Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

nufie
18. čer 2014

@lady_giraffe to nevím, brala jsem 10let a už si to fakt nepamatuju. V té době jsem to nesledovala

xjulinkax
18. čer 2014

@lady_giraffe Já prášky brala od 15 let, takže jsem cyklus měla velmi nepravidelný. Nemůžu posoudit, snad poradí někdo jiný 😉

lady_giraffe
18. čer 2014

@nufie
@xjulinkax Díky, no já je právě beru taky od puberty a tenkrát jsem měla ms v průměru 8 dní a cyklus strašně dlouhej. Po nasazení ha se délka ms zkrátila na polovinu, ale bojím se, aby to nebylo až vysadím zas delší než tejden... strašně mě to vysilovalo 😝

xjulinkax
18. čer 2014

@nufie To je děs, že? Já teda ve vlasech moc nemívám, ale na tom obličeji, to je strašný! Než se mi to zahojí, tak za chvíli se objeví další ☹

xjulinkax
18. čer 2014

@lady_giraffe Asi by to chtělo vyzkoušet 😉. Ale co si pamatuju já, tak jsem cykly mívala taky dost dlouhý a MS trvala snad i 11 dní. A teď mi trvá 3 dny 😉. Záleží jak u koho, ale třeba se to věkem snižuje, ale to je jen má domněnka.

lady_giraffe
18. čer 2014

@xjulinkax no ono se to časem vyzkouší, ne že ne 😉 jinak díky za pozitivní zprávu a naději 😀

kajovaevicka
18. čer 2014

@lady_giraffe předtím pět šest dní MS a cykly dlouhé kolem třiceti dní. Pak jsem vysadila, MS čtyři pět dní a cykly opět dlouhé 33-35 dní, po porodu a dalším vysazení 3 dny MS a max jeden den špinění a cykly 26-28 dní🙂 A bez bolestí břicha... Což tenkrát neexistovalo, to si určitě pamatuješ.

lady_giraffe
18. čer 2014

@kajovaevicka To opravdu zní pozitivně, díky 😉

kajovaevicka
18. čer 2014

@lady_giraffe Ono ti to opravdu změní spíš těhotenství a následný porod, než vysazení. Aspoň co jsem tak vypozorovala a vyslechla v okolí.

barccia
18. čer 2014

S vysazením YAZu už neváhejte ani minutu!!

YAZ jsem vysadila před 6ti měsíci po cc 6ti letech užívání a je mi 26. Za celou dobu od vysazení jsem nepřibrala ani deko a nepadaly mi vlasy - takhle obava mě od vysazení držela pěkných pár měsíců. Všechno dělám úplně stejně, jako předtím.

První měsíc - začala jsem užívat Gynex (cc 14 dní). Nasadila jsem Omega3 rybí tuk, občas biosil a kvalitní multivitamíny. Pleť i všechno ostatní v klidu, MS jsem měla po 32 dnech a v podstatě standardně. Jen se dostavily návaly úzkosti a plačtivost - ale to už je YAZ. Hodně mi tu na zklidnění pomohly homeopatika Nux Vomica 9ch a pravidelná jóga. Gynex jsem pak vysadila, zdálo se mi, že mi stavy úzkosti zhoršuje.
Druhý měsíc - MS taky v pohodě, cyklus 34 dní - zlepšení nálady - pryč byly deprese, změny nálad, přecitlivělost, úzkost a prostě všechny ty stavy, co mi poslední dobou HA způsobovala. Nechápu, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet. Začaly se mi ale brutálně mastit vlasy - musela jsem si je mýt každý den a nepomáhalo nic. Pak jsem vysadila Omega3 a zlepšilo se to - takže zas pozor na příliš mnoho preparátů 🙂 Pleť pořád bez problémů.
Třetí měsíc - MS 34 dní + zhoršila se mi pleť, boláčky v dekoltu, ale celkem se to dalo zvládnout, Effaclar DUO + čištění LUSH CoalFace. Děsila jsem se, že se to vrátí do puberty, kdy jsem měla s pletí sakra problémy. Ale psychika o 100% lepší než na HA, stejně tak sex 🙂
Čtvrtý měsíc - 32 dní, vlasy se daly do normálu a nemastily, nic nepadalo, naopak jsou hezčí než byly. Boláčky v dekoltu týden před MS, čistila jsem jak o život + Effaclar mě zachraňoval. Začala jsem víc vnímat cyklus a vlastně jsem se začala cítit mnohem silnější jako osobnost, což přetrvává (!).
Pátý měsíc - MS 32 dní - Pocity super a všechno bych brala až na totální akné průšvih. Boláčky na zádech, v dekoltu i na obličeji, na bradě hluboké akné. Noční můra. Nasadila jsem a pomáhá mi: 1 lžička dýňového oleje denně, pupalka dvouletá v kapslích s vit. E, biosil jednou za 2 dny, solárko (1-2x týdně), na nové boláčky Effaclar DUO + pěna Effaclar na čišění, na hojení starších je SUPER Balcann konopná mast. Pravidelné čištění a mazání 2-3x denně. Pročištující ženský čaj od Grešíka. Pravidelně piju čerstvé ovocné šťávy z červené řepy na pročištění. Kombucha / dobrá probiotika. Tofu, (sója = fytoestrogeny). Jóga. Nutno dodat - celkově se stravuju celkem zdravě, nejím tučné maso a většinu předem vyrobených produktů ve kterých je chemie, ale to standardně - nic jsem v tomhle ohledu neměnila.

