Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

munaki
31. črc 2013

Ahoj, taký mám podobný dotaz jako ty. Tělísko je na truhu teprve od Června 2013. Když jsem hledala info tak nic moc. Našla jsem jednu ženu co ho má a psala že je spokojená, ale někomu to může dělat problémy a někomu né. Tak nsad bude brzo na internetu více informací.

cline
29. srp 2013

Je opravdu divné, že by ho už některá Češka měla, protože ještě není v distribuci, mělo by být až během září nejdřív. Zatím jen bylo představeno gynekologům. Je od stejného výrobce jako Mirena jen je na 3 roky a je menší. Cenově bude jen o cca 10% levnější než MIrena.

marima
12. únor 2014

Ahoj, tak mi ho dnes dr. doporučil tělísko Jaydess. Prý je vhodné i pro mě, jelikož jsem po dvou SC. Je na tři roky a stojí něco kolem pěti tisíc. Dost vážně o něm uvažuju. Máte některá už zkušenosti s touto novinkou? Moc by mě zajímaly...

terisss
3. bře 2014

Jaydess se sem podle všeho dostal až po novém roce, tedy letos. Bylo tak řečeno mně, i mé kamarádce, obě jsme do toho chtěly jít.
Dnes mi bylo tělísko zavedeno, nebudu vám lhát, že to nebolí. Zavádění je ovšem krátké - asi do pěti minut. Poté jsem měla dost silné bolesti v podbříšku a bylo mi zle. Sestřička říkala, že se to stává, takže jsem si tam ještě asi dvacet minut poležela. Doma jsem vzala brufen (před šesti hodinami) a od té doby v pohodě. Tak uvidíme, jak to bude dál.

marima
3. bře 2014

Tak mně ho dr. zavedl v pátek. Zavedení mě nebolelo, teda pokud opominu jedno slabší a jedno trochu silnější píchnutí v podbřišku. Od té doby mi nic není, žádné bolesti. Jen mi chvilkama přijde jako bych to měla dostat, ten pocit zavládne maximálně 2x za den. I já jsem zvědavá, jak to půjde dál. Je vidět, že u každé z nás je to trošku jiné.)

terisss
3. bře 2014

Jsme hold ty první, co to zkouší v ČR ☹ 🙂

marima
3. bře 2014

@terisss snad to přežijeme 🙂

stanahk
5. bře 2014

mám 🙂 zatím 14 dní a chceš něco vědět???

terisss
8. bře 2014

Promiň, že se tak zeptám.. je to při sexu v pohodě? Přítel si stěžuje, že to vzadu nějak drhne či co.. :/

cetvik
8. bře 2014

Ja jsem na nej ve ct dostala recept a behem 14ti dnu pujdu na aplikaci...... su docela zvedava, jen me zajima cena!? muj Mudr. rikal 4tis. , tak abych vedela jestli mam pocitat s vetsi castkou nebo ne... v tydnu budu muset obejit lekarny a poptat se na ceny a nekde ho objednat....

marima
8. bře 2014

@cetvik vyšlo mě na 5000,-. Nekupovala jsem ho v lékárně, ale dr. ho měl rovnou v ordinaci.

cetvik
9. bře 2014

@marima tak to su zvedava za kolik ho sezenu ☹ muj dr. ho v ordinaci nema, upozornoval me, ze i v lekarne ho budou muset s 99% pravdepodobnosti objednavat... a cena 5tis. byla i se zavedenim?

marima
9. bře 2014

@cetvik ano, byla to konečná cena. Možná se dá v lékárně sehnat levněji, netuším. Vůbec jsem se po tom neptala...

cetvik
9. bře 2014

@marima je mi to jasne, su jen zvedava 🙂 muj lekar si podle vseho nebere nic za nandani, tak uvidime, hlavne doufam, ze vse bude ok, sedne jak ma a ja budu dalsi 3 roky bez starosti a hlavne bez piluli, ktere mi po pravde uz lezou krkem 😉

ev001
16. dub 2014

tak co - už ho některá máte?? 😉 uvažuju o něm , tak by mě taky hodně zajímaly zkušenosti...

