Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

sarka010
5. črc 2014

Ještě doupřesním předchozí zprávu. Byla jsem ještě dnes na pohotovosti, kde mi pan doktor řekl, že tělísko je dobře uložené, zánět není a že se to stává, musím přetrpět do první menstruace, bývá to prý zlomové období, kdy se ty bolesti pak mohou uklidnit, pokud ani pak do týdne ne, většina pacientek si ho nechává vyjmout, já bych udělala to samá. Místo ibalginů jsem dostala recept na čípky do zadečku na 3 dny, působí lokálně, takže neoblbnou hlavu, nedělají neplechu, tam kde nemají a zabírají rychleji, snad to co nejdřív přejde. Ta bolest je způsobená děložními stahy jakožto reakce na cizí element, takže takový trénink k porodu :D Takže jak říkal milý pan doktor z pohotovosti, neděsit se, zatnout zuby a držet! 🙂 Jinak já nejsem schopná se u toho učit na zkoušky, chodit do práce nebo cokoliv, jen ležím zachumlaná v posteli, koukám na filmy a odpočívám, jak jen to jde 😕

aaaa15
16. črc 2014

@sarka010 Tak to mě mrzí, že máš komplikace, ale určitě to přejde. Já mám tělísko zítra 1 měsíc. Přesně jak jsi uvedla, tak mě paní doktorka o zákazu sexu první týden nic neříkala a proběhl u nás 5. den po zavedení. Trochu mě pak bolelo břicho, ale přestalo to. Teď očekávám každým dnem první mentruaci (paní doktorka mi však řekla, že ani nemusí být) a trochu mě pobolívá břicho, ale nic, co by se nedalo vydržet. Držím palce, ať to u tebe dobře dopadne 🙂

niikkola
31. črc 2014

Ahojte holky, nejsem jestě po porodu a byla sem na tom v úterý, všichni mě říkali že to neboli jen trochu štípne a je to...mě to teda bolelo ale jak říkate jen 3 minutky a bylo po všem dá se to vydržet. Odpoledne se dostavili bolesti v podbřišku dala sem brufen a bylo to ok na druhý den to začalo pobolívat až odpoledne ale už míň. Krvácím ještě třetí den po zavedení snad se to usměrní. Doktor říkal že za 2 dny můžu plně fungovat i s pohlavním stykem...no moc se na to zatím necítím :D v případě že by tam partnerovi něco vadilo mam se dostavit a zkrátíme nitky a bude to...myslím si že je to určitě lepší než brát prášky a házet do sebe ten hnus co obsahují. nebojte se toho a kdo chce běžte do toho 🙂 nemusíte na nic myslet a je to bez starostí 🙂

aja2992
4. srp 2014

Ahojky, ja jsem byla na zavadeni dneska. Musim priznat, ze jsem mela fakt strach. Dostala jsem predtim nejakou brozurku a musim rict, ze ty mdloby, ktere zeny nekdy mivaji pri zavadeni jsem mela na ceste k doktorovi😀 Zavadeni bylo v pohode. Bolet to bolelo, ale porod je 1000x horsi, si myslim. Me to bolelo asi 3x v urcitou chvili jako kdyz me boliva bricho pri zenskych problemech. Urcite bych doporucila vam co se rozhodujete jit do toho. A radsi moc necist fora a nedivat se na videa, protoze ja jsem presne to delala a pak byla vystresovana. To telisko vypada ve skutecnosti mensi nez se zda a na forech vetsinou pisou ti, co maji negativni zkusenosti a to desi🙂 Ja jsem se rozhodovala mezi jaydess a gynefixem, rozhodla jsem se nakonec pro jaydess. Ono ta predstava, ze bych mela mit neco zabodnuteho v deloze se mi teda libi daleko min nez kdyz se podivate na obrazek toho, jak je polozena jaydess. Doktor mi rikal, ze gynefix ani moc nedoporucuje, ze tam uz melo par zen problemy. Jinak mam cely den bolesti bricha a zad, trochu krvacim...tak uvidime jak to bude vypadat po mesici na kontrole. Ale ma zkusenost rika, jdete do toho, zas tak hrozne to fakt neni..🙂
Drzim Vam ostatnim palce!

