Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

schnucki
23. led 2009

ono asi zalezi na doktorovi, me ten muj rekl, ze pul roku muze trvat, nez se to srovna, ze pak se to bude resit,
ono kdyz je u obou vse v poho, tak se to muze povest hned, ale taky ne, ono kolikrat i zdravim parum to trva, nez se to povede, ale je stejne lepsi tam zajit a vedet co a jak 🙂

andelka
23. led 2009

No já tam jdu te´d po roce. Sice se nesnažíme, ale stejně ho do problematiky svých cyklů zasvětím. Je dobře být informovaný, a je lepší objevit problém hned, než po roce, to už je psychika v háji a zrovna pak je potřeba.
margitule: To je pravda, moje nejlepší cykly byly dva měsíce po vysazení 😀 Ale znám holky s opačným problémem, ovu nikde, cykly dlouhé jak týden před výplatou..Je to tak 50 na 50 řekla bych. Takže tvoje doktorka měla pravdu.

l26
24. led 2009

ahojky hoky,četla jsem vaše diskuze a jsem na tom asi stejně ☹
brala jsem HA 8 let,po vysazení katastrofa,když začalo snažení o mimčo,nešlo a nešlo,hormonální hladiny v čudu ☹ ,už jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii,cpala jsem do sebe léky,podstoupila 2 pokusy IUI a bohuže zatím nic 😢 ,dnes už je to přes 2 roky co se snažíme,ach jo,
pokud můžu poradit,kdo má po vysazení HA nějaký problém,NEČEKEJTE A JEDNEJTE,mě bylo taky řečeno,že po HA je to normální,ale nikdy bych nevěřila,že to dojde takhle daleko ☹ Mě neustále dr.říkala,ať zůstanu klidná,že se to srovná a do 3 měsíců budu v "tom",když plynuly měsíce a roky neúspěchu,zjistila jsem,že jsem udělala velkou chybu,že jsem čekala a nejednala dřív.
Všem Vám přeju hodně štěstí 😉 a brzo // na testíku 🙂

andelka
24. led 2009

I26: tobě taky hodně štěstí a taky brzké // 🙂 Vezmu si tvoji radu k srdci a proberu všechno s doktorem, i když se nesnažíme a ještě nebudeme (ale to mu nemusím říkat, že jo 😅 ). Je dobré vědět, na čem člověk je, později bych si to mohla vyčítat.

sima08
24. led 2009

Ahoj, tak od příštího měsíce si taky zkusím udělat graf, uvidíme, co z toho vzejde 😉 Mám vysazeno teprve 3 měsíce a asi před 14 dni jsem dostala zase svoji MS, takže ty první 2 měsíce jsem stejně asi otěhotnět nemohla. Zatím jsem docela v klidu, ale moc bych si mimčo přála a taky jsem strašně nedočkavý človek 😠
Jo a ty ovulační testy, já nevím, nějak se v nich nevyznám, vždy tam nějakou tu druhou čárku mám, ale pokaždé jinak silnou...

schnucki
24. led 2009

I26, taky preju hodne stesticka a souhlasim s tebou,

ja to taky odkladala, protoze mi bylo receno, ze je to normalni, a ted vime, po roce snazeni, ze nekde problem je, a resime to v car, a muzu rict, ze jsem kolikrat rikala, mela jsem tam zajit driv, ted by jsme vedeli kde je chyba a mohli jsme uz treba // mit,

takze holky fakn necekejte, je lepsi kdyz vam doktor rekne ze je vse v poho, nebo budete uz ted vedet kde je problem, ta nevedomost je nejhorsi,

sima nezapomen merit ve stejnou hodinu 😉

krupovka
25. únor 2009

Ahoj všichni chci se jen zeptat taky jsem po 7ketech vysadila HA MS jsem po vysazení měla po 23dnech ale už 2krát se mi stalo že mám návaly horka a pocit že to se mnou šlehne máte s tím nějaké zkušenosti?