Taková údržba je sice práce skoro na půl úvazku 🙂 ale akné se mi zlepšilo na únosnou míru a i když si týden před MS musím odpustit hluboké výstřihy, nikdy bych se k HA nevrátila. Cítím se super, srovnala jsem si priority a vztahy, nemám deprese, únavu, migrény a bolesti hlavy, nedostatek energie.. navíc mi po HA začínalo lehce mravenčení v rukách - to taky okamžitě zmizelo. Mám víc trpělivosti a hlavně - prožívám přirozeně cyklus a jeho fáze a cítím se mnohem víc v pohodě sama se sebou a svojí "ženskou" stránkou 🙂 zní to trochu zvláštně, ale za posledních 6 let jsem vůbec netušila, že takové pocity existují. Za mě prostě chemie typu HA never more 🙂

teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jaenik
2. črc 2014

Holky, trochu mě děsíte s těmi problémy po vysazení HA. Já dnes dobrala poslední prášek a po 11 letech už další brát nehodlám kvůli snažení se o miminko. Počítám s tím, že se mi může zhoršit pleť, dostavit bolesti a další a další, co tu píšete, ale jak rychle to můžu očekávat po vysazení? Chci říct - příští čtvrtek bych si měla vzít další pilulku, kterou už si nevezmu a to bude přesně 8 dní do svatby. Vydrží mi pleť těch 8 dní do svatby ok, nebo se mi takhle rychle po vysazení může zhoršit?

lucina90
3. črc 2014

@jaenik to se podle mě neobjeví hned, ale třeba za měsíc nebo víc. Taky jsem vysadila

daphinka
30. črc 2014

Tak jsem vse procetla a taky hodim info o sobe do diskuze.
Od 17 az do svych 22 let ...
Kdybych byla informovana jako dnes nikdy bych to do huby nedala.
Mela jsem Regulon a 2 mesice pred uplnym vysazenim jsem tomu jeste chtela dat sanci a zmenila ha na Jeanine.
Pred Ha jsem mela silnou menstruaci a spatnou plet. Pouze plet ne vlasy a pouze na obliceji nikde jinde.
Jenze tolik let jsem si telo zanasela srackama ze se ani nedivim co se ted se mnou deje.
Asi se mi na mozku rozla zarovka a vysadila jsem - duvod : nechut na sex, naladovost, vim ze vam to muze prijit smesne ale dokazala jsem se urazet kvuli blbostem 100x za den, unava az brutalni vycerpani.
Po vysazeni hned behem prvniho mesice mozna mesice a pul tohle vsechno preslo.
Prvni MS dosla po 26 dnech a nasledujici dve MS kazdeho 26teho v mesici - pred HA silne bolesti, silne krvaceni dlouha menstruace prvni dva cykly trvala ms 3-4 dny malo a skoro bez bolesti.Ctvrta dosla se 4 dennim zpozdenim a prvni den se hned objevily stare zname bolesti.
Vsimla jsem si ze me padaji brutalne vlasy a az zde jsem se docetla, ze je to z toho.
Plet naprosto katastrofalni stav, masti se mi vlasy ale nastesti ne tak abych si je musela umyvat kazdy den. Bolaky ale ve vlasech mam taky 😖 na zadech mam taky sem tam pupinek a dnes behem ctvrte menstruace jsem si nasla i par v dekoltu.
Doufam ze tyhle vnejsi projevy brzo ustanou 😉 ale musi to byt telo se od toho cisti 😖

