Slabá menstruace po vysazení hormonální antikoncepce

marci
25. bře 2007

Po vysazení HA mám hodně slabou menstruaci. Trvá tak 2-3 dny a je opravdu hodně slabá. Máte s tím nějaké zkušenosti. Může jít o nějakou hormonální poruchu? HA už neberu cca 1 rok

leto79
25. bře 2007

ahoj marci, ja tiez neberiem _HAK asi rok, a tiez mam slabu menstruaciu - v podstate krvacam tak 2 dni a potom asi asi dva dni len tak trosku a raz za den... ale nemylsim ze by to mala byt nejaka hormonalna porucha...

marci
autor
25. bře 2007

a ptala ses na to doktora?

leto79
25. bře 2007

nie nepytala som sa, ale o tyzden idem na ultrazvuk tak sa mozem opytat...

vies ja som mala vzdy slabu menstruaciu...

ja vynicim tak 5-6 vloziek za celu MS a niekedy ani tolko nie...

kim
25. bře 2007

Tak nejsem odborník ani lékař, ale mám toho hodně pročteného a myslím, že to tak O.K.zase nebude!!!!!!Vypadá to na nedostatečně narostlou děložní sliznici!!!!!"Správná" menzes by měla trvat tak 4-5 dní.S tím, že se den rozjíždí, pak je den dva sytě červená a pak den dva slabá a třeba jen špinění.Raději bych si zavolala k Dr.nebo zkuste najít na netu něco o menzes, je tam toho spousta!!!!!
Já jsem tyto pocity měla tak max.2měsíce po vysazení, pak se to rozjelo a od půl roka od vysaz.mě už začaly i menstr.bolesti břicha...

kim
25. bře 2007

Na rodině, něco málo je: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm toto je odtamtud:
Normální menstruační krvácení trvá průměrně pět až šest dnů a jeho intenzita většinou probíhá takto:
slabé - silné - střední - slabé - velmi slabé
nebo: silné - silné - střední - střední - slabé

emjee
25. bře 2007

marci a ty si sa pytala doktora? lebo ten ti da jednoznacnejsiu odpoved ako navstevnicky fora, ktore su vacsinou laickami, co sa tyka mediciny

lavinia
25. bře 2007

ahojte, ja som pri surfovani po roznych aj anglickych strankach sa najcastejsie docitala, ze MS trva 2 - 5 dni, takze aj ta kratsia moze byt OK. Ja mam tiez vacsinou silnu len 2 dni, 1 den taku strednu a 2 dni taku slabunku, skor spinenie. Ale napr. teraz posledne som sice mala tiez trvanie 5 dni, ale 2 dni bola taka silna ako uz davno nie.
Ale naozaj zarucene ti odpovie na to len lekar, lebo kazda zena je ina a to, co u jednej moze byt v norme, u inej uz moze byt prejavom nejakej anomalie.

leto79
25. bře 2007

myslim , ze co sa tyka MS, je to fakt u kazdej zeny velmi indivudualne... a ani moje cykly nie su vsetky rovnake - raz je krvacanie silnejsie a trva viac dni a niekedy dokopy nic a kratko... aspon u mna je to tak a vecsinou sa to strieda - raz silnejsia a raz slabsia...

lienka2
25. bře 2007

Marci, ja mam taku ms tiez po vysadeni hak uz viac ako rok. Napriek tomu mam hormonalny profil ukazkovy a ovulacia normalne prebieha, len ta ms trva max. dva dni,za ktore miniem tak 2 vlozky, to je vsetko.. podla mna to normalne nie je, ale ked mam vsetko v poriadku.. v kazdom pripade ti ale odporucam obratit sa na lekara, ak je nejaky problem nech ho najde cim skor 🙂

xlucka
26. pro 2007

Marci, myslím,že se jedná o hormonální nerovnováhu, nicméně po doužívání než si opět tělo najede na svůj přirozený režim to tak bývá a není to zřídkavé.
Pokud chceš otěhotnět, doktor ti cyklus upraví pomocí léků, pokud ne,nech tomu volný průběh a MS se třeba upraví sama. Jinak takhle krátká MS je nejspíše an-ovulační...
Tak hodně štěstí.L.

