Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

evule
2. srp 2007

Ahoj holky, já vysadila před 3 měsíci asi po 10 letech, první mrška přišla normálně, druhá po 39 dnech a teď čekám na třetí, před druhou jsem měla velmi silnou ovulaci, bylo mi na zvracení a žaludek na vodě, těhotná nejsem. Ale teď jsem 18 DC a trochu krvácím. Je to normální?

ralen
2. srp 2007

Fido,tak uvidime jak to dopadne ted.Planujete miminko?Pritel hodne chce taky chci,ale ne druhou stranu si rikam,ze jsem jeste mlada 21.Sice spolu chodime 6 let spis ne mlada,ale trochu strach z toho vseho.Jo a taky po vysazeni A mam lepsi chut na sex a nejsem tak unavna a otravena jako driv.

fido
3. srp 2007

Ralen-my už jedno baby máme (5-tiletého rošťáka),další mimi určitě plánujeme,ale zatím se cíleně nesnažíme. Malýho jsem měla v necelých 24 letech (byl neplánovaný) a i já jsem si tehdy na mimi připadala ještě mladá.Trochu jsem to popsala v diskuzi "Strach mít dítě",tak můžeš juknout.Jinak se po vysazení HA taky cítím celkově líp a když to bude možný,už s ní nikdy znovu nezačnu.

vivikristin
3. srp 2007

Antikoncepci sem brala 7let, předním sem měla MS pravidelnou každých 28dní.
Teď po vysazení sem MS vůbec nedostala.Pokoušíme se s manželem o mimi tak sem myslele že to vyšlo hled na poprvé.Bohužel sem u lékaře zjistila že těhotná nejsem.Sdělil mi že po vysazení je normální že nemusím klidně 4 měsíce ovulovat.Pro mě tedy překvapení protože při předepisování mi doktorka nic takového neřekla.Jinak bolesti v podbřišku a zádech, únava, mastné vlasy, nevolnost ☹ tak nevím co s tím.

mabe
3. srp 2007

Vivi, tak jsme na tom stejne. 😒 Akorat ja uz jsem jednou tehotna byla diky hormonum na vyvolani cyklu. Nevyslo to a ted cekam 2 mesic na MS. Piju zensky caj. Uz me zepry nejak trosku zacinaji fungovat vajecniky, tak uvidime. To cekani me zabije.

silviana
3. srp 2007

ahoj holky, ja jsem brala HA 9 let, od brezna neberu a snazime se o mimi. Zatim bezuspesne ☹ s praskama jsem mela cyklus 28 dnu, ted se to nejak moc nelisi a menzes mam tak 3 dny a uplne male..takze od vcera merim BT, abych vubec zjistila, jestli ovuluju 😉

vivikristin
3. srp 2007

Ahoj mabe, tak to je smůla že to navyšlo 😢 My si mysleli že vysadíme prášky, vlítnem na to a hned to půjde.Moje sestra vysadila a hned první měsíc čeká mimi.já bohužel nic ☹ tak se mi zdá že žádnou ovu nemám.začnu si asi měřit teplotu abych zjistila jestli vaječníky už fungují. ale ty nervy nikomu nepřeju.

mabe
3. srp 2007

Ja vim, ja to znam. Jsu trosku vic podrazdena. Furt nevim na cem jsem. ☹

vivikristin
3. srp 2007

Já taky ne.Kdybych to alespoň dostala tak budu vědět že vaječníky pracují a může to vyjít ale takhle je to na nic.Příští týden jdu na vyvolávačku tak uvidím jak dopadnu 😒

mabe
3. srp 2007

Snad to brzo prijde. Ja spinim 2 dny, tak se to snad rozjizdi. Doufam.

1980mat
6. srp 2007

Já jsem si vzala poslední prášek 1.7.2007. Pak jsem dostala poslední MS. Teď čekám na další (tedy na první MS po vysazení) a stále nic. Jsem 32 DC a MS nikde. Včera jsem prohledala šuplíky a našla jsem svůj pět let starý menstruační kalendář z doby, kdy jsem ještě nebrala HA. Moje cykly byly vcelku dlouhé v průměru tak 35 dní (ale nebyly výjimkou ani cykly 42 dní, či 23 dní). Takže typuji, že teď po vysazení HA budu opět inklinovat k delším cyklům. Jen se modlím, abych to vůbec dostala a nemusela na vyvolávačku. I když tento měsíc by mi přišlo docela vhod, kdybych to nedostala, protože se vdávám a jedeme na svatební cestu k moři, tak bych si oboje chtěla užít. Byla bych ráda, kdybych to dostala nejdéle tento týden a bylo vše bez problémů. Jinak cca týden na sobě pozoruji návaly horka a pocit, že to mám každou chvílí dostat, ale to si asi vsugerovávám.

