Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

fidorka81
5. únor 2007

Novynette i Jeanine jsem brala i já, ale ty další názvy si už nepamatuju. Jsem skleroza stará.

xctij01
5. únor 2007

Já brala HA asi tak 11 let. Vysadila jsem v červenci 2006. BeĎary se mi zhoršily a i vlasy se mastí, ale není to nijak katastrofální. JInak první tři měsíce jsem měla HA pravidlenou, slabou a téměř bez bolestí /oproti MS s HA/. Pak jeden měsíc bylo zpoždění (našli mi cystu) a od té doby opět pravidelně, ale tentokrát již silněji a s velkými bolestmi. Řekla bych, že teprve po těch 4-5 cyklech jsem se zbavila těch hormonu. DOkonce jsem začala i pociťovat ovu příznaky a tak... Teď se mi asi podařilo otěhotnět, protože jsem měla velké příznaky, ale vajíčko se neudrželo a odešlo, takže MS byla hodné moc silná a hodně moc bolestivá. Užila jsem si to teda 😖
Jo a brala jsem tak 5 let Triregol a pak Mercilon. HOdně jsem bojovala s mykozama, ale teĎ se to po vysazení HA o dost zlepšilo. Kdyby mi DR řekl, že to může být tím, tak už jsem vysadila dávno, abych nemusela tak trpět (měla jsem mykozy skoro každý měsíc).

martin_alenka
5. únor 2007

Ahoj holky. Já brala antiko 4 roky - nejdříve Belara, potom Yadine=při jejím užívání super pleť, ještě lepší vlasy, malé otoky a hlavně nezadržování tekutin). Ovšem teď půl roku po vysazení - pupínky všude kam se podívám(hlavně dekolt, ramena, brada a sem tam na prsou), pocit ztěžknutí, dlouhé cykly, bolestivá MS. Měsíc po měsíci se to sice zlepšuje a zmírňuje, ale pořád nic moc. Věřím, že se nám brzy podaří otěhotnět!

fidorka81
5. únor 2007

xctij: triregol jsem taky brala :o)

Ještě pár názvů a budu mít kompletní seznam celé HA, kterou jsem brala 😀

Alča: taky doufám, že co nejdřív otěhotním.

megy
autor
11. únor 2007

už čekaám 336 dní na menses a nic. Bolí mě bradavky, v podbřišku mám takové divné pocity, občas píchnutí, občas do křeče. Testy sice negativní, ale asi budu muset opět navštívit svého gynekologa. Ten bude mít radost. předtím jsem špinila a měla menses skoro každý den a teď to zase nemůžu dostat. A pak se v tom má ženská vyznat 😀

baca
12. únor 2007

HOlky, za jak dlouho jste šly na vyvolávačku? Už čekám 37 den po vysazení HA a menzes nic. Ale vůbec mě to nepřekvapuje . I před HA jsem to nedostávala. JInak po vysazení žádné změny nepociťuju, stejně jako se nic nezměnilo, když jsem brát začala (kromě suprové a načasované MS) 😀

ka.te1
12. únor 2007

Já jsem šla na vyvolávačku po 2 měsících, dostala jsem 2 injekce v rozmezí 10ti dní a po 14ti dnech stále cyklus nedorazil ☹ Takže budu muset asi vyrazit opět k doktorovi, říkal že budeme muset vzít krev a zjistit hladinu hormonů. Ach jo ☹

megy
autor
12. únor 2007

předtím to byl samozřejmě překlep 😀 a jaký 😀 😀
teď čekám už 38 dnů a pořád nic. Zítra mi asi ségruš domluví ultrazvuk na gyndě ať se ví, co a jak, tak uvidíme, prsa jsou citlivé, na bradavkách ještě víc, no uvidíme

jaul
17. únor 2007

Tak ja musim rict, ze takovy problemy nemam (a to se divim, protoze jinak mam snad uplne vsechno) 😅 Prasky jsem vysadila v listopadu, MS dorazila:
prosinec: 17
leden: 20
unor: 17
Ta prvni trochu bolela, o ty druhy jsem skoro nevedela a ted taky netrpim. Pred praskama jsem sotva lezla nekdy 😖
Tak to je asi fajn, ne? 😉 Me by uz jen ty vyvolavacky stresovaly ☹

jaul
17. únor 2007

Jak jste na tom ted vy, cekatelky??

gabbi
18. únor 2007

Tak se s Vami taky podelim o moji zkusenost s HA.
7 let jsem brala Triquilar a chvalila si vynalez moderni doby...ovsem jen do te doby nez jsme se rozhodli, ze chceme miminko.

