Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

kleopatris
13. kvě 2009

vevi uz by si asi mala ist na injekciu, viem ze baby cakavaju tak dva tri tyzdne po predpokladanom termine mrchy 😉

vevi231
13. kvě 2009

tak jo asi si tam teda zajdu 😒

krista
15. kvě 2009

nelinecek • 2. březen 2008 ve 21:44
Dobrý večer všem, chtěla bych poprosit někoho, kdo má zkušenost s vysazením HA po delší době.
Já jsem užívala 8let. Poslední menstr.byla 11.2. a ted zhruba od 26.-28.2 jsem měla silné bolesti v podbříšku a 28.večer hustý špinavý hlen. Nevíte, jestli to mohlo být tím, že proběhla ovulace?
A ještě jedna otázka, má s tím nějakou spojitost bolest v zádech - v kříži a nafouklé břicho. Ani jeden z těchto problémů jsem dřív neměla. děkuji za odpověd

andelka • 2. březen 2008 ve 22:06
Obojí možné je. Já jsem 1.2. vysadila HA po 6 letech, od té doby piju Femigard, ovu přišla 19DC, cyklus měl 29 dní. Doufám, že takhle sobře to půjde pořád. Bolesti absolutně žádné. Asi by bylo nejlíp zeptat se gynekologa, aspoň po telefonu. Každý reaguje na vysazení jinak.

sylvka • 1d • 3. březen 2008 v 16:12
Ahoj nelinecek,já to měla podobně.Vysadila jsem ANT po 4 letech.MS jsem měla nepravidelně,bolesti prsou,podbřišku a v neposlední řadě strašný změny nálad.OVU jsem měla cca.17 den.Na všechno mi pomohl kontryhelový čaj. 🙂

lisanek • 6. březen 2008 v 16:28
Ahoj holky,
já jsem vysadila HA v loni v červnu po 7 letech. Potom se mi strašně zhoršila pleť a úplně rozházela MS. Zkoušela jsem brát Gynex pak Joalis, ale moc mi to nepomohlo. MS jsem měla velice slabou a cykly dlouhé. Teď jsem osmý měsíc co HA neberu a poprvé se dostavila pořádná MS, s bolestmi břicha a pořádným krvácením. Ale každý na to reaguje jinak, někomu trvá déle než se tělo očistí a vrátí do normálu.

verap • 26tt • 6. březen 2008 v 16:39
ahoj holky, ja vysadila v rijnu po 11 letech, prvni MS po 37 dnech a ted chodi po 45 dnech, ovuluji az 35 den.

Ted jsem zacla kontryhel, tak doufam, ze to pomuze.....

karol84
16. kvě 2009

vevi, me se po vysazeni HA taky postupne ztracela ms az neprisla vubec. nakonec jsem si vyvolavacku nechala dat - cca po 4 mesicich bez MS. Nicmene dr. rikal, ze to neni potreba, pokud na to nespecham, a muzeme tomu klidne nechat volny prubeh. Ze se stava, ze MS nedorazi treba 3/4 roku a pak najednou telo zacne fungovat jak ma a vsechno je v pohode. Ke gynekologovi bych urcite skocila, vyvolavacka ti asi neuskodi, ale asi to neni ani nutne si ji hned davat.

petronela82
7. čer 2009

Ahojte, nevím do které rubriky, zde napsat dotaz, tak to zkusím ze, mám takový problém v lednu jsem vysadila antikoncepci a od té doby jsem to nedostala, byla jsem na hormonálním profilu, který nenaznačuje prý žádné výkyvy, ale celkově mám nízké hodnoty. Doktor mi řekl, že kdybych nechtěla otěhotnět tak by to zatím neřešil, ale v mém případě mi doporučil stimulaci vaječníků - prý si budu píchat sama nějaké injekce. Nyní čakám do konce června na schválení od pojišťovny. Zajímalo by mě co bude následovat, máte s tím nějaké zkušenosti? co způsobí ty injekce? zpustí pouze menstruaci nebo podpoří i ovulaci? Děkuji předem za všechny Vaše zkušenosti

pavla26
17. črc 2009

já přestala brát ha v lisropadu minulýho roku. Menses nechodila, pak po 40 dnech, minule dokonce po 60 asi s tím budu muset už něco dělat. Mám všude pupínky - ramena, dekolt, děs. Plus příbytek váhy 😠

pavla26
17. črc 2009

petronelo ten hormonalni profil je co? berou krev?

