Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

miska243
28. bře 2013

Ahoj holky. O vysazení HA jsem přemýšlela 2 roky, brala jsem jí 14 let bez pauzy. Po přečtení všech negativů na webu podobných tomuto jsem si to vždy rozmyslela a HA brala dál. Nakonec jsem se přece jen odhodlala. Samozřejmě jsem čekala, že budu mít problémy s pletí, nepravidelnou MS, bolení hlavy, břicha a nevím čeho všeho. Výsledek je, že jsem bez HA 4 měsíce a ani jeden z uvedených problémů nemám! Asi patřím k těm šťastnějším, ale holky, nebojte se toho, opravdu to není tak hrozné a všechno je lepší než cpát do sebe každý den chemii! Tenhle příspěvek jsem se rozhodla napsat jen z toho důvodu, že pokud to některá z Vás zvažuje a googlí si všechny možné problémy, doufám, že narazí na můj a půjde do toho. Držím všem palce!

monalis
6. dub 2013

Také si dovolím přidat své zkušenosti. Deset let jsem brala HA a po těhotenství další rok až začaly problémy. Bolesti břicha po celou dobu braní antikoncepce, takže mé rozhodnutí bylo jasné, ihned vysadit. To co přišlo pak bylo jak ze zlého snu. Osypala jsem se, ale to bych přežila, brzo se to ztratilo. Již 4 měsíce nic neberu, ale mám silně bolestivou menstruaci a ještě bolestivější ovulaci. Při ovulaci musím brát silná analgetika, protože je to zcela srovnatelné s bolestmi, které jsem měla při porodu. Stále se to nechce urovnat a tak každý měsíc bohužel trpím. Bylo mi řečeno několika lékaři, že se to po vysazení HA stává dosti často. Takže mi teď nezbývá nic jiného než čekat až to časem přejde. Opravdu nikomu bych to nepřála. Zcela to člověka vyřadí z provozu a na manželské povinnosti mohu já i manžel zapomenout, tedy když mám ovu a pak pár dnů po ovu 😉
Pozitivum ve vysazení vidím v tom, že nejsem tak náladová, netrpím depresivními náladami a když nemám zrovna ovu tak jsem v pohodě. I manžel byl rád, že jsem HA vysadila. Už jsem byla trošku nesnesitelná 😉

stepa2526
8. dub 2013

Dobrý den...potřebovala bych poradit.V únoru jsem vysadila antikoncepci a ted´jí opět znova nasadila ale už 14dní v kuse krvácím...je to normální? ☹

monalis
8. dub 2013

@stepa2526 Možné to je a může to souviset právě s HA. Určitě bych ale zašla pro radu k Dr. Ty jsou přece jen moudřejší 😉

naomi6
13. dub 2013

Já jsem také brala dlouho HA, skoro 8 let v kuse. Po vysazení jsem nedostala vůbec ms, takže jsem musela na vyvolávačku, pak zase neprobíhala ovulace, takže trvalo přes rok, než se vše spravilo

miminator1987
14. dub 2013

Ahojte..Ja som brala Jeanine 6 rokov..Vysadila som viac ako pred rokov a prva menstruacia mi prisla po 10 mesiacoch!! To bolo minuly mesiac9-teho.. Nemohla som verit 🙂 bolo to asi tyzden po dovolenke teraz v marci..Nechapem co sa stalo.Zacali ma boliet prsia tak uz som sa tesila ze uz asi konecne pride.mala som zle hormony mam Pco.snazili sme sa rok o babatko no neuspesne.Nechcela som brat ziadne tabletky lebo 6 rokov som jedla svinstvo.Tak som si pockala.Tyzden po ms som absolvovala HSG ktore dopadlo dobre.a tyzden este predtym testy na krv a hormony.Vsetci sa cudovali ale hormony som mala v nomrme a tiez PCO sa dost zredukovalo🙂 takze som sa velmi tesila aj tesim.Tento mesiac mi meska uz 9 den.ale predtym meskala 10 mesiacov tak co je 9 dni nie?:D.. Hovorim ze meska lebo citim ze to pride.Bolia ma prsia kazdy den viac presne ako na dovolenke ale bolia uz asi 10 dni a mrcha nikde! V lavom mam az take pichanie ci tlak.. Pijem uz 5 den dvakrat denne alchemilkovy caj no mrcha furt nikde..zblaznim sa lebo uz je to dnes naozaj neprijemne a boli to cely cas najma lavy prsnik( v ktorom mam aj cystu ..mozno preto)Takze si myslim ze debilna antikoncepcia mi uplne rozhodila cele moje vnutorne fungovanie.Je to hnus.Nic som blastne neurobila a po roku sa to samo dava do poriadku..Teda dufam🙂 len v case ked som mala zly testosteron a prolaktin som mala aj anovulacne cykly. A teraz neviem... Neviem vobec rozoznat ovulku.Ziadny natahovaci vajecny hlien nemam 🙂)Vytoky mam bezne ale normalne..Takze neviem ked uz sa tompǒaly rozbieha a ta ovulka nie? Tak co teraz mam urobit baby?🙂 diik a tolko moja skusenost s antikou

