Špatná pleť po vysazení antikoncepce. Ako to zlepšit?

eimmy
27. srp 2009

Ahojky, nemáte někdo nějakou radu na zlepšení pleti po vysazení antikoncepce...???

adisek
27. srp 2009

strouzek: ja jednou poslala manzu pro testy do makra s tim, ze urco budou mit extra velke baleni za vyhodnejsi cenu 😀 😀 prisel domu s prazdnou 🙂

jancos
27. srp 2009

ahojte baby, len tak na rychlo som si vas precitala a len ma napadlo, ze ak vas este poriadne nevysetrili na gynde, mozno by to pomohlo. len preto, ze vela z toho, co popisujete je priznacne pre syndrom pco ale su tam aj dalsie priznaky. problem je to, ze nie kazdy ma rovnake symptomy a nie vsetci lekari su na to experti. ja som mala take iste stavy, ale nepamatam uz, ci to bolo po vysadeni hak, ale viem, ze vela babam diagnostikovali pco prave po vysadeni hak. ja osobne si nemyslim, ze to maju kvoli hak, ale ze im prave hak maskoval ten problem. kazdopadne vas nechcem strasit, len ak ste neboli vysetrene, tak to je podla mna vhodne. drzim palce.

strouzek
27. srp 2009

adi 😀 😀 mě zase můj manža jednou dostal tím že přišel domů asi z 30 ks krabiček, prej nehodlá furt lítat takže vlezl do lékárny řekl všechny druhy co máte po 5 ks a šel 😀

jancos já si nemyslím že příznak toho že nám hrabe ze snažení a máme uhry bude PCO. já na to vyšetřená jsem a nic nemám a stejně jsem byla neskutečná hysterka což potvrdí všichni co mě znají. navíc stačí si pročíst jiné diskuze podobné stavy má každá druhá dlouhodobá snažilka, to je hold to že tak moc chceme mimčo, protože já si nepamatuju že bych měla předmenstruační nálady kdysi když jsem HA nebrala ale nesnažila jsem se o mimi. tady jde o to že většina holek v dnešní době co vysadí HA má jasný cíl: počít co nejdřív mimi, všechny si myslíme že to je hračka a když zjistíme že nám to nejde a všichni kolem těhulí i ta největší flegmatička se změní v hysterku.

jancos
27. srp 2009

asi mas praudu strouzek, len som nechcela, aby ak niektora z vas nebola riadne vysetrena, ste sa nesnazilkovali zbytocne bez liecby. ale ked ty vysetrena si, to je fajn. mam osobne zlu skusenost s lekarmi, tak som vzdy nedoverciva voci nim🙂 drzte sa

strouzek
27. srp 2009

tak s tím jancos souhlasím, taky doporučuju nečekat na nic a vyřvat si pořádný vyšetření. tím vyřvat myslím že já oběhla za ten rok a něco snažení plno doktorů a všude to samé, chce to čas, máte to v hlavě, nemyslete na mimi a budete těhu hned a bla bla. pak se zase všichni vymlouvali na štítnou žlázu a měla jsem pocit že i chřipku mám ze štítné žlázy. naštvala jsem se a začla jsem jednat sama, poslala jsem manžu na spermio, změnila jsem doktorku a řekla jsem že si klidně vyšetření zaplatím ale že je chci a hotovo a buch našel se problém. doktorka mě pořádně vyšetřila, konečně první která mi netvrdila rok snažení normálka a udělala komplet vyšetření (stěry, utz, hormon. profil....) no a ze stěrů se našlo že mám nějakou bakterii která dělá kyselé prostředí a zabíjí spermoše dřív než doplujou k vajuchu. stačilo nasadit na 5 dnů antibiotika a po skoro roce snažení byli // do 14 dnů.

jancos
27. srp 2009

fakt je to horor, ze clovek sa musi tolko snazit, aby dostal vysetrenie. ako keby si doktori mysleli, ze nam auomaticky hrabe, ked chceme byt tehu. ale dobre, ze si to vzala do vlastnych ruk.

strouzek
27. srp 2009

doktoři jsou prostě doktoři, mají nás za slepice co chcou zázraky na počkání, jo jasně i já věděla že nelusknu prstem a nebudu těhu ale co je moc to je moc. a nejvíc mě dostávali kecy že jsem určo z gynek. hlediska zdravá i můj manža protože jsem už těhu byla přitom předtím jsem při snažení nebyla po potratu a ještě po operaci štítné žlázyale dle doktorů jsem byla superplodná a jenom neplodná přes hlavu 😠 kecy kecy, nakonec se ukázalo kde je zakopaný pes a svojí současnou doktorku budu vynášet do nebes za to že mě jediná pochopila a vyléčila.

jancos
27. srp 2009

fakt hrozne, moj odhad je, ze jeden zo sto je naozaj dobry. a fakt nikoho nechcem urazit, su aj dobri, ale je ich tak tazko najst. super, ze si nasla tuto, aj ja mam teraz gyndosa, s ktorym som spokojna, tak nech nam to vydrzi a nech sa uz zadari, nie? drzim palce 🙂

majka12
27. srp 2009

Ahoj holky, já jsem vysadila HA taky v březnu 08- 3 měsíce docela dobrý a pak hrozná pleť a horší jak v pubertě. Vyzkoušela jsem snad všechny masti světa, utratila za to tisíce a výsledek? Bylo to k prdu mám je pořád. Já jsem otěhotněla po 14 měsících snažení a opravdu ta největší pitomost kterou vám může někdo říct je nemysli na to anebo všechno má svůj čas. Prodělala jsem laparku a různé vyšetření a psychicky byla dost na dně- nakonec jsem vyhledala odbornou pomoc a šla na sezení a strašně moc mi to pomohlo se hodit do klidu. Ale na mimčo jsem myslela pořád. No a teď jsem těhulka a fakt vám neřeknu jak se nám to povedlo, protože jsme nedělali nic jinýho než obvykle a myslela jsem na to pořád. No a beďary mám taky pořád a možná ještě víc- uvidím jestli se to zlepší po 3 měsíci, ale naděje si teda moc nedělám.Moc dobře vím co prožíváte a držím vám palečky - z vlastní zkušenosti vím, že to že se mimčo nedaří je to na hlavu a když se k tomu přidají ještě pupeny tak to na náladě nepřidá.