madrianova
23. črc 2009

ahoj holky,
vysadila jsem anitkoncepci...je to cca 4 měsíce
menstruace pravidelná, akorát děsný bolesti......plet také v pohodě..jen mi strašně padají vlasy...mám také boreliozu...jsem doma, ještě nevyléčenou...ale to už je dýl a vlasy nepadaly..je možné že to je z toho , že tělo je v šoku, že nemá dávku..?? 🙂 měla jste s tím některá také problémy...padají mi vážně moc..ale je pravda...že vždycky tak týden..10 dní pak klid a pak zase....začnu to sledovat, jestli je to po menstruaci...ted mám týden po a začalo to ...chjoooo
napište díky

nathali
31. črc 2009

ahoj holky ja som vysadila anti tiez asi cca 4 mesiace a nikdy mi to neprislo vzdy mi museli dat vyvolavacku a mala som cystu taraz ma strasne boli vajecnik a vraj som v poriadku s pohladu lekara :( ale mna vsetko boli ale take bolesti som este nezazila je to normalne?????

yvetta
1. srp 2009

nathali neviem preco teba bolia vajecniky, ale mne sa po vysadeni stalo to, ze ma bolia vajecniky asi pri ovulke, ale to som predtym nikdy nemala no neviem je to divne... 🙄 🤐 😨
inak nathali a to chodis stale na vyvolavacku ja som vysadila HAK a potom som mala MS cyklus: 32 dni a potom az 40 dni a teraz cakam a dufam,ze dostanem 😒
nathali a nerobil ti lekar hormonalny profil, lebo ja som pri prvom vysadeni mala zly hormonalny profil a preto mi aj MS meskala.... 😲

andelka
1. srp 2009

nathali: To mě mrzí, že MS sama nechodí, ale třeba se to ještě sammo spraví. Pravda je, že já jsem ovulku cítila (docela fest) právě jen prvních pár cyklů po vysazení, asi jak vaječníky začínaly pracovat a tělo na to nebylo zvyklé. Tak možná se to u tebe taky rozjíždí a proto to bolí.

nathali
4. srp 2009

ahoj yvetta :uz 4 mesiac som na gynde ako doma nie hormonalny profil mi nerobil.mne prvy mesiac meskali asi 3 tyzdne a ovu som nemala -dali mi vyvolavacku,druhy mes sa mi zaseklo vajicko a vznikla mi cysta ale potom sa to spravilo po vyvolavacke a liekoch treti mes. mi to tiez neprislo a mala som ukrutne bolesti vo vajecniku ale to som myslela ze to uz nevydrzim a vajecnik mi praske.tak mi dali zase vyvolavacku a to mi uz asi mesiac meskala ms co som cakala ze pride a nic a teraz cakam co bude dalej asi pojdem na krv ale ked som nou nezacnu nieco robit pojdem asi do prahy na kliniku neviem ci sa mi to niekedy upravy a uz som s tpho pekne nestastna
andelka: ja mam problemy s ms uz asi od 16-tich preto som zacala brat anti tak skoro a teraz ked som ju vysadila myslela som ze chvilku bude zle a potom uz ok ale mam strach ze to neskonci

vecernice
4. srp 2009

ahoj holky
tak ja po vysazeni 60 dni nic, pak jsem zmenila doktora, mam hormony, ale konecne vcera prisla MS! nikdy jsem ji nedostala radsi 😉
vsem drzim palce, at se to co nejdriv upravi ....

yvetta
4. srp 2009

nathali tak zmen lekara ja chodim ku gyndosovi do Prahy, ale je to cez znamost a tak ti ho ani nemozem doporucit, lebo mimo znamosti neprijima..., ale je dobry....velmi sa cudujem, ze ti neurobil ten hormonalny profil, lebo mozes mat aj zle vysledky a podla mna vyvolavacka nie je riesenie tvojej situacie 😨 neznasam ak gyndos dava len vyvolavacku a poriadne ti nezoberie ani krv atd... 😠
urcite sa ti cyklus upravi ja som po prvom vysadeni mala zly hormonalny profil a po tabletkach sa mi upravila aj MS a potom som mala cyklus pravidelny ako hodinky tak treba verit 😉
vecernice takze to mas prvu MS po vysadeni ?
Ja zase cakam a nic uz mi to ide na nervy asi zavolam na gyndu, lebo to cakanie ma asi zabije 😲

