Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

andelka
19. říj 2009

To se nedivím, ale bude to dobrý, neboj 🙂

rozaarka
19. říj 2009

Andelko, díky!!!!

milovana
20. říj 2009

idem buduci tyzden k lekarovi, tak som zvedava co sa bude diat.... meram sa aj teplotu a doteraz stale 36,6-36,8 a dnes 37,1....myslite ze to moze byt ovulacia???

flamenga
20. říj 2009

milovana a ktorý deň cyklu si?

milovana
21. říj 2009

tak ja neviem ci sa to da nazvat cyklus...poslednu MS som mala 14.9. takze.... ☹

milovana
25. říj 2009

no dnes mi sanka spadla.... rano som dostala MS... a to som si na zajtra vybavila volno, ze idem ku gyn.... premyslam, ze ked mi to zajtra skonci, teda, ze uz rano nebude nic, tak pojdem, ci ani netreba podla vas?

yvetta
26. říj 2009

milovana ako si dopadla isla si k lekarke, lebo menstruacia po HAK skoro kazdemu tak meska - aspon mne tiez tak meskala - ja som mala bezne okolo 40 dni cyklus a co pozeram aj ty si mala nejaky taky takze v pohode...
ja som k lekarke nesla, lebo viem, ze telo sa musi spamatat z tych hormonov ...
ale teraz ma trapi, ze mam dost slabu MS no neviem 🙄

milovana
26. říj 2009

nesla som nakoniec, lebo MS trva...takze by som tam sla zbytocne.... tak uvidime kedy sa dostavi dalsia MS...som rada ze vobec dosla, lebo predtym, ked som vysadila, tak aj 3 mesiace nic...tak som radsej zacala brat zas, ale teraz uz xeme baby, tak sa to musi dat do poriadku....

aenis
24. čer 2010

Ahojky, holky já jsem brala antinu rok a ted jsem ji vysadila po poslední menstruaci. Jenže partner se do mě ještě 1 týden uspokojoval a já mám dneska 29 den a ještě se nedostavila ☹ Mám strach, můžete mi poradit ☹

marcicek84
16. črc 2010

takže jsem se také rozhodla vysadit, ale ne z důvodu otěhotnění, ale protože všude tady čtu jaké s tím jsou problémy, tak kdybych chtěla v budoucnu otěhotnět, abych případné problémy neřešila na poslední chvíli, někdo se totiž spravuje rok....ale bojím se, že mi vyskáčou pupínky, začne mě zas bolet 1. den břicho a budu to mít mísot 3 dnů 5 dnů a silnější než teď. Kdyby mi naskákala pupínky jdu hned s tí ke kožní...a budu doufat, ž emi menzes bude chodit plus mínus a bez vyvolávaček...

yvetta
17. črc 2010

@marcicek84 - tak ja po vysadeni menzes chodil ako sa mu chcelo nastastie po roku sa to zrovnalo, vsade pupinky a k tomu strasna bolest brucha...inak som mala kvoli tomu zly hormonalny profil tak som musela zacat brat Duphaston a vsetko sa to zrovnalo - MS mi ide na cas, pupinky pomaly miznu a bolest tiez..., ale zasa som na dalsich tabletkach a to sa mi nepaci 😒 😒

lulinka005
30. srp 2010

Ahoj holky, vysadila jsem cca před měsícem antikoncepci, ovulace proběhla normálně 12. den cyklu (tedy snad to byla ovulace, bolavá prsa, hlenovitý výtok...) a měsíčky jsem měla dostat před týdnem a nic. Test dnes ráno negativní, dělala jsem si ten hodně citlivý. Výtok žádný, zato prsa stále nepřestala bolet. Už jsem z toho nervní, styk byl v období ovulace, nicméně si myslím, že by se mi už ukázal pozitivní test ne? Dělala jsem si Mamatest 10...poraďte někdo prosím, zda plašit nebo je to normální po vysazení ☹

dujinka
30. srp 2010

@lulinka005 ahoj a ten test sis dělala po kolika dnech zpoždění? Mohla jsi otěhotnět později a proto se ještě čárky neukazují..

betina1984
30. srp 2010

@lulinka005, ja som napr. vysadila, dostala za 4 dni, ako vždy a potom vôbec a tehotná som nebola. Tak som išla na vyvolanie. To sa niekedy stáva, že po vysadení občas nepríde, ale vráti sa to do starých koľají. Skús počkať ešte a potom uvidíš...