jesika
6. srp 2007

Ahoj 1980mat, tak mě napadlo..., nebude to mimísek?
Já jsem to taky tak u prvního měla...Otěhotněla jsem prakticky hned po vysazení HA...Zkus si udělat testík 🙂

jesika
6. srp 2007

A napiš, jak jsi dopadla.. 😉

mucosin
7. srp 2007

Ahoj holky, na září mám poslední platíčko HA a po té již patrně ani nebudeme s přítelem další pořizovat.
Přiznávám, že po přečtení celé této debaty jsem, mírně řečeno, drobetko rozhozená. Škoda, že není nějaká statistika, která by říkala, po jaké době od vysazení HA průměrně žena otěhotní.
Všem snažilkám držím palce 🙂 Hezký den.

lusssinka
7. srp 2007

ahoj holky, tak jsem minulý pátek vzala poslední tabletku. Mimi ještě nechceme, vysadila jsem kvůli dlouhodobějším problémům.... Tak jsem tak řekla příteli "budem se muset chránit jinak" a on na to "budem si dávat pozor"... nemýlím-li se, tak po vysazení prášků může být tělo velice citlivé a jen "dávat si pozor" asi nestačí co 🙂 na mimi bychom rádi zapracovali až tak za rok...

1980mat
8. srp 2007

jesiko: No těhotenství to asi nebude. V době předpokládané ovulace jsme se totiž ještě chránili. Mimi chceme začít dělat až po svatbě, kterou máme za deset dní a zřejmě ještě počkáme měsíc po svatbě, protože mě čeká moje poslední zkouška na VŠ. Sice už mám VŠ hotovou, ale dělám si doktorát jako takový malý bonus. Ale to odbočuji. V pondělí jsem psala, že nic, jen že mám návaly horka. Ty návaly opravdu signalizovaly změnu. Večer toho dne jsem začala špinit a špiním doteď. Nevím, zda to považovat za MS nebo ne. Kdyby i další MS měla být takováto, asi zajdu k lékaři.

zajdovka
17. srp 2007

Brala jsme HA 10 let, vysadila jsem a hruza, strasne mi zacaly padat vlasy. Mate s tim nekdo zkusenot? Neberu cca 40 dni a mam polovinu vlasu pryc, strasne jsou jemne a mastne. Diky

vikvik
18. srp 2007

ahoj holky
nemate nekdo zkusenost s tim, ze se vam MS nedostavila ani po vyvolavaci injekci? je to 11dni co jsem ji dostala a porad nic, tak zacinam trochu vysilovat :(

ava
18. srp 2007

zajdovka - i mě se vlasy víc mastí a padají...taky se mi děsně zhoršila pleť. Ale sex.apetýt se mi zase zlepšil o 100% 😉

vikvik
18. srp 2007

tak uz nevysiluju, vysly mi pozitivni dva testiky! tak doufam, ze je vsechno ok a budu se moct radovat 🙂

malinecka
5. zář 2007

Ahojky,
holky já vysadila prášky v lednu 07. První MS se dostavila naprosto načas,ale další přirozenou cestou už nepřišla. Takže za 8měsíců sem měla jednu přirozenou MS, dvě vyvolané a jinak nic. Miminko bychom chtěli,ale bez MS to nepůjde. Mám za sebou vyšetření krve, ultrazvuk a jdu ještě na endokrynologii,ale pak už nevím. Jsem vlastně v pořádku,ale nefunguji,jak mám. Existují nějaké léky či homeopatika na urovnání hladiny hormonů?
Děkuji

wrtulka
5. zář 2007

Ahojky,
holky já vysadila prášky v květnu 07 a od té doby mi MS chodí silnější ale v pohodě! Jen mám velký problém s pletí, už před nasazením HA jsem s ní měla velké problémy a teď se to vrátilo, což se dalo více než předpokládat. Nemáte náhodou někdo nějaký recept, kromě toho zajít si na kosmetiku. Problém je,že se mi pleť vždy zhorší když mám MS jinak je to docela dobrý. Takže evidentně vliv hormonů. Neměl někdo dodobný probém? Piju čisticí čaje, mám různý mastičky, ale pořád se mi dělají vysloveně boule plný hnisu a to je na obličej fakt "super". Předem díky za jakýkoliv typ..
Malinecka: to je otázka na doktorku. Pokud neporadí skus ji změnit..
W.

