Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

caira
1. kvě 2007

teda jak to tady ctu tak me normalne jima hruza.. jsem ted prvni mesic bez HA a MS by se mela dostavit v patek { teda pokud by to odpovidalo tomu jak jsem mela cyklus pri HA} tak jsem zvedava.. normalne se desim tech bedaru jak tady kazdy lici.. ja se za par mesicu vdavam, tak se ted snazim mit plet uplne cistou, at v satech nevypadam jak monstrum. JInak pred HA jsem mela MS vzdycky krasne pravidelnou, cca 4 dny a nikdy zadne vetsi problemy. tak se ted modlim at se MS dostavi tak jak ma.. Jinak jak poznate jestli mate cyklus s ovulaci nebo ne? { teda pokud nemerite bazalku} mate nejake priznaky?

pavlushka
1. kvě 2007

Ahoj, tak se mezi vás přidávám... HA neberu po zhruba 13 letech s přestávkama. Poslední pilulku jsem si vzala v prosinci 2006. První MS dorazila v termínu, druhá po 43 dnech a třetí po 48 dnech - no začala - ten den jsem šla na gynekologii, a když mi doktor začal dělat vyšetření, tak mi řekl, že jsem to zrovna dostala. Zhruba 8 dní jsem jenom špinila a včera jsem to konečně nornálně dostala. A ovu? Nevím, jestli je to ovu, ale vychází to přesně po 16 dnech po MS - strašný křeče do břicha, polejvá mě studenej pot - no prostě je mi hrozně - cca 2 hodiny. Pleť se mi lehce zhoršila a jinak dobrý.
Kdy jít na vyvolávačku? Nevím, já jsem šla po těch 48 dnech, ale spíš se tomu snažím nechávat volný průběh, ať se s tím tělo popere samo.
Sestřenka si ze mě dělala srandu, jestli, když mám jednou tak dlouhý cyklus, tak jestli budu i jednou tak dlouho těhotná 😀 - jako slonice 😀
Hezký den

hame
2. kvě 2007

Caira, já jsem na tom podobně, svatbu mám v srpnu tak doufám že nebudu jak bobří farma, četla jsem že je dobrý když se vysadí antikoncepce zaít brát ty vitamíny calibrum baby plan nebo něco podobnýho, prý to u té pleti pomáhá, já se tím už láduju a zatím dobrý - jen aby to vydrželo 🙂

ivusa1
2. kvě 2007

Ahoj holky.
Přidám svůj příběh🙂
Ha jsem měla naposledy v půlce ledna Pramino. Hned jsem otěhotněla - zvětšená prsa, nateklé břicho a koncem března v 8 tt těhotenství se zjistilo že je to mimoděložní těhu. Hned si měla vzali na sál na operaci a nemám jeden vejcovod. Je to 6 týdnů od operace a včera jsem začala krvácet, jen trochu, divně, slabě a je to tmavé, ne normální MS, strašné bolesti břicha, chtělo se mi zvracet a dnes už nic, Mám pocit že mi MS končí. myslíte že je to normální aby po 6 týdnech a poprvé od ledna a od operace byla jen dva dny??Prsa - bradavky mám furt velká, všude pupínky, na obličeji,dekoltu, ramenech, na zádech aštěstí zatím ne, masté vlasy i obličej.
Holky je to fakt síla, antikoncepci jsem brala asi 6 - 7 let a budu až budu mít dvě děti a už je nikdy nebudu muset vysazovat. je to fakt hrůza!!!
Všem držím palečky ať se brzy otěhotníte a zbavíte se tý MS!!🙂
Pa Ivuška

ivusa1
4. kvě 2007

😉

natynka
5. kvě 2007

Hame: Co ta hlava? Pořád tě bolí? Já neberu HA teprve 16 dní a taky mě hlava dost bolí...právě jsem si taky říkala, jestli to nebude tím, že jsem vysadila...dřív jsem s bolestmi hlavy problémy neměla...tak nevím, uvidím, co bude dál...snad to přejde...
papa!

martule20
7. kvě 2007

Ahoj holky, tak tady tak koukám na vaše příspěvky a řekla jsem si, že to taky zkusím 🙂 . Jsem bez HA teprve měsíc a kousek, MS přišla po 31 dnech, tak uvidíme, co se bude dít dál. Některé píšete, že OVU přišla, nepřišla... já mám spíš problém s tím, jak ji poznám? Je to takové to pobolívání v podbříšku v půli cyklu a slabé krvavé špinění? Pa pa

lenkabu
7. kvě 2007

Martule: to může být ovu

Já jsem HA právě vysadila, tak jsem zvědavá...měla jsem předtím krátký cyklus, jen 21-23 dní. Určitě sem pak písnu co se se mnou všechno děje 😉

martule20
7. kvě 2007

Lenkabu: děkuju. Moc bych si přála, aby byla, plánuju na příští měsíc dva OVu testíky z lékárny, abych si byla jistá, tak pak písnu. Tobě přeju,ať Ti vysazení nedělá žádnou neplechu, já jsem docela v pohodě. I pleť mám docela pěknou, ale podchytila jsem to už před vysazením Vichy kosmetikou, nedám na ni dopustit. 🙂

danna
7. kvě 2007

lenkabu: To jsme na tom stejně, teď mě čekají po sedmi letech první dny bez HA 😎 Plánujete začít se snažením?

kath
8. kvě 2007

Ahoj holky, já jsem vysadila HA asi před 14 dny. No jak to tu pročítám, tak mě to pěkně stresuje. Jsem moc zvědavá, jak na to bude reagovat moje tělo. Ale asi to tak má být. Užívala jsem HA Belaru, zbyly mi ještě dvě plata, ale ty už nedoberu. Chceme se snažit o mimi 🙂 .

kath
8. kvě 2007

Ale je pravda, že mě neustále pobolívá v podbřišku . 😒

lenkabu
8. kvě 2007

Martule20:Díky, doufám že to bude v poho.

