Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

milovana
20. zář 2009

cim to je ze ma tak strasne bolia vajecniky? moze to byt tym, ze je telo vysokovane z toho, ze neberiem HAK...?

karol84
20. zář 2009

milovana, muze to byt tim, ze mas treba ovulaci. Telo vubec "vysokovane" byt nemusi, prave naopak.

milovana
20. zář 2009

takze dnes sa mam snazilkovat???? no vsimla som si hlien-take skarede slovo....ale nemozem ovulovat, kedze mi v stredu skoncili MS....ci?

karol84
21. zář 2009

milovana, pokud mas kratky cyklus, tak by to mozna i slo...

milovana
24. zář 2009

tak ani neviem aky mam, kedze len teraz som prestala brat HAK....uvidime...ale asi si mala pravdu, pretoze ten hlien uz nie je....uvidime... ax jaj...sak to je veda toto normalne....zacinam mat pocit, ze deti maju len ludia co ix ani nexu.... ☹

milovana
28. zář 2009

no, dnes mi podla vypoctov mal vyjst plodny den 😀 ale ziadne priznaky nie su.... ani hlien ani zvysena xut na sex... 😖

kristi8584
28. zář 2009

Ahojte,
dlho som sem nepáchla bo ma desili všetky tie veci čo som tu čítala- ake všelijake problemy može žena čo chce mimíska mať,
ale teraz mi je táto tema silno blízka, ja som vysadila hak dakedy v polovici augusta a mrcha sa od vtedy ešte neukázala, bola som už na 2 vyvolávačkach a nič...
je sice pravda že som teraz mala zatažkávajuce obdobie.-silný stres a napätie... ale aj tak, vo štvrtok som bola u dokyho a ten mi dal vyvolavačku a mam čakať na mrchu... no zatial nič... ☹ a vraj potom mi nasadí volaky duphantil... či čo...tak som zvedava...

milovana
29. zář 2009

ja som tiez xodila na vyvolavacky a MSN sa dostavil az po tretej injekcii...a takto som xodila 4 mesiace a vzdy az po tretej som to dostala....takze tak...potom som radsej zacala brat naspet HAK...teraz to lutujem....

kristi8584
30. zář 2009

Babulky tak včera došla mrška... som sa normalne potešila, nabuduce ak pride sa už asi tak tešiť nebudem... no buduci týžden musim za dokym newch mi da tie liečiky a som zvedava čo bude dalej...

už sa to trošku unormalnuje po svadbe, všetky veci sa davaju dokopy tak hadam už bude klud a žiadne naháňačky a stresy...

milovana
30. zář 2009

ja budem piatok robit test...nex tam su dve ciarky....

milovana
2. říj 2009

tak na dnesnom teste jedna ciarka... ☹

allegria
11. říj 2009

Ahoj maminky a snažilky.
Chtěla bych se podělit o zkušenost a poprosit o radu či váš názor...
Antikoncepci jsem nikdy nebrala, cykly jsem měla pravidelné, MS nebyla bolestivá, prostě pohoda.
Pak jsem ale udělala jednu velikou chybu a nechala jsem si HA od gynekoložky vnutit. Prostě se jí něco nezdálo a chtěla to LÉČIT pomocí HA... 😠 😠 😠
Neměla jsem důvod jí nevěřit... byla jsem s ní vždy max. spokojená.
Po cca 4 měsíční "léčbě" mi ale došly nervy a zdravý rozum mi jasně říkal, že pomocí HA se toho asi moc vyléčit nedá a mudra se krom vystavení receptu na víc neptala, tak jsem se naštvala a HA vysadila.
Teď už uplynul čtvrtý den po termínu, kdy bych měla přirozenou MS dostat. Těhu test negativní.
Ach jo ☹.
Asi vím, že mi řeknete, že mám prostě počkat, že 4 dny zpoždění po vysazení HA není nic - ale jsem z toho nervózní...
Nenávidím už tuhe zapráskanou farmaceutickou lobby - i ta jediná doktorka, které jsem věřila, mě zklamala a zatáhla mě do toho. Já blbec jsem se nechala a mám to tady...
Rozhozený tělo.
Jinak s manželem používáme Pharmatex a dítě prozatím nechcem.

