Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

andelka
6. črc 2008

No já jsem zatím ve "zkušební době", mám vysazeno od února a kromě jednoho anovulačního cyklu byly všechny celkem ok, až na krátkou luteální fázi. ☹ Od vysazení jsem užívala Femigard, celkem 5 měsíců a všechno v pohodě (no pleť zas nic moc, ale přičítám to spíš blbému počasí, vedro, vlhko..). Akorát mám delší MS, než když jsem brala HA, ale to je jasný. Cykly mám 29-31 dní, takže zatím taky fajn.
vendy: Zkus vydržet, měsíc je ještě krátká doba. Pokud se to nezlepší, pak bude nutné navštívit gynekologa znovu.

vendy05
6. črc 2008

andelko a verap díky moc za odpovědi.
Verap bohužel mám na měřeí bazální teploty blbé pracovní podmínky, vstávám pokaždé jinak, takže to prostě není možné.. ale podle čípku bych ovulaci mít měla, teda snad to poznám, sleduji již třetí měsíc, tak snad jo ... a ten kotr. si chci koupit a zkusit to taky... a jak to je z užíváním, pije se bez přestání a nebo musí být nějaký pauzi, nebo jak to je?
Andelko no právě se mi nechce moc dlouho čekat, tak nevím, jak dlouho to ještě nechat jestli deset dní od očekávané ms a jít k mudře a nebo prostě počkat třeba měsíc.... 😖

verap
6. črc 2008

Pije se akorat do ovulky a pak zase az po ms... takhe ho piju teda ja. Rano a vecer.

vendy05
6. črc 2008

verap děkuji moc a on by jako mohl nějak tu ovulaci překazit?

verap
7. črc 2008

wendy - ovulaci neprekazi, po ovulaci se nepije, protoze se piti kontryhele v tehotenstvi nedoporucuje (kdybys po te ovu otehotnela)

vendy05
7. črc 2008

Verap aha děkuji za info, nám zatím těhu nehrozí, takže můžu pít furt, díky moc od zítřka začínám 🙂

evulka25
7. črc 2008

Ahoj, já vysadila po 9 letech Logest. Mens. mám zatím pravidelnou a skoro mi chodí jako dřív, ve stejný den - možná to bude ještě doznívat. Každopádně už jí neberu 3 měsíce, zhoršila se mi pleť, uprostřed cyklu mám pocit že mě uvnitř řežou nožem. Ovulka jsem měla jen 1x, podruhé už nebyla žádná 😒 ale mám menší chuť na jídlo 😀

andelka
7. črc 2008

vendy: No asi by ses u doktorky oběvit měla. Ale nevím po jaké době, když MS nejde a nejde. Hodně nepravidelné cykly jsou dost problém. Snad ti Femigard a kontryhel zaberou, rozhodně lepší než do sebe cpát umělotiny.
A ovulka se dá poznat (teda období +-) i podle hlenu, nevím jestli kromě čípku sleduješ i ten. Já zas měřím a sleduju hlen a čípek ne. 😉

vendy05
7. črc 2008

andelko hlen se taky snažím sledovat, ale to mi nějak furt nejde 😅 jako poznat ten "typ" toho hlenu... no dnes začínám pít čajík, tak příští čtvrtek půjdu k mudře, tenhle to ještě nechám a příští kdyžtak půjdu. No uvidím, horší bude až budem chtít mimčo 😒

venuss
8. črc 2008

Ahoj holky,ja se k vam pripojim,jestli muzu. Ja jsem vysadila v cervenci minuleho roku HA a od te doby nemam prirozenou menstruaci,jedine po vyvolavacce.ale uz pres mesic piji kontryhel a femigard,tak doufam,ze mi pomuze.Ovulku vubec nepoznam jestli mam,ani podle hlenu a ani podle cipku.mam spis pocit ze mam anovulaci.:( coz by bylo spatne.Menim doktora,protoze ten muj je neschopny.🙂 tak se mejte hezky a kdyz tak mi napiste,jestli nekomu kontryhel a femigard pomohl.

wrtulka
8. črc 2008

holky našla jsem v jednom článku myslím že je to velice zajímavé a stojí to za přečtení:

Fakt, na který vás většinou žádný doktor neupozorní je ten, že některé ženy zůstávají neplodné celé měsíce po vysazení antikoncepce. I v připadě, že se plodnost obnoví ihned, ženy trpí závažným nedostatkem minerálů a vitamínů jako zinek, hořčík, vitamín A, E, B6, B12 a kyselina listová, který nemohou pokrýt běžnou stravou. Navíc jim o této skutečnosti většinou nikdo nic neprozradil, takže nemají potřebu užívání ani vitamínových preparátů. Pokud žena otěhotní brzy po vysazení antikoncepce, může to mít takovéto následky - nedostatek hořčíku může způsobit omezení prokrvení dělohy a placenty - dítě je podvyživené a je ovlivněn jeho motorický vývoj (potíže v učení, chování), nedostatek vitamínu E vyvolává neplodnost a samovolné potraty, nedostatek vitamínu A je stejně nebezpečný jako jeho nadbytek, může způsobit hromadění tekutin v mozku a kostní dřeni. Nedostatek vitamínů B6, B12 a kyseliny listové se projevuje zvýšeným rizikem rozštěpu páteře a sníženým vývojem nervové tkáně. Nízká hladina zinku se spojuje s patologicky prodlouženým průběhem porodu a různými gynekologickými záněty(které negativně ovlivňují zrání mozkových buněk vyvíjejícího se dítěte). Hormonální antikoncepce má kromě jiného za následek poruchy funkce placenty a děložní tkáně (endometria), což vede k zvýšenému riziku potratů ještě 12 měsíců po vysazení antikoncepce. U dětí splozených během šesti měsíců po vysazení orální antikoncepce se vyskytují anomálie nebo vrozené vady významně častěji. Jens Bielenberg, který provedl tuto rozsáhlou studii o vlivu hormonální antikoncepce, také cituje tři odborné studie, které zaznamenaly statisticky významný vzestup poškození nervové tkáně u dětí, jejichž matky užívaly v posledních třech měsících před početím orální kontraceptiva. Sám Bielenberg doporučuje vysadit antikoncepci až rok před plánovaným početím

andelka
8. črc 2008

wrtulka: Velmi zajímavé, díky. Takže jsem udělala přesně to, co radí. Vysadila jsem rok před tím,než se začneme snažit, a to jsem ten článek ani nečetla 😀 Tělo mi funguje, ale mohlo by líp. říkám si, že pořád je to od vysazení brzy, že mu dám ještě čas, když ho mám. No a vitaminky, listovka budou samozřejmostí, až začneme.

meleri
8. črc 2008

holky ,to je fakt zajímavé..já se přiznám, že prášky jsem nikdy nebrala, u nás je ta antikoncepce bohužel přirozená..
ještě by mě zajímalo, jaké peklo dělají ty hormonální stimulace před IVF, IUI..ale to si myslím, že jen tak někdo nenapíše, páč by možná měly CARy po kšeftu... 🙂
Já se přiznám, že jsem z toho byla vždycky několik měsíců úplně v pytli..ale co já, to je mi už tak jedno, ale to miminko, co to musí všechno přestát...no nevím..
zkusím popátrat, a kdyby vás to zajímalo, klidně to tady "vyvěsím"..

andelka
8. črc 2008

meleri: Co vím, tak je to docela síla. Pokud bys něco našla, hoď to sem. No já vím, že bych na nic podobného nešla, takže pokud by byl zádrhel, řešilo by se to jinak.

mabe
8. črc 2008

Holky, jenom pridam svuj prispevek. Ja vysadila na vanoce 2006. 3 mesice neprisla MS - vajecniky nefungovaly. Pak diky clomhexalu jsem otehotnela - missed abord 8tt. Pak zase problemy s MS - vyvolavacky, dalsi hormony. Brezen 2008 otehotnela - missed abord 8tt. Ted jsem necele 3tt od revize a antikoncepci nechci nikdy videt. Dr. si mysli, ze telo jeste nefunguje tak jak by melo - proto potraty. Kdybych to vedela driv, tak bych s tim svinstvem skoncila driv. Na kazdou to pusobi jinak, ale me to totalni rozvratilo organismus. 😒

meleri
8. črc 2008

Andelko,

já si to tedkom vyčítám kvůli dítěti, ale my fakt na výběr neměli, to víš, že jsme mnoho let váhali, ale touha po miminku pak převládla...jinak jsem to hledala, ale nic nenašla...je to jak si myslím, pochybuju, že by někde psali, jak je to špatné..podle mě to musí být mnohokrát silnější než antikoncepce...ahoj..