Piju roztok materi kasicky a zensenu a myslim, ze diky tomu mam MS doposud pravidelnou 🙂 doufam, ze to tak zustane 🙂 😎

Vsem kolem sebe HA vymlouvam, vysadila jsem momentalne hlavne kvuli sobe a svemu telu a taky samozrejme myslim do budoucna na deticky 🙂
Uz bych to do pusy nedala a jsem rada, ze jsem se odhodlala... 😉 i se vsemi neprijemnostmi kolem se citim lepe 🙂 a verim ze se telicko s tim vyrovna a budu co nejdriv v poradku a jeste vetsi pohode 🙂
Takze kdo jeste nevysadil hura do toho!!! Udelate pro sebe to nejlepsi 🙂 🙂

niky6784
19. srp 2014

já jsem vysadila ted v neděli, je úterý a začalo mě teda dost bolet břicho, takový tlak v něm, nic příjemnýho a do toho mám ještě zažívací potíže a bolí mě hlava...takže doufám, že se tělo dá brzo do pořádku 🙂 a to svinstvo už nikdy vic :D

kasparka1
11. zář 2014

já jsem vysadila přesně před rokem a menstruaci sama jsem dostala asi 3x , ted jsem to 80 dní neměla a v úterý jsem byla na injekci, doktor rikal , ze budu chodit pravidelne na injekce kazdy 21DC ... jinak asi po 10 mesicich od vysazeni jsem zpozorovala vetsi chut na sex. Plet se zhorsila po 3 mesicich vysazeni, vlasy se zacaly mastit okamzite. Nejvic me trapi, ale to, ze nemam menstruaci. Protoze v lete bychom se chteli snazit o miminko....Jo a taky po vysazeni se mi na vajecniku udelala cysta. Holky neberte to svinstvo ! ... ha jsem brala od 15 do 22 let. 😠

werulaa
15. zář 2014

@kasparka1 tak to jsme na tom úplně stejně! Brala jsem HA 6 let (také od 15 let), vysadila jsem minulý rok v září, první menstruace se dostavila až po píchnutí injekce, pak se zas nedostavila. Za celý rok jsem měla menstruaci tak 4x (z toho pouze 2x jsem ji dostala spontánně), také se chceme snažit o miminko, proto mi doktor předepsal Duphaston, ať se srovná MS, no uvidíme. HA je fakt velké svinstvo, tělo se úplně zblázní a potom neumí fungovat bez toho. Teď s tím mám velké problémy a vyčítám si, že jsem ji někdy vůbec začala brát! ☹

kasparka1
16. zář 2014

@werulaa to je ale hrozný ☹ jsme mlady holky a diky tomu svinstvu budeme mit tak akorat s otehotnenim . já tedka cca půl roku budu na agolutinu kazdy 21dc tak menstruace bude chodit, takze toho pul roku nic nezpozoruju, zda se menstruace nejak upravila... potom uvidim co rekne doktor, tedka rikal, ze by se to melo nastartovat, ale muzes jim verit ?? vubec ne.....a vy uz se snazite o mimco ?

