Spermicidní gel. Doporučíte?

12. dub 2023

Ahoj holky, hoďte mi prosím nějaké vámi vyzkoušené spermicidní gely nebo krémy. Ideálně na přírodnější bázi. A měly jste po nich nějaké problémy ve smyslu - kvasinky nebo nějaké záněty? Díky 😊

aidi2
13. dub 2023

Ahoj,
já používala krém asi deset let zpět. Zřejmě fungoval, žádné problémy, jen já nevím, přišlo mi to dost nepříjemné, divně to smrdělo a celkově ani partnerovi to moc nevyhovovalo, bylo to takové zvláštní, takže jsem od toho upustila. Měla jsem i nějaké zaváděcí tablety.
Teďka mám nitroděložní nehormonální tělísko a naprostá spokojenost.

autor
13. dub 2023

@aidi2 aha dobře, děkuji za názor 😊 já jsem taky uvažovala o nehormonálním tělísku, ale mám strach z toho zavádění 😅🙈 když si vzpomenu, jak jsem trpěla při vaginálním vyšetření ke konci těhotenství a během porodu 🙈😅

1janinka1
13. dub 2023

Ahoj, já před 2, 3 lety používala Pharmatex čípky tedy s kombinací s kondomem. Teď kvůli plánovaným těhotenstvím netřeba, ale zase na ně najedu. Na tělíska mám stejný názor a do hormonů bych v životě nešla.

autor
13. dub 2023

@1janinka1 super, děkuji za tip 🤩

aidi2
15. dub 2023

@1janinka1 No takto, to zavádění nebylo příjemné, ale nic hrozného, byla to rychlovka a dalo se to vydržet, ale spíš jsem pak ještě snad měsíc pořád špinila, ale vše se časem ustálilo.

1janinka1
16. dub 2023

@aidi2 Aha, tak to já jsem žádný problém neměla a ani to zavádění mi nijak nevadilo. Krém jsem tedy nezkoušela, čípky mi přišly praktičtější. Asi člověk od člověka. 😉