Problémy po vysazení antikoncepce

megy
22. led 2007

Troufám si říci, že většina z nás užívala antikoncepci. Jaké problémy se u Vás vyskytly po vysazení?

hankamisa
6. led 2013

ahoj holky.mám vysazenou HA injekce depo provera. za jak dlouho jste dostaly MS a poznaly,že injekce už nepůsobí?

hankamisa
6. led 2013

podařilo se vám po vysazení HA schodit nabraná kila při užívání HA?.

stanislava2
6. led 2013

@fiffinkaa moja babička zomrela na rakovinu maternice a prsnika.Porodila 5 deti a antikoncepciu nemala nikdy.Mama mala antiku calý život okrem tehotenstiev so mnou a sestrou a je zdrava.Takže nemyslim že by antika sposobovala rakovinu.

sorciera24
6. led 2013

@stanislava2 to na zaklade tejto vzorky si prisla na to, ze HAk nesposobuje rakovinu? 😕

stanislava2
6. led 2013

@sorciera24 Ty si mysliš že antika sposobuje rakovinu?len sa pýtam 🙂

sorciera24
6. led 2013

@stanislava2 moze, nemusi.....ako hocijaky vplyv...ale kedze su to umele hormony (co do tela nepatri)....je tam isty nabeh, castejsi.....vid. pribalove letaky;)

zizimimi
6. led 2013

AHOJTE BABULKY...
TAKZE...BRALA SOM ANTIKONCEPCIU ASI TAK STYRI MESIACE...KVOLI SILNEMU MENSTRUACNEMU KRVACANIU...POMOHLO TO FAKT CYKLUS PRAVIDELNY...POTOM SOM SKUSILA VYNECHAT ...NEPRISLA DVA MESIACE....POTOM OPAT PRISLA...A NA POSLEDY SOM MALA 25.11.2012 do 01.12.2012...A OD VTEDY NEPRISLA....BYVA MI OD VTEDY DOST ZLE HLAVNE KED SA NAJEM ZA HODINU SOM OPAT HLADNA...AJ MI JE TAK NA ZVRACANIE...TEST SOM SI ROBILA VO STVRTOK JEDEN NEGATIVNY A DRUHY TAK TIEZ ALE TAM KDE MA BYT TA DRUHA CIARKA JE TO DOST VIDITELNE PRIESVITNE...DAKUJEEMMM

stanislava2
6. led 2013

@sorciera24 ok chapem nejaká možnost tam možno je.Ked nad tým premýšlam a idem trošku do minulosti moja mama má 2 sestry obe už o maternicu prišli v 40 mladé a antiku nemali nechceli vraj hormony a čo im to pomohlo?Hrozila im rakovina.Mám 38 rokov a ked som ja mala 18 všade naokolo sa vravelo bože antikoncepcia to nikdy ved to može sposobit rakovinu.Vieš kolko mladých ludi sa dakedy bralo nie z lásky ale museli sa brat už ked bola vtom bolo to tak mladý ludia sexovali tak ako to robia doteraz no bez antiky a ked sa stalo tak nasledovala väčšinou interupcia kedže mala 16 niekedy menej.Narobili ešte zopar deti už ked sa zobrali a potom sa rozviedli.človek by to mohol rozoberat skumat premyšlat pozorovat aj tak sa nedopracuje k záveru.

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi taka slabučka čiaročka?takže zajtra po zajtra bude silnejšia blahoželam k tehotenstvu

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 ahoj...ta druha ciarka nebola ruzova.....len je vidiet to miesto kde sa ma ta druha ciarka ukazat...

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi je to len tak y duch?takže tvoja hladina HCG šte nie dost vysoka na to aby bola čiaročka vyraznejšia.Ak si tehotná tak o pár dni by tam ta čiarka mala byt pekne viditelna.

sorciera24
6. led 2013

@stanislava2 trosku enchapem...aj u mna v rodine bola rakovina tiez nikdy nebrali HAk (neviem ako by si toto chcela skumat u muzov...;)).....ja len, ze nebudem dobrovolne do seba davat to, co to moze sposobit (popravde viac ako moznost rakoviny mi u HAK vadia ine nez. ucinky ako tromboza, embolia, zastavenie ovulacie a nasledna neplodnost a ine...).....a k tomu, ze sa niekto musel brat...??? nasi sa nemuseli, starki sa nemuseli, my s mm sme sa nemuseli;) a HAK nikto z nas nebral...!.....ved existuju aj ine formy ochrany ako je HAk a rozhodne zdravsie.....takze preco mam s HAk riskovat s voje zdravie, ked nemusim?;)

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 vies ona je ako keby priesvitna....

stanislava2
6. led 2013

@sorciera24 jasne aj muži maju rakovinu a hak neberu aj nad tým som sa zamýšlala.Ja som sa tiež nemusela vydávat chceli sme.Pokial ešte detičky nemáš jasne že antiku neber ved ked by náhodou aj tá zdravšia metoda ktoru využivate zlyhala a dietatko sa Vám podari nič sa nestane ked máš partnera ktory je ten pravy.Moja 19 ročna dcera antiku má rok nakolko mala gynekologicke zdravotne problemy a teraz po roku na kontrole jej lekár zistil že sa problem branim antiky dal do poriadku a nemusi ju už brat ak nechce.Ked sa najdu dievčata ktore beru antiku len z dovodu aby neotehotneli kedže maju sex každu chvilu z inym tak to je chore a ver že take existuju a tým je šuma fuk či dostanu trombozu alebo budu časom neplodné.

