Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

tareene
25. lis 2014

Ahoj holky, dnes mi paní doktorka doporučila toto tělísko a chtěla jsem se zeptat zda máte nějaká zkušenost s přechodem z HA prášků (žádných nízkohormonálních, mám Lunafem za cca 400kč) na Jaydess a jestli jste po něm i přesto přibrali... Já přibrala když jsem před 6 lety začla brát pilulky a nechci abych přibrala ještě více. Děkuju za odpověď 🙂

kattymik
26. lis 2014

Dobrý večer přeji, měla bych na Vás menší dotaz.

je mi 20 let a 5 let jsem brala HA Vreya a včera jsem byla na zavedení Jaydess. Musím říct, že jsem se bála jako blázen, ale nejvíc ze všeho bolela injekce před zavedením :D Při zavedení jsem dvakrát cítila nepříjemný tlak, jinak vše v pořádku, žádná bolest.

Doktorka mě upozornila, že týden musím být bez sexu, aby se tělísko pořádně usadilo, cca 3 dny budu "krvácet" a 3 týdny špinit. Potom 3-6 měsíců špinit mezi menstruací atd.

Ale nezeptala jsem se na info ohledně sexu. Jsem velký stresmen a opravdu se bojím otěhotnění. Takže i při HA jsme museli používat kondom, přítel z toho byl na nervy, ale já mám opravdu strach. Proto se chci zeptat, jak je to u Jaydessky. Máte normálně nechráněný styk? Nebo si přítel např. dává pozor?

Předem děkuji za Vaše odpovědi 🙂

kristy01
27. lis 2014

@tareene ja jsem prechazela z HA, kterou jsem brala 7 let. Jaydess mam pres mesic a zhubla jsem 1,5 kg 😉 takze ja si myslim, ze se pribrani bat nemusis. To spis priberes po pilulkach nez po telisku 😉

tareene
27. lis 2014

@kristy01 tak to jsem moc ráda, taky si myslím, že není důvod přibírat po tělísku, ale někde jsem se dočetla, že holka přibrala po tělísku 7 kilo tak mě to trochu vyděsilo.

kacaova
27. lis 2014

No píšete tu o MS ale neni toto telísko kde neni MS ? Dneska sjem byla u Doktorky a říkala že neni :-/

tareene
28. lis 2014

@kacaova no ta menstruace má slábnout a později by už neměla být ale všechno nějakou dobu trvá než se to všechno ustálí

kristy01
28. lis 2014

@kacaova To je velmi individualni - nekdo ji ma, nekdo jen spini nekomu vymizi, ale to neni pravidlo, ze vymizi!! 🙂 😉

aaaa15
29. lis 2014

@tareene ahojky, přecházela jsem a tělísko mám už pul roku. Na začátku jsem prohrála 5 kilo, byla jsem úplně vyřízena. Ted to mám už všechno dole, asi za to mohly zblaznene hormony po vysazeni HA. Tohle je hodně indiviualni ;)

aaaa15
29. lis 2014

@kattymik Ahojky, tělísko mám už pul roku, od začátku máme nechraneny styk a žádné miminko nečekame. Doktorka mi sama potvrdila, ze další ochrana není třeba ;)

aaaa15
29. lis 2014

@kacaova Ahojky, mám tělísko už pul roku a MS mám porad. Je sice slabší, ale je. Doktorka taky slibovala, ze vymizí, ale co se da dělat. Kvůli tomu jsem si telisko neporizovala.

kristy01
2. pro 2014

Holky ja uz jsem z toho trosku blazen, prisla mi MS prvnich 7 dni normal uz to vypadalo, ze bude konec, ale 8. Den nic 9. den spineni 10.den nic 11. Krev!!! No tak co to jako je??? ☹

kattymik
8. pro 2014

Jo taky to pořád mám.. už 4 týdny v kuse... teoreticky už bych měla být možná i mrtvá s takovou :D.. ale aspon už to nebolí... jinak jsem byla týden každý večer na brufenech, jak mě bolelo břicho. Takhle mě ani menses nikdy nebolel... ale už je to lepší, akorát pořád krvácím. A mám na vás dotaz :( Doktorka mi po zavedení řekla, že se uvidíme zase za půl roku na preventivce. Ani zmínka o tom, že mám přijít na kontrolu po měsíci nebo tak. Co mám dělat? Mám se objednat i přes to, že řekla až za půl roku?

kristy01
11. pro 2014

Ještě bych měla otázku k těm co už jaydessku mají. Dnes se mi stalo, že po styku jsem trošku zakrvácela, stalo se vám to?? Jako nic to nebylo, tak 4-5 kapiček...

