Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

barbucha23
13. črc 2007

Ahoj děvčata 🙂
brala jsem HA 9 let bez přestávky - MINISISTON. Teď 30.6.2007 jsem brala poslední prášek - s přítelem jsme se rozhodli mít miminko. Menstruace se dostavila tak, jak měla. Proběhla naprosto normálně, jak jsem byla zvyklá. Ale včera, 4 dny po skončení MS, ze mě začal vycházet takový narůžovělý hlen a mám bolesti břicha, jako při MS. Dneska se to trošku zhoršilo a ztmavnul i ten hlen, který jde ven. Je teď spíš hnědý ☹
Myslíte, že se to zlepší? Můj doktor má teď dovolenou, jsem k němu objednaná na 30.7.. Ale v sobotu odjíždíme na 14dnů do Krkonoš, tak doufám, že se to uklidní.
Děkuji Vám předem za Vaši případnou pomoc nebo radu.

douglaska
13. črc 2007

Tak já teké přidám svoje zkušenosti s vysazením.
První menstruace po vysazení přesně na den a tak jak jsem byla zvyklá - určitě ještě vliv hormonů.
Při těch dalších se mi protáznul cyklus z 28 na 30 dní a menstruace ze 4 na 5-6 dní a naprosto mi ustoupili bolesti, světe div se :-O. Mám strašné křeče jen ten první den a při tom jen slabě krvácím a pak když začnu už pořádně tak bolesti žádné. Myslím že ta pár hodinová bolest ze začátku je to jak praskne vajíčko.
Co se týká ostatních věcích, tak po vysazení prášků na sobě skvěle rozpoznám všechny ovulační příznaky. Mokré a suché dny, klesání a stoupání čípku, vše je učebnicové.
Pleť se mi zkazila asi 2-3 měsíce po vysazení, teď 5 měsíců už je to dobré ( jen kolem mentruace se mi dělají pupínky, což jsem dřív neměla).
Ale hlavně, mám z toho vysazení skvělí pocit, cítím se čistá, nezaplácaná chemií ( a to jsem chemik 😀 )

meloun
13. črc 2007

Ahoj děvčátka... beru již 9 let HA Logest, nemám sebemenší problémy, ani nemám bolestivou menstruaci a už vůbec žádné jiné potíže za což jsem samozřejěm moc ráda 🙂 .
Uvažuji, že HA vysadím, a tak se chci zeptat po jaké době jste po vysazení konkrétně Logestu otěhotněly?

prdecek
13. črc 2007

ahoj holky,
ja HA vysadila v unoru, ted mam rozhozenou MS a chodím na vyvolávačky (tento měsíc poslední). tak doufám, že se nám mimi potom už povede.

xsuzzi
13. črc 2007

Tak já přidám svoji zkušenost🙂
Vysadili jsme v květen/červen a moje první menstruace byla ukázková po 27 DC,sice byla celkem tak 7 dní,i,když byla jen 5 dnů a málo,ale 6 a 7 den jsem ještě špinila.Kupodivu sem neměla vůbec žádné bolesti 😕 a to při braní HA bych v sobě za dva dny měla tak 6 ibalginů 😅 teď nic🙂takže spokojenost 😵 jinak zatím žádné změny!Tak doufám,že to vydrží 🙂

limete
13. črc 2007

Ahojky, vysadila jsem v říjnu 06, první MS jsem měla po 35 dnech, v prosinci nic, tak jsem v lednu dostala vyvolávačku, v únoru jsem to měla asi po 38 dnech (ale pomohla mi homeopatika), v březnu zase nic, takže v dubnu vyvolávačka, v květnu opět nic, takže v červnu vyvolávačka, tentokrát ale nezabrala napoprvé, musela jsem po týdnu na druhou a pak už to bylo naštěstí s MS ok. Minulý týden jsem dostala od doktora Duphaston, začínám ho brát od 17., tak doufám, že MS už bude chodit pravidelně.