werulaa
16. zář 2014

@kasparka1 ano, je to hrůza, jenže v 15 nad tím nepřemýšlíš, že ti to nějak uškodí nebo tak. No, právě jsme se chtěli začít snažit o mimčo od prosince, ale před týdnem jsem byla u doktora, ať se už něco začne řešit s tou MS a taky jsem mu říkala, že se chceme začít snažit, tak mi právě píchl Agolutin na vyvolání MS a dal mi ten Duphaston, který mám brát vždy 17DC a říkal mi, že by na nic nečekal a ať se začneme snažit hned a necháme tomu spíš volnější průběh, že je zbytečné čekat do prosince, potom se to nemusí hned povést a budu se stresovat. Tak jsem už aktivně začali 🙂 No, už je to týden, co mi píchl injekci a MS ještě nic, ale prý může přijít až za 3 týdny.

kasparka1
17. zář 2014

@werulaa mě agolutin pichla minuly tyden a dostala jsem to za 5 a půl dne. ale kdysi v zime jak mi pichala, tak jsem to dostala až za 14 dní, už jsem myslela,že to ani nepříjde a tobě dělal doktor ut nebo nějaké testy zda máš ovulaci ?.... Já jsem četla , že Duphaston je v podstatě to stejné co Agolutin. a že duphaston nevyvolává ovulku. Já si myslím, že ovulaci nemám právě že vůbec. Doktor to zatím neřešil ani mi neřekl zda mám ovulku nebo ne, jen řekl, že hodně cyklu bude ale u mě anovulačních, pravděpodobně, ale to je jen takové hádání... za půl roku budu mit vybrane agolutiny injekce, tak za nim pak pujdu a budu to taky řešit, není nač čekat. U tebe probíhá ovulace ?

werulaa
17. zář 2014

@kasparka1 No, když jsem tam byla před týdnem, tak dělal utz, aby viděl, jaká je sliznice a říkal, že to vypadá, že ovulace neproběhla. Ale jiné cykly mohla proběhnout, to už se teď nezjistí. Asi před půl rokem jsem měla hrozné bolesti břicha, tak jsem šla k dr. a podle utz viděl, že tam mám zvětšený vaječník, že tam je neprasklý folikul, tak píchl Agolutin a potom jsem šla znovu na utz a vaječník byl v normě a folikul zmizel, takže to jakoby vyvolalo tu ovulaci ten Agolutin ne? Já nevím, už v tom mám zmatek.

maru84
17. zář 2014

Holky to je teda síla a to jste mladý. Mě je 30 (taky jsem mladá 🙂 ) ale brala jsem skoro 11 let, vysadila před 3 měsíci a zatím MS nepřišla. Docela si teď o tom čtu tady na koníkovi a jiné články. Někomu naskočí cyklus hned, ale zdá se mi, že většina má problémy. Blbý je, že když holka HA začíná brát, nemyslí na to, že pak může mít s MS a ovulací problémy, prostě to neni mezi kritérii, když volí antikoncepci. Co slyšim od kamarádek, tak žádná se po dětech nehodlá k HA vrátit

beruna84
17. zář 2014

Já vysadila HA asi po 12 letech.. první MS přišla na den, na další jsem čekala asi tři měsíce. Cyklus se mi rovnal asi půl roku, musím říct, že po vysazení sem se cejtila mnohem líp - taková čistší, trpěla jsem na obrovský bolesti hlavy a po vysazení ta bolest nebyla tak častá, pleť ani vlasy se mi nezkazily, váha zůstala stejná.. Navíc jsem byla víc v pohodě, nebyla náladová.. Jenom při MS jsem měla o dost větší bolesti :/ Přesně jak píše Maru84 - když HA začínáme brát, sme rády, že máme něco, co zabrání v početí, pak když počít chceme, tak se bojíme, že právě kvůli HA nepočneme 🙂 Ale k HA se asi vrátit nehodlám, radši bych něco nehormonálního..

