Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

1slunecnice
24. zář 2014

Já jsem po vysazení vyloženě spokojená. Mám lepší náladu, MS se mi naštěstí zase neprodloužila, bolesti minimální. Jen se mi po půl roce začal "kazit" obličej, ale s pomocí kosmetiky a dermatologie se to dalo zvládnout 🙂 Hodně štěstí 🙂

soda365
24. zář 2014

@kasparka1 díky za odpověď..do teď jsem žádné problémy, ale je možné, že jsem si to vsugerovala, protože jsem příchod problémů očekávala..

1slunecnice
1. říj 2014

Ono je to normální, na chvilku rozhozené hormony, ale zase se to srovná 🙂

aluk87
3. říj 2014

Ahoj, vím že už tato otázka zde proběhla. V červnu jsem vysadila HA, normálně přišla menses, jenže potom jsem měla 14 dní zpoždění, pak 3 týdny, krvácení mám slabší. Je to normální nebo mám navštívit gynekologa? Snažíme se o mimi. Děkuji za odpověď.

saija
7. říj 2014

Ahoj, holky,
loni v prosinci jsem přestala brát HA (o mimi se nesnažíme, ale tělo už řeklo HA dost). Žádné výrazné projevy (kromě uvolnění, zlepšení nálady a lepšího pocitu) jsem neměla. Až do nedávna. Od prázdnin pozoruji větší výskyt pupínků (pod vlasy, na bradě, na spáncích). Na akné jsem nikdy netrpěla, ale HA jsem brala od 15 (tzn. asi 8 let). Uklidní se to? Můžu tomu nějak pomoct?
Děkuji za rady 🙂

zezulickal
18. říj 2014

ahoj..-..ja vysadila pred 3ma mesicema vreyu......a na čele mám minový pole............a na bradě podkožní beďary....je mi z toho zle..::/ pletˇse mi mastí...achjo...

lucina90
19. říj 2014

@saija Já ji neberu už rok a půl. Taky zhruba od 15.. a neboj to se srovná 🙂 hodně pij a čisti si pleť

gaba2
25. říj 2014

přestala jsem brát HA po 22 letech, neberu ji čtrvrý měsíc, brala jsem Yaz a jak tu již někdo psal, měla jsem příšerné stavy nálad, brečela kvůli ničemu, všechno mě psychicky rozhodilo. Teď úplně super, jsem v pohodě, pořád dobrá nálada, začaly mi teda hodně padat vlasy, ale pleť se mi moc nezhoršila, možná i díky kvalitní kosmetice, ( doufám, že se už nezhorší 🙂 ). Menzes mám celkem pravidelně, jen docela bolesti břicha, už jsem po těch letech zapomněla co to je. Už nikdy HA brát nechci! Tak uvidím, zdali se nám i v mém věku ještě mimčo podaří, moc bych si to přála...

veroniquecz
25. říj 2014

@saija Byla jsem s tím dokonce za kožní, a bylo mi řečeno, že je to hormonální akné, jak se tělo srovnává s vysazením ha. Zpravidla se objevuje cca. 3 měsíce od vysazení. Jsou na to speciální mastičky na cca. 3 měsíce léčby. Nesmí se jen kdybys otěhotněla. Mě pomohly. Pokud by to bylo fakt nějak moc tak bych asi k dr. skočila.

15barca
15. bře 2015

Ahoj. Antikoncepci jsem brala asi 5 let (3 roky Femoden, pak Stodette). Vzhledem tomu, že jsem si přečetla hromadu negativních informací o užívání HA, rozhodla jsem se vysadit. Hrozně jsem se bála, že nedostanu menstruaci, bude mi špatně, bolet hlava..Naštěstí hned první měsíc jsem dostala menstruaci bez problémů, i druhý a třetí měsíc. Pleť se mi nezhoršila, akorát se začínají tvořit pupínky na zádech a z toho jsem vážně nešťastná. Padání vlasů a kvalita vlasů se zhoršila. Co se týče váhy. Tak při užívání antikoncepce se mi váha nezměnila a po vysazení jsem během tří měsíců zhubla 2 kila 🙂. HA je šílený s***stvo :/..sice si užíváme pohodlí, ale k čemu nám pak je, když nebudeme moci přirozenou cestou mít děti? UŽ NIKDY VÍCE!