marke_et
16. dub 2014

Na zavádění jsem byla dnes 🙂 Abych nekecala, bolelo mě to dost :( ale každý to má jinak.. a jak to bude probíhat dál jsem zvědavá..

cetvik
17. dub 2014

tak ja byla dneska na zavedeni 🙂 dr. tam minuly mesic nebyl, tak sem musela cekat.... nicmene...nejdriv me strasil, ze kdyz to nepujde, bude me ho muset zavest ve spitale (mam otocenou delohu a jeste nejakeho divneho tvaru ci co)....mela sem strach jako svina, priznam se.... ale zavedeni uplne v pohode..... jako prijemny to neni, to ani nahodou, ale rozhodne bych tomu nerikala z meho pohledu bolest... proste takovy neprijemnejsi vysetreni 🙂 doufam, ze si v pohode sedne 🙂 a uprimne horsi pro me bylo, nez samotny zavedeni to, ze sem zacala pomerne dost krvacet (normalne sem pri MS spis spinila) a bolelo me cele odpoledne bricho jako pri silne menstruaci... uvidime, jestli se s nim moje telo smiri - za 5 tydnu na UTZ, tak doufam, ze to bude ok 🙂 za me se opravdu neni ceho bat 😉

cetvik
17. dub 2014

jo a za zavedeni nic nechtel, takze celkova cena pro me byla 4030kc 😀

i.sana
29. dub 2014

Na zavedení jsem byla včera..naprosto v pohodě..celou dobu jsem prokecala se sestřičkou a doktorem, jedno kraťoulinké štípnutí a bylo to.. Běžná prevence (hlavně stěr z čípku) mi je mnohem víc nepříjemná.. Ani dnes žádné potíže.. Už jsem rodila, tak možná i proto to bylo takové..

andyna98
3. čer 2014

Ahoj🙂 tak dneska ráno jsem byla na zavedení Jaydees. Přiznám se, že jsem měla strach a stresovala jsem. Přišla jsem do ordinace, kde mi sestřička říkala, jak to bude probíhat. Před zavedením mi dali nadýchat rajčatového plynu, který mě omámil a na nějakou dobu uvolnil, abych nebyla tak vystresovaná. Nebudu lhát, 3x jsem cítila bolest při zavádění. Ale není to nic, co by se nedalo zvládnout, takže budťe v pohodě. Hlavně při zavádění mě doktorka se sestřičkou přiváděly na jiné myšlenky a dalo se to zvládnout, poté mi ukázala doktorka ultrazvuk a vše bylo v pořádku. Pár minut jsem ještě ležela,aby to semnou nesekla. Celé odpoledne ležím a přiznávám bolest v podbříšku, která není moc příjemná ,ale dá se to zvládnout a prospat se z toho. Za měsíc jdu na kontrolu, tak snad bude v pořádku. Jinak doktorka mi doporučila týden být v klidu, žádný pohlavní styk,cvičení ani jiné aktivity.

aaaa15
19. čer 2014

Ahoj holky 🙂 Včera jsem byla také na zavedení. Jelikož jsem ještě nerodivší a HA mám kvůli Leidenské mutaci zakázanou, doporučila mi paní doktorka tohle. Zavedení mě chvíli dost bolelo (prý to bylo tím, že jsem ještě nerodila), ale trvalo to jenom 5 minut a dalo se to vydržet. Trošku horší to bylo potom, ale už večer to bylo ok. Tělísko mě vyšlo na 4200,- . Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Jste po nějaké době s tělískem spokojené?

