Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

ludmila44
6. lis 2015

samozrejme ze kazdy to snasi jinak... moje kadernice mela s Mirenou permanentne zanety mocoveho mechyre..to pak to neni sranda..ted je venku a zadny zanet zatim nebyl

jagermeistrova
21. lis 2015

Ahoj dámy.
Já mám telisko zavedeno týden. Cena byla 4100,- a ta byla konečná, protože moje doktorka si neůčtovala nic za zavedení. Je vhodné pro lidi s poruchami srazlivosti krve. Telisko Jaydess je na tři roky. Před zákrokem jsem dostala injekci a ta bolela více, než celý zákrok. Ten trval asi 2 minuty a pouze to jemně tlačilo. Když se otevřela ramínka, tak to jsem ucítila. Ty bolesti, co často ženy popisují, tak to asi dost přehání, protože to bylo úplně v pohodě. Nyní občasné bolesti v podbrisku, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

kedynka
21. lis 2015

Tak se hlasim po dvou mesicich od zavedeni...s teliskem jsme se szili uplne vpohode. Ms prisla po 14 dnech a trvala tri tydny.pak spineni na ktere mi pak dr dal prasky na zevneni zilni steny.No po tydnu uz to je uz lepsi. Jinak necitim nic a bolesti zadne a sexualni apetit necekane zvyseny 😉 na kontrole po 2 mesicich vse vporadku.zadne cysty a telisko sedi jak ma

luidisek
21. lis 2015

Ahojte, tělísko mám cca 9 měsíců a za pár dnů jdu na vyndání... Prvních pár měsíců bylo všechno v pohodě, ale poté to začlo jít z kopce, menstruace se zhoršila, jak bolestma tak i "množstvím krve". Začala jsem mít častější migrény, tak 2 týdně, vyskákalo mi strašné akné na zádech a objevovaly se často cysty na vaječnících. Taky jsem začala krvácet mimo MS. Takže jsem se domluvila s neurologem, že mi napíše zprávu ohledně migrén a gynekoložka mi řekla, že je možná šance na vrácení peněz. Hold jsem prý citlivější typ...

ludmila44
21. lis 2015

ahoj Luidisek,

presne tyhle problemy jsem mela taky. Mirena totiz dodava telu asi tak dvakrat tolik hormonu nez pilulky a jde to hned do krve, protoze deloha je hodne prokrvena. Pracuji ve zdravotnictvi a tohle tema me uz zajima dlouho, protoze u nas je hodne zen, ktere s Mirenou nebo Jeydess dost tezce onemoznely. Pokud nekdo umi dobre nemecky podivejte se na stranu risiko-hormonspirale.de , tam je to vse psane
tak preji brzske uzdraveni

luidisek
21. lis 2015

@ludmila44 Děkuji 🙂 Chceme se s manželem i začít snažit o miminko, tak snad to po vytažení půjde a nebudou komplikace...

jagermeistrova
22. lis 2015

Hormony dodává Jaydess jenom do dělohy. Jinak by ho ženy s leidenskou mutací, jako já, nemohly vůbec mít. Celkově je hormony pro tělo neškodné.

ludmila44
22. lis 2015

Prosim informujete se dobre Jagermeisterova, ...deloha je prokrvena a behem dvou hodin po vlozeni teliska jsou tyto hormone v celem tele. Proto maji preci nektere zeny vedlejsi ucinky jako je boleni prsou, nevolnost, padani vlasu a tak podobne. Kdyby to tak nebylo, tak by to sneshl kazdy, nikdo by nemel problemy.. dost zen maji s Mirenou a Jaydess prilis brzy menopausu..s priznaky jako poceni, migreny a tak dale. Proto rikam, proveruj a moc neduveruj. Doktori je doporucuji, protoze je to obrovky business, Bayer na tom hrozne vydelava. Ja pracuji pro zdravotnictvi a tak vim co se zde deje... za minuly rok jsme meli 3000 pripadu s trombozou a tak dale
Pisi to samozrejme pro ty, ktere s timto druhem antikoncepce bojuji a nevi, proc jim neni dobre a doktori se je snazi utesit, ze to bud prejde, telo si zvykne a nebo, ze tyto problemy nejsou z toho.
preji hezky tyden

jagermeistrova
22. lis 2015

@ludmila44 A co tedy podle Vás mám dělat? Mám si to po týdnu jít vytáhnout?

evca_evca
14. pro 2015

Ja jsem byla na zavedení minulý čtvrtek. A musím říct, že strašné.
Čtu jak tu píšete, že pro vAs to byla malá bolest. Já musím říct, že už nikdy v životě to nepodstoupim. Skripnuti čípku opravdu bolest nebxla, jen nepříjemné. Ale zavedeni tělíska byla strašná bolest, která mě donutila skoro skočit z lehatka a rozbrecela mě. Nemohla jsem se pohnout. Bylo to nejspíš tím, že jsem zrovna nemenstruovala. Pouze den před zavedením. (mám měsíčky jen den max dva)
Preju všem aby stejnou bolest nezažily a radci se pokuste vychytat termín.
Jdou na mě mdloby když si jen vzpomenu na tu bolest a když mi někdo říká, že to tolik bolet nemohlo a ze asi přeháním. Držím všem pěsti. 🙂 opravdu je lepsi jít v den menstruace.