niikkola
7. srp 2014

@burt2 to jsi mě uklidnila s tím špiněním já špiním taky hodně i týden po zavedení tak doufám že to co nejdříve ustane 🙂

lucie56
19. srp 2014

@aja2992 já se taky rozhoduju mezi jaydess a gynefixem. u gynefixu nejsem zcela přesvědčena z důvodu toho, že se to zapíchává do dělohy, na druhou stranu má ho kamarádka a ta si ho hrozně moc chválí. u jaydess se mi nezdá že je hormonální, protože jsem se rozhodla pro tělísko právě kvůli tomu, že nechci hormony. zajímaly by mě názory pro a proti obou tělísek.. jinak moje dr. mi doporučila jaydess, že gynefix zaváděla jednou a zase ho vytahovaly, tak nevim :(

aaaa15
20. srp 2014

Ahoj holky, jak jsem tu už psala, byla jsem na zavedení před 2 měsíci. Dnes jsem byla na kontrole u doktorky, vše je v pořádku, dokonce si tělísko vyfotila před ultrazvuk :D. Za mě jděte do toho, je to rozhodně lepší než braní antikoncepce, kterou jsem musela ze zdravotních důvodů vysadit a tělo se z toho vzpamatovává doteď. Všem vám držím palce, ať se správně rozhodnete 🙂

anyyy
26. srp 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat ohledně tělíska jaydess... mám ho zavedené zhruba od ledna, kdy k nám přišlo na trh. Už při zavádění jsem měla strašné bolesti, ale nakonec jsem to ustála. Ale od té doby mám pořád nějaké trápení a necítím se moc dobře. Dlouho jsem špinila, teď mívám menstruaci tak po 4 - 6 týdnech, ale to tak, že probíhá skoro dva týdny. K tomu každý měsíc se stupňují menstruační bolesti a křeče do břicha. Břicho mám pořád nafouknuté jak balon, nevím, jestli jak některá píšete mi tělísko v těle nezadržuje vodu :( Váha mi dolů taky nejde a to se snažím jíst zdravě a pravidelně, dokonce teď zkouším vynechat uplně pšeničnou mouku a veškeré pečivo, které by mohlo způsobovat to nafouknuté břicho. A co mě trápí asi nejvíce je bolest břicha ( taková ta menstruační bolest) po pohlavním styku, z toho jsem opravdu nešťastná :( Na gynekologii jsem byla doktorka vše zkontrolovala udělala mi ultrazvuk, tělísko sedí, tak jak má a jiný problém nevidí. Jsem z toho nešťastná, nevím už co mám dělat, nemáte někdo podobné špatné zkušenosti? Nebo radu co s tím? Předem děkuji za odpověď. Anet.

dasenka888
26. srp 2014

Kamarádka ho má, ale hrozně po něm nabírá....

anyyy
26. srp 2014

@dasenka888 Mě přijde, jak kdyby se mi v těle po něm zadržovala voda a tím pádem mám už taky 3 kg nahoře a pořád břicho nafouknuté...

dasenka888
26. srp 2014

@anyyy kamarádka ho ma dva měsíce a ma sedm kilo nahoře...

anyyy
26. srp 2014

@dasenka888 A doktorce o tom třeba říkala? Mě by zajímalo, jaký argument na to mají... argument mé gynekologie je pokaždé ...že trvá než se tělísko usadí a že to může trvat až půl roku atd...ale já ho už půl roku mám a přijde mi to čím dál tím horší...:(

dasenka888
26. srp 2014

@anyyy mamka měla Danu, malinko nabrala ale co šla na vyndani po letech tak hrozně zhubla 🙂 Asi to působí jak na koho no 🙂 a tak je to i s HA... Mám kamarádky co po ni nabraly já samozřejmě také a pak mám kamarádky co nenabrali ani kilo 🙂