njanette
26. zář 2015

Dobry den,chci se zeptat:Vysadila jsem antikoncepci 23.9.Dobrala jsem cele platicko.Zajima me,kdy bych mela tedy dostat menstruaci?Dnes 26.9. jsem totiz zacala spinit.Zajima me tedy,kdy to mam ocekavat?Vsem predem dekuji za odpovedi a preji hezky den.

moulinkaa
27. zář 2015

@njanette Ahoj, záleží, jakou antikoncepci jsi brala (24+4 placebo pilulky, nebo 21+7 dní bez pilulky...). Obecně ale po vysazení antikoncepce přijde "krvácení z vysazení" jako obvykle, protože v tu chvíli ještě tělo neví, že už další platíčko nedostane. Vysadila jsi kvůli pauze v antikoncepci, nebo se začínáte snažit? 🙂

njanette
27. zář 2015

@moulinkaa Ahojky,moc ti dekuji za reakci 🙂 Brala jsem 10let antikoncepci Logest a potom Stodette,byly to 21+7.Vysadila jsem,protoze zaciname planovat mimco 🙂 Ale chci 2 cykly po vysazeni jeste pockat,jak mi radil muj lekar.Takze mam mesicky ocekavat normalne jako bych brala antikoncepci?Takze nejak za mesic?Jeste jednou moc dekuji za odpovedi.Mej se moc hezky 🙂.

jujatko
27. zář 2015

@njanette Já brala cca 14 let Logest. Po vysazení jsem mesicky nemela rok a pul ☹. Respektive, musela jsem chodit na injekce. Jelikoz jsme se snazili o miminko, tak jsem z toho byla dost rozhozena. Nakonec jsem otehotnela, prestoze muj doktor tvrdil, ze prirozene to nepujde. Vlastne jsem nemela od vysazeni do otehotneni ani jednou prirozene mesicky...

evulina77
27. zář 2015

@njanette no to se uvidí. deset let je dlouhá doba a někdy tělo začne trochu stávkovat. Nebo bude vše ok. To ti nikdo neřekne.
Třeba já po vysazení (taky 10 let) asi dva tři měsíce měla menstruaci po 28-30 dnech a pak to začalo. Menstruace přišla až za třeba i 50 dnech. Jednou jsem šla na vyvolávačku, ale přišlo mi to moc chemické a tak jsem hledala jinou cestu. Začala jsem pít kontryhel a pomalu se to dostávalo do normálu. Měla jsem velké výkyvy nálad, noční pocení, necítila jsem se moc dobře, ale pomohl mi kontryhel, začalo to být lepší až jsem otěhotněla, ale trvalo to 10 měsíců...
Jinak mi doktor říkal, že mám malou dělohu, zhruba jako 12-ti letá holka. Bylo to v době, kdy jsem ještě brala antikoncepci a přecházela do jiné ambulance. Hledala jsem k tomu informace a zjistila, že to dělá právě dlouhodobé braní antika. Už to nechci ani vidět...

jujatko
28. zář 2015

@evulina77 Ano, přesně, jak píšete. Každý to má jinak. Já pila kontryhel, brala různé bylinné kapičky - např. gynex. Pila čaje a já nevím, co všechno. A cyklus se mi prostě nesrovnal. Nyní je malé 15 měsíců. Kojit jsem přestala v osmi měsících. Menstruaci jsem měla ve třetím a čtvrtém měsíci po porodu a od té doby opět ani ťuk.