mireag
27. srp 2009

majka, no k tym "bedarom, "psychike a nemysleni "nato" by som pridala este nadvahu a hor sa za dobrou naladou. 😖 Cvicit sa da donutit, no ja uz neviem, aky make-up mam pouzivat... Je to jednoducho bez sance... 🙄

majka12
27. srp 2009

Já teda teď používám z rossmanna přímo antibakteriální Sinergen - značka rossmann- + krycí tyčinku taky tady ta značka a vyhovuje mi to- dobře se to zamaskuje a ceny krásné. Obojí je antibakteriální, ale jen maskuje nikoliv vyzmizíkuje. A i ty kila znám - za poslední rok 8kg nahoře. Prostě když se to s... tak se to s...

mireag
27. srp 2009

majka, ide o to, ze si dam pekne make-up, kryciu tycku + puder, ale strasne sa lesknem a mam pocit, ze to zo mna tecie... A to mi uz nastastie zmyzol eksem, co som mala na celom dekolte. Uuuuzaaaas. 😀

Ale ty to mas super, ze k tomu vsetkemu si sa dockala vytuzeneho ciela a to je najdolezitejsie!!! 😉

strouzek
28. srp 2009

no já mám třeba s těma antiakné přípravkama špatné zkušenosti, pupenů plná pusa furt jsem kupovala věci na mastnou pleť a akné, tisíce lítali oknem, dokonce i doktoři mi dávali přímo věci na akné a nejen že se to nezlepšovalo ale kolikrát i zhoršovalo no a pak světe div se zabrala mi až obyč alpa 😀 občas jsem si večer přetřela pusu alpou, tu jsem používala i na místo po vymáčknutí beďaru a hlavně koupila jsem si obyčejný pleť. mlíko a vodu na normální pleť a pleť se zlepšila. neuzdravila ale byla o dost lepší, nakonec jsem zjistila že v těch antiakné věcech je něco co mi pleť ještě víc dráždí.

bury
28. srp 2009

Tak já vysadila HA 11/2007 a od tý doby mám pleť strašnou. Nejhorší je čelo. A teď, co jsem těhotná, tak je to ještě horší ... A to jsem měla i v pubertě krásnou pleť, jednou za měsíc se mi někde udělal malej pupínek a to bylo vše. 😖 Tak snad se to postupujícím těhotenstvím zlepší 🙂 Protože mi přijde, že na to nefunguje vůůůůbec nic 😝

strouzek
29. srp 2009

bury to budou asi hormony a na ty nepomůže žádná mastička ani vodička. mě se zase vždycky v těhu pleť zlepšila takže hold se to musí nějak přežít 😉

sem
20. únor 2011

@majka12 moc děkuji za tvůj příspěvek, neboť jsi vystihla mé pocity! Cítím se beďaratá a neplodná k tomu! Pleť horší než v pubertě a vůbec žádné pubertální akné, ale rovnou podkožní cysty - hrobly jak blázen, za sebou 14. neúspěšných měsíců snažení a k tomu kecy okolí typu nesmíš na to myslet!!!!!

miss_stanya
26. únor 2011

@sem kocky, vitam vo vasom klube:( Pokial nie som na HAK, je to so mnou katastrofa- cela tvar cervena, bolestive uzliky, stale zapalene:( Mam PCO takze viem, ze masticky ani nic podobne nepomoze, iba uprava hormonov. Plet sa mi zhorsila aj v tehot. a teraz po nom je to este horsie. Obcas mi dr musi nahodit ATB pretoze sa bolestivej tvare nemozem ani dotknut... Keby som mala problem niekde inde na tele, zvladnem to, ale bojovat stale s mojou pletou na tvari:(( Skusala aj niektora z vas tie ATB? Mate nejake skusenosti?

majka12
28. únor 2011

@sem no je to boj a vím jak se cítíš 😔 Jako hrozná pleť u mě přetrvala do skoro pátýho měsíce těhotenství a pak jako proutkem ani pupínek 😎 Teď je malýmu už 11 měsíců a pleť mi zůstala super, avšak neberu žádnou HA - to už nikdy. 😔 😔

petra984
20. dub 2011

Ahoj děvčata, já měla vždycky krásnou pleť, nikde ani pupínek, snad jen trošku sušší, ale co jsem otěhotněla, mám jeden pupen za druhým- na obličeji i v dekoltu, červené fleky a nevím co s tím. Na doporučení jsem používala kosmetiku od Vichy- ze začátku mi to pomáhalo, ale teď se to opět zhoršilo a mám pocit, že bez makeupu nemůžu ani vynést koš 😠 Máte nějaký ú)činný recept nebo volně prodejný krém, co zabírá?

zindy
8. lis 2016

Taky se mi zhorsila a prislo i aj ze jsem trochu probrala, ae ta plet me trapi vice.

eliskkrupova
20. pro 2016

Mám ten samý problém a zatím mi nepomohla žádná mastička.