Tělísko Jaydess, máte ho?

blueapple
10. črc 2013

Na trhu je nová, modernější verze "mireny" - tělísko Jaydess. Dost vážně o něm uvažuju. je na 3 roky, menší než mirena, hormony dávkuje jen lokálně v děloze, je prý šetrnější než HA. Doporučila mi ho doktorka na pravidelné kontrole na gyndě, když jsem se ptala na alternativy k HA. Máte ho některá nebo znáte někoho, kdo ho má ? Prosím o vaše zkušenosti. Díky moc. http://www.femisalva.cz/co-vas-zajima/jaydess/

jessika
15. dub 2016

@pindulin běžně to trvá tři měsíce, může až půl roku. já ho mám necelý rok a půl, jednou za čtyři týdny nekolik dní slabounce špiním.

pindulin
15. dub 2016

@jessika jsi hodna dekuju, takže vyhlídka spokojenosti tu je. 😄

kedynka
16. dub 2016

@pindulin no me zacala asi za dva tydny po zavedeni ms jak mi i rekl lekar. No ale trvala se spinenim nejmin tri tydny.asi i vic. A pak dva mesice sem tam zaspineni.od te doby nic.jen pravidelna ms

ahoj2121
16. kvě 2016

Ahoj holčiny, chtěla bych promluvit k nerozvýžným duším jako jsem byla do teď já. jsem nerodička, je mi pouhých 17 let a tělísko Jaydess jsem chtěla už přes rok. Ale odrazovaly mě komentáře, špatné zkušenosti, dokonce i videa na nternetu o zavádění. Vypadalo to hrůzostřašně. Řekla jsem si, teď nebo nikdy, zvládli to jiní, tak ty také. Takže jsem zavolala sestřičce a ta řekla, že mám přijít v pondělí před osmou. Ráno v 7.15 jsem si vzala dva ibalginy (800 mg), zapila jsem je velkou sklenicí vody. Je důležité, aby jste se pořádně vyčůrali před zaváděním, takže jsem v čekárně šla rovnou dvakrát. Pak sestřička zavolala moje jméno a do ruky mi dala mojí kartu a krabičku s Jaydess. Pak se šlo už na věc. Doktorka byla příjemná, vysvětlila mi potřebné věco a řekla, že si mám odložit, že nejdřív udělá vaginální ultrazvuk. Pak jsem měla jít na kozu, a začala jsem být pořádně nervozní, klepali se mi nohy. Jako první na řadu přišla dezinfekce pochvy, bylo to trochu nepříjemné a štípalo to, ale jenom malinko. Pak doktorka řekla větu, které jsem se obávala. Že bude muset chytit čípek a pounout dolů, aby narovnala dělohu. Já zblblá z videí věděla, jak ty "kleště" (tenaculum) vypadají a začala mít strach. Při skřípnutí to zabolelo, a bolelo to do té doby než je po všem vyndala. Ale je důležité podtknout, že to nebylo vůbec strašné, jen takový tlak na čípek. Pak zavolala sestřičku ať přinese sondu. Měření děloho bolelo o trochu víc, ale opět to bylo spíše hodně nepříjemné než bolestivé. Hodně jsem to vydýchávala a to mi hrozně pomáhalo. Doktorka mě o všem informovala a uklidňovala mě. Pak sestra vyndala z obalu samotné tělísko a šlo se na věc. Průchod děložním hrdlem jsem necítila, jen když se otevíraly ramínka. To mě opravdu zabolelo, ale nic hrozného. Potom začala doktorka vše vyndávat a že ještě přistřihne provázky. Byla to úleva když končně pustila ty kleště a vyndala zrcadla. Byl to super pocit to mít konečně za sebou. nic mě nebolelo, tlísko jsem necítila. Pak jsem šla ještě jednou na ultrazvuk, tělísko prý krásně sedí. Kontrola za 2 měsíce. Týden bez mytí ve vaně, pouze sprchování. Provázky nechala delší, kdyby vadily partnerovi, přistřihne je a schová za čípek.
Jsem velmi ráda, že jsem do toho šla. Bála jsem se hrozně, ale zbytečně. Stěr z čípku mi byl skoro stejně nepřijemný jako tohle všechno. A celé to trvalo fakt asi 3 minutky. Cena 4000 Kč. Bolesti zatím žádné nemám, ale to je možná těmi ibalginy. Jsem zvědavá na ty tři měsíce, snad si tělísko sedne dobře a nebudu mít problémy. Holky, jděte do toho!!!