danushkaa
15. zář 2014

anyyy Mám stejný problém, tělísko Yadess mám zavedené už půl roku a mám menstruaci snad nepřetržitě. Ze začátku mi trvala 4 týdny a teď tak 15 dní a 2 týdny klid a zase znova. Už jsem z toho zoufalá, také mě pořád bolí břicho (podbřišek). Zkoušela jsem sportovat, ale druhý den mi hned začaly bolesti a do 3 dnů jsem začala krvácet. Při menstruaci nemůžu ani pořádně nic dělat, jako jít na procházku, nebo uklízet atp. Vždycky, jak se začnu hýbat, tak to mám strašně silné krvácení. Už jsem z toho dost naštvaná, čekala jsem, že to budu mít v pohodě do 3 měsíců a ono je to snad horší a horší. Tento týden jedu na kontrolu, tak to musím zkonzultovat s lékařem, zda má smysl ještě čekat, až se to usadí.

irissek
19. zář 2014

Ja jsem na něm byla na začatku sprna, a málem mě kleplo.. V životě bych na to už nešla.. nejdřív to nešlo tak mi museli píchnout injekci do zadku abych se trošku uvolnila. Potom se to pokoušela tam dát znova a v tu chvili jsem myslela že umřu bolestí. Málem jsem jim utekla. 6 dní po zavedeni jsem mela pořád silné křeče, a dokonce i obcas jeste mám. Každy ma ale ovšem jiný práh bolesti, za mě ale už nikdy. ☹

aja2992
7. říj 2014

ahojte, jen chci podat info, ze jaydess jsem si nechala zavest zacatkem srpna a jsem spokojena... jen jsem teda zaznamenala zmenu vytoku, sem tam mam bolesti bricha, ale zridka. za me tedy jsem porad spokojena a zadne nezadouci ucinky jsem doted nezaznamenala..ale kazde telo reaguje jinak.

aja2992
7. říj 2014

jenom teda nemam zenske problemy, ty mi zmizely..ale nepribiram, nic..

pefa383
13. říj 2014

ahoj dnes jsem byla na zavedení, bolest to teda byla hrozná museli mě slyšet až lidi v čekárně, vzala sem si algifenový kapky na zmírnění bolesti tak to pobolívá jen trošku, jinak doktorka mi říkala týden bez sexu a nekoupat se tak snad bude vše ok..máte někdo zkušenosti s tím že vám ho museli z nějakého důvodu vytáhnout??

kristy01
6. lis 2014

Ahoj holky jsem po zavedeni jaydess 14 dni zatím vše ok. Zavádění mě bolelo jako nerodičku dost, ten den jsem celý proležela v posteli, ale druhý den už bylo o poznání lépe 🙂 7 let jsem brala HA a kvuli diagnostikované Laidenské mutaci jsem je musela vysadit a bylo mi doporučeno jaydess. Přecházela jsem ihned z HA na jaydess, tím bych chtěla poprosit uživatelky jaydess, které také přecházeli z HA, aby se podělily o své zkušenosti jak se s tím tělo srovnávalo (abych věděla co mě čeká). Zvlášť mě zajímá jaká byla první MS s jaydess po vysazeni (zda-li byla hodne bolestivá). Chtěla bych poprosit ještě ty, kteté už mají Jaydess déle ( x tydnu/měsíců), aby se také podělily o své zkušenosti (zda-li jste spokojené). Děkuju holky :-*

aaaa15
6. lis 2014

@kristy01 Ahojky, jsem na tom stejně jako ty. Také jsem kvůli Laidenské mutaci jako nerodící přecházela rovnou z HA na Jaydess. Mám jí už 5 měsíců a zatím vše ok. První MS byla docela bolestivá, ale od té doby jsem bez jakýchkoliv problému. Kontrola u mé doktorky také proběhla bez komplikací 🙂 Jediné, co mě potrápilo, bylo padání vlasů od cca. 2 měsíce, ale už se mi to srovnalo. Podle doktorky to bylo z vysazení HA (brala jsem YAZ, prý je to u něj běžné). Takže za mě velká spokojenost. Kdyžtak se ptej 🙂

ojara
9. lis 2014

@kristy01 Ahoj, mám Jaydess od 15.září. Menses jsem měla od 10.září. Od zavedení jsem špinila do 7.října, potom o poznání více zhruba 2-3 dny a potom klid... Znovu jsem začala špinit, taky víc, od 2.listopadu, zhruba 5 dní a najednou vůbec nic. Teď mám už 3.den klid... Myslím, že první měsíce se dostavuje jakási "menstruace", než si tělo zvykne, že vlastně menstruovat nemá co... A - zapomněla bych: Taky jsem přecházela rovnou z HA. Ten den, kdy mi byla zavedena, bych bývala začínala brát nové balení Sunya... J.