morousek
4. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, zatím jsem se tedy s gynekologem neradila, za jak dlouho po vysazení antikoncepce se mám pokusit otěhotnět? Je nutný proces detoxikace? Užívám antikoncepci již 10 let, ještě nikdy jsem ji nevysadila.Díky za případné info.

copa
4. bře 2009

morousek - já užívala antikoncepci taky asi 10-11let, vysadila jsem v listopadu, dr. říkala, že bych měla nechat tak 2 cykly proběhonut, aby se poznalo, že vše funguje tak, jak má

iplusr
4. bře 2009

ja som uzivala mercylon asi 5 rokov bez prestavky. prestala som asi pred 5 mesiacmi a citim sa ovela lepsie. ku koncu uzivania som mala vselijake depresivne nalady, ktore po uzivani vymizli. objavilo sa niekolko viac pupakov, ale nie je to az take zle. prva ms nabehla 36 dni po a odvtedy mi to lieta 25-36 dni, ale aspon ze je. snazim sa zdravsie stravovat, pit viac tekutin a cvicit, tak dufam, ze sa to skoro da vsetko do poriadku.

lekari odporucaju nechat nabehnut riadny cyklus, aby sa dal podla toho vyratat termin porodu.

mozno je pravda, ze posledna tabletka vyprcha z tela par dni po uziti, ale kazda potrebuje iny cas na to, aby jej telo zacalo fungovat na vlastnych hormonoch a nie na tych syntetickych.

morousek
4. bře 2009

holky díky za info, ještě sice HA mám, ale má 2 platíčka a potom už to nechám na přírodě 🙂
Je mi 27, tak je to akorát na mimčo, tak uvidíme.

polesuvka
5. bře 2009

Ahoj holky, já se k Vám přidám. Od října 2OO8 neberu HA od listopadu se snažíme a od konce Ledna 2OO9 měřím BT. Vříjnujsem ani nedobrala platíčko jak se těšíme na mimi a MS dorazila hned za dva dny, další ciklus proběhl jen slabé špinění- kontrola u doktora a výsledek MS byla jen velmi slabá, v únoru klasická MS a teď v březnu nic. Výsledky měření BT jsou na bodu mrazu, víc jak 36,6 nemám------velké zklamání. příští týden jdu na dr. a budu se domlouvat na tom co dál. Nechci nic zanedbat, mám sestru, která nemůže mít děti , tak se moc bojím. Holky ještě bych se Vás chtěla zeptatJe možné brát na úpravu Clostibegyt a Utrogestan dohromady, nebo by se měl brát každý zvlášť. Moc děkuji

polesuvka
5. bře 2009

Holky ještě vám připíši že jsem teď volala dr a ona mi řekla že mám počkat do 42 dne cyklu, že do té dob to můžu dostat. sektali jste se s tímto některá? Holky mi ještě poradili pít Kontryhel tak ho piji od 24 února

copa
5. bře 2009

polesuvka - já dobrala platíčko, pak přišla MS a pak po cca 25dnech jsme hodně špinila asi 7dní, dr. říkala, že než se s tím tělo vypořádá, tak třeba ani 1.měsíc krvácet nemusím, naštěstí po pár dnech přišla i MS, od té doby (prosinec 08) chodí víceméně pravidelně (28-30dní), na úpravu tedy nic neberu, takže s tím neporadím
bazální teplotu jsme taky zkoušela měřit, ale já jsme v tomhle nedůsledná a neměřila jsem každý den 😔 ale teplota u mě kolem 16-19DC stoupala, i ke 37,2°C
taky občas piju kontryhel a maliník, ale dočetla jsme se tu hodně různých názorů, kdy pít a kdy nepít... 😒
a samozřejmě jím i listovku 😉

ajjik
5. bře 2009

Ahoj holky, přidám se k Vám také se svojí zkušeností. Ptala jsem se své MUDr. zda mám tělu něchat nějaký čas po vysazení než se začněme snažit a odpověděla mi,že mám akorád začít brát listovku (místo HA) a klidně se hned můžeme začít snažit. Když se to povede tak akorád zjistím, že je všechno v pořádku. Prášky jsem přestala brát v půlce února ale stejně chci dát tělu nějaký čas na regeneraci. Včera sice nebyl čas na nějakou ochranu🙂 ale myslím si,že těhu po tak krátké době nehrozí.