ludmila44
27. kvě 2016

ahoj @majda28 ,
vy jste si uz du Jaydess dala , ze?
Ja doporucuji (podle skusenosti z nemocnice) jen nohormonalni antikoncepci. Pokud nekdo umite nemecky nebo anglicky, precte te si to: risiko-hormonspirale. de
Ja vim, ze si hodne zen mysli, ze malujeme certa na zed, ale zkusenosti v nasi klinice mi ukazuji, ze Levonogestrel nejen ze neucinkuje lokalne, to ani nejde , ale ze i ma hodne vedlejsich ucinku.
O hodne vice nez pilulky starsi generace.

zdravim

lilianahor
2. srp 2016

Ahoj holky🙂 Tělísko mám zavedené rok , a jsem maximálně spokojena. Vzhledem k tomu , ze jsem vážně nemocná, mi byla tato antikoncepce doporučena od lékařů ze vsech stran🙂 Od samotného zavedení jsem byla spokojena , nic nebylo tak hrozné jak se člověk dočítá. Takže za mne mohu tělísko Jaydess jedině doporučit🙂

kudelovaa
21. srp 2016

Ahojte holky já byla na zavedení teliska (jaydess) asi pred 2 týdny pri zadedeni jsem se ála a zabolelo to asi 2x a je to opravdu bolest na kterou se rychle zapomina. Mela jsem z toho strach jak sem cetla ze je to bolestive a tak sama doktoska mi rekla ze to nemuzu brat vaznne ze u kazde zeny je to jine i brozurku co jsem dostala na priblizne info. tak mi rekla ze ho nemam brat vazne. po tydnu jsem byla na kontrole a vse v poratku. jedina vec co bych se chtela zeptat je po dobe muzu zase zacit s partnerem spat?? 😀 dekuji

kudelovaa
21. srp 2016

@domkajulie otazecka? za jakou dobu jsi mohla spat s partnerem? dekuji

kedynka
22. srp 2016

@kudelovaa tusim rikal dr 14 dni

kudelovaa
22. srp 2016

@kedynka dekuji

kryshpeen25
5. zář 2016

Zdravim. Na zavedeni jsem byla 15.8. a jeste jsem neprestala spinit a mistama krvacet. Jak dlouho vam to trvalo? Tudiz sex jeste zadny :-/ 😀

kedynka
5. zář 2016

@kryshpeen25 jak uz jsem psala...kopiruji... no me zacala asi za dva tydny po zavedeni ms jak mi i rekl lekar. No ale trvala se spinenim nejmin tri tydny.asi i vic. A pak dva mesice sem tam zaspineni.od te doby nic.jen pravidelna ms

kedynka
5. zář 2016

@kryshpeen25 jinak mi dr ale dal leky na spevneni zilni steny a za chvili to spineni prestalo