moulinkaa
28. zář 2015

@njanette Užívala jsi 21+7, tedy v těch 7 dnech ti mělo vždy přicházet "krvácení z vysazení". Takže to špinění se dá považovat právě za toto krvácení z vysazení a je to úplně normální reakce těla. Pravá menstruace by pak měla přijít ideálně za 28 dní.
Jak píšou holky @jujatko a @evulina77, někdy je tělo rozhozené a můžou nastat různé potíže. Tak držím palce, abys to měla v pohodě a bez problémů. 🙂

barboratov
9. říj 2015

@aluk87 koukám, že máme stejný problém...jen mě už MS nepřišla vůbec tak to řeším s dr taky se snažíme o mimi....Takže jdi k dr a takový to, že se to samo srovná si nenech namluvit...jo srovná,ale co jsem četla tak třeba za rok rok a půl

barboratov
9. říj 2015

holky jak to tady tak čtu tak by měl někdo vydat hooodně důrazné poučení o tom, že antiko je velice "nebezpečná".....já teď beru duphaston abych měla MS, taky jsem jibrala 10 let a po vysazení třikrát po sobě v době MS jen špinění a teď už nic...sakra já ten sajrajt už nechci vidět a moc mě mrzí, že jsem to nevěděla dřív jaký je to svinstvo ☹

1352015
19. říj 2015

mel nekdo bolesti v podbřisku celý týden po vysazení?

1352015
19. říj 2015

HA jsem brala tri mesíce.

pekkaa
19. říj 2015

Ja jsem brala HAK 10 let vkuse bez prestavky.
Po vysazeni jsem pul roku nevedela co je menstruace.. Proste nic.
Dalsiho pulroku-roku jsem aspon obcas zaspinila. Po 1,5 roce se da rict, ze jsem jako tak zacala mit pravidelnou menstruaci, ale cykly byly dost dlouhe (tak 35-40 dni). K tomu mi pomohl Duphaston.
Nerikam ani o "abstinencnich priznacich" co jsem mela tak pul roku po vysazeni - paleni pokozky, bolesti bricha, navaly horka,...
Uz bych nikdy v zivote HAK nebrala. Je to svinstvo.
Ano, jsou stastne holky, ktere vysadily a hned otehotnely. Ale... Ale🙂

aklin
19. říj 2015

Antikoncepce je největší chemické svinstvo. A ať ti doktoři a výrobci neříkají, že po vysazení nejsou problémy. Mě trvalo skoro 3 roky než jsem otěhotněla, měla jsem úplně rozhozený cyklus, dvakrát mi trval až 50 dní, ale jinak pravidelně jsem mívala cyklus 30 - 45 dní. Antikoncepce nikdy víc.

pekkaa
19. říj 2015

.. Jeste pro doplneni.
Taky jsem samozrejme verila doktorum. Je to vsechno o penezich a pro ne je to business... Ja uz v dnesnim svete neverim nikomu a radeji si vsechno jeste nezavisle proveruju