Danna: chceme začít hned 🙂

hame
8. kvě 2007

Natynka: Už je to o.k. nebo ale tak týden dva se mě to drželo... teď mě pro změnu zase bolí břicho jako bych to měla dostat, ale pořád nic, už jsem volala i doktorovi jestli je to normální a ten mi řekl že tělu chvíli trvá než se s tím vyrovná, tak jen čekám kdy to přejde.

lenkabu
8. kvě 2007

užíval jste někdo HA Lindynette?

anke
9. kvě 2007

Ahoj, taky se pridam. Brala jsem antiko asi 11 let (zacala jsem uz ve 14,5 kvuli cystam), ted jse vysadila a jsem prvni mesic bez prasku, MS bych mela mit snad za tyden.
Od vysazeni me priserne boli hlava(ale to muze byt i stresem, protoze me vyslali na sluzebni cestu do zahranici, takze zivotosprava priserna). Nicim jsme se s pritelem nechranili, takze ted se porad pozoruju a nevim, jestli mi je spatne z mozneho tehu, nebo z toho vysazeni. V podbrisku me tupe boli a tlaci na obou stranach, spatne spim, a asi se mi zostril cich, protoze mi pripada, ze vsechno pachne a jsem unavena. Doufam, ze se mi nevrati ty cysty.
Kdyz ctu, co se vsechno muze dit, tak je mi z toho uzko. Ale zivot je boj. 😎

majdulka
9. kvě 2007

no tak to je někdy dost hrůza to co tu čtu... Já jsem brala pramino a náplasti evra a teď mám asi půl roku Mercilon. V červnu mám svatbu a pak chci vysadit a budem čekat co a jak. Četla jsem že je nejlepší tak šest měsíců po vysazení HA počkat s těhotenstvím je to fakt nebo blábol?

josefa
9. kvě 2007

lenkabu: já brala Lindynette, necelé dva roky

lenkabu
9. kvě 2007

Josefo a měla jsi po vysazení nějaké problémy?Já jsem občas i při braní uprostřed cyklu krvácela a brala ještě Noretisteron,ale to i před HA..

kamila3
9. kvě 2007

JÁ JSEM BRALA HA OD 17 LET DO 24,PO VYSAZENÍ JSEM BYLA NA POPRVÉ TĚHU A PAK JSEM BRALA ZASE HA A TEĎ PO VYSAZENÍ ČEKÁM DRUHÉ DÍTĚ.BEZ PROBLÉMŮ SE MI VRÁTIL CYKLUS TAKOVÝ JAK MÁ BÝT A BEZ PROBLÉMŮ TĚHU.... TO SE NĚKDO MÁ,CO? JSEM ŠKODOLIBÁ MRCHA ,CO?

anke
9. kvě 2007

kamila3: nejsi, je hezke a uklidnujici slyset, ze jsou i holky bez problemu 😉

natynka
9. kvě 2007

Majdulka: Já vysadila HA asi před 3 týdny a čekám, co se bude dít. Původně jsem měla v plánu udělat očistnou pauzu minimálně 3 měsíce, ale můj gynekolog mi řekl, ať počkám jen měsíc a pak ať se do toho pustíme...že nemá cenu čekat...a ten měsíc pauza je jen proto, aby to nebyly dvojčata, prý je v prvním měsíci velká pravděpodobnost...

lenkabu
10. kvě 2007

Já bych dvojčata chtěla, tak abych na to šla hned vlítnout 🙂 😀

josefa
10. kvě 2007

lenko: vysadila jsem letos v březnu a problémy po vysazení jsem nezpozorovala, spíš jsem měla něco jako těhu příznaky, citlivé bradavky apod, ale to jsem někde četla že se děje i po vysazení HA...a pak přišla ms, a ta fakt stála za to...

lenkabu
10. kvě 2007

Josefo díky, já taky brala 2 roky, tak snad to bude v poho. A ms jsem měla silnou a bolestivou před ha, takže to očekávám stejný. ☹

josefa
10. kvě 2007

taky jsem mívala silnou a bolestivou, hned jsem si na to vzpomněla jak přišla ta první po vysazení 😠

megy
autor
10. kvě 2007

kamila3: tak o je paráda.
u mě jsou cykly, 39,38,32, tak doufám, že ten čtvrtý bude lepší. Dnes jsem dělala ovu test a včera též - vyšly skoro pozitivně. Čekám každou chvíli ovu, tak snad. jestli to dopadne, dám určo vědět. Mělo by to vyjít tak na 12-ho v sobotu. Uvidím ještě podle teplot

lenkabu
14. kvě 2007

Teď jsem se dozvěděla, že silná mestruace znamená silnou sliznici a ideální protředí pro otěhotnění...tak teda změna..doufám , že bude zase silná 😀

lalula
14. kvě 2007

Ahoj holčiny, mám asi divný dotaz. Jak poznám bez ovulačního testu,že mám zrovna ovulaci. Některé z vás píšou, že po vysazení HA neměly ovulaci, jak jste to poznali? Díky 🙂

lenkabu
14. kvě 2007

Ahoj Lalulo: před HA jsem měla v polovině cyklu pár dní výtok..bezbarvý hlen. Někdy můžeš mít pobolívání v podbřišku.Anebo taky žádné příznaky..