Problémy s antikoncepcí

zuzulinda16
24. kvě 2018

Ahoj,
Užívala jsem antikoncepci, po které mi začalo bývat špatně. Po týdnu užíváni nového platíčka jsem to přestala brát a doktorka mi napsala novou. Řekla mi, abych ji nasadila první den následující menstruace. Bohužel jsem po vysazení té staré začala hodně krvácet, v noci jsem si měnila vložku 3krát. Trvalo to asi 5 dní, poté jsem čekala až se dostaví pravidelná menstruace. Počítala jsem dny v kalendáři a dopočítala se, že kdybych nasadila antiko o pár dní později, měla bych menzes v srpnu na dovolené. Proto hned první den, co by se obykle dostavilo krvácení z vysazení, jsem novou antiko nasadila a menstruace se tím pádem nedostavila. Buď by se dostavila později a nepravidelně nebo bych musela jít na gyndu na injekci. Novou antikoncepci beru pravidelně, není mi po ní špatně, ale vůbec jsem nešpinila, jak to v prvním měsíci nové antikoncepce bývá. Včera jsem si zapomněla vzít pilulku a měla jsem sex, kdy se do mě přítel udělal. Dneska jsem si vzala 2 naráz a vysazovat bych měla za 5 dní. Nevím, zda nemůžu být těhotná a jestli mám antiko dobrat a udělat normální pauzu nebo udělat pauzu hned teď. Za všechny rady a zkušenosti budu vděčná🙂

magicka89
24. kvě 2018

@zuzulinda16 Ahojky, nevím kolik Ti je let a je to vlastně jedno. První věc, co bych udělala, vysadila bych antikoncepci a nasadila jiný druh ochrany.To je můj osobní názor. Spoustu ženám se nic nestane,ale spoustě ženám to udělá v těle po letech vítr. To spíš jen na zamyšlenou, jestli do sebe chceš cpát hormony horem dolem. Pokud bych měla před 15 lety jinou možnost já, šla bych do nehormonálního tělíska, nebo čehokoliv, co by mi neovlivňovalo život do budoucna. Otázka k otěhotnění, s největší pravděpodobností těhotná nebudeš. Vzala sis dva prášky, tak jak to je v příbalovém letáku, dober zbytek a udělej pauzu...

priefi
24. kvě 2018

@zuzulinda16 pokud jsi pilulku vzala do 12h, melo by byt zachovano. A i kdyby ne, tak si myslim, ze taky (me se taky stalo a tehu jsem nebyla). Normalne dober a udelej pauzu. Co se tyce dovci, tak muzes spojit platicka a neudelat pauzu, ale to plato pak musis cele dobrat. Jednou za cas spojeni nevadi, kdyby to bylo casto tak ano, ale kvuli dovolene to je ok, doporucil mi to i muj gynekolog, kdyz jsem se ho tehdy na to ptala. Takze no stress 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru