Proč nebrát antikoncepci

dgm
14. srp 2008

Dalsi dobry duvod, proc nebrat antikoncepci.
Je to zajimave, ze vlastne zena si pri brani antikoncepce zavre vratka k tomu, aby poznala sveho od prirody idealniho partnera, muj nazor je, ze prirodu proste neprechytracime. Tezko rict, ze kdyby nebyla ovlivnena antikoncepsi, asi by jeji vyber byl jiny, pravdepodobne vhodnejsi ....

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/cla...

nikka.vo
14. srp 2008

a připomene ti ten telefon nezapomanout si je vzít sebou třeba na dovolenou? 😅 protože já bych si to do toho telefonu ani nanaťukala, páč bych si na to nevzpomněla. Co mám Dominika tak na něco pořád zapomínám, nebo zásadně odjíždíme bez některých věcí. 😔

sisstin
14. srp 2008

nika:hele na prášky jsem strašná, to si vzpomenu jednou za uherák..ale HA..to jsem nezapomněla nikdy prostě..beru ted 10.měsícem 😉

nikka.vo
14. srp 2008

siss, pro tebe je vidina dalšího těhotenství asi tak děsivá, že si vzpomeneš, 😅 já jsem lajdák a kdybych měla mít třetí dítě, ta bych se taky nešla věšet, jen by to nemuselo být teď brzo po sobě 😉

dgm
autor
14. srp 2008

siss, tak to potom taky patris do skupiny, ze jste se vybrali po cuchu, neovlivneni antikoncepci. Rekla bych, ze ted zpetne to uz nezmenis, zdrave dite mas proste s tim, kdo ti "voni" a to je nejhlavnejsi, ne?

sisstin
14. srp 2008

nika.vo: no to je pro mě noční můra..normálně se mi zdálo, že jsem těhu..a založila jsem tady téma: Těhotenství i přes braní HAK..a byla jsem na odstřel 😅

nikka.vo
14. srp 2008

Siss 😅 ... jak dokáže sen nahlodat co?

sisstin
14. srp 2008

hele..po jedné IP..to téma jsem založila ve snu..ne doopravdy 😅

nikka.vo
14. srp 2008

aha 😀

halaska22
14. srp 2008

to je teda tema......nemyslim si ze antikoncepcia potlaca normalne myslenie alebo hoci co ine co nam pomaha si vybrat partnerov. hlava a srdce by mali byt pri rozhodovani ohladom partnera takze to nema nic spolocne s antikoncepsiou. kazda ze na ma svoj dovod na bratie ci uz tabletiek alebo nieco ine. ja mam implantat na 3 roky. dala sim si ho hlaven pre to aby sa nam nahodou nepodarilo druhe babo predtym ako vlastne budeme mat dom a poridne rodinne zazemie. myslim si se to je normalny dovod. plus mi to zastavilo menstruaciu takze usetrim na tamponoch 😀 😀 😀

matica2
14. srp 2008

nikka: telefon mi nepripomenie ze si mam HAK zobrat na dovolenku ale mam ju v lekarnicke a ked idem niekde na dlhsie tak beriem detom lieky a nezabudnem ju 🙂

matica2
14. srp 2008

halaska ja by som tiez casom chcela implantat si s nim spokojna, kolko to stoji, a da sa dat len na tri roky ja som niekde citala ze aj na pet rokov

karot
14. srp 2008

Tak to už jsem se dlouho nezasmála. 😀
Ale jinak já antikoncepci neberu.Brala jsem jí z "donucení" doktora kvůli tomu,abych do půlroka po potratu neotěhotněla.Měla na opačný účinek v tom,že jsem neměla chuť na sex,trpěla jsem výtokama,návalama horka,měla jsem bordel v cyklu(MS byla slabá a trvala třeba i 14 dní 🙄 ,nepravidelná) a nezřízeně jsem tloustla. 😝
Takže teď nic neberu.Když už na to přijde chuť,tak se jistíme gumou.Sice to není ono,ale za rok si toho na ostro užijeme až,až. 😀

halaska22
14. srp 2008

matica2 ja som v anglicku a tu to dostanes zadarmo, teda kazda antikoncepsia je tu zadarmo lebo to tu maju tak zariadene so zdravotnictvom. neviem kolko to stoji u nas doma, to sa musis opytat dvojho gynekologa. ano som s tym spokojna. brala som monocyklicke tabletky predtym. skusila som viacere lebo som z mich maval migreny ale nakoniec som zakotvila na tych co som mala a tento implantat ma vlastne ten isty hormon v sebe ako tie tabletky takze je to iste. asom nemusim mysliet na to ci som nezabudla zobrat tabletku a potom panikarit. tento je na 3 roky a neviem ci maju aj na dlhsie. kedykolvek to mozem dat von a budem znova plodna - hned. netreba cakat ako ked ma niekto injekciu a ten efekt moze trvat az 9 mesiacov po tom ako sa zobrala posledna ja ked je to len na 3 mesiace.
skus sa na to popytat a ako hovorim ja s tym ziadny problem nemam

len
14. srp 2008

Ještě k tomu čichu - můj muž dokáže po čichu spolehlivě poznat, když se mi blíží menstruace - den předtím mě očichá a prostě pozná, že těhotná nejsem 😀 Dva dny předem už si jistý není 😉 Stejně tak přiznává, že v době ovulace jsem jaksi aromatičtější a tudíž pro něj přitažlivější, příroda si to uměla hezky zařídit, co? 😉 On mně voní pochopitelně pořád stejně (intenzita se mění maximálně podle toho, kdy se naposledy myl 😀 )