alikoaliko
26. zář 2016

Ahojte holky, já nechci nikoho strašit, ale přidám svou zkušenost s Jaydess. Nechala jsem si ho dát kvůli zjištění trombofilní mutaci (musela jsem vysadit antikoncepci). Zavádění žádná sláva, ale to se dozvíte všude 🙂) Pak jsem měla pořád problémy s občasným krvácením a výtoky... Dejme tomu, že se to celkem srovnalo díky Ascorutinu, resp. byla jsem ráda za relativně pravidelnou MS a špinění třeba jen 1x v průběhu cyklu. MS byla určitě slabší ale zato první den pěkně bolestivá. Takové jakoby křeče, které jsem musela na pár vteřin rozdýchat - to jsem nikdy nezažila. Vydržela jsem s tělískem rok a půl, potom mi byla zjištěna prasklá cysta, takže jsem týden čekala, jestli se v pořádku vstřebá, dostala jsem ATB a pak jsem si tělísko hned nechala vyndat... Celkem se mi i ulevilo, že moje tělo zase funguje jenom samo podle sebe... Snad ostatní s ním budou mít více štěstí 🙂

kudelovaa
28. zář 2016

@alikoaliko tělisko mam asi mesic a pul a je to ok ale sem tam krec doufeme ze nemam to taky 🙂

alikoaliko
28. zář 2016

@kudelovaa Snad ne 🙂 Ta prasklá cysta byla dva dny pocitově jak větry :D křeče ani tak moc nee... V práci jsem nemohla vydržet sedět uprostřed na zadku, pořád jakoby tak na jedné straně vykloněná. Asi jak se to vylije do břišní dutiny, tak to dělá paseku na okolních orgánech.

aitsuki
9. říj 2016

Ahoj, mám dotaz prosím nevíte jestli by mi pomohlo toto tělísko, můj gynekolog mi ho doporučuje kvůli tomu že trpím endometriozou ( to je ze me v brisku zasychá ta krev a musela sem uz jednou na laparoskopii aby ji odstranili zpusobuje to bolesti a po case to muze az zpusobit rakovinu, a pan doktor říká, že by se mi zastavila skoro menstruace a tak by se zmirnila endometrioza, tělísko jaydess vidi jako jedinou moznost jelikož mame v rodine vysoke riziko rakoviny chodim kazdy pulrok na ultrazvuk prsou coz me na zlutem kopci presvedcili ze musim zemrela mi na rakovinu i máma, ohledně tělíska mám však strach jelikoz mývám často cysty na vaječnících myslim ze je to syndrom polycystických ovárií mám více mužských hormonů a trpívám často záněty. Proto se bojim jestli by to ještě nezhoršilo. Mám nepravidelnou bolestivou menstruaci co mi pomáhá je horko takže chodim navlečená, ale to jen před menstruaci a po ms. Jinak si delam na endometriozu čaje měsíček řebříček a kontryhel. Za jakoukoli radu budu moc ráda 🙂 Ahoj

domkajulie
19. říj 2016

Zdravím všechny 🙂 jak jsem již psala, s tělískem jsem maximálně spokojená, ale teď bych se chtěla zeptat, nemáte někdo zkušenosti s vytažením tělíska, když se lanka na vytažení schovala a nešla najít?
Už na poslední návštěvě mi doktorka říkala, že je nemůže najít a teď jsem byla na konizaci čípku a taky doktor říkal, že se lanka schovala, a že to budeme řešit až potom.
Nevíte jak potom takové vytáhnutí probíhá?
Popř. byla jste některá na konizaci čípku a měla přitom tělísko? Mám z toho vytažení celkem strach

kedynka
22. říj 2016

@aitsuki ahojky, no mne to doktor doporucil z tehoz duvodu. Ja ji tedy nemam, ale rekl mi, ze je otazkou casu, ze mam na ni nabeh a jelikoz kvuli srazlivosti nemohu antikoncepci a zase kvuli hrozici endometrioze jsem zase nwmohla byt bez niceho tak toto bylo jedine reseni. Ale jak rikam, mela jsem jen poruchu cyklu a menstruovala tak 3* rocne...