zuzkaa1
13. pro 2014

holky dnes jsem byla na zavedení jen jsem se nějak zapoměla zeptat jestli je potřeba se třeba prvních 7dnů chránit jinak ???a ještě jestli se má nějakou dobu počkat se sexem než se tělísko usadí

cetvik
13. led 2015

Mam zavedene od kvetna, takze uz pres pul roku a su max. spokojena 😉 prvni 3m sem mela normalni ms, pak se zacala vytracet. konecne se mi ustalila vaha, konecne mam zase chut na sex 😀 takze za me sama pozitiva. v Zari sem resila, ze se mi telisko malicko pohnulo, ale stacilo zkratit vlakna a zase je vse v normalu 😝 jinak zavedeni - dr. me ponekud vylekal - jsem po dvou sekcich, delohu mam obracenou a jeste v ne uplne standartnim tvaru.... ale bylo to uplne v pohode.... proste takova delsi neprijemnejsi prohlidka, pak nejake krvaceni, ale dalo se to v pohode prezit. Rozhodne jdu do nej znovu, Pilule uz nechci ani videt 😠

tareene
17. led 2015

ahoj holky, tak předevčírem jsem byla na zavedení. Je fakt že první hodinu po zákroku jsem dost krvácela, ale pak se to o dost zmírnilo a dnes po dvou dnech můžu prohlásit, že MS mi končí. Bolesti taky skoro žádné nebyly, akorát v den zavedení jsem si vzala jeden brufen na bolest v podbříšku, ale od té doby nic. Takže mé původní obavy se neuskutečnily. Jsem zvědavá jak to bude dál. Pak dám když tak další info 🙂

neklikarka
24. led 2015

Ahoj, mám pár otaáek, ja uvažuji o tělisku ale nejsem si jista jestli do toho jit potom co tu pisete. Hlavně mě zajíma jak je to se sexem, protože my s přítelem mame radi trošku víc ,,vašnivější,, sex. tak jeslti to je bez problemů. A jestli se muze stat ze to pri sexu proste vypadne. na nejakych strankach sem četla že se to někomu stalo. Předem diíky za odpověd.

terezka666
26. led 2015

Ahoj holky, já mám taky Jaydess. Sepsala jsem všechny moje zkušenosti sem: http://nekupujto.blog.cz/1501/nitrodelozni-teli... tak doufám, že tím nekomu pomůžu. a budu ráda, když mi tam necháte nějaký komentář a popř. se taky podělíte o vaše zkušenosti. tyyhle diskuze jsou takové nepřehledné 🙂

colettka
28. led 2015

Ahoj holky. Chci si nechat zavést Jaydess, ale zajímalo by mě pár věcí. Máte některá zkušenost po zavedení se sportem? Dělám všechno možné a to několikrát do týdne. Nechtěla bych přestat na x týdnů kvůli nějakému tělísku v děloze. Je to problém po tom zavedení? Pak - můžu normálně dál používat tampóny? A poslední dotaz - je možné na to vlítnout ještě ten samý den po zavedení? :D Neužívám žádnou antikoncepci už několik let, tak doufám, že to jinak snesu v pohodě.. Děkuju moc za reakci a přeju hodně štěstí s tělískem 🙂

lowra
31. led 2015

colettka: ahoj, já byla na zavedení ve čtvrtek a ptala jsem se přesně na ty věci, které zajímají Tebe 😀 Doktorka mi řekla, že omezení ve sportu není - až se na to budu cítit, můžu začít sportovat, jak jsem zvyklá (taky toho mám hodně 🙂 ). U těch tamponů je trochu problém, používat je můžeš, ale musíš dávat pozor, abys omylem nezatáhla i za to tělísko - já myslím, že je problém v tom, že ten tampon můžeš "napíchnout" na ty drátky, které tám jsou a pak to vytáhnout vše. I v příbalovém letáku se píše, že jsou lepší vložky, ale tampony vysloveně zakázány nejsou 🙂 . A ohledně sexu - prý jsem chráněná okamžitě, takže pokud Ti bude dobře, můžete na to vlítnout hned ;)

colettka
31. led 2015

lowra: Děkuju moc za informace! 🙂 No..doufejme, že krvácet přestanu úplně a bude po problému. Ale radši si asi hned řeknu o větší zkrácení těch drátků.. Jéé, snad mi to sedne a nebudeme s přítelem už nic řešit, co se týče ochrany 🙂

evkisss
1. únor 2015

Ahojte, bude to zanedlouho rok co mam Jaydess a jsem spokojena, zavedeni se dalo přežit, potom jsem se 2-3 dny svijela v bolestech ale ibalgin pomahal a od te doby v pohodě..takze doporučuju 🙂

misulkaz
3. únor 2015

Ahojky, tělísko jsem si nechala zavést před 3 týdny. Jsem necelé 3 měsíce po porodu. A vzhledem k tomu, že kojím, je to pro mě dobré řešení. Zavedení vcelku ok. Po zavedení mírné špinění a bolest v podbříšku. Nicméně po první sexu hned další den krvácení, jako při ms. Tak jsem šla na kontrolu na gyndu, kde je vše prý ok. Manžel tvrdil, že při sexu tělísko cítil, ale lékař mi řekl, že ty vlákna víc zkrátit nelze. Pak vše po 3 dnech ustalo. No a po dalším pohlavním styku opět to samé a zase krvácení.Doktor mi sice říkal, že už na kontrolu nemusím, ale pro můj klid tam asi zajdu. To krvácení se mi nezdá. Snad se to ustálí a já budu mít klid.