xlucka
26. pro 2007

Ještě jsem chtěla napsat, že po vysazení HA může docházet k prav. i nepravidelnému krvácení z dělohy, které ještě nutně nemusí znamenat proběhlou ovulaci. Většinou je to právě to krátké, slabé krvácení.

elana
26. pro 2007

Já mám MS taky slabou (2 dny krvácení tak na 2, max. 3 tampony), pak už většinou jen dopoledne a zbytek dne víc či míň špinění), ptala jsem se na to doktorky, ale nezdála se znepokojená, ovulaci taky mám (dle uzv i BT) a jednou, když jsem tam byla těsně před MS, tak mi řekla, že vidí na uzv vysokou sliznici jako před MS, ta pak dorazila a byla klasicky slabá-takže je to asi individuální a množství očistků nezávisí nejspíš zas tak moc na výšce sliznice (jakkoli se mi to zdá nelogické). Skutečná hypomenorea trvá jen max. 2 dny a to pak určitě upravují hormonálně.

xlucka
26. pro 2007

Výška sliznice nezávisí na síle a délce menstruace!
Normální síla sliznice se pohybuje od 9-11mm. Moc slabá stejně tak ale jako moc silná sliznice není vhodná pro otěhotnění. Ale určitě to nezávisí na tom, jaký charatkter menstruace nastoupí..
Takže neplatí-malá sliznice=slabá menstruace a naopak.

shaarka
8. říj 2008

mam otazku:
pri menstruacii je nutne mat krv cervenu? kedysi som mala iba 1 den krv, vacsinou zo mna odchadzali tmavohnede hmoty, nieco ako sliz. je to to iste? resp. je na tom nieco zle?

luciep
8. říj 2008

Zajímalo by mě to samé co Shaarku, měla jsem zpoždění MS o cca 5 dnů(už jsme si mysleli, že se zadařilo 😒 ), pak jsem začla špinit a další dva dny bylo na tampony jen drobet krve jinak ta hnědá hmoty, co píše Shaarka. Další dny jsem pořád hnědavě špinila až jsem musela k doktorovi, protože se mi rozjelo svědění, pálení atd. Doktor mi našel malou cystu na vaječníku a řekl mi, že mám celý cyklus nějaký posunutý a tu cystu přičítal rozhozeným hormonům. Vyfasovala jsem injekci na rozjetí MS, to bylo v pondělí a pořád čekám, kdy začne. A tak bych se chtěla ještě optat těch, co mají zkušenosti s vyvoláním MS, za jak dlouho po injekci MS přišla? Díky moc za odpovědi 🙂 .

katy2
8. říj 2008

ms by mala dojst najneskor do 14 dni od vyvolavacky....

luciep
8. říj 2008

Díky katy2 🙂 , doufám ale že přijde dřív 😕

katy2
8. říj 2008

mne dosla na piaty.....
drzim palce

hypo
8. říj 2008

tak ta "hmota" by mela byt delozni sliznice ktera se pred MS zacne uvolnovat ale nebojte kazdy cyklus zase naroste to je normalni u nekoho je to vic u nekho mene

po vyvolavacce Agolutin by MS mela dorazit do 10 dnu, me prisla jednou 5 den a jindy zase az ten 10 den

luciep
8. říj 2008

A měly jste MS normální nebo byla třeba silnější a víc bolestivá? Tu injekci mám poprvé, tak nevím, co mám čekat 🙂

xt1na
8. říj 2008

Luciep,
ja som brala taketo injekcie, lebo som mala tiez cystu a bez injekcie mi nikdy ms neprisla.
Mne doktor povedal, ze by mala pris do 12 dni, co aj vzdy prisla. Na taky 9 den urcite.