Prvni 4 cykly byly co 28 dni, ale dalsi byl 24 pak 28 no a ted 40 a ta menstruace to bych neprala ani svemu nepriteli. Jsem nemohla vstat s postele. Myslela jsem, ze omdlim od bolesti. Samozrejme to je nasledek HA. Doktorka mi oznamila, ze telo se s takovym dlouhodobym branim antikoncepce vyporadava az jeden rok dokud neni uplne ciste. Takze jsem si rekla, ze HA uz nikdy brat nebudu a stavam se velkou zastankyni nebrat HA.

jaul
18. únor 2007

Tak jsem si dnes dala drozdi - do sebe.. na sebe.. tak uvidim, jestli to s tema bedama neco udela 😠 😅

gabbi
18. únor 2007

Jaul tak byt tema pupinkama tak zdrham. Ja drozdi totiz nesnasim🙂 tak doufam, ze Ti to pomuze. Na tohle ja si po vysazeni stezovat fakt nemuzu....nastesti.

kasla
19. únor 2007

Ahoj, já brala HA cca 10 let. Vysadila jsem v prosinci 2006, takže jsem "to" měla jen 2x ... a nepravidelný, hrozný bolesti.... ☹ tak si říkám ZLATÝ PRÁŠKY. 😉 S otěhotněním chceme začít cca v létě

matysecek
28. únor 2007

Ahoj holky,to já až vysadím......a jestli budu vypadat ještě hůř než teď když je beru.....tak snad budu lézt kanálama.......když to mám,tak vypadám jak puberťák......taky máte chuť zrušit všechny návštěvy,kafíčka a zalézt do postele?já ano 😠

achalteke
10. bře 2007

HA neberu už asi dva měsíce a jediné co mě štve je, že mám delší a silnější MS. Naopak se u mě projevila větší chuť na sex

l26
10. bře 2007

ahoj holky,koukám,že máme podobné problémy,píšete o nepravidelnosti cyklu,což znám také z vlastní zkušenosti.
Před HA jsem měla cyklus tak za 72 dní,pak jsem brala HA a v poho,pak vysadila,že chci otěhotnět a zas nic,
teď jsem čekala na MS 3 týdny,šla jsem na ultrazvuk,jestli nejsem těhotná,ale bohuže zas nejsem 🙄 píchli mi injekci,dostala jsem to do 5 dnů,ale tak slabě,že kdyby v drogeriích byly živi z toho,kolik ženských si koupí vložky,tak ze mě skrachujou
Teď jsem byla na prvním odběru na hormonální hladiny,tak jsem zvědavá,jak dopadnu,nemám ani ovulaci,fakt si připadám zbytečná,ještě mě čekají 3 odběry a hormonální výsledky budou komplet,pak už jen čekat,co mi řeknou 😒

zipik
10. bře 2007

ahojky,
já jsem brala Triquilar nějakých 10let, byla jsem celkem spokojená cyklus 28dní, dobrala jsem na konci ledna a první cyklus myslela že umřu, bolesti v podbříšku, prsa citlivý, že mě kolem nich nikdo nesměl ani projít a až jsem si četla Vaše příspěvky, tak už vím proč mám tak mastné vlasy 😠 .
První MS přišla za 28dní, teď jsem cca v půlce, prsa mi vypadávájí z podprsenky a citlivé až běda a podbříšek na omak bolí a při pohybu píchá, zvažuji návštěvu u doktora ☹ .
Jak poznáte, že máte ovu?? podle testů nebo i na sobě??
Začínám se teprve orientovat, ani jsem netušila, že je snažilkování docela věda 😝

megy
autor
10. bře 2007

já měla teda menses poprvé od vysazené HA za 39 dní. Teď čekám na druhý, ale nevím. Jsem nyní 26DC a doufám, že už nedorazí. 😉

vigina
10. bře 2007

Já měla po vysazení cykly: 46, 42, 30, 29, takže doufám, že už to bude v normě. Bolesti při dnech, které by mohly odpovídat OVu jsou docela silné. Mastné vlasy a pupínky- děs a hrůza...