lulinka005
30. srp 2010

Test jsem dělala 6 dní po zpoždění...ale styk proběhl během ovulace, tak nevím 😒 Normálně výtok nemám, prsa taky nebolí..ovu to byla stopro ☹ proto jsem z toho tak zmatená 🙂

ypsinkova
30. srp 2010

čaute kočky,ja sa chystám vysadiť v najbližšej dobe antikoncepciu a som zvedavá čo ma čaká 😕

denisa441
10. led 2011

Ahoj,vysadila jsem antikoncepci v záží 2009,kterou jsem užívala 12 let.Mám 12 letou dceru. Od vysazení antikoncepce plánujeme mimmčo,ale nedaří se stále.Jenom se mi zhoršila imunita.V listopadu jsem prodělala angínu s léčbou antibiotik a vyskytli se bolesti hlavy s pocitem na zvracení.V prosinci jsem prodělala zánět močového měchýře lečen antibiotiky.Doktoři mají podezření na špatnou funkci štítné žlázy.To vše mám od té doby,co jsem vysadila tu antikoncepci.Někde jsem četla,že se díky hormonální antikoncepce dostává do těla hormon estrogen,který po vysazení není přijímán do těla a tak vznikají různé potíže.

elicca
26. led 2011

Ahoj vsem,

vysadila jsem celkem nechtene HA pred mesicem a pul. Nyni natekla prsa, citlive bradavky a pocit zavodneni. Co se pleti tyce, tak v pohode. Na gyndu jdu za 14 dni a do te doby mam strach zacit brat dalsi platicko HA. Priznam se, ze uvazuji o tom, prestat brat HA natrvalo. Ty problemy se mi skutecne nevlibi a menstruaci jsem nedostala po celou dobu co nemam HA. Je pravda, ze jsem pomerne hubena a tehotna snad byt nemohu - i kdyz clovek nidky nevi. Kazdopadne mit misto jednicek dvojky prsa neni zrovna prijemne.

edipeta
6. únor 2011

Ahoj všem, vysadila jsem antikoncepci po 11 letech, 9 let jsem užívala Triquilar s naprostou spokojeností a 2 roky Lindynette, kterou jsem začatkem ledna vysadila. Poslední mentruaci jsem měla 8.1.2011. Na přirozenou menstruaci právě čekám, pokud bych brala antikoncepci, tak by menstruace přišla teď v pátek. Celý týden jsem si byla stoprocentně jistá, že to v pátek dostanu - stejné bolesti, nálada jako vždycky. V pátek a v sobotu velké bolesti, ale menstruace nikde. Dneska už mě břicho pobolívá méně - prostě stejný průběh jako vždycky akorát krvácení nikde .. Nemáte někdo stejnou zkušenost ??? Jinak se mi více dělají pupínky v dekoltu, mastí se mi vlasy a v polovině cyklu mě zhruba 3 dny bolely prsa ...

eviknufik
7. únor 2011

Ahoj ja vysadila antikoncepci asi pred rokem a pul. Od te doby se snazime s manzou o mimi, ale nedari se - to je ale z jineho soudku🙂 Ha jsem uzivala cca 10 let, z toho prvni 2 roky diane 35 a pak minisiston az do konce. Posledni 3 roky nemam skoro zadnou MS, jen velmi slabe a spis takove hnedocervene spineni po dobu cca 3 dny max. Uz ani nevim, jaky to je pocit vzbudit se v noci a strachovat se, zda jsem nebo nejsem protecena. Holky nemate s tim nektera z vas zkusenosti? zadny doktor mi nedokazal odpovedet, proc mam takou menstuaci-nemenstruaci ☹

pupik111
15. únor 2011

Ahojte, aj ja by som Vas chcela poprosit o radu. V decembri som vysadila HAK - brala som Lindynette ccc 8 rokov 🙄 . Odvtedy som mala MS dvakrat (ak sa to da tak nazvat) - vzdy to bolo po 3 tyzdnoch, bola velmi slabucka a trvala cca 2 dni. Viem, ze telo mi to teraz "vracia". Povedala som si, ze pockam cca 3 mesiace a ked sa to neda do poriadku, pojdem k doktorke. Chcem sa spytat, co by ste mi poradili - kolko mam cakat s navstevou doktorky? Mam pockat viac, ci to nemam odkladat? Dakujem

clare379
3. čer 2011

ja jsem teda zacala brat antikoncepci nedavno,minuly patek jsem dobrala prvni plato a ted mam 7 denni pauzu ale menstruace se mi nedostavila...nekde jsem cetla ze je mozny jedno vynechani MS nez si telo na to zvykne ale mam strach,zitra uz zacinam brat druhe plato...

