Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

miralobe
3. kvě 2015

Ahoj, také se připojuji do Jaydess - family a podělím se o zkušenosti hlavně pro ty, které o zavedení uvažují. Tělísko mě stálo 4900, kupovala jsem to přímo v ordinaci u doktorky (za zavádění nic dalšího nechtěla). Zavedení bylo až skoro zábavné, protože mě paní doktorka omámila rajským plynem, který jsem během celé procedůry vdechovala, takže jsem byla jako na tripu a necítila jsem ani žádný vpich, jenom zpětně takovou tupou bolest v podbřišku, ale jenom chvíli. Doktorka říkala, že dávají rajčák každé holce, co ještě nerodila, hlavně aby jí nějak necukla a ona to mohla zavést správně. Ten den mě trochu v podbřišku bolelo, ale nic nepřekonatelného, ani prášek jsem si nebrala. Hned druhý den jsem jela na fyzicky náročný výlet a neměla jsem žádné problémy. Doktorka mi sdělila, že jsem chráněná hnedka po zavedení, takže pohodička (vyzkoušeno po dvou dnech a miminko stále nečekáme 🙂). Asi 6 týdnů jsem krvácela téměř nepřetržitě, ale bylo to na intimky, nic strašnýho a bolesti jsem neměla, jen ty klasické při menstruaci a to vždy jen pár hodin. Kontrola po 6 týdnech byla v pořádku, tělísko se ani nehlo, a to i když jsme já ani můj přítel necítili provázky, udělala je už na začátku krátké a oni ještě trochu zalezou... Teď mám jaydess více než 2 měsíce a jsem naprosto spokojená, už nekrvácím, jenom takové špinění 3-4 dny v době menstruace a je to pohoda, nemusím na nic myslet a cítím se dobře, rozhodně doporučuji 🙂

miralobe
3. kvě 2015

Ještě mě napadly dva důsledky - jeden je, že se mi trochu zhoršila pleť - brávala jsem dříve antikoncepci, která měla pozitivní účinky na pleť a dost mi to v pubertě pomohlo, teď se holt nějaké pupínky vrátily, ale rozhodně ne v takové míře jako to bylo dřív. A druhý, že se mi znatelně zvýšila chuť k sexu, což mě staví do celkem neznámé situace, ale špatné to není, přítel si zvykl :-P Podotýkám, že to ještě zdaleka není tak prozkoušené, aby to nějaké důsledky tohoto typu garantovalo a neznamená, že co se stalo mě se stane i vám, ale prostě se to i takto stát může. Tak hodně štěstí!

evicka90
3. kvě 2015

@karinsec tak já po porodu jsem a zažila jsem si to co ty,bolest příšerná při zavedení, navíc kráva mudr ve mě nechala zbytek odstřihn. drátku a já trpěla bolestí a křečí týden než jsem na to došla. bojim se vytáhnutí jak čert kříže, mudr jsem samozř.změnila

anitta_1
4. kvě 2015

tak ještě dodatek ....byla jsem na ultrazvuku u nové doktorky - provázek mi předchozí frajerka celý odstřihla čili vytažení bude v narkoze

alison235
11. kvě 2015

Ahoj, taky se připojím, snad mě někdo z Vás uklidní... Jaydess už mám přes 2 měsíce. Na zavedení jsem byla 4. den MS, pak jsem asi 17 dní krvácela.. střídavě silně i slabě, nejprve s bolestmi břicha, ale to bylo později lepší. Pak jsem měla týden klid, ale pak to začalo nanovo a krvácení jsem měla nepřetržitě 5 týdnů, což už samo o sobě bylo značně zneklidňující... Pak svitla naděje, že se vše ustálilo, protože jsem na týden přestala krvácet, ale teď už to zase budu mít pomalu dva týdny v kuse... daleko silnější krvácení s bolestmi podbřišku... Má s tím také někdo problém, nebo jsem hybrid a měla bych skočit k doktorce? 😀 Kontrolu mám mít zhruba za 3 týdny, ale jsem z toho všeho značně nervozní... 🙄

jaydess
16. kvě 2015

@aaaa15 Ahoj, mám stejný problém s padáním vlasů. Tělísko mám už skoro 5 měsíců a vlasy mi začaly padat asi od 1. až 2. měsíce. Můžu se zeptat, brala jsi na to nějaké vitamíny nebo se to srovnalo samo? 😒