kedynka
14. pro 2015

@evca_evca jejda tak to mě mrzí. Já taky nemenstruovala. Byla jsem na zavedení půl roku po porodu a ms jsem ještě vůbec neměla, ale jsem nerodička. Rodila jsem akutním císařem. A bolest se teda vůbec nekonala. Třeba to bohužel jen doktro nějak nešikovně zaváděl ☹

Jinak já už mám podruhé ms. Mně snad začne chodit pravidelně...Snad nebude trvat zase tři týdny ☹

evca_evca
14. pro 2015

@jagermeistrova ze jste vy bolest při zavedení neměla, buďte jediné ráda ale neznamená to, že si ostatní vymýšlejí nebo přehání. To přísahám ze mam dobrý práh bolesti, ale toto byl nejhorší zážitek. A jak píšu v mém komentáři, nejspis to bylo tím ze jsem zrovna nenenstruovala. Těžko říct. Ale lepší je určitě jít několikátý den menstruace. Když mi doktorka říkala ze největší bolest bývá skripnuti čípku, to bylo jen nepříjemné, ale zavedeni bylo strašné.

evca_evca
14. pro 2015

@kedynka tak to mi je divné, proč jsem měla tak bolestivé zavádění.
Každopádně jsem asi jedna z mála. Nicméně na vyndani už se nechám nějak oblbnout nebo uspat 🙂

kedynka
14. pro 2015

@evca_evca těžko říct, každé tělo je jiné, ale nebála bych se i říct, že to mohlo být klidně i šikovností lékaře...já tedy měla také i tahání dělohy dolů (svorkování atd.) a měla jsem si odkašlat kvůli tomu štípnutí...a potom si tlačit na břicho při zavádění...A zkoušel prvně i sondáž. Třeba pomohl i algifen... No teď už je to jedno. Jsem ráda, že jsem to měla v normě a na vyndávání zatím raději ještě nemyslím 🙂 byla jsem i teĎ nervózní až až

evca_evca
14. pro 2015

@kedynka já ještě zatím nic. Čekám kdy přijde a jak dlouho bude trvat. Ale při čtení těchto komentářu se děsím, co mě potká za nežádoucí účinky.

evca_evca
14. pro 2015

@kedynka tak to je možné že to bylo lékařkou. Každopádně jsem ráda že to mám za sebou a teď se modlit ze vše bude v pořádku 🙂
Všem držím pěsti

cowtilka
26. únor 2016

Dobrý den, i já jsem měla zavedené tělísko jaydess a byla jsem velmi spokojena do včerejšího dne. Nechala jsem si ho zavést před rokem a půl, to mi bylo čerstvých 16, kvůli tomu, že jsem nemohla mít pilulky ani nic jiného kvůli vysoke srážlivosti krve a mela jsem opravdu velmi silné měsíčky. Včera jsem se dozvěděla, že jsem tehotná takže dnes podstupuji interupci. Nechci vás od toho tělíska odradit, ale chci vás varovat, abyste si dali větší pozor než já a nemuseli určovat pro mě nejtěžší rozhodnuti v 17 letech dobře skoro 18. Musí se nechat, že mi vše tedy kvůli tomu, že jsem mela zavedene tělísko proplatí pojišťovna a tělísko mi vyreklamují.

miralobe
2. bře 2016

@cowtilka Tak to je pecka... no jo, nejlepší antikoncepce na světě a stejně má mezery... Zajímalo by mě, jesli se nějak pokusí zjistit, co se stalo. Přeji ať je průběh zákroku v pořádku a celkově ať jsi v pořádku.

domkajulie
12. bře 2016

@cowtilka Tak to je síla 😨 Ja ho budu teď mit druhym rokem, jsem s nim maximálně spokojena, šla bych do toho určitě znovu,, ale tohole se celkem bojím. Jestli se můžu zeptat, bylo by vůbec reálné si mimco nechat? To tělísko tam zůstat nemůže a pri vyndavání by byl zázrak, kdyby se embryo nijak nepoškodilo, ne?

majda28
17. bře 2016

Ahoj holky, taky se podelim o svou zkušenost, byť jen krátkou ale snad taky pomůže... HA bohužel nemůžu kvůli srazlivosti krve diagnostikovana mutace Leides, proto mi doktorka doporučila Jaydess. Byla jsem na zavedení v úterý 15.3. hned jsem dostala algifenovy kapky a injekci na uvolnění po 20ti minutách samotný zákrok který trval ani ne 5 minut a bolest se dala snést nic horšího než běžné MS. Večer doma trochu křeče ale dalo se to přežít..... druhý den spineni stačí slipovka a dneska už mám čisto . A cipek který jsem dostala domů proti bolestem jsem ani nevyužila😉😉😉😉 tak za mě zatím všechno v pořádku i sex v pořádku přítele nic neskrabe nevadí. A cena 4000 asi mám skvělou doktorku 😃uvidím jak se to bude vyvíjet dál.

