiť antiku, poslednú som dobrala, potom prišiel menzes a v sobotu som mala začať s dalším balením..takže som bez cca 5 dní, zatial sa u mna nič nedeje..rozhodla som sa koli zdravotnému hladisku, zlým náladám, výkyvom atd. raz som bola na jednom semináry kde psychologička radila dievčatám aby prestali brať HAK, pretože velmi škodí nášmu telu, sú z nej rozne úzkosti a stavy a vraj spôsobuje rakovinu. Vravela že mala vela pacientiek, ktoré po vysadení tabletiek, už nepotrebovali jej sedenia.Ale počula som aj také názory, že antikoncepcia chráni pred rakovinou, neviem čo si o tom myslíte, ved je to chémia..Dakujem za názory

katinka4
2. led 2013

@fachy ,ja som dnes uz 55DC ,takze zajtra idem k doktorke po vyvolavacku ,a to uz druhy krat po vysadeni HAK, ☹ ale moja doktorka mi vravela ze pol roka po vysadení sa ma cyklus upraviť,ja som ju vysadila pred 3 mesiacmi,tak dufam ze to bude o par mesiacov vsetko ok a co sa tyka pleti par pupakov tam je ale to ma az tak netrapi horsie je na tom chrbat lebo tam mam vela vyrasiek a strasne svrbia ☹ ,zacala som uzivat kvapky FEMI na upravu cyklu a zajtra uvidim co mi dokina povie,minule spomynala ze nasadi Duphaston 😒 ,a hlavne dufam ze v polke tohto noveho roku uz budem tehu 😀

katinka4
2. led 2013

@fiffinkaa tak ako vsetky lieky aj antikoncepcia ma svoje pre a proti,a nielen ona obsahuje hormony ,mnoho inych liekov ma velmi podobne zlozenie ako antikoncepcia.mojej sestre chyba jeden zo zenskych hormónov takze berie hormonalne lieky kde sa nachadzaju aj ine hormony aj ked tie jej nechybaju - inak zlozenie bolo takmer totozne so zlozenim mojej hak a doktorka jej povedala ze ma jedno ci bude brat to alebo hak - totizto ani pri tych liekoch nemohla otehotniet.takze toto je diskutabilne ci skodi az tak velmi ako vsetci tvrdia ,je dobre si dat urobit viacero vysetreni pred tym ako ju idete brat a potom si to zvazit a rozhodnut sa lebo moj nazor je ze ked vam ju doktor ponuka vy mozte odmietnut.ja som 3 mesiace zvazovala ci ju idem brat a poradila som sa aj z rodinou a partnerom aj doktorkou 😉

bebe_84
2. led 2013

@fachy to je trága tedy s námi. 😀 Doufám, že se nám tělo rychle srovná, na jednu stranu ho chápu -vzala jsem mu, na co bylo zvyklé. Teď se musí prát se spoustou věcí a je zmatené.

fachy
2. led 2013

@katinka4 55??? A já myslela jak už na tom s 39 nejsem špatně 🙂 no tak snad se to brzy dá vše do pořádku i bez nějakých vyvolávaček. Slyšela jsem, že to taky není zrovna moc dobré.

fachy
2. led 2013

@katinka4 oprava: jsem špatně (ne nejsem)

fiffinkaa
2. led 2013

Tak som Vás konečne dočítala a normálne som dostala strach čo ma čaká, zhoršenie pleti, vlasov, vyššia váha, ..ja som brala/používala/ takmer 2 a pol roka krúžok Nuvaring, je tu niekto kto používal tento krúžok a vysadil ho? ..kočky ktoré už dlhodobejšie neužívate HA vrátil sa cyklus, vlasy, pleť a váha do normálu?..tá pleť ma vážne desí, kedže už nemám 20 r. ..

erikasadek
2. led 2013

@fiffinkaa za seba ja osm prestala brat antikoncepciu pred 6 rokmi 1 rok blba plet, vlasy hore dolu; proste trvalo to jeden rok asi aby som sa vycistila a telo nabralo normalny balanc hormonov...

nelutujem aj co sa vahy tyka konecne po dvoch porodoch som isla dolu ....... normalne...... ano chcelo to len trpezlivost...

teraz som rada pred tyzdnom nova farmaceuticka afera tu v fr, pacienktky a par lekarov podalo zalobu na faramceuticke firmy ktore vyrabaju antikoncepciu 3 generacie!!!! ma velmi neziaduce ucinky oproti 2 generacii ktora ich vobec nemala tak sa stahuje tu v fr z trhu a je znova velka diskusia co sa antikoncepcie tyka... 😉 😉

fiffinkaa
2. led 2013

@erikasadek dakujem velmi pekne za príspevok, takže treba byť hlavne trpezlivý a nevzdávať to..aj tak by som to skôr alebo neskôr musela urobiť pretože nemám chuť sa do 50 tky napchávať chémiou a vnutromaternicové telieska su mi dosť proti srsti. A myslím si že čím dlhšie sa antika užíva, tým dlhšie sa potom po vysadení telo čistí..takže uvidíme, budem sa sledovať a dúfam že to nebude až také zlé, keďže som užívala 2 a pol roka a pred tým cca 6 rokov bez HA.

erikasadek
2. led 2013

@fiffinkaa ja som zacala v 25 rokoch prestala som po 7 rokoch, nelutujem , ano treba vydrzat.. ale stoji to zato.... 😉

teraz som tehotna, a nehodlam znova zacat brat antikoncepciu , u nas roky stacilo ze som si urobila cez net ovulacny kalendar na mesiac do predu a sledovala som tak mozne plodne dni a tym padom sme sa vyhybali s muzom vtedy u nas to fungovalo 5 rokov!! alebo len ochrana ak to padlo 5 dni do predu alebo 5 dni potom clovek nikdy nevie..... 😀 😀

ono ziadna antikoncepcia nie je 99% ani kondom 😀 😀 vysledok ze som otehotnela aj cez kondom bol to sok 😀 😀 😀 teraz sa tesim mam vytuzenu dceru za 3 tyzdne pri sebe.. 😉

fiffinkaa
2. led 2013

@erikasadek wau, super gratulujem k dcerke, aj ja mám dvoch synov a ktovie čo život ešte prinesie :D
Fakt cez kondom? tak to je ozaj osud:DD
Ja som uvažovala nad Cyklotestom, to si každé ráno meriaš pod jazykom teplotu a na display Ti ukáže či máš plodný alebo neplodný deň, no ale neviem chcem počkať, možno si budem vedieť v budúcnosti určiť plodné dni sama, napr. meraním b. teploty alebo presne ako ty píšeš cez net ovulačný kalendár, ale to až potom ked budem mať už pravidelný cyklus.
Tak držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

katinka4
3. led 2013

takze ja mam poruchu menstruacneho cyklu ☹ ,mne sa cyklus zastavil po druhej faze a tretia a stvrta ani nenastali,zajtra idem opät k doktorke ide mi urobiť hormonalny obraz 😒,takze moja rada znie ked vam meskaju nielen po vysadeni hak ,treba ist na gyndu...moja doktorka je optimistka 🙂 a povzbudzuje ma ze vsetko bude ok ,tak dufam ze ma pravdu 😉

bebe_84
4. led 2013

@katinka4 určitě to v pořádku bude, ví,co dělá. Držím palečky,ať se to co nejrychleji srovná! 😵 😉

saja13
5. led 2013

ahoj holky bral tady někdo Femoden?