yvetta
12. říj 2009

no ahoj allegria - ja som vysadila pred pol rokom a hruuuuza 😠 lupiny a mastne vlasy - co som nikdy nemala ani pred vysadenim ani v puberte proste no comment. ☹ skusam vsetko mozne tak uvidime co mi pomoze a inak MS mam tak rozhadzanu, ze to radsej tiez nekomentujem 😲

bamb27
16. říj 2009

ahojte, ako som uz aj par stran dopredu pisala.. moje problemy spocivali hlavne v dlhom cykle, samozrejme sa mi nevyhli ani tie takzvane "pubertalne" prejavy 😅 ..vyrazky, na tvari, dekolte aj chrbate..
Neviem vsak ci je to len subjektivny pocit, ale po pol roku od vysadenia sa to myslim zlepsuje, 28 dnovy cyklus som vsak nemala ani pred nasadenim HA, takze si myslim ze +/- 33 je u mna v pohode.. Pred 3 mesiacmi som zacala uzivat pupalku s vitaminom E ...odvtedy su problemy s vyrazkami zazehnane, myslim ze mi to velmi pomohlo, avsak pozitivne ucinky necakajte skor ako po viac nez mesiaci poctiveho uzivania, k tomu caj z alchemilky (vsugerujte si ze chuti vyborne) pripadne z rebricka...
Tento recept urcite nemoze byt platny pre kazdu z nas, ale za skusku to stoji, pupalka ma okrem prizniveho vplyvu na cyklus a pokozku aj kopec inych plusov, takze nic nou nepokazite 😉

milovana
18. říj 2009

tak ja som MS nedostala...cakala som to... tyzden mi to meska... buduci pondelok sa xystam k lekarovi tak som zvedava...predtym to moja lekarka riesila vyvolavackami, ale to uz nexem...menim lekara tak uvidim... ja som plet nikdy nemala super...raz je cista, raz nejake pupaky, ale neriesim to... jedine co si moc vsimam je xut na sex...ta sa zvyyyyyyyyyyyyysila 🙂 manzel sa tesi 😀 Kupila som si tabl.agnucaston, ale nepomohli na upravu cyklu.... tak som zvedava.... ako sa to u vas poriesilo, kedy ste dostali MS po vysadeni a ako to riesil vas lekar???

nathali
18. říj 2009

milovana ahojky 🙂 ja som 4 mesiace chodila na vyvolavacky a potom mi dali hormonal.lieky (plet je hrozna taku som nikdy nemala)a teraz som zvedava ze ci pride ms ale beriem teraz homeopatiky tak neviem snad pomozu

kosta123
18. říj 2009

nathali - som na tom podobne,vysadila som v dec.08 ale posledné 4.mesiace mi meškavaju,teraz mi napr.meškaju 13.deň,minulý mesiac som bola na vyvolavacke. Plať ma brutal hroznu-samá vyráška,vyzeram ako v puberte,samé hnisáky ☹ Ty si bola aj kôli tomu u doktora,že ti takto mešká?Čo ti povedal??

nathali
18. říj 2009

no ja mam celkovo problemy mala som strasne bolesti vo vajecniku ale take ze som nevedla ani chodit do teraz nevedia preco som ich mala take a nakoniec sme sa rozhodli ze vysadim anti a ked budem tehu tak to bude fajn ale neriesime to musim sa dat dokopy no lekari mi nic nevravia len robia testy mala som aj cysty ale uz je to fajn tak uvidim aky bude tento mesiac uz ma to nebavi

kosta123
18. říj 2009

a mám tak strašne mastné vlasy,fuj.HAK som brala 5.rokov - a už nikdy!