lidumilka88
30. říj 2015

Ahoj holky, brala jsem 3 roky Pramíno pak 6 let Lyndanet a po stáhnutí prášku ( prej špatně vytisknutý návod) jsem se vrátila opět k Pramínu a ten jsem brala cca 2 roky.
Letos jedu od března bez prášků a mám ten samí problém - pupínky úpe všude ☹ , menstruace se dostavila po 23 až po 52 dnech (občas hodně bolestivá, jindy jsem zas o ní nevěděla 😀 ), cca 1 měsíc po vysazení mě šimralo (vibrovalo) v podbříšku a zhubla jsem cca 8kg 😲 , hlava až teď (týden zpět) mě pobolívá, ale nic hroznýho 😎, ale co mě udivuje je to, že ty poblbaný hormóny mi falšují těhu test 😨 a i už doktorce to přijde divný, ale nic se neděje 🙄 teď v pondělí jedu ještě na krev a v pátek budu volat a uvidíme jestli budu pozitivní 🙂 ( v srpnu jsem měla nehorázný chutě, prsa tak citlivá,že ani sama jsem se jich nemohla doktnout 😢 , kouřit mě nechutnalo a celkově jsem se cítila jinak 😉 tak jsem si řekla, ok je čas na test. Mnojo, on vyšel pozitivně 😀 tak jsem čekala týden a další test byl už moc vyrazný 😀 😀 tak jsem se objednala o týden později k doktorce, ale na ultra-zvuku nic a v krvi taky nic 😢 )
Včéra jsem zjistila,že jsem už týden "v tom" 😀 😀 špinila jsem a prsa jsou napnutá, chodim častěji na záchod, ale chutě mám stejný.. Dnes v práci mě ták začlo bolet v podbříšku, že jsem měla před očima ty nejhorší scénáře ☹ ☹ odjela jsem hned k doktorce, řekla jsem jí co a jak a opět nejsem těhotná 😢 😢 😢 (a po vyšetření mě to tak bolelo, že až skoro chodit jsem nemohla) ale v pondělí jedu na krev a výsledek budu 100% vědět až v pátek, ale doktorka se opět přiklání k hormon. poruše 😨 už mi to leze docela na palici 😖
Měla některá z Vás podobnou hormonální poruchu? 😕

luj_89
30. říj 2015

Holky, jak jste se chránily po vysazení když jste ještě nechtěly otěhotnět? To je pro mě jediná věc, proč u HAK ještě zůstávám... Neznám nic spolehlivého aby to bylo pohodlný na používání a zároveň spolehlivý. HAK beru 6 let a už mě to neba... Mám tu s drospirenonem, což mi logicky způsobilo to, že z mastný pleti mám vysušenou, musim pořád pít a že chodim furt na záchod. Navíc mě při MS bolí břicho víc než když jsem HAK nebrala. MS mám tak 6 dní, což je podle doktora celkem dost na to že beru pilulky. Dost mi i padaj vlasy a jsem často unavená. Achjo 😀

nikinal
15. lis 2015

Ahoj holky, tak jsem se taky konečně rozhoupala k vysazení. Přemýšlela jsem o tom už tedy dlouho, ale nějak jsem se pořád trápila jak se chránit. Ale teď se to ve mě nějak zlomilo a já vysazuji🙂 mám z toho trochu strach, protože antikoncepci beru kolem 10 let. Tak doufám, že to bude v pohodě. Děti hned nechceme, chci si nejprve pročistit tělo. Tak držte palce🙂

bibinka23
19. lis 2015

@nikinal
Ahoj, také jsme se rozhodli poté, co doberu balení vysadit HAK - po 9 letech užívání. Za poslední rok mi téměř vymizela MS. Mimi také hned nechceme, takže ještě řešíme, jak se budeme chránit 🙂 I když zatím to vypadá, že tomu asi necháme volný průběh 🙂

nikinal
21. lis 2015

@bibinka23
Jee to mě děsí;( popravdě doufám, že s tou ms to bude ok. Přemýšlím, že si koupím nějaký bylinkový čaj. Na podporu, o volném průběhu taky přemýšlím, i když si nejsem jistá zda teď hned. Začala jsem teď chodit cvičit, abych se připravila na porod a dobu po... Snad to k něčemu bude🙂

bibinka23
22. lis 2015

@nikinal Já z toho mám taky docela obavy a proto jsem již asi půl roku uvažovala o vysazení. Teď s tím přišel i přítel. My ještě mimi ihned nechceme, chtěla bych dodělat ještě aspoň bakaláře bez mimi, kupujeme pozemek a chceme stavět. Velkou otázkou pro nás však stále je v jakém pořadí, stavba a pak mimi nebo naopak. Čím dál častěji se přikláním k variantě mimi a pak stavba... S kamarádkou jsme začali chodit na jógu, ještě se snažím přemluvit přítele, aby se mnou začal chodit do fitka. Jsem ten typ, co potřebuje sparing partnera 🙂 Chci taky zlepšit svou kondičku + potřebuju shodit nějaké to kilíčko 🙂