korticka
24. dub 2013

Ahoj holky...mě na mastnou plet po vysazení ATK hooodně pomohla Mary kay kosmetika......a stále pomáhá 😉

evelp
24. dub 2013

u mě byli problémy s dostaním MS. v podstatě jsem neovulovala , takže jsem musela mít hormonální léčbu a cca po roce jsem otěhotněla 🙂

btw. po porodu jsem začla brát Azalii, ted jsem dokojila cca před měsícem a už 2,5 týdne krvácím...už na všechny HA kašlu, jen to huntuje tělo a nic dobrého nepřináší ☹

pavliinkaa
29. dub 2013

Dobrý den prosím o radu 22.února jsem vysadila antikoncepci yaz a hned jsem dostala ms. Když jsem brala antikoncepci ms trvala 3 - 4dny a jen málo. Doktorka říkala, že je to normální. Po vysazení jsem ms dostala po 32 dnech a měla jsem ji 4dny. První den strašný bolesti. A pak nic moc. V dubnu jsem dostla ms po 29 dnech s tím, že první den strašný bolesti a druhý den jestě. Naopak třetí trochu a 4 už jen hnědý výtok trochu. Od března mě pobolívá žaludek a napravé straně pod žebrem. Prosím o radu jaké máte zkušenosti s vysazením a dobou ms. Děkuji moc

adikbs
2. kvě 2013

ahojky holky,brala jsem HA 5let,po vysdazeni nebyl problem,menzes se srovnal sam,ze zacatku me boleli prsa ,bradavky citlive,...ale vaha stejna...nabrala jsem 25kg pri nasazeni,ale pri vysazeni nic...

zuzkanik
2. kvě 2013

Ja práve uvažujem nad vysadením HA. Tabletky užívam bez prestávky od pôrodu v roku 2009 - mám už dve detičky a panický strach s ďalšieho tehotenstva. Lenže zároveň mám taký problém, že po ukončení cyklu - teda dobratí 28-mej tabletky dostanem na druhý deň silné bolesti hlavy, ktorými trpím tri dni a bez liekov by som ich nezvládla. Až potom dostanem trojdňový menzes. Navyše som mám pocit, že som celá spuchnutá - hlavne tedy nohy, okolo členkov mám akoby zavodnené. Preto som sa rozhodla dať si pauzu. Bojím sa dvoch vecí: mám problematickú pleť a v tomto prípade mi HA dosť výrazne pomohla a tiež sa obávať, že nedajbože otehotniem. To by som už psychicky nezvládla. 😒

lenulikus
15. kvě 2013

@zuzkanik ak ti HA priaznivo posobila na plet, tak po jej vysadeni sa ti problemy vratia - to potom treba riesit upravou stravy (ako hovori moja mamka - tvar je obrazom zaludka 😀 ) a vhodnou kozmetikou..
Trosku divne mi pride tvoj panicky strach z tehotenstva a ze to "psychicky nezvladnes", ak si na tom takto,tak by si zrejme pred vysadenim HA mala vyhladat odbornu pomoc, ist sa niekam vyrozpravat, porozpravat ..pretoze takto ostavas stale v zacykleni ze HA nechces,ale tehotnou byt nezvladnes..drzim palec 🙂