aaaa15
17. kvě 2015

Ahoj, brala jsem Methionin, 2 tablety denně. Podle mě by se to ale srovnalo časem samo. U mě to trvalo 3 měsíce, pak to přestalo. Podle doktorky to u mě způsobila antikoncepce YAZ. Držím palce, ať se to srovná 🙂

jaydess
17. kvě 2015

Děkuju 🙂 já už beru delší dobu (skoro 3 měsíce) kombinaci zinku, selenu a céčka a vůbec mi to nezabralo. Tak mi gynekolog doporučil ještě Panthenol, tak snad to brzo zabere. Začínám být docela zoufalá, tech vlasů padá strašně moc. Doufám, že se to brzy srovná.

aja2992
27. kvě 2015

Zdravim, ja si uz pripadam jak ... telisko mam od srpna 2014 a jsem spokojena nenasla jsem skoro zadne negativa. Jenom-holky, prosim vas, co toto telisko mate-stalo sa nekomu, ze by zavibrovalo? Ja si pripadam fakt jak.. mne sa to stalo 2x. Poprve jsem se na to prala meho gynekologa a on rikal, ze to neni mozne. Vcera se mi to stalo podruhe. Byla jsem za plneho vedomi a ta vec ve mne asi na 3 vteriny vibrovala. Mate nejake tuseni co to muze byt? Uz sem psala i na vyrobce a cekam na odpoved....

brony9
29. kvě 2015

@sarka010 Mám stejné problémy.. Minulé pondělí jsem ho dostala a hned druhý den jsem měla nechráněný sex, rovnou dvakrát za sebou. Pak jsem byla do neděle na vodě a od tohodle pondělí mám výtoky a menstruaci.. Nevím jestli je to v pořádku :/

katka2078
16. čer 2015

ahoj, tělísko Jaydess mám zhruba necelé tři měsíce od zavedení. Samotné tělísko stálo 4.100 Kč za zavedení si doktorka nic neřekla. Na tělísko jsem přešla z toho důvodu, že jsem do sebe nechtěla cpát chemii a hlavně mi neseděly prášky neustále jsem s nimi měla nějaké problémy.
Upřímně některé slečny popisovaly zavádění tělíska jako bůhví co, říkala jsme si že nejsem žadný cíťa, ale když přišlo na věc tak to přesně 4x píchlo a OPRAVDU dost to bolelo, že jsem málem omdlela bolestí. Takovou bolest jsem ještě nikdy necítila... Po cca 5ti hodinách se u mě projevily vedlejší účinky, které nebyly napsané v letáku. Tím myslím nafoukllé břicho a zadržovaní vody v tělě. Na zavádění jsem byla ve ČT (2. den MS) a v sobotu už jsem měla 3 kg navrch vody v těle... Víkend jsem probrečela, dělalo se mi špatně až jsem měla závratě a jakoby mi šli nahoru kyseliny ze žaludku. Nakonec jsem se odhodlala a šla v pondělí na gynekologickou ambulanci, kde mi zjistili zánět vaječníků a s antibiotiky mě poslali domů (tělísko bylo zavedeno dobře a sedělo) za tři dny později se k vaječníkům přidal i zánět ledvin :(
Ted po zhruba 2 měsících je to o poznání lepší občas cítím bolest v podbříšku a špiním, ale je to o hodně lepší. Nevím jak je to možné ale povyrostli mi prsa :D
Jinak po zavedení mi bylo paní doktorkou doporučeno 3 týdny bez styku a koupaní pouze sprcha.

martinka158
20. čer 2015

Ahoj, objednala jsem si u svého gynekologa tělísko Jaydess, protože po konzultaci s ním, mi to přišlo jako nejlepší antikoncepce, když už po sedmiletém braním HA v tom, kvůli vyššímu tlaku nemůžu pokračovat. Nyní jsem půl roku bez antikoncepce a jsem nerodička. Ovšem bojím se komplikací a tak si to ted rozmýšlím jestli do toho vůbec jít? :/ Co myslíte?? :/

martinka158
20. čer 2015

@katka2078 myslíš, že za ten zánět vaječníků a ledvin mohlo tělísko? :O

katka2078
22. čer 2015

ahoj martinka158 pravděpodobně došlo při samotém zavádění k zavedení zánětu, i když paní doktorka měla všechno sterilizované. ještě jednou podotýkám, že u mě došlo k vedlejším účinkům které nebyly napsány v létáku ve vedlejších účincích.. hlavně nedělej si z toho hlavu 😉 tělísko je cizí věc v těle a tak se tělu bude chvíli trvat než se s tím vypořádá. U mě trvalo déle a s malinko horšími následky ale jinak se cítím dobře 🙂
jsou slečny které v den zavedení tělíska měli sex a šli na diskotéku jak jsem někde četla, takže je vidět, že opravdu každé tělo se s tím vyrovnává jinak..

