Slabá menstruace po vysazení hormonální antikoncepce

marci
25. bře 2007

Po vysazení HA mám hodně slabou menstruaci. Trvá tak 2-3 dny a je opravdu hodně slabá. Máte s tím nějaké zkušenosti. Může jít o nějakou hormonální poruchu? HA už neberu cca 1 rok

mes
5. lis 2008

Holky - můžu se Vás také zeptat? Před dvěma měsíci jsem vysadila - měla jsem dvě "asimrchy", ale nevím - netekla mi vůbec červená krev - jen tak 4 - 5 dní jsem špinila - dva dny málo, třetí fest...Stalo se Vám to někdy? Děkuji moc za odpověď

shaarka
5. lis 2008

mes, mne sa to stalo, ja som ani pri HAK nemala ozajstnu krv, ved som sa az zlakla, ked som zbadala cervenu farbu... vzdy som mala nieco medzi ciernohnedou, mozno obcas trosku cervenej, ale asi len 1. den
lenze ja nie som dobry porovnavaci typ 😒

slunickooo
5. lis 2008

Ahoj holky ,

tak já měla MS taky slabou a tak 2 dny a podle mudrců jsem naprosto zdravá - děložní sliznice vždy ukázková i folíci se mě dělali každý měsíc..... tak nevím čím to je... ale jsem za to moc ráda 🙂

ruiney
22. zář 2009

Slabá ms, mě taky trápí, vždycky to bylo první den se rozjížděla, druhej a třetí silná a 4-5 se to uklidňovalo, 6 už bylo silnější spinění a 7. slabý. Ale teď ani nwm jestli mi ms začla nebo ne, trápí mě to, že "krev" je hnědá a troška normální červený krve, u doktora jsem ještě nebyla. Žádnou antikoncepci nebo hormonální prášky jsem nebrala. Fakt je, že mi je 16, takže nwm jestli to nemůže bejt normální věc při dospívání. Nikdy se mi nic takovýho nestalo, jediný to bylo asi v 13 mi vynechala ms jeden měsíc a to vše potom jsem už měla ms pravidělně, už mám ms 3. den a spíš mi to připomíná můj obvyklej 6. den.
Popravdě jsem přestoupila ze základky na gympl a celej můj systém se změnil, začala jsem dřív vstávat, ale to myslim, že podnět asi bejt nemůže. A taky docela začínám bejt stresově vytížená, kvůli celkově novýmu systému učení, už máme za sebou několik testů, který se mi moc nepodařili a bojim se docela do školy chodit, aby mě hned nechtěli zkoušet nebo tak, tak jestli i stres , může hrát v tomhle nějakou roli :/

danu
25. led 2010

arabeskanebeska • Dnes o 16:38
Mozem povazovat za menzes velmi slabe krvacanie? Take slabe, ze mi bohate staci intimka. Nie je to spinenie, je to krv. Mam taketo slabulinke krvacanie uz druhy den, prislo to nacas, ako mal prist menzes, ale taketo mega slabe. Nemam ani bolesti, co som zvykla mat a zvyknu ma pred menzesom boliet prsia, teraz nebolia.

blazka24 • 1d • Dnes o 16:44
no a nie si prechladnutá? ja vtedy nemávam riadny menzes, ale môže to byť aj špinenie

arabeskanebeska • Dnes o 16:45
blazka, nie som prechladnuta. Ani som nebola. Akurat boli stresy - skusky, ale u mna sa tento stres zvykne prejavovat tak, ze mi meska aj tyzden-dva. Teraz prislo na den presne (co u mna nebyva zvykom), ale je to take cudne, ze len malinko krvacam.

flamenga • 20tt • Dnes o 16:46
nemôžeš byť tehotná?

blazka24 • 1d • Dnes o 16:48
arabeska ja ked som mala stresy som schudla a krámy mi neprišli v ten mesiac vôbec........ja by som si z toho hlavu nerobila, iba ak by to tak bolo aj na budúci mesiac potom ku gynde ísť.........