vecernice
4. srp 2009

yvetto, jojo mam prvni asi po trech mesicich. sice diky hormonalnim pilulkam, ale i tak super !!!
a taky jsem zmenila doktora, poprve v zivote mi udelal ultrazvuk, kdy mi vse pekne ukazal, a taky vysvetlil, kde vsude jsou problemy :-X a mel docela zlost, ze takove vysetreni mi zatim nikdo neudelal ... no stejne mi rikal, ze to bude chtit hodne trpelivosti. ted se snad rozhybaly vajecniky, ale jaksi chybi sliznice, takze by se vajicko stejne neuchytilo ☹ ale verim, ze to vse pujde, rada bych mela letos pod stromecek milou zpravu pro manzu ....

krista
7. srp 2009

pavla26 • Dnes v 16:21
Ahoj holky, prosím o radu. V listopadu jsem přestala brát antikoncepci, menstruace dva měsíce nedorazila, pak jsem měla cyklus 36, 46 a nakonec 60 dní, byla jsem celá nateklá, přibrala jsem postupně 1O kg, plus všude pupínky. Teď jsem zašla na gyndu, dostala jsem vyvolávačku a bylo mi doporučeno začít brát opět antikoncepci, aby se cyklus srovnal. Co vy na to? Máte nějaká stejnou zkušenost? Je řešení začít brát zase prášky? Díky za vaše zkušenosti.

yvetta
7. srp 2009

ahoj pavla podla mna to nie je riesenie znova nasadenie HAK len utlmi mozno nejaky iny problem, ktory mozes mat a nevyriesi to...a potom v buducnosti, ked budes chciet mat babo tak by si mohla mat problem 🤐 zmen lekara a nech ta vysetri ako ti pracuju vajecniky a tiez nech ti urobi hormonalny profil 😉

maxiiim
7. srp 2009

ahojky holky,
snad se k vám můžu přidat 😉
Já jsem vysadila HA na konci března, pak se dostavila MS dvakrát po 29 dnech a od té doby nic 😖 Byla jsem u dr., ten mi řekl, že je to normální, že je všechno v pořádku, udělal mi ultrazvuk, a že prostě někdy trvá, než se dá tělo do pořádku.
Minulý měsíc jsem měla bolesti břicha, jakoby měla MS přijít, ale 3 dny bylo jen špinění. Tak nevím, jestli i toto se dá považovat za MS? 😖
No a teď už mě třetí den opět pobolívá břicho a v kříži, ale MS nic.... vzhledem k tomu, že se snažíme s manželem o mimi,tak mě to docela trápí.
Piju kontryhel, ale zlepšení žádné nevidím. Tak uvažuji, jestli si nemám ještě koupit ten femigard, o kterém se tady na diskusích často píše. Pořád jsem věřila, že se to nějak upraví samo.... 😒

madrianova: taky jsem si všimla, že od té doby, co jsem vysadila HA mi začaly vypadávat vlasy.... ☹ ne nijak extra, ale poznat to jde. A pleť se taky zhoršila.

tiburcia
9. srp 2009

Holky nestraště mě,nebo to nevysadím 😀 😀 😀 já mám spíš pocit,že mi HA vadí čím dál víc - zadržování vody, přibírání,nálady, atd..

andelka
9. srp 2009

pavla: Taky se přikláním k tomu nenasazovat opět HA, ale řešit nastalou situaci. Není pravděpodobné, že by se tím opakovaným braním něco změnilo, jen se to posune na pozdější dobu a budeš tam kdes byla.

maxiim: možná je to podobná situace jako u mě. Po vysazení jsem měla první dva cykly po 29 dnech a třetí byl anovulační a projevilo se to slabší MS. Zkus si měřit BT, abys věděla, jestli ovuluješ a kdy a proč se třeba MS déle nedostaví, nebo co je důvodem špinění.