miralobe
19. črc 2015

@martinka158 jasně, jdi do toho. Jako je to dost peněz, ale kdyby Ti to fakt nesedlo, tak se to dá vyndat, pro mě je to o dost lepší myšlenka, než se pořád hodně hlídat a nemít sex, nebo za pár měsíců řešit jesli jít nebo nejít na potrat a věci s tím spojené... Nevím, jak to máš ty, já mám stálého partnera, ale ani tak, mě to riskování (taky jsem měla cca půlroční pauzu mezi HA a zavedením tělíska) nenechávalo klidnou. Teď mám jaydess přes 4 měsíce a cítím se báječně, více o mém životě s jaydess si můžeš přečíst výš. Hodně štěstí!

martinka158
19. črc 2015

zkusím nejdříve asi NUVARING 🙂

aferzy
3. srp 2015

Ahojte, já jsem si tělísko nechala zavést dneska, cena 5000,-, sestřička mi dala dýchat rajský plyn, ať jsem uvolněnější, celkem legrace🙂 Zavedení trvalo asi minutu, úplně bez bolesti. Je prý normální až měsíc po zavedení ještě krvácet, po měsíci kontrola, jestli je vše ok. Měsíc žádné tampóny a vibrační pomůcky 🙂

kedynka
17. zář 2015

Ahoj holky, rozhodla jsem se taky přidat svou zkušenost, protože vím, že každá rada v tomto případě drahá. Tělísko mi po porodu cs doporučil můj lékař, který je vynikající odborník. Mám Leidenskou mutaci heterozygot takže i z toho důvodu nemůžu užívat HAK (ale ani bych ji už ani za milion nechtěla). Původně jsem chtěla být s manželem úplně bez ničeho, což mi ale lékař kvůli poruše MS (tak 3× ročně) a vysoko narůstající sliznici nedoporučil (ať už když bych chtěla další mimi, tak i kvůli problémům hrozícím ve vyšším věku – endometrioza). No takže mi prostě v podstatě řekl, že nevidí jinou možnost a já mu plně důvěřuji.
Takže je mi nyní 26 let a na zavedení jsem byla včera. Stálo mne to 4200Kč (tělísko+zavedení přímo u lékaře). No a můžu říct, že jsem šla opravdu vytřepaná po tom, co jsem si vše přečetla. 🙂 Hm… a k mému překvapení…u mne se tedy nedalo ani při zavádění vůbec mluvit o bolesti! Pravda, půl hodiny před zákrokem jsem se měla dostavit a dostala jsem nakapáno kapky Algifen, nicméně jejich účinek jsem nijak nezaznamenala. No lékař po prohlídce, ultrazvuku a desinfekci pochvy naznal, že mám dělohu krapet schovanou za močovým měchýřem a že ji bude muset Amerikama (kleštičky) trochu stáhnout dolů. Takž jsem si měla zatlačit na podbříšek a až řekne teď zakašlat a že to štípne. Tak jsem poslechla a tedy žádné štípnutí jsem necítila 🙂 Takže pohoda. Pořád se ujišťoval jestli je to ok. No pak že tedy zatáhne. To byl trošku nepříjemný pocit, ale žádná bolest. Pak sondáž (opět jen nepříjemné a pak už zavedení. Vše trvalo dohromady max. 5 min. a já byla úplně vpohodě. Nejvíc nepříjemná byla úvodní desinfekce pochvy (dělal to fakt pořádně a ten čípek…však znáte stěry z čípku), ale nebolelo… a pak už jen opět desinfekce a kontrolní uzv spodkem i vrškem a šla jsem dolů úplně v klidu.