arabeskanebeska • Dnes o 16:50
flamenga, dufam, ze nie som tehotna 😨 pouzivame s priatelom vzdy ochranu, ale raz sa stalo, ze sme isli bez, ALE to bolo len take, ze do mna vosiel na 10 sekund mozno bez kondomu, ale bola som z toho nervozna, tak som to stopla, dalej sme uz pokracovali len rucne strucne hehe a trvalo dlho, kym vyvrcholil. Ale tak z toho by som snad neotehotnela.

arabeskanebeska • Dnes o 16:54
bola som teraz na wc, prepacte, ze to tak konkretizujem, ale uz ide trosku viac krvi zo mna...tak sa to uz asi spusta. Kazdopadne velmi netypicky priebeh u mna. Nikdy nemam cyklus 28 dnovy, stale tak 35, teraz to prislo NA DEN presne, plus to pomale spustanie sa. Nechapem to trosku. Myslite, ze aj ked by som sa normalne "rozkrvacala", zeby som mala skocit na gyndu? Sice asi by bolo trapne tam prist a povedat, ze mi prisiel menzes na 28. den, co? 😅 Ale je to ozaj u mna nezvycajne, som zvyknuta, ze mi chodi cca na 35. den

dzio2 • 2d • Dnes o 17:06
no aj mna napadlo ci niesi tehotna tak ako flamenga

flamenga • 20tt • Dnes o 17:13
k lekárovi by som nešla, lebo si jednoducho mohla mať výnimočne skôr ovuláciu, tým pádom sa ti skrátil celý cyklus 🙂

ale pre istotu by som skúsila tehotenský test 😉

arabeskanebeska • Dnes o 17:16
a myslite, ze by som sa mohla obavat tehu aj keby som sa normalne rozkrvacala?

flamenga • 20tt • Dnes o 17:18
niektoré ženy "krvácajú" aj do tretieho mesiaca tehotenstva... ale krvácanie je zvláštne tým, že je slabé a ide iba krv... nejdú "kusy" 🤐

pozri, ak sa nerozkrvácaš tak ako bežne a menzes skončí s takouto intenzitou, na ktorú nie si zvyknutá, tak by som skúsila test... keď pre nič iné, tak preto, aby si pri prípadnom tehotenstve bábätku neublížila, napr. liekmi 🙂

arabeskanebeska • Dnes o 17:21
dakujem flamenga za odpoved. No zo mna prave idu aj akoby tie "kusky", teda vystelka maternice. Len si nie som ista, ci je to len krvou zafarbeny "hlien", alebo je to ta vystelka.

nathali
25. led 2010

ahoj baby
tak sa pridavam k vam co som prestala brat HA tak ms nechodi jak ma a ked uz pride tak je straaasne slabunka niekedy si myslim ze je to len spinenie a potom trosicku zosilny ale na "ms" mi upne staci tenucka intimka niekedy si myslim ze to uz neni ani normalne

beru3nek
26. led 2010

ahoj holky
nat 🙂, já měla to samé po vysazení, slabá MS a jen špinění. Intimka mě taky stačila a když jsem to říkala dr. tak se netvářil vůbec, že by to mělo být špatně 🙂 Tak to bude asi individuální a vadit by to ničemu nemělo

nathali
26. led 2010

tak aspon ze tak lebo niekedy mam vazne divny pocit sama zo seba

vecernice
27. led 2010

ahoj holčiny, tak ja mam bohuzel opacny nazor od sveho doktora. po vysazeni jsem taky mela problemy s ms (vubec nedorazila), tak jsem skoncila na hormonech 😀
ale prave ze slaba ms naznacuje nizkou delozni sliznici, nebot to je to hlavni, co se z tela odplavuje. zaroven takova ms byva jeste "tekuta" (pardon, ale jinak to popsat neumim). nizka sliznice znamena nemoznost uchyceni oplodneneho vajicka. takze dr. by mel udelat alespon nejaka vysetreni, jako vnitrni utz, aby zkontroloval, zda vse probiha, jak ma.
tot ma zkusenost.

zdravim nathi - jak se mas?

nathali
27. led 2010

ahojky noo celkom dobre tiez mam hormony dal mi doky proveru uz ju berem asi treti mesiac sice moja ms neni ziadny zazrak ale na uzt videl peknu sliznicu tak som rada 🙂 aj za to
chcela som ze by som zavolala do gennetu ale ked to vypada ze by sa mi to mohlo dat doporiadku tak este vydrzim snad uz bude po tych liekoch konecne dobre 🙂
vecernice este stale beres hormony?