misaella
25. čer 2014

Ahojte , Jak jsem si tak četla vaše příspěvky tak musím pár faktů uvést na pravou míru . Jaydess je prostě jen menší verze Mireny je na 3 roky a cena kolem 4 nebo 4,5 tisíc. Může dělat úplně stejné problémy jako Mirena. V Německu je dostupné už dávno takže si myslím že bude kvalitní , jde jen o to , kdo na to jak reaguje a hlavně za Gynekologovi 😉 Zavedení bylo naprosto bez problému a nic hrozného , Prvních 14 dní ani kapka krve ale pak to začalo , 2 dva měsíce jsem nepravidelně krvácela ale to je normální . Pak jsem měsíc brala Cyclo3fort a už jsem neměla problém. Sice jsem byla 3x na zastřižení těch drátků ale to je spíše problém mého přítele protože ho to pořád píchalo , teď mám drátky opravdu pořádně zastřižené a zastrčené dovnitř a je to super 😉 Cenově to sice vyjde malinko hůř než Mirena ale já si stěžovat nemůžu 😉 Doporučuji 😉

georgios
25. čer 2014

Ahojte holky jsem po 2 dětech je mi 31let a taky jsem si dala tělisko.A dnes říkám už NIKDY!!! Mé tělo ho nepřijalo prostě...zavedeni v pohodě nic co by se nedalo vydržet.Po asi 2 měsicích,se mi zhoršila plet,měla jsem na puse vředy,akne a nikdy jsem na ně netrpěla ani v pubertě takže to pro mě bylo hrozne.začali mi vypadavat vlasy,začalo mi to držet vodu v těle a začalo mi tect mloko s prsou pouze po zmačknuti.Doktorka mi tvrdila že se to vyrovna,že si tělo zvikne...začala jsem mít i vytoky...bez slimky vložky ani ranu.Při sportu jsem ji musela taky mít nebo tampon a hruza,pořád jsem se citila.No děs. měsičky jsem jinak měla pravidelne,ale dost silné.po 9 měsicich trapeni jsem se rozhodla to dát ven.Měla jsem nehormonalni tělisko podotýkám! A při vytahnuti doktorka zjistila že to ven nejde,že to zarostlo.Tak jsem musela do nemocnice pro celkovou narkozu a dát to ven.Ale mám to venku a jsem ráda.Do třech měsicu po vyndáni...jsem přestala mít všechny problemi i mlíko neteče... a vaha mi nešla vubec dolu,drželo mi to vodu.A ted jde vše suprově.Takže z mé zkušenosti.UŽ NIKDY VÍC!!! Ale holky myslím si že je to a každem jinak a hlavně zaleži na těle člověka! Takže držím palce všem 😉

schiferka
25. čer 2014

@georgios ahoj, mužů se zeptat jaké nehormonalni telisko jsi mela? Čeká me to taky neb po porodu jsem dostala trombozu. Budu rada za jakoukoliv zkušenost. Dekuji

georgios
26. čer 2014

@schiferka Ahojky u nas nabýzeji jen dvě u doktorky a to hormonalni za 6000,- a nehormonalni za 1000,- ,ale přesně nazev nevím,kdyby si chtěla zjistím .-) ,ale jak říkala jsem,každé tělo je jiné a každý to má jinak.jen jsem napsala co mě udělalo za neplechu v těle.Moje tchýně ho měla taky a to 12let v sobě bez vyndáni to levné a uplně v pořádku a pak šlo i krásně vytahnout.Moje švagrova ho taky má a má problemy s váhou a vytoky hrozne,bez vložky slim prostě nechodí a neví co to je.A tak chodí 4roky v kuse bez pauzi,neustálo to.A diky mě řekla že ho taky vynda...protože ja po vyndáni,opět nemám žádny problem a chodim bez s.vložky... take mám kamarádku ta mo hormonálni za 6000,- a měla stejne problemi jako já,teklo ji mliko,vytoky,akne a špatná pleť a problem s vahou,drží v těle vodu.Ale nechala si ho je ji lito peněz ☹ ...ale vím že pokud se to vytahne se zdravotnich duvodu,pojištovna vrati penize,slyšela jsem to tak .-) poptat se u své doktorky .-)

schiferka
26. čer 2014

@georgios Ahoj, moc dekuji za podrobne info. Je fakt, ze z toho mam celkem vitr, protoze dat hromadu penez a pak to treba nemusi sednout, asi by me slehlo :D
Musim se jeste pobait s Mudr. Prave kvuli tromboze nemuzu hormony, coz je taky bajecna vec. Jo a pojistovna, ta mi nic neda, nato jsem se uz informovala a bohuzel, porad je to Anti, nezajem, ze ze zdravotnich duvodu. At zije nas stat :D :D