polesuvka
5. bře 2009

Ahoj copa- takže říkáš že tomu mám nechat čas? Já jim Calibrum Baby plan i listovku, asi pořebuji více času než se mi to po HA dám dohromady. Jen mě trochu znepokojuje ta teplota, že nejde nahoru, ale snad mi k tomu pomůže kontryhel.
Jinak moc dík 🙂

andelka
5. bře 2009

polesuvka: Já myslím, že tomu ještě můžeš dát čas. Od těla nelze chtít zázraky do tří dnů. Vypadá to, že tvoje tělo se teprve rozbíhá a ještě může dělat psí kusy, ale to je celkem normální. Taky to tak mám, ale otěhotnět bych klidně mohla, kdybych chtěla, i když nemám ovu 14DC a 28 denní cykly (kromě jednoho anovulačního cyklu, který mě potkal 3 měsíc po vysazení). Dokonce u mě není výjimečný cyklus s víc jak 40 dny. Ale chápu jak ti je, taky se mi to moc nelíbí, ale jdu na to bylinkama (momentálně měsíc užívám tinkturu z drmku, ale to je na dlouhou trať). Pokud ti teplota nestoupá, tak buď můžeš mít trochu pozdní ovulaci nebo to bude anovulační cyklus, což 1-2x za rok nevadí a po vysazení to tak má dost žen. Chce to trpělivost, vždyť je to naše vlastní tělo, tak je potřeba mu dát trochu času. 😉

mishmash
5. bře 2009

ahojky,
měříte BT klasickým rtuťovým teploměrem nebo digitálním? Který je lepší? Já vždy když jsem se měřila digitálním (když jsme byla nemocná), mi ukazoval míň než klasický..
díky

copa
5. bře 2009

mishmash - já měřila digitálním, ale měřila jsme klasicky 5min, neskončila jsme s prvním "pípáním", protože ten digitál pípá hned po pár vteřinách

andelka
5. bře 2009

mishmash: Já teda věřím tomu, že když dopípá, je naměřeno. On se totiž pak po nějaké době vypne. A měří mi o 0,3 níž než rtuťový, to mám vyzkoušeno.

andelka
5. bře 2009

Jo a ještě jsem zkoušela měřit v ústech a v pochvě (klasicky měřím v pochvě) a v ústech mi to pípalo tak za 3 minuty, kdežto v pochvě za 1 minutu +-. Záleží na tom, jak je tam stálá teplota. Když stálejší, naměří to dřív.Aspoň si to myslím.

kleopatris
5. bře 2009

ahojte, ja meram klasickym teplomerom v ustach, nejak sa mi tie digitalne nezdaju...niekedy mi vyjde teplota 35,3 apod. 😒

margitule
27. bře 2009

ahojte, potřebovala bych poradit - tohle je můj graf z února
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...
Myslíte, že ta ovulka skutečně proběhla? Mně se to moc nezdá...