emka21
27. led 2010

ahojte🙂 ja som mávala strasne silnu ms, 8dní, zacala som brat HA, po roku a pol som vysadila, odvtedy sa mi to upravilo na 6dní, a to mám tak že: slabé, silné, silné, slabé, slabsie, spinenie...takže sa mi to celkom upravilo..už nemávam ani take velke bolesti 🙂

vecernice
29. led 2010

nathi - jojo furt, od pristiho mesice i clostilybegyt, nebot memu doktorovi se me grafy stale nelibi ☹
hele a jakou sliznici ti uznal jako peknou? rikal, kolik meri? ja mela ted v pondeli 7-8 mm, tak se tvaril, ze nic moc. a folik ze je maly a mozna ze to bude anovulacni cyklus ☹

yvetta
31. led 2010

ahoj holky tak ja som na tom rovnako ako vy bohuzial pred HAK som mala silnu MS s bolestami a teraz som mala po vysadeni velmi slabu 😒 dokonca teraz uz som 58 den a nic takze ma asi caka vyvolavacka aj Vy ste boli na nej??? som zvedava ake hormony mi da potom, lebo vrajze mam zly hormonalny profil a nieco so zltym telieskom ci co 😔

vecernice
31. led 2010

yvett - zlute telisko ma po ovulaci produktovat hormon progesteron, ktery vladne druhy pulce cyklu. pri jeho nedostatecnosti se podava Utrogestan, a myslim ze i Duphaston. jinak nizka sliznice neboli slaba ms je zpusobena nedostatkem estregenu. na to jsem mela estrefen a pak clostilbegyt (ten je na rust folikulu).
me ani vyvolavacku nedal, ze by to nemelo smysl a rovnou nasadil hormonalni lecbu. tak ti drzim palce!

yvetta
1. únor 2010

vecernice a mala si dlhy cyklus a namiesto vyvolavacky ti dal rovno hormony??? a pomohli??? ja by som to tiez chcela riesit tak ako to vyriesil u teba, lebo moj Dr. je taky, ze on mi bude radsej pichat stale vyvolavacku, ale nejaku liecbu mi vobec nechce davat ☹ 😒

vecernice
1. únor 2010

yvett - ja ani cyklus nemela. vysadila jsem HA a pak 65 dni nic. takze pak nasledovalo vysetreni, udelal mi vnitrni utz, vzal krev. z utz videl, ze tam neni zadny folik a vajecniky jsou neaktivni, a sliznice tehdy myslim 2 mm. tak rekl, ze vyvolavacka to nespravi, a rovnou predepsal hormony. asi je to o pristupu, byt tebou, tak chci taky utz, tam dost zjisti. ale uz se s tim lecim od cervence, u me je to beh na dlouhou trat ....

muzu ti kdyztak doporucit sveho Dr., je to sice morous, ale mel by to byt odbornik

yvetta
1. únor 2010

vecernice a je to sukromnik a berie vobec nove pacientky??? mne sa nepaci pristup, ze vsak budete chodit na vyvolavacky a ani UTZ mi neurobil a aj na hormonalny profil som ho musela ja prehovorit 😲 😖

vecernice
2. únor 2010

yvett - to je spatny pristup, ten hlavne nevyresi problem. nedavno jsem ho doporucovala kolegyni a to nove lidi brali. poslu ti kontakt do IP, tak se muzes rozhodnout. me udelal utz hned, coz bylo poprve v zivote ....
neni sice zrovna typ, ktery te povzbudi, ale co, hlavne kdyz pomuze.

martinka24
25. únor 2016

Chci se zeptat, je normalni , ze po vysazeni HA mam menstruaci po 3 tydnech ale max 3 dny? U doktora po rocni prohlidce vse ok, ale zapomnela jsem mu to rict, otehotnet uz nechci.

mijata
2. bře 2016

Skoč s tím k dr. 🙂 at máš klid, nikdy nevíš co to může vbýt.