zuzkanik
15. kvě 2013

@lenulikus dakujem za radu... co sa tyka stravy, viem, ze ta je zakladom pre zdravu plet a snazim sa dodrziavat zasady zdravej vyzivy. To s tym tehotenstvom je tak,ze mam dve deti a som stastna, len uz by som viac deticiek nechcela, lebo obe rodicovske dovolenky boli pre mna strasny zaber na psychiku a myslim si, ze uz mam aj dost rokov na to, aby som si konecne mohla povedať, že teraz budem robit aj nieco pre seba. 😀

adel14
21. kvě 2013

Ahoj, vysadila jsem antikoncepci ve čtvrtek 9.5. MS proběhla normálně (byla ovlivněna hormony), nicméně dneska 21.5. mě bolí v podbříšku a mám strach jestli jsem už nemohla otěhotnět.. Při milování jsme se chránili kondomem, který nepraskl, takže by mělo být vše OK.. Je to normální ta bolest břicha?

lucina90
21. kvě 2013

Ahoj. Chtela bych rady jestli zbytecne neplasim. V dubnu jsem vysadila po 5 letech Mercilon a za 4 dny jsem mela menses. To bylo naposledy 5.4.zacatek. Dodnes jsem uz prvni prirozenou menstruaci nedostala, zpozdeni 49 dni. Uz jsem si delala 2 testy a tehotna nejsem. S pritelem mame prerusovanou souloz a kdyz bude mimi tak se nebranime 🙂 Takze nevim jestli uz mam jit k doktorce nebo jeste cekat jestli to prijde..

lenulikus
21. kvě 2013

@lucina90 Ja by som ti radila,chod k lekarke , pripadne ak po nej nedostanes menzes,tak aj dalsie vysetrenia...49 dni je dost dlha doba - to uz radsej ries s lekarkou abo to nedajboze nebolo nieco vaznejsie.
Mne tiez meskal menzes 8 dni,bola som na vyvolavacku a na 7mi den od vpichnutia som to dostala..HAK dokaze narobit riadny bordel, a ked si telo nedokaze pomoct samo..tak mu treba trosku napomoct 🙂

lucina90
21. kvě 2013

@lenulikus ja jen abych nemusela pak chodit na vyvolavacku kazdy mesic. Jestli treba nemam pockat, aby se s tim telo nevyrovnalo samo. Ale asi tam na zacatku cervna skocim.

sarriku
21. kvě 2013

Ahojky, já jsem taky měla problémy po vysazení. HA jsem brala rok. Během něj jsem ztratila zájem o sex, byla jsem pořád podrážděná, úzkostlivá, trpěla jsem na husté bílé výtoky, ale na druhou stranu jsem měla perfektní pleť a krátká menstruace.
Po tom, co jsem vysadila, jsem špinila, měla jsem nepravidelné cykly a dlouhé, měla jsem i anovulační cykly, špinění před ms, hodně bolestivé a dlouhé krvácení.....
Teprve po roce a kus se to zlepšilo, každopádně mívám ovulaci až dost pozdě (32 dnů cyklus a ovulace kolem 23. dne).
Už mám i normální bílkový hlen a vůbec všechno, co žena k plodnému životu potřebuje🙂. Takže doufám, že se nám brzo zadaří. <3 😵

lucina90
22. kvě 2013

@sarriku tak to ti přeji 🙂

hviezdicka111
29. kvě 2013

Tkaze moja uzasna skusenost s vysadenim – brala som HAK 8-9rokov, naposledy Minervu.Pocas brania tabletiek vsetko bez problemov, nechapala som tych, ktori tvrdili ze HAK je nebezpecna. Zastavala som HAK, ake ma dobre ucinky, ze ma pri ms neboli brucho, uzasna plet, vlasy...atd. Po vysadeni hotova katastrofa, problemy s tlakom, zaludkom,pocit na zvracanie(ten vkuse asi dva tyzdne) nafukovanie, pichanie vo vajecnikoch,....a problemy ako mastne vlasy a vyrazky na tvari som ani neriesila, tie mi popri tomto vsetkom uz ani ako problemy nepripadali. Nakoniec sa mi podarilo otehotniet, ale aj to o dost neskor, nie v prvych cykloch, az ked sa moje splasene hormony nejak ukludnili. Ale urcite viem, ze nic podobne v zivote uz do ust nedam.