lluciferek
30. bře 2009

ahojky
tak já beru HA už skoro 11let před 6 lety jsem ji přestala brát a do týdne jsem měla cysty a od té doby s nimi zápasím 😔 rostly šíleným způsobem a tak mi můj doktor řekl,že jediná šance je když HA začnu brát znovu na min. půl roku aby se ty vejcovody uklidnili a tak po 2 měsíční pauze jsem HA brala znovu.Po roce jsem ji opět vysadila a stejný problém,skokrát ty cysty rostly mnohem rychleji,než poprvé a po 3 týdnech jsem byla v nehorázných bolestech a ms se nedostavila a to z důvodu,že ty cysty byly tak velké,že zacpaly vejcovody 😔 a tak mi byla nasazena HA znovu .Ze strachu jsem i přestala kouřit 😅 Vždy,když mám jen týden pauzu na ms,tak se cysty ozvou a já mám potom týden bolestivý sex 😔 Za 2 měsíce nás čeká svatba a rozhodli jsme se,že se pokusíme o mimčo.I pan doktor řekl,že už by bylo dobré se začít snažit.Třeba z důvodu aby byl čas řešit případné potíže.Takže mám před sebou poslední balení a půl HA a tak jsem zvědavá co přijde.Pan doktor nám doporučil dovolenou a hlavně být bez stresu a dále kys. listovou. Jinak mi řekl,že můžu otěhotnět klidně hned,že na nějaké "čištění" vůbec nemám věřit,že ta hladina hormonů je v mé HA velice nízká.No a navíc je pro mne nejlepší otěhotnět hned v prvním měsíci.Takže už 5let nekouřím a týden po vysazení si beru 3 týdny dovolenou na svatbu a svatebka,tak snad to dobře dopadne.

andelka
1. dub 2009

margitule: Vypadá to že ano, že proběhla, ale vzestup je hrozně slabý, vypadá to na hormonální problém, na špatnou funkci žlutého tělíska asi.
lluci: Držím palce, ať vám to brzy vyjde. 🙂

des
1. dub 2009

Ahoj holky...přidám názor svého gynekologa, který tvrdí, že je naopak fajn snažit se ihned po vysazení HA, že je dost velká šance, že to vyjde právě napoprvé.

margitule
1. dub 2009

Andělko, přesně to si taky myslím, že mám málo progesteronu, a proto je tak malý vzestup. Navíc jsem zatím po vysazení HA měla 2 MS a před oběma 4 resp. 5 dní špinění, což je další indikace. Zatím nijak nestresuju, mimi teďka nechceme a snad se to časem upraví samo. Aspoň se nemusím bát, že otěhotním nechtěně 😀 😀

slzicka
26. dub 2009

ahoji holky chtela jsem se zeptat mam 4.5mesice po porodu normalne jsem tedy nasadila prasky akorat ted se mi stal problemek ze v patek jsem si zapomela prasek vzit a v sobotu jsem hned dostala MS a prave v sobotu kdyz jsem si chtela vzit prasek jsem teda zjistila ze jsem si ho v patek zapomela vzit tak proto jsem to asi dostala no tak jsem si v sobotu vzala za patek i za sobotu ale stejne to porad mam tak jsem se chtela zeptat jestli je ted teda muzu vysadit a normalne mit svuj tyden a pak zacit znova brat? nebo ne? dekuji za odpovedi 🙂

petronela82
30. dub 2009

Ahojky, jsem tu dnes poprvé, a dozvěděla jsem se spostu užitečných rad. Jsem taky jedna z těch mnoha snaživek tady. Vysadila jsem antikoncepci konce března (mercilon) první MS proběhla tak jak jsem byla zvyklá (v důsledku doznívání HA) a na druhou MS stále čekám (už 34 dní). Měla bych jeden dotaz: "Dne 25. března jsem dobrala poslední prášek antikoncepce (mercilon) a začala jsem si měřit bazální teplotu. Do 7. dubna se teplota pohybovala v intervalu od 36,8-36,9 pak došlo dne 7. dubna k zestupu (postupně až k 37,2) ale tento vzestup teploty trval pouze do 13. dubna - není to málo (jak dloho by měla být teplota zvýšená). Došlo u mě vůbec k ovulaci? Děkuji za odpověď"

vevi231
13. kvě 2009

ahoj holky.
chtěla jsem se zeptat za jak dlouho jste dostali první menstruaci po vysazení HA? Já ji vysadila před dvěma měsíci a stále nic, před početím se zatím chráníme.