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi to je jedno či je priesvitna ale je tam?urob si test o par dni ten najcitlivejši a ak si tehotna bude už vidiet

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 ked sa na to zblizka pories je tam vidiet ciarka ale ziadnej farby proste priesvitnaaaa..robila rom si woman secret....aky je najcitlivejsi?

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi je na no napisane kolko? 25UI alebo 10UI?

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 HCG na úrovni 10mlU/ML

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi tak potom máš dost citlivý test.Ja by som skusila testovat neskor.Ja som napr.otehotnela 8 den cyklu a tehotenstvo sa mi ukazalo na teste 10 hned den po vynechani menzesu a silna čiarka.Potom aj následne sono 3D v 7tt ukazalo že babätko je velkosti 8tt.No však ni eu každej je to tak mohla si mat ovulku aj neskor a babätko je ešte velmi maličke.Nevieš kedy si mala ovulku?

zizimimi
6. led 2013

plodne dni
6. decembra 2012 - 11. decembra 2012

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 plodne dni 6. decembra 2012 - 11. decembra 2012

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi ja som otehotnela v den kedy som mala plodný hlien potvrdilo to aj sono.

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 hmmm...ale citim sa tak inak ako doteraz viac mi nektore veci smrdia az mi je zvrac...ked sa najem tak ide prasknuuut...a to zjem iba trochu o hodinu som opat hladna

stanislava2
6. led 2013

@zizimimi tak to je tehotensky priznak no uvidiš každopadne daj vediet .Som zvedava.A babätko planujete,

zizimimi
6. led 2013

@stanislava2 urcite dam vediet...babetko sme urcite ale o dva roky planovaly ale ked to bude iste bude vsetci velmi stasnyyy aj ked to bude o nieco skor...a dame mu vsetko a hlavne obrovitanskuuuuu lasku....

sorciera24
6. led 2013

@stanislava2 ja uz mam dieta, ale aj tak HAk brat nebudem;)....dobrovolne isto nie🙂.....ono je fajn, ze sa problemy upravili, ale zatial ju bere, vacsinou sa po vysadeni problemy vratia.....kedze HAk problemy nelieci, len oddaluje......uvidi, ked vysadi, ci jej to skutocne pomohlo (a ake mala zdrav. problemy, ak smiem vediet....?)...mne je jasne, ze su aj take, co im je tromboza ukradnuta, preto myslim, ze do povedomia mladych by sa mali dostavat info nielen o pozitivach, ale aj negativach HAk 😉

mysutkaaa
9. led 2013

Holky 31.12 měla dorazit menzes vysadila jsem antinu...do kdy jste čekaly než přišla?

ninive211
9. led 2013

@mysutkaaa Ahoj, a je to první cyklus po HA? To už je dlouho, určitě bych si pro jistotu zkusila udělat těhotenský test, alespoň budeš mít jistotu...já právě taky 31.12. měla dostat MS, ale už třetí cyklus, první dva byly téměř na den přesné jako při HA, setkala jsem se tu s názorem, že to třeba můžou být zbytkové hormony po HA a že se třeba rozhodí až pozdější cykly (každý na to může mít jiný názor, neříkám, že o tak je). Nyní tedy třetí cyklus a stále nic, pouze lehce špiním, včera jsem si dělala test a naštěstí negativní, ale dokud nebude MS, tak nebudu mít klid. Pro jistotu jsem se už objednala u Dr. (až na 18..1., dřív má plno ☹ ), buď pro potvrzení/vyloučení těhotenství anebo když by nebylo a nebyla ani MS, tak asi vyvolávačka... :-/

mysutkaaa
9. led 2013

je to první cyklus, asi se tělo potřebuje vzpamatovat no uvidíme.

bebe_84
9. led 2013

@ninive211: Tohle mi právě říkala kolegyňka taky - první dva cykly relativně v pohodě a třetí udeřil bohužel i tak, že si myslela, že vykrvácí, prý nemohla ani vstát z WC a doslova to z ní lilo. Taky jsem teď po 2.MS, takže mám obavu, co přijde nebo jestli vůbec přijde. Ale každá jsme jiná, bohužel se to nedá zobecnit. Každopádně u mě tedy 2.MS byla v podstatě jen 2 dny + den špinění, což jsem překvapená, jelikož i přes prášky ( u kterých tvrdí, jak všechno zlepšují) jsem měla MS min. 6 dní. 😒