musilka
5. zář 2007

wrtulka já měla s pletí to samí ale kamarádka mi po svý zkušenosti doporučila přípravek DERMABION mě to teda pomáhá. Jsou to tabletky normálně bez předpisu je seženeš a stojej cca 130 kč

wrtulka
5. zář 2007

musilka: čauky, díky za tip, můžu to vyzkoušet.. protože je teda fakt, že mě kosmetička říká že mi začaly blbnout ty mazový žlázy.. že jednou na maximum a od toho se mi to dělá.. Takže tohle by jestli jsem to pochopila zprávně by mělo pomoct, je trochu usadit..
W-

musilka
5. zář 2007

wrtulka a ještě jsem měla ten jeřáb ptačí to seženeš někde v bylince. To ti srovná hormony. A ty tablety co jsem ti psala obsahujou vit. B A pivní kvasinky a zinek. A zabraňujou přebytečnýmu maštění pleti a tak. Mě pomohli zkus to taky a uvidíš

wrtulka
5. zář 2007

Hmm o tom jeřábu ptačím jsem si všimla že tu byla diskuze.. Co to přesně dělá? W.

katiz
12. zář 2007

Zdravím.
vysadila jsem HA 31.1.2007 v únoru bylo vše OK, další jsem dostala v polovině dubna, další po injekci počátkem července... od té doby opět nic... Dr. mi řekla že mě chce vidět až koncem září.
Tak 2.10. jdu na kontrolu. Né že bych si stěžovala, ze MS je to super, žádné starosti, ale jeden problé, moc moc moc toužíme po miminku.
V prodejně s bylinkama jsem si koupila nějakou Malinovou směs, užívám to už asi měsíc, tak že zatím žádné zázraky čekat nemůžu... K.

1980mat
13. zář 2007

Ahoj holky, tak já budu mít asi podobné problémy jako Vy. Vysadila jsem letos 1.7., pak přišla MS tak jako jindy, ale další MS dorazila již s pěti denním zpožděním, vlastně ani nevím, zda jsem to měla považovat za MS (bylo to spíš takové jemné špinění) a teď zase čekám na další MS a stále nic. Pokud bych předchozí špinění považovala za MS, tak jsem teď 37 DC, ale nemám žádné příznaky toho, že by další MS měla v nejbližší době dorazit. Ještě jsem si tedy nedělala těhotenský test. Protože jsem s manželem měla několik nechráněných styků, je možné, že jsem těhu, ale v době předpokládáné ovulace jsme se chránili, tak nevím, co si o tom všem myslet. Problém bude asi v tom, že jsem vždy mývala nepravidelný cyklus, takže nelze s jistotou říci, kdy mám ovulaci a tudíž je klidně možné, že jsem v tom. Mám teď chřipku, tak je možné, že za nepřicházející MS může i ta chřipka. Každopádně počkám ještě několik dní a pokud nebude žádná změna, zajdu koupit těhu test a pak uvidíme.

stepankav
13. zář 2007

Ahoj všichni, ráda bych se vás zeptala na takovou věc. Dnes mě propustili z nemocnice, první den MS se mi vytvořila cysta, která mi praskla. Podobné problémy jsem již měla v minulosti. Dříve mi na tyto obtíže lékař doporučil brát antikoncepci, ovšem po vyzkoušení několika druhů jsem to vzdala, protože mě bolelo břicho nejen při MS i mimo ni a střídavě jsem přibírala a hubla.
Dnes mi pan doktor v nemocnici řekl, že můj problém by vyřešilo těhotenství, že se po porodu všechny tyto obtíže velice zmírní. Máte s tímto někdo zkušenost? Díky všem a přeji hezký den 🙂

katwind
24. zář 2007

Ahoj holky, nemohla jsme to téma vůbec najít🙂 Já mám po vysazení teprve 3 týdny, ale je mi tak nějak celkově jinak. Hlavně mě děsně bolí prsa, bradavky, citlivé i na tričko při oblékání 😠 Pak třídenní špinění a hrozná pleť, zničehonic tři boule, jak tu někdo psal. Jsme zvědavá na MS. Pro úplnost dodám, že se zatím chráníme jinak, miminko plánujeme až později.