ludmila44
17. bře 2016

Prosim Vas Majdo, muzu se na neco zeptat? U nas se nesmi ani Mirena ani Jaydess pri problemech se srazlivosti krve zavadet, ptoto se hrozne divim, ze Vam ji doktorka doporucila. Myli jsme nekolik pacientek, ktere meli prostrednictvim Mireya trombozu. Proto se ptam..jak Vam to zduvodnila, ze je to nejlepsi volba ve Vasem pripade? Protoze Levonogestrel samozrejme ucinkuje v celem tele, nejen v deloze. Dekuji za odpoved.

majda28
18. bře 2016

Ludmila44: Jaydess působí v deloze a je vhodny pro zeny se zvysenou krvesrazlivosti....nejsem lékař tudíž věřím své lekarce ke které docházím uz léta.

aaaa15
19. bře 2016

@ludmila44
@majda28 Já mám tedy Leidenskou mutaci také a tělísko Jaydess mám zavedené už 2 roky. Podle doktorky to pro mě bylo vhodné (jsem nerodící). Chodím ke své lékařce už několik let a věřím jí. Zatím jsem bez jakýchkoliv problémů. Každopádně se jí na to zeptám, až k ní půjdu za 2 měsíce na prevenci - zajímá mě to.

kockopes2724
22. bře 2016

@ludmila44 měla bych otázečku, po porodu skutečně nevím jakou antikoncepci zvolit, hormonální tělísko asi ne hlavně pro jeho vyšší cenu a co nehormonální tělísko?Byla by to lepší volba?Když tady, ale čtu, že se dá otěhotnět s hormonálním co potom s tím nehormonálním? 😒 Pak jedině když hormony tak náplasti nebo kroužek Nuvaring, dá se říct, že by to bylo k mému tělu šetrnější nebo to také není žádná výhra?Finančně teda taky nic moc, ale jinak nevím.
Zkušenosti mám jenom s tabletkami, celkově mě nic nedělají, ale sem tam jsem měla migrény, výtoky, přibírání na váze trochu, podrážděnost.........tak ty už zrovna brát nechci, ale co jiného? Já fakt nevím ☹

ciernavila
23. bře 2016

@ludmila44 dobrý den, čo teda doporučujete prosím? Tak aby som neohrozila zdravie? Z tabletiek som mala zrazeninu.

domkajulie
25. bře 2016

@kockopes2724 Pěkný den přeji. Mně se naopak zdá, že tělísko je ta nejlevnější varianta vůbec!
Pokud vezmu cenu, kterou říkala Majda - 4000 kč na tři roky, tak to vychází na 112,- měsíčně plus ušetříte nemalé peníze za hygienické potřeby, sama jsem byla překvapená, kolik jsem ušetřila.
Všechno ostatní je oproti tomu dost drahé. No a co se týče spolehlivosti, no, co na to říct, žádná antikoncepce není 100% krom abstinence 😒
Mám Jaydess už druhým rokem, jediné co, tak se mi zhoršila pleť, ale to proto, že hormony působí jen lokálně.. Jinak chuť je mnohonásobně lepší než s práškama, první rok jsem ani nešpinila, teď jednou za čtvrt roku, akorát zavádění není nic příjemného, ale dá se přežít.
Nicméně určitě bych si obešla klidně více lékařů a dala na jejich názor, než na rady z internetu.
Každá jsme jiná a je potřeba to brát v potaz 🙂

kockopes2724
25. bře 2016

@domkajulie tak ano když se to spočítá celkově tak to vyjde levně, akorát mě vadí, že je to jednorázová částka, dát najednou 4000kč nebo 5000kč je pro mě moc i pro manžela (ten má docela velké splátky za půjčku)

majda28
31. bře 2016

@aaaa15 ano ja jsem taky nerodící, a taky plně důvěřuji svojí lekařce. A pokud řekla že je to jediná možnost jak se chránit tak jsem do toho šla. Dej vědět co ti řekla tvá doktorka až se ji zeptáš 😉

domkajulie
4. dub 2016

@kockopes2724 naprosto to chápu 😒 taky jsem dlouho šetřila, ale vyplatilo se.. budu držet palecky aby se brzo našla nejvhodnější varianta

pindulin
15. dub 2016

Ahoj holky, mam na vás dotaz. Nechala jsem si zavést telisko jaydess v polovině února a dodnes spinim, nebo krvacim. Kdy mam přesně periodu nevím, protože to nejde přesně vychytat ani spočítat. Jsem po jednom porodu, dělohu i čípek mam menší, proto mam Jaydess. Chtela bych se zeptat, kdy by se mi mělo vše ustálit, už to jsou dva mesice a tampony s intimkou už vůbec nejsou příjemné. Dekuju