vigina
10. bře 2007

Jo a abych se zorientovala ve svém cyklu, tak jsem začala měřit bazální teplotu- je tu na to téma X diskuzí a je to fajn. Vypadá to, že OVU chodí a hlavně krásně mi funguje snížení teploty přesně před nebo v den menstruace. Tenhle vědecký přístup- měření a kreslení tabulky, to je něco pro mě!Doporučuju🙂

megy
autor
11. bře 2007

já si tabulku nakreslila sama doma na PC, takže také sleduju. Čekáme, zda se nám něco povedlo 😉

vigina
11. bře 2007

Tak snad jo...Přeju Vám to.

megy
autor
11. bře 2007

já to přeji taky všem a , zvláště pak holkám, co mají velké problémy.

jaul
24. bře 2007

Hlasim docela pozitivni vec. MS od vysazeni prisla pokazde pravidelne v intervalech:
prosinec 17
leden: 20
unor: 17
brezen: 19
Zda se, ze pupinky konecne ustoupily! Ted naposled se mi neudelal zadnej bolestivej a nevymacknutelnej vridek na obliceji. Taky jsem slysela v TV, ze tak po pul roce od vysazeni by se to melo urovnat 😎 😎

mabe
25. bře 2007

Ahoj holky, tak ja taky neco prihodim. Na stedrej den jsem dobrala prasky, pak byla jedna MS. A od te doby nic. Pred 14 dni jsem byla u doktorky a dala me clomhexal na 5 dni. V utery jdu k doktorce znova. MS nemam. Nevim, jestli mela prijit nebo me da injekci. Nevite nekdo o tom vic? Diky.

tlap.ka
17. dub 2007

Ahoj holky, tak i já se přidám.S malou přestávkou jsem brala antikoncepci skoro 10let.V září jsem ji dobrala. Od té doby mám pěkně rozházenou menstruaci.Nejprve přišla po 36dnech,pak už po 40,46,45 a naposled po 41dnech. Při posledních dvou menstruacích jsem první den vždycky trpěla jak zvíře - křeče,nízkej tlak, omdlívání, k tomu průjem, zimnice,... naštěstí jen pár hodin, ale skoro jsem nebyla schopná vstát z postele. Pokud máte podobný stavy, co Vám zabírá, aby Vám bylo líp?

petrusam
25. dub 2007

Ahoj holky, ja HA vysadila v rijnu 2006, od te doby nepravidelne, od unora mi doktor predepsal hormony Provera, beru je uz 2 cykly a ted to dostavam tak po 36-38 dnech, ale zadna slava, mastne vlasy atd.. ani nevim, kdy mam ovulaci a jestli nejaka je .. v cervnu jdu na prohlidku znova, tak jsem na to zvedava ..

ardila
26. dub 2007

Já vysadila po 8 letech v prosinci, poprvé jsem MS dostala po 42 dnech, ale byla hrozně slabá a asi jeden den. A podruhé ještě nepřišla. Tak asi zajdu na vyvolávačku. Je to cca 38 dní, co čekám, tak možná ještě počkám. Po jaké době jste šly? Už tady ta orázka jednou byla, ale odpověď jen jedna. Jinak vše ok, pleť se zhoršila, ale po měsíci to bylo zase dobrý.

hame
1. kvě 2007

Ahoj, brala sem HA 8 let a minulý měsíc jsem vysadila, brala jsem Novynete a poslední 3 roky Cilest u kterého jsem začala trpět migrénama. Co jsem vysadila hlava mě bolí skoro pořád už je to k nevydržení. Myslíte že to může být tím že jsem to přestala brát?