janablatska
26. říj 2016

Ahojky holky tělísko Jaydess už od února, zatím jsem neměla žádný problém až dnes jsem cítila divné píchání a zjistila jsem, že"cahounky" mi lezou ven. Prosím vás je to normální, nebo mám mastit zítra na gyndu? Předem děkuji za odpověď

aduskatom
1. lis 2016

Ahooj,
Mam telisko od kvetna.
Po 3 mesicich sileny zhoreni pleti :( horsi nez kdyz jsem pred 6ti lety zacala brat antikoncepci, do toho jsem uz mela druhou cystu, vazne uvazuji o vyndami ;(
Doktor mi tvrdi, ze si jen telo musi zvyknout. Mate nekdo prosim taky zkusenosti s hroznym akne?
Diky za odpoved.

aduskatom
1. lis 2016

@domkajulie ahoj, zhorsila plet? A trva to porad dva roky? Ja uz mam zavedenou pul roku a posledni 3 mesice je plet flt spatna a jsem z toho tak nestastna, ze uvazuji o vyndami :(

alikoaliko
1. lis 2016

@aduskatom Ahoj a nevysadila jsi teprve zároveň se zavedením tělíska antikoncepci? Jestli to zhoršení není jen z toho. Mně se zhoršila pleť tak 5 měsíců po vysazení, potom 7 měsíců po vysazení jsem si dala Jaydess a doktorka naopak říkala, že by se ta pleť mohla trochu zlepšit a trochu určitě zlepšila.

kedynka
1. lis 2016

@aduskatom
@alikoaliko mam stejny nazor. Nemyslim si ze je to zhorseni z teliska. Ja kdyz vysadila HA tak to byl des. Ted mi plet pracuje dle hormonalniho cyklu jako kdyz jsem byla bez niceho.ale trvalo to hodne dlouho to procisteni

aduskatom
5. lis 2016

@kedynka ja jsem mela krouzky, ale je to na stejny princip jako HA, urcite je to i tim, ale v pribalovym letaku je prave psano ze nejcastejsi vedlejsi ucinky je akne :( ale jelikoz jsem si kupovala telisko u gynekologa, precetla jsem si to az v den zavedeni :/
Jinal je to super, pohodly, jen to akne a ty cysty :/
Holky diky za nazor ;)))

kryshpeen25
11. pro 2016

@kedynka Tak bohuzel stale stejne problémy. Jeste to sice neni pul roku, ale stve to me i meho partnera.
Nvm jestli to resit praskama
( ascorutin myslim) , protoze jsem mela stejny problem když jsem brala HA a nezabiralo mi na to nic. Az kdyz jsem prsestala brat HA.

kedynka
27. pro 2016

@kryshpeen25 mne napsal dr teda cyclo3fort na to spineni a fakt to zabralo rychle.brala jsem to myslim tak tyden 😉 ja teda nemam problemy zadne, jen ms mam dost casto,coz jsem uz nebyla zvykla (ani ne po dvou mesicich) a misty dost bolestivou.ale to je vse tak jak jsem to mela pred branim HA.takze me telo zacalo vicemene fungovat zase samo az teda na to ze uz mam zase tak nejak cyklus.
@aduskatom aha ja pribalovy letak necetla.mne telisko kupoval gynekolog a mne se teda plet nijak nezmenila oprpti normalu. Pri Ha jsem mela cistou,ale po vysazeni katastrofa. Ted mam plet tak nejak normalni ... Proste svou a hold sem tam neco mam tak jako tomu byvalo.driv,kdyz jsem.byla jeste "cista"

kryshpeen25
1. únor 2017

@kedynka děkuji za info necham si napsat cyclo a uvidíme.
Nevíte kdyz se to ani tak nesrovna zda-li je narok na vraceni penez?

kryshpeen25
1. únor 2017

@kedynka jeste se zeptám jestli to berete dlouhodobě nebo jen občas? Díky

kedynka
2. únor 2017

@kryshpeen25 ja to brala jen chvili.opravdu asi dva tydny,max mesic,to bych ted kecala.ale srovnalo se to rychle potom uz.byla jsem z toho taky nestastna.lekar sam rekl ze to trva tak pul roku,ale ono je to jako dlouha doba.