irisenka
16. črc 2007

Zdravím a dělím se o svoji zkušenost. S HA jsem skončila v půlce ledna. První přirozená MS se dostavila 29 dnech, následovalo 37 a 29. To jsem zajásla - že by se zablýsko na relativně pravidlený cyklus? Bez HA jsem si o něm mohla nechat jen zdát. (jen dodám, že HA jsem brala 3 různé druhy, 4,5 roku, 1,5 roku přestávka, pak zase 4 roky)Jenže pak najednou po 42 dnech (už jsem se těšila, že se zadařilo) a teď naposledy po 39. Tak to zas taková sranda nebude. A ještě k tomu ta pleť, děs! Ty záda a prsa, na krku a u vlasů! Nikdy jsem ji neměla perfektní, ale tohle je moc. Snad s tím něco udělá sluníčko. Jo, solárko, to mi taky trochu pomáhá - když jsem měla čas zajít. Ale dobrá věc - rozloučila jsem se s migrénami. Ty mě trápily asi 6 let, poslední 3 roky se to jen zhoršovalo, ale poslední jsem si hodila o Vánocích a od té doby nic. Předpokládám, že to může souviset.

cibule
16. črc 2007

Taky se přidám. Takže já jsem brala 9 let Logest. Každý rok jsem na doporučení doktora vynechávala jeden měsíc. Ksichtík jsem měla jak miminko a žádný problémy. Poslední rok jsem však měla problémy se zánětem, pak s nějakou blbou bakterií a nevím s čím ještě... Vysadila jsem. Teďka je to 2 měsíc co neberu...Zhoršila se mi pleť, bolívá mě hlava a mastí se mi celá huba i s vlasy 😢

lusssinka
17. črc 2007

ahoj holky, jak to tady tak čtu, tak nevim nevim jestli si to s vysazenim HA 3 měsíce před svatbou ještě nerozmyslim... budeme se brát příští rok v červnu a máme v plánu vysadit HA tak někdy v březnu, abychom se mohli po svatbě začít snažit o mimi... Bohužel, jak se znám a jak u mě není nic jednoduchý, tak si myslím, že já vysazení HA taky nebudu prožívat moc dobře.. a hlavně mi to vůbec nezajistí fakt, že bych na svatbě netrpěla menstruací a jejími doprovodnými jevy... 😒

cibule
17. črc 2007

Lusssinka: Já se vdávala teďka v květnu a taky jsem přemýšlela kdy vysadit prášky. Nakonec jsem je vysadila až na červen a to hlavně z toho důvodu, že jsem na svatebních fotkách nechtěla být samej uher a mít mastnou pleť. Myslím, že jsem udělala dobře. Teď je moje pleť daleko horší, ale fotky ze svatby mám fakt pěkný s pusou jako miminko 🙂

mocsmutna
18. črc 2007

otěhotněla jsem hned v prvním cyklu po vysazení (brala jsem dva roky minervu). 3 měsíce před svatbou. V 7.tt jsem měla zamlklý potrat. Stalo se vám něco podobného? Teprve teď jsem se dozvěděla, že se to stává, že se má nechat naběhnout správná funkce vaječníků, potažmo sliznice..a to jsem z oboru, paradox, co? 😖

irisenka
18. črc 2007

nebudsmutna, život jde dál, já vím, kdo nezažil, nepochopí, ale uvidíš že se vše spraví a podaří se příště 😉, tak ať zdárně roste sliznice, hodně štěstí

cibule
19. črc 2007

Mocsmutna: Tak o tom jsem taky nikdy neslyšela... ☹ A nevíš jak dlouho po vysazení by se mělo čekat? A je to opravdu moc smutný, ale věřím, že co nevidět znovu otěhotníš a budeš zase veselá.... Já jsem zas slyšela, že samovolný potraty můžou znamenat, že by plod byl poškozený a tak ho tělo někdy samo takto vyloučí. Víte o tom něco, nebo jsou to jen babské tlachy?

wrtulka
19. črc 2007

Čauky Všem,
Taky by mě zajímalo jak dlouho by se tedy mělo čekat po vysazení antikoncepce?
Všude se dozvídám jiné informace.
Brala jsem antikoncepci 5 let - nejdříve Diane, pak Janine a nakonec Cloe.
Co myslíte děkuju za názor.

sisidani
19. črc 2007

Ahojky, já brala antikoncepci 4 roky, nejdříve 3 roky Diane a pak Cloe. Jak jsem prášky vysadila tak mrška přišla s 4 denním zpožděním, ale dost silná. No a pak 2 měsíce nic, šla jsem s tím k lékaři a od té doby chodím na vyvolávající injekce. Samozřejmě se mi zhoršila pleť no úplná hrůza. Dřív mě bolívalo při mršce břicho, ale teď co mi píchají ty injekce mě zatím nebolelo, aspoň jedno pozitivní.