jaydess
9. únor 2015

Ahoj holky, konečně se s Vámi mohu podělit o své zkušenosti s Jaydess. Přes 4 roky jsem brala HA Lindynette. Žádné problémy jsem s ní neměla, ale chtěla jsem zkrátka vyzkoušet něco jiného s ne tak velkou dávkou hormonů. Dlouho jsem se rozmýšlela jestli do toho jít, doktoři mi to doporučovali, četla jsem si zkušenosti těch, které tělísko už měly a kolikrát mě to dost odrazovalo. Tělísko mám už přes měsíc a nemůžu si stěžovat. Při zavedení mi dal gynekolog Entonox (něco jako rajský plyn, pro potlačení bolesti a strachu). Nabízí se to dobrovolně a stojí to navíc 250 Kč. Zavedení trvalo pár minut, i přes Entonox jsem cítila 2 x takové nepříjemné píchnutí, pak už nic. Hned po zákroku jsem musela odjet vlakem do Prahy (asi 3,5 hodiny cesty). Přes den jsem sem tam cítila, taková napětí v podbřišku, ale jinak mě nic nebolelo. Asi týden až deset dní jsem hodně slabě špinila, pak to přestalo úplně (až teď po měsíci se dostavilo zase trošku silnější špinění). Při zavedení mi gynekolog neřekl, jak dlouho potom můžu mít sex. Takže jsme to s přítelem zkoušeli asi pět dní potom a stalo se to čeho jsem se obávala, při sexu cítil provázky. Na další kontrolu jsem objednaná až 2-3 měsíce po zavedení a k doktorovi se jen tak nedostanu, takže jsem s tím nic nedělala. Po pár dnech jsme to zkusili zase a přítel je už necítil, od té doby v pohodě. Pleť se mi nijak výrazně nezměnila, zmenšila se mi prsa a začaly mi více padat vlasy. Nemá s tím prosím nějaká zkušenosti?

karinsec
11. únor 2015

Ahojte, telisko mi pani doktorka zavedla vcera. Jeste jsem merodila a mam pouze 17 let... zavedeni teliska trvalo asi pul hodiny a muzu rict ze me v zivote nic vic nebolelo. Bylo to priserne trochu jsem i omdlela a po zavedeni jsem byla zelena :D a trepala se. Telisko me vyslo na 4700 kc... ale opravdu hrozna zkusenost nastesti uz to mam za sebou.. 🙂 doktorka mi sama rikala ze pokud jsem jeste nerodila bude to bolet.. ale tak uz 3 roky klid.. 🙂

tareene
11. únor 2015

Jaydess... Ahoj mám tělísko měsíc, prsa se mi nezmenšily, ale vlasy mi taky hodně padají. Příští týden jdu na kontrolu tak se na to doktorky zeptám jestli je to normální

blondalzbeta
28. únor 2015

Tak tělísko jsem si nechala zavést cca před měsícem. Po zavedení se dostavili bolesti v podbřišku, ale dalo se to vydržet. Po 14ti dnech po zavedení se ta bolest nedala vydrzet, tak jsem skončila v nemocnici. Zánět dělohy, tak jsem 14 dni na antibiotikach a do toho hodně krvacim asi už deset dni. Zatím mi tělísko nevyndali, ale přemýšlím o tom, ze ho nechal vytáhnou. Jsem velmi zklamaná, zase je to 100%, protože od zavedení jsem ještě neměla sex, takže otěhotnět opravdu nemohu. 😖 Za me rozhodne nedoporucuji.

meggy007
9. bře 2015

Ahojky chci se zeptat jestli má někdo zkušenosti s tělískem Jaydess a s onemocněním jater. Mám steatózu jater což je jakési ztučnění. Jaterní testy mám tedy v pořádku.ˇAle HA brát nemohu, protože vlastně hormony ve velkém procházejí játry a to těm mým rozhodně neprospívá. Doktorka mi dala na výběr mezi Gynefixem a právě Jaydess. Nakonec jsem se rozhodla pro Jaydess, i když oproti Gynefixu obsahuje malé množství hormonů. Myslíte, že jsem se rozhodla správně?

tareene
26. bře 2015

Ahoj holky, dnes už mám tělísko 2 měsíce zavedené. Bolesti nebyli skoro žádné akorát trochu na začátku. První menstruace po zavedení trvala asi 10 dnů :-/ teď už jen 5 dní a je poměrně slabá. V podbříšku už neboli. Tělísko je v pořádku, sedí dobře. A tampony? Když jsem byla na kontrole a říkala jsem doktorce ať mi zkrátí ty drátky tak mi nakonec řekla že není třeba zkracovat a tampony tím pádem používám normálně. Takže za mě spokojenost a hlavně už nemusím přemýšlet jestli jsem si vzala pilulku 😀

tareene
7. dub 2015

@meggy007 Ahoj myslím že jsi se rozhodla správně. Jaydess má sice malé množství hormonů, ale ty působí pouze lokálně. O gynefixu jsem taky kdysi přemýšlela, ale po tom co po něm dost holek otěhotnělo a taky co spousta z nich měla problém se záněty, jsem se rozhodla pro jaydess a nelituju