hypo
8. říj 2008

u me byla stejna a podruhe byla dost malo ale to je individualni, dokonce i pokazde u tebe muze vyvolat pokazde jinou intenzitu..
bolets skoro vubec ale tu ja nemivala skoro nikdy
kamaradka po agolutinu treba MS nedostala vubec tak musela jit jeste na jednu ale to se asi stava velmi malo

luciep
8. říj 2008

Díky moc holky za odpovědi 😉, nezbývá než čekat 😖 ...

kell
8. říj 2008

Ahoj holky!
Tak slabou MS právě řeším taky! Mám po dvou samovolných abortech a od toho posledního můžu říct, že MS je opravdu slabší než předtím! Nevím čím to je, ale od té doby,co jsem začala cvičit Mojžíšovou (po 2. SA), tak se mi zkrátil cyklus z 32 na 29 dní a síla MS taky. První den se rozjíždí, druhý je silná, 3 a 4 den už jen hnědá krev a 5 den slabé špinění!

Po agolutinu jsem MS dostala až za 8 dní!

hypo
8. říj 2008

slaba MS muze mit plno pricin u me to je treba zvysena hladina testosteronu
to MS neprisla vubec a po agolutinu jen slabe....

petkula
8. říj 2008

Kell:
na to cviceni podle Mojzisove nekam chodis nebo to cvicis podle jeji knihy?

elana
8. říj 2008

Kell, to, co popisuješ, je úplně normální MS🙂

Ono to dost variuje, i v rámci jedné ženy se to může měnit (já mívala před HA silnější a delší MS a teď-4 roky po vysazení mám slabší, zato ale dýl špiním po ní). Ona není ani tak podstatná síla jako taková, ale spíš je nutné vysledovat, jestli neodchází čistá krev, ale jestli jde i sliznice. Moje MS je třeba slabá, spotřebuju i 1. a 2. den tak dvě vložky (a to ze slušnosti), přitom ale sliznici v děloze mám rostlou dostatečně (potvrzeno uzv) a ta i odchází, spolu s ní ale málo tekuté krve🙂 Což považuju za plus, moje mamka prý to mívala taky, taky se bála, že kvůli tomu bude neplodná-a nebyla😉 Takže tak.

kell
8. říj 2008

petkula: na cvičení chodím jednou měsíčně na rehabilitaci, tam předvedu všechny cviky, co mě sestřička naučila,jestli je cvičím správně.Pak mi srovná kostrč a svaly co se na ni upínají- přes konečník ( je to nepříjemné a pořád si na to jaksi nemůžu zvyknout- je mi vždycky strašně trapně, připadá mi to divné, no ale co bych neudělala pro mimi) a protáhne mi různýma cvikama celé tělo.Knihu mám doma taky a je to úplně totéž co cvičím doma, ale myslím si, že lepší je docházet i na tu rehabku, hlavně kvůli tomu srovnání té kostrče!

elena: mám pocit, že mám slabší MS protože se mi zdá, že mi teď spíš odchází čistá krev, dřív spíš odcházely takové cucky, teď ne! Na to se mě právě ptala i sestřička z rehabky, zda mívám v MS krvi i sraženinky! Nevím čím to je, možná i tím, že užívám anopyrin na ředění krve. Kdo ví? Tento měsíc jsem užívala i utrogestan, právě na tu sliznici a MS byla stejná jako minulý měsíc. Na ultrazvuku jsem vždy mívala sliznici normální, teď nevím - od kontroly po abortu jsem už na UZV nebyla, tak nevím!Hormony by měly být O.K.

kell
8. říj 2008

Holky, myslíte si, že bych mohla mít anovulační cyklus, i když jsem měla pozitivní ovulační test?

shaarka
5. lis 2008

kell
zalezi, co si vycitala z testu. testovacia ciarka musi byt aspon taka silna, ak nie silnejsia ako kontrolna. to je poziotivny test.
inak som videla plno grafov, kde mali baby aj niekolkokrat v cykle pozitivny ovu test. tak potom neviem, ci len zle odcitali test, alebo test bol chybny, alebo co... 😉