georgios
26. čer 2014

@schiferka taky dobrý no ,co by jsme po nich mohli chtít.Tak držím palečky.Třeba vám to sedne.
Vy třeba musíte se zdravotních duvodu...ja ne. tak jsem to dala pryč.Ale každe tělo je jine prostě. držím palce a naschledanou .-)

burt2
1. črc 2014

Já to tělísko mám nedlouho. Stálo mě 5500 + 500 zavedení. Ještě jsem nerodila. Zavádí se během menstruace a zavedení teda bolelo, ale bylo to asi na pět minut, takže se to v pohodě dalo přežít. Když jsem odcházela z ordinace, všechno bylo v pohodě, ale večer přišla bolest jako při hodně silné menstruaci. První týden mi tak jednou, dvakrát denně přišla tahle silná bolest a celkově mi nebylo moc dobře, takže jsem byla permanentně nadopovaná ibalginem. Nejčastěji mě ta bolest vzbudila v noci. Po týdnu už to bylo ok, jen doteď občas cítím tlak v podbřišku a celkově je mi chvilkama jako před menstruací. Taky od zavedení docela hodně špiním, podle doktorky to může trvat asi tři měsíce, než špinění přestane. Pleť mám pořád stejnou, vodu nezadržuju. První týden jsem měla zakázaný sex, aby se tělísko třeba nehnulo a do první menstruace pak byl možný sex jenom s kondomem kvůli případné infekci. Po první menstruaci je kontrola, jestli je tělísko správně usazené.

monalis
2. črc 2014

Také se zapojím do této diskuse. Tělísko ještě nemám, ale v září jdu na zavedení a to bez podmínečně. Byla mi diagnostikována endometrióza v dutině břišní a toto je jedno z nejlepších řešení léčby. Proto se domnívám, že jakékoli tělísko není špatné jen ho každá z nás snáší jinak. Toto tělísko je prý ideálnější svou velikostí a působením opravdu jen v děloze.
A jelikož mi tento způsob léčby byl doporučen asi tak 5ti doktory oproti daleko méně šetrnější hormonální léčby, určitě bude tělísko dobrá varianta i antikoncepce.
Doporučuji tedy se nebát a zkusit to, Jestli nesedne dá se vždy odstranit. Nečtěte tak špatné či dobré zkušenosti druhých. Jen Vás to vyleká (jako mě ještě před zjištěním endometriózy). Já jsem teď pozitivně naladěna a přistupuji ke všemu jen pozitivně a mohu říci že s tímto přístupem jsem si to "užila" i v nemocnici.
Všem držím pěsti ať jste spokojené ať s tou a nebou tou antikoncepcí. Buďte rádi, že ji řešíte "jen" z důvodu neplánovaného těhotenství 😉

sarka010
5. črc 2014

Ahoj, chci se poděli o své zkušenosti a slyšet vaše názory. Bylo tu zmíněno, že dokrot nedoporučoval sex v prvním týdnu... Mě můj doktor na nic takového neuporoznil. Mám tělísko 14 dní, nenastávaly žádné bolesti, 3. den po zavedení jsem měla nechráněný sex.Po pár dnech jsem si uvědomovala dost slušné bolesti jako při menstruaci, nedalo se to vyřešit jinak než dopováním se ibalginem či paralenem. Po zpětné úvaze mě napadlo, že to nejspíš od toho sexu. Do té doby výtok byl jen decentní, tak 2 až 3 kapičky, ale teď mám dojem, že to ze mě teče jako o život. V příbalovém letáku jaydess je, že bolesti i výtok mohou trvat 3 až 6 měsíců, docela mě to děsí. Doufala jsem, že aspon na netu najdu někoho se stejnými problémy jako mám já. Nic, tak to hned v pondělí volám doktorovi, že chci na kontrolu...auu auu 😔 😒