taggy
11. srp 2009

Ahojky holky,
tak jsem si pročetla celou tuto diskusi a přidávám se taky. Vysadila jsem HA Lindynette (brala jsem šest let) letos v květnu, hned po vysazení jsem pila čaj s kontryhelem a dostala to 26den, pak další cyklus 41 den a teď jsem už 52DC a pořád čekám. Bolí mě bradavky, asi před týdnem nebo deseti dny jsem měla takové hnědé špinění asi tři dny, tak nevím, jestli to byla ovulka....Doktor je teď na dovči a vrací se v pondělí, tak se chci objednat na vyvolávačku a asi si nechat udělat ten hormonální profil, jak píšete.....Za tři týdny máme svatbu, v září nebo v říjnu se chceme pokusit o mimčo.
Ten femigard, jak píšete, to je volně prodejné v lékárně?
Jinak co se týče reakce mého těla na vysazení, tak prsa se mi maličko zmenšily, ale žádné pupínky ani mastné či řídnoucí vlasy naštěstí nemám a mám pořád chuť na sex, takže to jsem ráda. Akorát mě štvou tak dlouhé cykly. BT neměřím, zkoušela jsem to, ale nejde mi měřit denně ve stejnou hodinu, pokaždé vstávám jinak, takže ovulku jsem zatím nesledovala. Ale teď, až to dostanu, tak chci začít měřit i sledovat hlen.

pavla26
11. srp 2009

Ahoj holky, prosím o radu. V listopadu jsem přestala brát antikoncepci, menstruace dva měsíce nedorazila, pak jsem měla cyklus 36, 46 a nakonec 60 dní, byla jsem celá nateklá, přibrala jsem postupně 1O kg, plus všude pupínky. Teď jsem zašla na gyndu, dostala jsem vyvolávačku a bylo mi doporučeno začít brát opět antikoncepci, aby se cyklus srovnal. Co vy na to? Máte nějaká stejnou zkušenost? Je řešení začít brát zase prášky? Díky za vaše zkušenosti.

andelka
11. srp 2009

pavla26: Myslím, že už ses na to ptala pár příspěvků nahoru, tak si ty odpovědi přečti 😉

lucik12
11. srp 2009

Ahojky, potrebovala bych taky poradit.. Odjela jsem studovat na rok mimo cr, a rozhodla jsem se vysadit antikoncepci, jelikoz tu zadny vztah vazne neplanuju.Antikoncepci jsem vysadila a MS ma uz zpozdeni cca 20 dni..je to normalni? tehotenstvi by se me nemelo tykat.. co by se stalo kdybych tu antikoncepci nasadila znova bez menstruace kvuli upraveni hormonu? je to nesmysl? prosim poradte mi...

pavla26
11. srp 2009

andelka: omlouvám se, založila jsem jinou diskuzi a ta mi byla zamknuta a nevšimla jsem si, že je to zkopírováno sem, tak jsem to sem ještě jednou dala...

no, tak menstruace po provokačce dorazila, ale asi dva dny po provokaččce jsem dostala šílená křížový bolesti a šla jsem na neschopenku, byl to děs. Nevím zda to s tím souvisí a odeznělo to až po dvou dnech po nástupu menses. Menses jsem měla skoro nijaký, tak nevím furt mi přijde, že to není v pohodě. Prášky jsem začala brát první den menses, dva doktoři mi řekli ať toto udělám a pak když budu chtít otěhotnět ať vysadím a že to hned půjde... no nevím. Dle gynekologa jsou vaječníky v pořádku. 😒

juliett7
11. srp 2009

pavla, ja som brala HAK asi tak 7 rokov a ked som ju vysadila, tiez som mala problemy s cyklom a zacali sa mi robit vyrazky. Ale tak po 4 mesiacoch sa to dostalo do normalu

pavla26
11. srp 2009

Juli, jenže mně se to nedalo dohromady od listopadu a bylo to čím dál horší 😢

juliett7
11. srp 2009

oooo takto potom vyhladaj lekara a on ti da nieco na upravu cyklu ☹

carina
16. srp 2009

Holky, já už tady četla několik diskuzí o problémech po vysazení HA. Chtěla jsem se vyhnout aspoň pupínkům, tak jsem se vybavila - kopřivový čaj, psyllium a rozpustná vláknina, hodně piju, cvičím a je to NA PRD. 😖 První měsíc po vysazení to bylo OK, ale pak se asi tělo začalo nějak nastartovávat nebo co a během týdne jsem byla úplně osypaná. Tak jsem přikoupila další čaje, ale výsledek fakt nic moc. I když kdoví, jak bych vypadala, kdybych je nepila. 🙂

karol84
16. srp 2009

Carina, pupínky mě taky trápily poslední dobou čím dál tím víc - ale teď se mi nad nimi daří vyhrávat pomocí puberťácké kosmetiky - bylinky efekt neměly.