zuzajda20
17. zář 2014

@kasparka1 Já na tom byla stejně, HA jsem vysadila před rokem, teda v červenci jsem měla jít na poslední injekci a už jsem nešla a normální ms jsem měla zatím jenom 2x a jinak samé špinění a bolesti a nic víc, ale to špinění se začalo objevovat až po pití kontryhelového čaje, tak si myslím, že mi dost pomohl. Hlavně mi nerostla sliznice, proto nebyla ms, tak jsem se rozhodla, vzít to pořád do svých rukou a na sliznici jsem pila dennně kotryhel, řebříček a červené víno a na ovulku maliník, 2x denně inofolic a asi cca 9DC jsem přidala i gynex a když jsem byla cca 15 DC na ultrazvuku, tak konečně mi narostla pořádná sliznice a vypadalo to i na ovulku, tak teď čekám normální pořádnou ms a snad se mi to tělo konečně srovnalo 🙂 tak bych za mě doporučila na nic nečekat a vyzkoušet třeba ty bylinky, které neškodí, jsem to měla začít řešit už dříve a třeba jsem už mohla mít normální ms dávno 🙂

miskuli
18. zář 2014

Ahoj, také se přidám. HA jsem vysadila minulý týden po 4,5 letech, dost mě pobolívá břicho a lehce špiním, mám hrůzu z těch kožních změn, už před HA jsem dost trpěla na akné a o bolestech při MS ani nemluvě ☹ ale myslím si, že to za to stojí, ty, s prominutím - nebo vlastně ne - sračky už v životě do svého těla nedám! Ještě taková otázka do pranice - co vaši partneři? Jak "zvládali" ty změny po vysazení (přibírání na váze, hubnutí, akné apod.)?

maru84
20. zář 2014

@miskuli Zvládání partnerů bude individuální 🙂 Já jsem měla děsný akné na čele, ale přítel spíš litoval mě jak jsem zoufalá (obrečela jsem to), ale nevypadal, že jemu by to vadilo. Doktorka mi napsala antibiotika ve vodičce Zineryt a do měsíce to bylo ok. Váhu mám stejnou. Naopak pociťuju zlepšení v tom, že nemám takové nájezdy na sladké, jako jsem měla při HA. Ale to nechci zakřiknout. Vysadila jsem před létem. Největší chuť na sladké jsem mívala v zimě a ta je teprv před námi. Ale břicho vypadá plošší než při HA a váha je stejná.
A teda bolestí při MS se bojím hodně. Ty jsem před HA mívala hodně silné a za 11 let braní HA jsem už z paměti vytěsnila, jaké to je

kasparka1
20. zář 2014

@werulaa ahojiky... tak jsem psala do nejake on-line poradny, popsala jsem tam svuj problem , primar mi odepsal, ze po roce , uz by to delat nemelo , ze to nebude HA - nejspis , ale ze problem bude jinde. Ze by mi mel udelat hormonalni profil. Ale já mam tedka chodit kazdy 21 dc na ten agolutin. Tak nevim, zda tam mam vtrhnout s tim ze chci aby mi udelal h.profil, ale ti doktori jsou pak hrozne neprijemni, kdyz clovek neco po nich chce, nejake vysetreni.... ja fakt nevim , jsem zoufala, ja uz to i obrecela. vcera me bolel pravy vajecnik, kdyz jsem dosedala na zidli uplne me pichlo a vystrelilo to do bricha, po kontryhelu lepsi... ☹ ☹ ☹

soda365
21. zář 2014

ahojky holky, mám otázku, jsem trochu nervózní z toho, jak se moje tělo chová.. v pátek jsem měla brát HA z dalšího platíčka (ale já nevzala, snažíme se o miminko) (HA jsem brala 6 let), včera - v sobotu jsem měla příšernou bolest hlavy, břicha, nakonec se přidal průjem a večer jsem nakonec nekontrolovatelně brečela a to jsem ani vlastně neměla důvod!! Usnula jsem asi až po hodinovém intenzivním breku díky totálnímu vyčerpání.. Může to být z toho, že jsem vysadila HA?? Prosím o radu..

marketst
21. zář 2014

@maru84 já jsem asi rok a půl po vysazení a musím říct, že břicho mě prostě občas pobolívá první dny ms, ale není to nic šíleného ( při antikoncepci teda ádné bolesti) a obličej- akné stále o něco horší, ale dá se to.. jednou za čas se mi ale udělá pořádný bolák

kasparka1
22. zář 2014

@soda365 ahojky, HA na tvuj stav určitě neměl vliv, tělo zatím ani nepostřehlo, že si vysadila. Tělo zaregistruje , že jsi vysadila až tak po 3 měsících.