Jinak Dgm díky 🙂 A novináře holt musíme brát s rezervou, občas u čtení článku taky nadskočím ze židle, holt čtivost je často přednější než přesnost 😝

haluskacz
14. srp 2008

len, tak to je dobry, budu muset zacit doma vedecky badat 😀

haluskacz
14. srp 2008

hm tak muj chlap to na mne pry po cuchu nepozna. Ze to mam dostat, pozna leda podle toho, ze vysiluju

dgm
autor
14. srp 2008

len, na dobu ovulace to ma priroda sakra dobre vymyslene. Nejenom, ze zena smyslneji voni, je i o moc krasnejsi, ma jasnejsi plet, svudnejsi pohled, byly nejake pokusy s fotkama, ta sama zena vyfocena behem mesice nekolikrat, vzdycky se muzum nejvic libily fotografie zen, ktere mely prave ovulaci ... 🙂

len
14. srp 2008

Jojo, to jsem viděla 😉 Zatímco HA ženu hormonálně navodí do podobného stavu, jako kdyby byla těhotná...

Halusko, já jednou plašila, jak mi BT neklesá... No a on ke mně přišel, očuchal mě a prohlásil - cítím, že zítra dostaneš MS 😀 No a taky jo, druhý den ráno BT klesla parádně dolů a do pár hodin jsem začala krvácet 😀 Ale uznávám, že ty psychický stavy jsou často výraznější než jemné čichové nuance 😀

kitty68
14. srp 2008

je tak to me p voni i s tabletkama i bez nich 😵

a jako siss uz teda neprahnu se dale rozmnozovat, tak js sla do teliska, tak doufam ze nenarusi muj cich
😀

haluskacz
14. srp 2008

kitty, ze by dalsi diskuse o couhajicich dratkach? 😀 Ale ty predpokladam na cich vliv nemaji 😀

kitty68
14. srp 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 vy jste trubky, clovek se snazi pomoct chudine nevedouci a vy si z toho delate prdel

kitty68
14. srp 2008

no je fakt ze js dostala rymu ze by za to mohlo to telisko???? 😀

klouzavka
14. srp 2008

karot: která antikoncepce na Tebe ,tak působila? Já mám přímo panický strach, že poHA ztloustnu.

jejke
14. srp 2008

Halaska no to mi povedz o zdravotnictve v Anglicku, sexuju tu 12 rocne deti
lahko sa dostanu k antikoncepcii 😲 😨

O tom ako menia hormonalne pripravky ludom zivot sa vela pise aj tu:
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...
http://antikoncepcia.com/?act=consults&from=62280

bibula
15. srp 2008

ja by som si dala zaviest to teliesko-tycinku pod kožu-mala yb som spolahlivu ochranu na 3 rocky,bez zbytocnych hormonalnych vykyvov,kedze telo si odcerpa,co "potrebuje" ,ale moj muco nechce o antik.ani pocut,takze davame si "iba" pozor. 🙂

sasenka
15. srp 2008

ja som pred manželstvom HAK nebrala, až po narodení dcery som si dala, dovtedy sme to riešili inak, aby som neotehotnela.
A ani po začatí brania HAK sa mi čuch na manželíka nezmenil... stále mi vonia rovanko 😀 😀 😀 Asi som si vybrala správne 😉

sasenka
15. srp 2008

No a teraz mam IUS teliesko - Mirena a super vec, pokoj na 5 rokv, žiadne problemy... po 2 deťoch som potrebovala fakt ž dlhodobé a šetrné riešenie. Tabletky som brala medzi deťmi 4 roky (bola by som si dala teliesko, ale povodne som planovala 2. dieťa trochu skor) a stačilo mi 😝 Navyše mam chorú pečen, nechcem to zbytočne zaťažovať aj ked Dr povedal, že moderné nizkodavkove prípravky by som kludne mohla jesť. lenže tie su drahé, oproti teliesku ovela drahšie.

kitty68
15. srp 2008

jejke ja js v anglii, bavila js se s gynekolozkou a prumerny vek kdy tady zacinaji se sexualnim zivotem je 16, mas pravdu ze jsou oblasti kde maji i 12lete decka obzvlaste tady v kentu, a rikala ze je to vse o vychove kdyz rodice na decka s prominutim serou tak se namaji cemu divit, a nemyslim si ze v cesku jsou pubosi jini, ja si pamatuju kdyz js byla na zakladce v 5. tride tak v osmicce byla holka tehotna a to uz je nejaky patek

sasenka ja mam taky mirenu a diky anglickemu zdravotnictvi js nic neplatila 😵

jejke
16. srp 2008

Kitty, diki za postreh, ja len ze volne predajne by to nemalo byt,NIKDE na svete, podla mna, ved taketo mladunke ked to beru bez lekarskeho dozoru,len si tymi hormonmi mozu ublizit 😉

berynka
16. srp 2008

Ahoj, já doufám, že HAK řeknu: "Ne!" až do konce života a důvody? Zvýšené riziko trombózy, zhoubných nádorů, rakovin, bolesti hlavy, nechuť na sex... Proč je to s hormonální antikoncepcí u nás tak, jak to je, nebudu rozepisovat a ani moc nad tím přemýšlet, páč bych se rozčílila 😠 .