Wrtulka, ještě před tím než jsme se začali snažilkovat mi můj doktor řekl, že se můžeme snažit hned po vysazení HA. Tak takovou informaci mám já.

mocsmutna
19. črc 2007

a měly jste pravidelnou menstruaci i před nasazením HA? co úplně na začátku, nemuseli vám rovnat cyklus? na příbalových letácích nikde není psáno, že by se mělo čekat se snažílkováním, ale to neznamená, že to tak je..prostě na to nikdo ještě nedělal výzkum..proto má každý jiný názor. mně kolegyně v práci, co už mají vlastní ambulance, říkaly, že už se s podobnými případy potratů setkaly (spíš zamlklých, to jsem měla já, než samovolných kompletních).
cibule: potrat může mít příčinu v poškození plodu (nejčastěji chromozomální vady) nebo mateřskou příčinu-špatná sliznice - špatné uhnízdění a tak.. tlachy to nejsou, je to přírodní výběr 😒

wrtulka
20. črc 2007

Ahojky Všem,
S tím Cloe a vyvolávacíma injekcema jste mě docela vyděsily.. Já mám vysazeno skoro 2 měsíce. První měsíc přišla mrška jak jí tu říkáte 🙂 přesně v termínu a bez nějakých problémů. Tak se teď bojím jak to bude příště. Jinak s tím, že bude ted mrška bolestivá počítám - než jsem začala brát HA tak to tak bylo. Ani nemluvím o pleti. S tím taky tak nějak počítám. Spíš mě zaráží, kolik lidí tu píše o tom že jim pak museli mršku vyvolávat.
Podle mě by se na o měl udělat nějaký výzkum. Protože, já třeba u homeopatičky slyšela, že otěhotnět by se mělo až 9 měsíců po vysazení prášků. Protože do tý doby jsou v těle nečistoty, který si to miminko pak nese sebou jako genetickou zátěž.
Není tu někdo z oboru? Kdo by o tom věděl nějaký podrobnosti?
Předem díky.
Mějte se

irisenka
20. črc 2007

Ahoj děvčata,
no jak už jsem psala, vysadila jsem v půlce ledna. V květnu jsem šla na preventivní prohlídku, a tam mi taky doktorka na mé sdělení o plánování rodily prozradila, že máme počítat s tím, že to tak rok nepůjde. Dříve se to prý nevědělo, ale teď se zjišťuje, že po dlouhodobém braní HA tělo potřebuje nějaký čas, aby se vzpamatovalo. Roky ho utlumujeme (v mém případě naposledy Mercilonem) a pak chceme, aby ze dne na den začalo plodit. Taky mi ale udělal UZ a řekla, že jsem mladá (to mě bylo přesně 29 a 1/2 🙂 ) a zdravá, takže není důvod k nějakým obavám, hlavně prý být v pohodě. Což v podstatě jsem 🙂 Opravdovské snažení totiž vypukne až na dovče začátkem srpna, tudíž cca po půl roce. No uvidíme.
Nevím wrtulko, těmi 9 měsíci po vysazení a genetickou zátěží bych se neznepokojovala. I když tělo nějaký čas asi fakticky potřebuje, jsme každá jiná - jak tak například pozoruju kamarádky, které měly děti kolem 30, tak jedna otěhotněla prakticky hned po vysazení, jiná si musela cca 2 roky počkat.

mocsmutna
20. črc 2007

Tak co se týče nečistot, byla bych trochu opatrnější se slovníkem..hormony jsou sice syntetické, ale odpovídají těm, které se tvoří v těle.. navozují stav, kdy nedochází dlouhodobě k ovulaci-což může být jedním ze způsobů, jak pilulky snižují výskyt rakoviny vaječníku (kde nic neroste, nic se nezvrhne v rakovinné bujení). Když to tak vezmete, dřív ženské byly pořád těhotné, nebo kojily, což taky snižuje počet ovulací (i když ne stoprocentně 😉 ), a rakoviny vaječníku bylo mnohem míň..ale záleží prostě na úhlu pohledu, myslím, že dnešní preparáty s menším množstvím hormonů jsou bezpečné..
a wrtulko, geny se předávají z rodičů, můžou i zmutovat až u miminka, ale že by pilulky byly mutagenní, to by teda byla síla..

tuntinka
21. črc 2007

Ahoj holky, hlásím se ke snažilkám 🙂
HA jsem vysadila poprvé asi po 7 letech letos v únoru a doufala jsem, že se nám brzo povede mimi, ale zatím pořád nic. Mršku dostávám každý měsíc, ale chodí si jak chce. Minulý měsíc dokonce po 45 dnech...testovala jsem jak blázen, ale nakonec dorazila 😠 . Teď už 2 dny špiním, takže už je tu asi zas. Plánuju v brzké době zajít k doktorovi, tak uvidíme, co nám poradí. Snad to brzo vyjde, což přeji i Vám všem ostatním snažilkám 🙂

nunyna
21. črc 2007

Ahoj všem. Říkala jsem si, že na tento web půjdu, až budu v tom, ale jaksi jsem se už neudržela a tak jsem mezi vámi a jsem nadšená 😉

První sex v 18, antikoncepce od 18. Brala jsem ji 5 let. Měla jsem triregol a potom novynette. Bylo mi po ránu vždy trochu špatně, byla jsem unavená, chodila brzy spát a rychle jsem se vyčerpala. Měsíčky byly super, jen 5 dnů, chodily přesně na den i na hodinu. Nic mě nebolelo, pleť úplně nádherná, prsa se mi pěkně vypla, byla jsem se sebou moc spokojená, ale chuti na sex ubývalo a před Vánoci 2006 jsme se rozhodli dát miminku zelenou.

Od ledna 2007 již HA neberu. První tři měsíce bylo vše jako když HA beru, a pak to přišlo: menstruace 28-36, silná, šílený bolesti (to jsem ani dřív neměla), pupínky po celým obličeji, nahoře na zádech, ve vlasech, vlasy umaštění (to jsem dříve také neměla). A tak jsem začala chodit každý měsíc na kosmetiku - na čištění. Nyní je to 7 měsíc kdy prášky neberu, jsem šťastná, spokojená, veselá, energická, akční, začal mě bavit bojový sport a chodím na squash (já která jsem byla vždy šílenej lenoch).

Nikdy jsem neměla žádné gynek.potíže, žádné výtoky, špinění nic. Prostě klid a jen měsíčky. Kromě bolestivé menstruace a toho, že mi hrozně spadly prsa ☹ je vše super. HA je svinstvo, ale zase nám pomáhá, že?!

Našla jsem však na internetu přípravek HERBUST, s manželem jsme ho objednali. Je to čistě přírodní forma a nahrazuje antikoncepci s tím, že můžete otěhotnět - což je skvělé, akorát jakmile budete v tom, přípravek nesmíte brát. Zpevňuje prsa, zpravidelňuje menstruaci, uklidňuje bolesti apod. Jukněte na net, teprve jsem začala brát, ale určitě podám zprávu, je to 3 měsíční kúra, pak už se to brát nemusí. 😀

nunyna
21. črc 2007

Ještě jsem zapomněla říci, mě řekla moje doktorka, že po vysazení prášku můžu klidně hned otěhotnět, že dneska jsou ty prášky už jiné a že to prý nevadí. Ale i tak jsme si ty první dva měsíce hlídali, i když, my jsme si tak nějak určili, kdy jsou plodné dny a v ty jsme to nedělalli, jinak vše jsme dělali tak jako s HA hihi, takže jsme vlastně docela riskovali 😉

Prý někdy může trvat až dva roky než ženy přijde do jiného stavu, je to tím, že tělo se čistí a i když si někdo dělá OVU testy a zjišťuje, že asi ani OVU nemá, klidně může otěhotnět, takže i když já osobně bych nejradši šla zítra rodit (vůbec se to ho nebojím a to jsem z doktorů podělaná), trpělivost růže přináší. Užívejme si svobody a určitě v tom nejlepším zjistíme, že nás bude doma víc 😉

tuntinka
21. črc 2007

Já jsem začala brát HA původně kvůli pleti - Diane35...postupně cíleně jako antikoncepci, asi po 2 letech jsem ale začla v půlce cyklu špinit, tak mi to doktor změnil na Jeanine, pak Triregol (špinění zůstalo) a nakonec jsem přešla zase na Diane35 a to vloni před svatbou (znovu kvůli pleti). V únoru po vysazení se mi teda pleť rapidně zhoršila, ale vymizelo špinění uprostřed a těsně před menses se dostavily bolesti v podbřišku. Teď na sobě každý měsíc pozoruju nějaké jiné známky chtěného těhotenství 😉 , ale nakonec ta mrška vždycky dorazí 😝 .