bubbble
3. čer 2011

ahojte.. tak ja som brala HA len nieco vyse tristvrte roka, najprv mesiac regulon, potom pol roka artiziu a potom este 3 mesiace yasminelle. s kazdou som mala nejaky problem a tak celkovo som sa necitila vo svojej kozi, ziadna chut na sex.. tak som sa rozhodla vysadit. momentalne som este len druhy cyklus bez HA, ovulacia bola obidva cykly, aj MS, iba o den neskor ako s HA, tak uvidime ako to bude pokracovat.. akurat ze tiez sa mi zacali robit vyrazky, hlavne na tvari a uz ich je par aj na chrbte.. su take normalne, nic strasne, tak dufam ze sa to nezhorsi, mam na chrbte tetovanie a nechcem aby mi ho pokazili 😀 okrem toho ma ale tento mesiac kazdy den boli hlava, neviem co s tym.. :(

veroussek
5. čer 2011

Ahoj holky, taky přidám svoji trošku do mlýna...v listopadu jsem vysadila HAK po 8 letech užívání, brala jsem Minisiston. MS proběhla dvakrát, první po 45 dnech, druhý po 55 dnech a pak už se nedostavila. Hrozně se mi zhoršila pleť, záda a obličej, je to hrůza. Mám to dost komplikovaný protože nežiju v Čechách, tady jsem sice byla u doktora, ale ten mi řekl že netřeba se znepokojovat, že to taky může trvat rok než se to srovná. Na konci května jsem si nechala píchnout Agolutin a ani po něm MS nepřišla. Pořád mě pobolívá v podbříšku, jako bych to měla dostat ale furt nic...testů už jsem dělala tolik že to ani nespočítám, o miminko se snažíme od února a tak teď nevím co bude. Čekám do srpna až budu v Čechách a tam se snad něco pořeší...

skeptik
5. čer 2011

@veroussek to vyzera, ze na 99% mas PCOS, antikoncepcia to len maskovala, treba to riesit - ultrazvuk + hormonalny profil, reproduktivna endokrinologia - o babatko sa radsej pokusat az potom (u PCO je 40% pravdepodobnost potratu). Urcite to ries co najskor, kym nezacnes priberat vela na vahe plus sa nedostavia dalsie veci ako napriklad ochlpenie - lebo toho sa uz nezbavis len tak.
Pokial nemozes ist teraz hned na tieto vysetrenia, tak zacni znova brat antikoncepciu, aby sa ti to este nezhorsilo.

yvetta
5. čer 2011

@veroussek - mne sa to zrovnalo asi po roku - ale kazde telo je ine 🙂 ak si, ale vobec nedostala tak to je uz horsie ja som mala asi rok strasne zle cykly aj 60dnove, ale po roku sa to postupne zacalo zrovnavat a teraz mam aj ovulaciu 🙂 - som asi 2 roky od vysadenia ... a tiez sa mi zhorsila plet a mam strasne bolesti 😠 plus mastne vlasy 😖
ono sa to neda pausalizovat, pretoze kazda holka je ina 🙂

veroussek
5. čer 2011

@skeptik heh no díky za uklidnění, ale sama si ordinovat nic nebudu, radši si počkám do toho srpna až se na mě podívá gynekolog v Čechách...jakože možný je všechno ale diagnoza se asi nedá stanovit jen tak jednoduše :o)

@yvetta jak říkáš...každá z nás je jiná, každé tělo reaguje jinak...budu doufat že se to srovná co nejdřív...

skeptik
5. čer 2011

@veroussek Ved ja ti nehovorim, ze si mas sama nieco ordinovat, ale co najskor sa ist dat vysetrit na endokrinologiu, pokial zijes v krajine, ktora nema zdravotnictvo ani na takej urovni ako v Cechach, tak pochopitelne pockaj, v Cechach to teda ale nie je nic moc co sa napriklad PCOS tyka, je to dost v plienkach, musis narazit na fakt fundovaneho odbornika alebo reproduktivne cetrum.

veroussek
5. čer 2011

@skeptik se štítnou žlázou se léčím, co půl roku chodím na testy, takže z toho až takovej strach asi nemám...

skeptik
5. čer 2011

@veroussek ale tu nejde vobec o hormony stitnej zlazy, ale hormony vajecnikov a pankreasu. Pozri, mne to je jedno, ja som ti len povedala ako to najlepsie zacat riesit, ty uz si urob ako chces.