kristy01
9. lis 2014

@ojara a změnilo se na tobě něco z přechodu z HA?? Třeba maštění pleti, vypadávání vlasů? Já jsem špinila jenom tak 10 dní po zavedení a teď nic, tak čekám co bude, jestli přijde první opravdová MS po x letech braní HA a trošku se bojím, že to bude síla 😕 už na to nejsem zvyklá na nějaké MS bolesti....

ojara
9. lis 2014

Špinila jsem přesně 3 týdny, pak jsem špinila asi 2-3 dny docela hodně, tak jsem si říkala, že to asi bude menstruace... No a potom nic, skoro 4 týdny. Pak se to opakovalo. A teď zase NIC. To by asi měly být ty "poslední" menstruace-snad! Já doufám, že během několika měsíců nebude už NIC!
Co se týče pleti, nezměnilo se nic. Neměla jsem a nemám žádné problémy, tedy nečistou pleť. Ale co se mi líbí, že mně absolutně přestaly jakékoliv výtoky. Na ty jsem trpěla dost. Líbí se mi, že mám slaboučkou menstruaci. Žádný krvácení, spíš jen silnější špinění.

kristy01
11. lis 2014

Holky a co bolesti v podbřišku? Mě v něm dnes celkem bodá více na levé straně, ale i uprostřed, myslíte, že je to z toho, že se nejspíš schyluje k MS? Měli jste před první MS s jaydess bolesti??Děkuji za odpověď 😉 :-*

kaja1990
18. lis 2014

@aaaa15
Ahoj, můžu vědět, jak seš na tom teď a jaký máš druh mutace??

aaaa15
18. lis 2014

@kaja1990 Ahoj 🙂 U mě vše v pořádku, tělísko mám už 6 měsíců - jsem s ním naprosto spokojená. Počáteční problémy, které mi způsobila HA už zmizely (hodně mi padaly vlasy, výkyvy nálad) a cítím se perfektně. Podle doktorky je vše také v pořádku. Mám Laidenskou mutaci jenom po mamině, tedy tu méně problémovou verzi :D, ale musím říct, že mě tohle zjištění (po 6 letech braní HA) hodně překvapilo. V rodině jsme s tímhle nikdy problémy neměli, ani já. Zpětně musím říct, že jsem ráda, že mě mutace donutila tu HA vysadit. Po všech problémech, co mi způsobila po vysazení a zpětně jsem zjistila, že i při braní (opakované záněty močových cest a ledvin), jsem si uvědomila, že HA už opravdu ne. Pokud tě ještě něco zajímá, ptej se 🙂