Mabe,
problém je fakt asi v tom že to na každého působí jinak....jak říkám, já to fakt nikdy nebrala, ale jsou holky co otěhotní hned po vysazení..je to těžké..

mabe
8. črc 2008

Meleri, vsak jsem to tam psala, ze na kazdou to pusobi jinak a asi je nas min, co s tim mame problem. 😒

katka82
8. črc 2008

Mabe,zkus pít kontryhelový čaj-ten čistí tělo,je protizánětlivý ale hlavně srovnává ženské hormony.Z tohoto důvodu se ale nesmí pít když užíváš nějaké léky na hormony nebo s hormonama.Může se pít i v těhotenství-snižuje riziko samovolného potratu.Držím palečky aby jsi byla brzy v pohodě. 😉

mabe
8. črc 2008

Katy, prave jsem si ho koupila. Dr. jsem se teda zapomela zeptat, ale zadny prasky nejim. Akorat me dala boruvky v kapslich na zanet. Mam ho trosku a vysledky budu mit az za 14 dnu, takze me zatim dala totok. TO by nemelo vadit, ne??

katka82
8. črc 2008

promin,ale nevím co je to totok? 😅

mabe
8. črc 2008

totok je jako tohleto - myslela jsem boruvky 😉

katka82
8. črc 2008

AHA tak to jo 😀 To by vadit určitě nemělo.A kontrylel je dobrej i chutově narozdíl třeba od řebříčku-fuj seno.

mabe
8. črc 2008

Ja si taky myslim, ale ten caj se nemuze pit porad, ne? Nekdy se v cyklu vysazuje??

berynka
8. črc 2008

Ahoj, já bych spíš napsala o výhodách nebraní HA! 😉 Brala jsem ji zhruba pět let. Přestaly mi silné bolesti hlavy před MS, zmizely křeče v lýtkách, zvýšila se chuť na sex a samozřejmě umožnění otěhotnění 🙂 .
V životě už bych HA nebrala, i kdyby to znamenalo mít deset dětí. Doktoři plácají o nízkých dávkách hormonů, protože jim farmaceutické firmy dávají provize, místo toho, aby upozorňovali na riziko zhoubných národů a rakovin 😠 .

katka82
8. črc 2008

Mě se po HA taky vrátila chut na sex 😀 posedně jsem brala sanyo-je to nějaká novinka.A nic moc 😝

mabe
8. črc 2008

Beri, naprosto souhlasim. Kdybych vedela......Ale ted je pozde nad tim premyslet. Musi se telo s tim vyporadat a a ja mit trpelivost. Nakonec se prece musim dockat miminka. 😉

katka82
8. črc 2008

Mabe:s tím vysezením nevím 😅 možná přes ms.To jsem nikde nenešla.Ale až půjdu do zelené lékárny tak se paní zeptám a dám vědět-slibuju 🙂

mabe
8. črc 2008

OK, muzes mi prosim pak napsat do IP?? Abych to lepe nasla. 😝 Dekuji moc. 😉

katka82
8. črc 2008

Určitě.Akorát nevím kdy se tam dostanu 😉 snad ještě tento týden 😀

andelka
8. črc 2008

katka: Prosím taky o IP ohledně toho, jak se má kontryhel užívat. Chtěla bych ho vyzkoušet. Díky moc, byla bys hodná. Doufám, že ho seženu.
No já s 10 dětma nepočítám, ale k HA už se vracet rozhodně nebudu. Jsem ráda, že jsem se rozhodla vysadit dřív a dát tělu šanci naučit se samostatně fungovat. Moje vaječníky jsou ještě nějaké zpomalené, chtěla bych je trochu rozhýbat. Taky nemám plodný hlen, tak zkusím čajík nejprve, radši začít něčím přírodním, když mám čas.