bebe_84
20. čer 2013

Holky, jestli vás to utěší - po cca 4-5 měsících se pleť i mastící se vlasy ustálily - díky bohu, protože to byla celkem síla. 😅 Bohužel se mi poslední dvě menstruace zase začaly objevovat bolesti, tak doufám, že se to nestane pravidlem.

A jinak -držte se a hormonům dáme valé! 😵

kitti0503
7. črc 2013

ahojte a ako je to s otehotnením??keby som chcela otehotnieť..tak už aspin pred po rokmi to mám vysadiť?? či ako to je??alebo ked to vysadím tak môže sa stať že ned otehotniem??

bebe_84
8. črc 2013

@kitti0503: otěhotnět můžeš v podstatě hned,pokud se ti hned nastartuje ovulace a vůbec všechno. 😉

clare379
13. srp 2013

jak to tady tak čtu, tak se snad budu bát tu HA vysadit 🙂 beru ji přes 2 roky a žádné problémy jsem neměla, ale teď přemýšlím nad miminkem.

martina1305
14. srp 2013

@kitti0503 ja som vysadila ATK asi v auguste, v novembri sme mali svadbu a v maji nasledujuceho roka som otehotnela. medzitym som si nasadila jedno balenie detoxikacneho napoja - aby som mi detoxikovala pecen po uzivani atk a bolo dobre 😉

denise.v
14. srp 2013

ja som HA brala 10 rokov a po jej vysadení som už nikdy nedostala menzes a dodnes ho nemám musim brat hormòny,ked ich neberiem nemám menzes ,vtedy mi je zle ,potim sa,hlava ma bolieva a som unavená a trvá to už 4 roky.Chcela som ešte dietatko aj sa nám podarilo a to tak že som brala hormòny /nie HA/ dvakrát som mala menzes a potom som otehotnela,lekár vravel že po tehotenstve sa mi možno napraví menzes ale bohužial dodnes ho prirodzene nemám iba ak beriem bud hormòny alebo HA ☹

niikoletka
14. srp 2013

Mne po vysadení strašne zmastneli vlasy aj pleť, začalo sa mi robiť akné s ktorým som nikdy v živote problém nemala a celkovo som na pohľad pôsobila tak "škaredo" :D neviem ako to nazvať. Preto som potom začala HAK brať znova, ale idem ju už definitívne vysadiť. Bojím sa čo to zas so mnou spraví :(

veronikapigi
25. zář 2013

Ahoj holky já vysadila Ha před 3 měsíci a stále mě bolí prsa a mám pocit,že se mi malinko i zvetšily a přibirám na váze 😒 což mě teda štve stravu mám pořád stejnou 🙂

baris
25. zář 2013

ahoj,

já když neberu HA, tak mám velmi bolestivou MS - ten den jsem odepsaná - šílené křeče, průjem, migréna, zvracení ... Mám to od své první MS a zlepšuje se to jen při braní HA (sice je mi pořád zle, bolí mě hlava, ale jsem schopná fungovat). A nezlepšilo se to ani po dvou porodech.

No a pak když neberu HA, tak mám velmi nepravidelnou MS a po celkem dlouhé době - cca co 35 dnů. Vždy jsem jí měla slabou a když beru HA, tak nemusím ani kupovat vložky 😀 . Vystačím si s intimkami. 😅

ladyvon
25. zář 2013

Brala jsem antikoncepci od 16 do 20. Po maturitě jsem dojedla poslení plato a přišlo to. První den MS průjem, teplota prostě hrůza, nemohla jsem vylézt z domu, další 4 dny velmi silná MS. To se mě drželo cca do 23. narozenin, je půl roku po narozeninách a už zas o nějaké MS ani nevím. 3 dny slabě a je klid, žádné obtíže, jen trošku akné ale to i s HA to bylo horší (možná věk).