eviiisekk
19. lis 2014

Ahoj, vím, že mj příspěvek je poměrně dlouhý, ale obsahuje všechny mé zkušenosti s Jaydess, tak doufám, že si ho aspoň někdo přečte a bude mu užitečný 🙂
Na zavedení jsem šla ke konci června 2014, tělísko stálo 4900, zavedení jen 30 Kč jako klasicky u lékaře. Jsem docela velká cíťa takže mi doktor doporučil abych začala brát Ibalgin už den předem. Zavádění nakonec ale nebyla taková tragédie, jsem nerodička a i přesto můžu říct, že se to dalo vydržet. Nebylo to nic příjemného, dvakrát to píchlo a jinak takový ošklivý tlak, ale za chvíli to bylo a šla jsem domů a Ibalgin už jsem druhý den zase vysadila.
Sex jsem s partnerem měla po 5 dnech někdy v odpoledních hodinách a asi půl hodiny po styku se dostavila ukrutná bolest na jedné straně podbřišku která přetrvávala celý večer. Na noc jsem si tedy vzala prášek na bolest a druhý den jsem šla na gyndu. Doktor mi vzal stěry a krev a dal mi nějaké léky, já jsem si je ale nenasadila v domnění, že počkám na výsledky těch testů a taky, že to možná bylo jen po tom prvním styku. Testy vyšly v pořádku a mě už břicho od té doby nebolelo. Když jsem ale šla na kontrolu po měsíci, doktor zjistil mírné posunutí dělohy a zeptal se mě jestli mám bolesti při styku. V tu chvíli jsem si uvědomila, že vlastně mám a on mi nasadil antibiotika, kvůli tomu srůstu. Dnes si uvědomuji, že kdybych si tenkrát vzala hned tu první léčbu, další komplikace bych řešit nemusela. Ale je to za mnou, naštěstí.
První asi 2 měsíce jsem nepravidelně malinko špinila, od té doby mám menstruaci pravidelnou, sice delší (6 dní) ale zato daleko slabší než dřív.
Řešila jsem ale v minulém týdnu ještě jeden problém. Od zavedení Jaydess vnímám rapidní snížení chuti na sex. Četla jsem o tom v recenzích ještě když jsem se o tělísku rozhodovala, ale říkala jsem si, že mě se to nemůže týkat, protože jsem vždycky byla při chuti. Když jsem ale přestala mít chuť a dokonce vnímala daleko slabší prožitek při sexu, začala jsem z toho mít deprese. Po každém sexu jsem se cítila hrozně psychicky špatně, protože se mě přítel ptal jestli jsem si to užila a měla orgasmus a já mu musela lhát, že ano. Dusila jsem to v sobě až to minulý týden bouchlo a já mu všechno řekla. Zareagoval neskutečně!!! Ihned se mi začal omlouvat, že si toho nevšiml a že mi odteď bude věnovat více pozornosti aby mě navnadil a tak podobně. No měla jsem slzy v očích. A musím říct, že hned ten večer jsem si náš sex parádně užila. Takže ženy, pokud máte nějaké takové problémy, neduste to v sobě, protože tím to akorát prohloubíte. Řešte to se svým partnerem, váš vztah to neskutečně posílí a vy si ulevíte.
Doufám, že můj příspěvek bude někomu přínosný, přeju vám všem ať je všechno ve vašem partnerském životě a hlavně ve vašem těle v pořádku.

kaja1990
19. lis 2014

@aaaa15 Já HA nikdy nebrala, jelikož mi na to přišli před patnáctým rokem, a rodinná anamnéza není příznivá, spíš mě zajímá, co ti řekl doktor, jak moc to škodí z pohledu hormonů a může to mít vliv na zdraví a na případné komplikace v budoucnu? A jaká je pravděpodobnost početí, když bylo zavedeno tělísko a je L.mutace? Moje doktorka tvrdí, že mám PMS a že by tohle mohlo být řešení, nebo nějaké bylinky, případně prášky na bolest, nálady atd.

danushkaa
20. lis 2014

Jak jsem tu již psala o problémech s tělískem, nedalo se to už vydržet a nechala jsem si ho vyjmout. Ihned po vyjmutí jsem cítila úlevu, okamžitě mě přestalo tlačit v podbřišku a celkově jsem se cítila lépe, žádné nafouklé břicho.. čekala jsem, že se mi to usadí , jako tady většině z vás a bude vše v pořádku. Tělísko mi bylo doporučeno, z důvodu silné menstruace, ale očekávaný účinek se nedostavil. Zkrátka každé tělo je jiné, jen jsem se zbytečně půl roku trápila. Teď čekám, zda mi vrátí peníze, ale asi marně.

kristy01
22. lis 2014

Ja mam telisko mesic a ted mi dorazila prvni menstruace od zavedeni a docela bolest musim rict, ale zadny velky krvaceni nemam jen vic spinim. Holky jak dlouho vam trvala prvni MS s teliskem???Jinak ja ma heterozygota Leidena v kombinaci jeste s necim :-/ takze pro me jina moznost nebyla...