Následné varování lékaře znělo: Dnes a zítra max. může být pobolíváaní podbříšku jako před ms. Do týdne můžete špinit, já však nechávám rezervu 14 dní je v normě. 14 dní tedy bez pohlavního styku a bez koupele, jen sprcha. Za dva měsíce kontrolní ultrazvuk. Kdyby bylo silné krvácení s křečemi v podbříšku, či bolesti s horečkou, tak zavolat a přijít. Jinak by se nemělo nic dít a do 14 dní může přijít dle mé sliznice i ms (ale nemusí, jsem 6 měsíců po porodu). No a těch 14 dní bez sexu nechává hlavně i proto, aby se s jistotou dostavil antikoncepční účinek tělíska. 😀

No a zavedení bylo ve 13 h a zhruba do 19h jsem měla slabší ms bolesti a pak už vůbec nic. Za mne tedy i špinění bylo úplně minimální. Jen když jsem šla poprvé na wc tak tam něco káplo, ale to jak říkal dr. bylo z podráždění sliznice při zavedení. Takže teď budu čekat, jak to mé tělo snese dál. 🙂

klabr
24. zář 2015

Ahoj holky, předevčírem jsem byla na zavedení tělíska Jaydess, protože mi lékař nedoporučil brát klasickou HA v tabletkách. Podotýkám, že jsem nerodička .3 hod před zákrokem jsem si aplikovala 2 čípky, které mi doktor předepsal proti bolesti. Příprava byla opravdu vtipná. Můj doktor umí skvěle odvádět pozornost, takže když jsem se svlékala, slyšela jsem, jak si připravuje nástroje se slovy: kleště, hasák, šroubovák... Tak mě vyděsil, že jsem si svlékla i ponožky 😀 Samotné zavádění bylo docela nepříjemný. Párkrát to celkem dost štíplo a bylo mi z toho trošku mdlo, ale dalo se to vydržet. Potom následoval ultrazvuk, jestli je tělísko dobře zavedené. Po zavedení jsem začala slabě krvácet a je to prý obvyklé, tak se na to předem připravte 😉 Zaplatila jsem 4.800 i se zavedením. Určitě si s sebou vezměte nějaký doprovod, je to lepší, protože to opravdu potom celkem dost bolí a motala se mi hrozně hlava. Doma jsem si hned šla lehnout a vzala Brufen. Taky mi doktor doporučil, ať si na 1 den vezmu dovču a odpočívám, že je to lepší. Teď jsem teda 2 dny po. Bolest stále přetrvává, ale dá se to vydržet, je to jako před menses. Taky trochu špiním. Trochu mě překvapilo, že někdo špinil i 14 dní i s bolestí. Ale doufám, že to brzy přejde a vyzkouším i praktičnost tělíska 😎

kedynka
24. zář 2015

@klabr ja mam ted tyden po a ms bolesti byly den,pak se jeste obcas slabounce na chvili ozvaly.spinila jsem jeden den a pak zase vcera zacala...ale tak to je to nejmensi. Dr rikal 14 dni,tak snad bude mit pravdu

klabr
25. zář 2015

@kedynka moc děkuju za info. Bolesti už slábnou, ale začala jsem špinit tak nějak divně. Má to trochu gelovitou konzistenci, tak doufám, že je to jen nějaká další forma "čištění" a ne nějaký zánět 😖 Od včerejšího večera jsem nasadila bylinkový čaj na ženský problémy a bolesti, a mlsám k tomu laktobacily, aby se mi to všechno upravilo. Taky mě napadl Wobenzim, ale stojí 800kč. Tak uvidím, jak se to dál vyvine, je to hold zákrok a tělo se s tím musí poprat.

kedynka
25. zář 2015

@klabr tak ja vcera dostala ms 🙂 ale jen slaboulinkou na slipovku.doktor podle uzv rikal he se asi dostavi,ze podle sliznice to vypada,ale ja mam celkove problemy s nepravidelnou ms takze rikal,ze mozna ne...takze ty bolesti byly asi k tomu. Ja ale kojim a jsem pul roku po porodu,tak je to vse trochu jinak...