kett
21. črc 2007

ahoj holky. Nechci se plest do vasi diskuze, jen jsem chtela odpovedet wrtulce.
Taky jsem se doktorky ptala, kdy se muzeme po vysazeni HA zacit snazit a rikala, ze hned. Ze je to stejne jako kdyz si predstavite, ze si vezmete Paralen, tak ho v tele mate, ale kdyz si do nevezmete, tak ne. Ty prasky jsou tak nizkohormonalni, ze neni treba se od nich nejak cistit. A u toho prvniho mesice se rika, ze je to jako kdyz "pohnojite". Zkratka fakt velka pravdepodobnost. Mohu potvrdit😉 Samozrejme kazdy doktor ma jiny nazor, ale tenhle se mi zda logicky. Tak drzim moc a moc palce

lusssinka
25. črc 2007

Holky, v pátek vezmu svoji poslední pilulku HA. Není to kvůli tomu, že bych chtěla otěhnotnět, ale právě nevím, zda mi antikoncepce nezpůsobuje časté kvasinkové infekce, mykózy, únavu, ospalost, nechuť k sexu... Zkoušela jsem asi 4 druhy antikoncepce.. Poslední dva roky jsem brala Pramino.. ze začátku ok, ale teď hrůza.. Nevím, doktor mi řekl, ať ji zkusím na 3 měsíce vysadit jestli poznám nějaký rozdíl..

ralen
1. srp 2007

Ahoj holky HA neberu 2 mesice a uzivala jsem ji 5 let. prvni menzes byla po 28 dnech bricho me ani moc nebolelo vzhledem k tomu,ze nez jsem HA zacala brat sem se nedoplazila ani na zachod krece,zvraceni atd.Ted cekam na druhou menzes a to tydy ctu tak mam strach aby se vubec dostavila.Plet a vse okolo toho je zatim v poradku.Tak snad to tak bude i dal.

fido
1. srp 2007

ralen-ja na tom jsem uplne stejne, HA neberu taky 2 měsíce,vysadila jsem taky po 5 letech,1.menzes po 28 dnech (trvala ale jen 2 dny a taky skoro bez bolesti),jinak žádný potíže a stejně jako ty,po přečtení některých příspěvků,mám trochu strach,jak to bude dál

l.myska
1. srp 2007

Ahojky..sem se tak nějak uklidnila po přečtení vašich příspěvků.HA jsem vysadila po cca 10 letech- v květnu,od tý doby jsem jako puberťačka..akné všude, jsem z toho nešťastná, vlasy, no nemýt je denně tak asi nevyjdu na ulici, navíc moje chuť na sex (lidi já bych mohla 4 x denně), co jsem ale ráda že menzes mám stále stejně 27-28, teda teď zatím nic...tak tiše doufám...že se povedlo ale na to je ještě čas...

lucinecka
1. srp 2007

Ahoj holky 🙂 Tak já jsem 3. měsíc bez HA, předchozí MS ok, cyklus 31 a 28 dní. Uvidíme co teď. Ikdyž doufám že MS už nepřijde, páč se tento měsíc snažíme. Zhoršila se mi pleť, ale není to tak hrozný, extrémní mastění vlasů taky nepozoruju, takže já život bez HA vidím velmi pozitivní, spíš začínám přemýšlet jestli se k ní po prvním dítěti vůbec vrátím nebo to budeme řešit jinak. Uvidíme.

fido
2. srp 2007

Dobré ráno,tak jsem to včera asi zakřikla,když jsem psala,že nemám po vysazení HA žádný problémy.Dnes mám 14DC a břicho mě bolí jako čert.Začínám mít i hlenovitý výtok.Před HA i během užívání HA jsem ani nepoznala že ovu mám.Doufám jen,že se to upraví a nebude to tak každý měsíc.Je to fakt nepříjemný,až se mi připomněly porodní bolesti.