yvetta
18. říj 2009

aj ja mam hrozne vlasy a plet 😉 😒 🙄

nathali
18. říj 2009

ja som tiez brala 5 rokov a uz nikdy viac a to som sa bala ze ked jednu zabudnem tak hned budem tehu a ono to tak vobec nefunguje cela som rozhadzana a o vlasoch ani nehovor! a plet mam jak pubertacka no strasne bez make-upu ani nevidem von co inokedy nebol problem :(

olusenka
19. říj 2009

Mě se po vysazení vrátila chuť na sex, což je super a zhoršila se mi pleť a to tedy skutečně hodně. Objevila se mi cysta, tak jsem si koupila bylinné tinktury od Naděje. cysta mi sice po nich nezmizla, ale pleť to vylepšilo dost dobře! Jsem nadšená. Už jsem nečekala, že by mi něco mohlo pomoct, nepomáhalo totiž nikdy nic, ani výživa, na jaře očistné kúry, kosmetika...až tyhle tinktury ano.

vecernice
19. říj 2009

ahoj vsechny.

milovana - k tvemu dotazu vyse. ja HA brala 11 let, po vysazeni nic 60 dni, tak jsem se vypravila k lekari (nastesti jsem sveho vymenila za noveho) a ten zjistil, ze jaksi nic nefunguje. vajicka vubec nedozravaly, sliznice asi 2mm. vyvolavacka by pry v tu chvili ani nepomohla. takze mi nasadila hormony, cyklus naskocil, ted dle Bt vypada ze i ovulace probiha ....

jinak je to strasne indivivualni. znam holciny, co ji braly stejne jako ja, a po vysazeni sice rozhozeny cyklus, ale otehotnely brzy a bez zasahu .....

tak vsem drzim palce, at telo funguje jak ma ...

rozaarka
19. říj 2009

Pekny den!
Vysadila jsem v srpnu po 10 letech HA. Prvni cyklus byl ukazkovy, presne 28 dni (asi jeste pusobily hormony). Dalsi cyklus byl ovsem jen 22 dni, tento jen 18. Takze mam presne opacny problem, ne dlouhy, ale prilis kratky cyklus. Setkala jste se s tim nektera...? Díky R.

andelka
19. říj 2009

rozi: Asi by to chtělo zjistit, proč je tak krátký. Jestli je brzo ovulace, nebo jestli je krátká luteální fáze (od ovulace do MS). Může to být třeba nedostatek některého hormonu, snížená funkce žlutého tělíska a pod.

rozaarka
19. říj 2009

Andelko, diky! Obavam se, ze je kratka lutealni faze... ☹

andelka
19. říj 2009

Ta se dá prodloužit. ale teda asi bych šla do toho až bych se chtěla začít snažit, přece jen, většinou se to řeší dodáním hormonů. Ale pokud chceš zkusit něco přírodního, tak třeba kontryhel pomáhá na úpravu cyklu.

rozaarka
19. říj 2009

Ja si kontryhelovy caj poridila minuly mesic a zatim mam pocit, ze se cyklus jeste zkratil 🙂 ja jeste chvili pockam, jestli se to neustali a jestli ne, tak skocim treba po vanocich k mudr a snad neco vymysli...

andelka
19. říj 2009

No jo, někomu to třeba nesedne, to už jsem víckrát tady četla, s různými preparáty. Každopádně zatím to není dlouhá doba, může se to ještě ustálit. Souhlasím s tebou, že po Novém roce by bylo fajn se poradit s gyndr.
Já jsem zas měla po vysazení nepravidelné a dlouhé cykly - to si nevybereš, no. Ale nesmíme hned házet flintu do žita 🙂

rozaarka
19. říj 2009

Andelko, jojo, to mas pravdu. Mas jedno, esli dlouhe a nepravidelne, nebo kratke a nepravidelne 🙂 Ono to nejak dopadne...spis mi to tedka prijde jako pekna pruda :-/