danuuvel
15. říj 2015

Chtěla bych se podělit o své zkušenosti s hormonálním tělískem Jaydess, vzhledem k tomu, že do diskuzí píše hodně žen, které měly spíše negativní zkušenosti, tak i já chci přispět s něčím objektivním.
Jsem nerodička, je mi 20 let, dříve jsem užívala po 2 roky HAK ve formě pilulek, které mi nesedly, a nechtěla jsem se cpát zbytečně chemií, proto jsem zvolila tuto šetrnější metodu ochrany. Přišla jsem 2. den menstruace, celý proces trval zhruba 15 minut, doktor si mě posadil na vyšetřovací lůžko, vložil zrcadla, nastříkal na děložní hrdlo dezinfekci, která štípala, nic, co by se nedalo vydržet a následně znecitlivující sprej. Pak mne upozornil, že až bude tělísko zavádět, mohu cítit nepříjemný tlak, či bodnutí. Jak řekl, tak jsem cítila. Bolest byla větší, než jsem čekala, 3x to bodlo, ale bolest hned ustoupila. Zákrok bolí, to ano, není to příjemné, ale podle diskuzí na internetu jsem si představovala, že je to něco nesnesitelného, ale to ne, dalo se to vydržet a v pohodě zvládnout. Mám nízký práh bolesti, hrozně jsem se bála, takže obavy a stres jistě také hrály svoje. Po zavedení jsem zůstala ještě chvíli v polosedě, hlava se mi nemotala ani mi nebylo na omdlení. Odřídila jsem cestu domů, vzala si prášek na bolest a šla jsem si lehnout. Celý den jsem jinak normálně fungovala, dnes je to 6. den od zavedení, občas mívám bolesti podbřišku srovnatelné s bolestivější menstruací. Někdy si vezmu analgetika, někdy ne. Ještě stále špiním, ale zvládá to klasická intimka nebo mini tampon. Na kontrolu bych měla jít za tři měsíce od zavedení. Kdybych to měla vše shrnout, tak svého rozhodnutí nelituji, je to opravdu šetrná metoda HAK a ta bolest při zavádění je jen chvilková a zvládnutelná, trvá pár vteřin. Přeji všem, ať to i u Vás má hladký průběh. Kdybyste chtěla některá vědět ještě nějaké info nebo detaily, můžete mne kontaktovat na e-mailu danuuvel@gmail.com.

apple11
15. říj 2015

@blueappple a nepřemýšlela jsi nad nehormonálním tělískem? 🙂

kedynka
15. říj 2015

Tak jsem holky zpet...telisjo zatim uplne bez problemu az tedy na to,ze ma ms stale trva...jako uplne nebolestive,ale uz tri tydny! ☹ tak nevim zda nevolat dr protoze uz me to zacina stvat z hlediska meho manzelskeho zivota 😒 jinak nastesti vse ok a rozhodnuti stale nelituji 😉

prcek91
15. říj 2015

ahoj holky já ho měla 1,5 zhruba po měsíci mi MS zcela vymizela a neměla jsme ji vůbec po vyndání jsme měla jednu ms a hned na to jsme otěhotněli..;) jen manžel dost dlouho cítil ten drátek než změkl..

prcek91
15. říj 2015

1,5roku

kedynka
15. říj 2015

@prcek91 super.tak snad ms uz za chvili bude u konce.pockam tyden a pak uz jdu za doktorem

ludmila44
27. říj 2015

ahojky, chtela jsem se Vas zeptat jestli jsou ty, ktery ji maji delsi dobu spokojene (tedy rok a vice). Moje doktorka ji jiz nezavadi. Rikala mi, ze hodne zen padaji vlasy, maji cysty a zvisene jaterni testy. Pry ten lokalni ucinek, je jen reklamni lez. Doporucila mi Gynefix..tak uvidim.
diky za odpovedi

klabr
6. lis 2015

Ahoj holky, mám skoro měsíc od zavedení tělíska. MS trvala týden, namísto mých obvyklých 3dní. Ale jen jsem špinila. Ale bolest byla stále a někdy se to fakt nedalo vydržet a občas se objevil slabounký výtok sv.hnědý barvy a gelový konzistence. Mám sedavý zaměstnání, takže od rána to bylo docela peklo, právě, když jsem seděla. Už se mi to zdálo divný, tak jsem se objednala na kontrolu. Naštěstí tělísko je zavedený a sedí dobře, MS se prý taky srovná, diagnóza je úplně jiná - zánět močových cest a okolí! Ptala jsem se, jak je to možný a doktor mi říkal, že se to někdy stává, že už se s tím setkal.Takže jsem dostala na 10dní antibiotika a už od 3. dne žádná bolest ani výtok, prostě nic 😀 Takže jestli vás trápí něco podobnýho, na nic nečekejte a hurá k doktorovi. Jinak si myslím, že každá jsme jiná a každá to snáší úplně jinak - slyšela jsem i o zkušenosti, kdy žena tělísko sama vyloučila... Za týden jdu na kontrolu, tak se zase ozvu. Hezký den všem 😉