Tělísko vs hormonální antikoncepce. Máte zkušenost?

hribek
31. pro 2011

Mám malou 7měsíční holčičku a nad dalším prcekm přemýšlíme tak za 2-3 roky. Prášky se mi moc nechcou brát (ikdyž teď je mám) a přemýšlím o nitroděložním tělísku. Prosím Vás o zkušenosti a popřípadě i typ které tělísko je nej.

Díky

zzuzinda
10. led 2012

Já jsem si po orvním porodu nechala zavést tělísko Mirénu - je s hormony, které se uvolňují v děloze, takže to nemá vliv na játra jako třeba klasická antikoncepce. Je sice dražší, ale já do toho šla, i když jsem ho měla jen na 2 roky, protože pak jsem začali "pracovat" na druhém dítku. Když jsem to počítala, vyšlo to asi tak na stejno jako antikoncepce. A není při něm menstruace nebo jen málo. Já jí maěl slabounkou vždy na 3 dny 1x za 3 měsíce. Takže pohoda. Teď máme 5 měsíční slečnu a 23. jdu na zavedení další Mirény. Může zůstat zavedená 5 let, takže pohoda.

nikiii
10. led 2012

Já jsem odbobí mezi prvním porodem a druhým těhu "přečkala" s práškama, teď po druhém porodu jsem si nechala zavést obyčejné nehormonální tělísko, mentruaci mám klasickou, což mi přijde lepší než když se nemenstruuje téměř vůbec jako při Mireně (pro mě je to jakoby úplně proti přírodě - ale je to věc názoru každého), stálo mě 1200.

llluckaaa
10. led 2012

@nikiii Na jakém principu pracuje to nehormonální tělísko? A je spolehlivé? O něčem takové uvažuju, pořád zapomínám brát prášky ☹

nikiii
10. led 2012

@llluckaaa Já se v tom taky pořádně nevyznám, ale je to nějak tak, že vytvoří prostředí ve kterým se to vajíčko prostě neoplodní nebo tak nějak (ať mě omluví ty které to ví přesně, takhle nějak jsem to pochopila já), neuvolňuje žádný hormony, takže ani žádný nejdou do těla, což jsem uvítala, protože jsem před prvním těhu brala hormonální anti - prášky asi 8 let a mám pocit, že už stačilo 😀 Takže čistě jen zabrání otěhotnění, ale jinak nic neovlivní, ani menstruci, je klasická jako bez prášků. Myslím že funguje - mám ho cca 3 měsíce a těhotná zatím nejsem (a že se nám obě dcery zadařily napoprvé) 😀 Ani jinak neznám nikoho u koho by to selhalo, ale samozřejmě nějaká pidimožnůstka tam stejně jako u všeho ostatního je, musej se výrobci nějak chránit. Na zapomínání prášků je to absolutně ideální - úžasný pohodlíčko. A myslím že i cenově je to nesrovnatelný, ikdyž se někomu třeba jedná o 1-2 roky mezi těhu.

llluckaaa
10. led 2012

@nikiii Aha, děkuji, to mi stačí. Zeptám se na gyndě. Jinak to pro mě vypadá ideálně. Teda jen doufám, že zavádění nebolí.... Jsem hrozná cíťa 😉

hribek
autor
10. led 2012

@zzuzinda no ja taky planuju ditko tak za 2-3 roky a prasky me stoji 950kc za 3 mesice takze bych za 2 roky zaplatila 7200 a mirena stoji i se zavedenim u dr do 7tisic. v patek jdu k dr tak se ji na to zeptam. a jde to ikdyz jeste neni menstruace? ja bych ji teda mela ted dostat dobiram prvni platicko klasicke HA

nikiii
10. led 2012

@llluckaaa Ne, nebolí, jako příjemný to samozřejmě není, ale nebolí, mně to přišlo jako jen o malilinkato nepříjemnější běžný gyn. vyšetření, ale byla to chvilička. 😉

ivca_doubek
10. led 2012

Ahojky, a jak je to s těmito tělísky a kojením? Mám teď 2 poslední platíčka Azalie a pak už bych taky prášky nechtěla, ale vypadá to zatím, že kojit budeme dál...Děkuji

moninka
10. led 2012

Ahojky 🙂
chci se zeptat a jak je to s vedlejšími účinky, jsou i u tělíska nebo jen u HA - jako větší chuť k jídlu, pokles libida, bolesti hlavy...

nikiii
10. led 2012

@ivca_doubek Určitě existují tělíska i při kojení, bude si ho dávat teď švagrová, a zavádět jí ho budou v šestinedělí a kojí a kojit určo bude, takže se zeptej na gyndě.

@moninka Větší chuť k jídlu nemám (dokonce i hubnu), kebule mě taky nějak zvlášť nebolí, co se týče poklesu libida, tak bych to viděla spíš naopak 😉 Někde jsem dokonce nedávno četla článek, že je to HA která stojí za jeho poklesem. Nevím teda jak u horm. tělísek, mluvím ve všem za to svoje nehormonální.

zzuzinda
10. led 2012

@hribek Tělíska se zavádějí začátkem menstruace, když je čípek pootevřený. Mě hoi zaváděli, kyž jsem ještě ani po porodu nezačala s menstrací a šlo to v pohodě, takže se domluv s doktorkou.
@ivca_doubek Já s tělískem kojila jako drak 🙂 Zaváděli mi ho, když byly Adamovi 3 měsíce a plně jsem ho kojila do 7 m. a pak ještě do 13. Nemá to na kojení vliv a hormony se do mlíčka nedostanou.

@moninka Já žádné vedlejší účinky neměla, ani kámošky, co je mají taky 🙂 Ty hormony působí jen lokálně, takže tohle u toho odpadá. A co se týká libida, tak to na něj vliv nemá. To spíš to kojení a únava člověka odnaučí sexu 😉 (aspoň mě, já jsem večer ráda, že spím a nic nemusím 🙂 ).
@llluckaaa Zavádění jsem se bála, kámoška taky říkala, že tedy nic moc, tak jsems e děsila a musím říct, že dobrý. Ne že bych to vyhledávala, ale dalo se to, trhání osmičky bylo horší. Mě to bylo nepříjemný jako dost neštrnej odběr cytologie. A trvá to jen chviličku.

zzuzinda
10. led 2012

@hribek Na tu cenu se kdyžtak popotej v lékárnách. V Praze je nejlevnější prý v nemocniční lékárně Na Bulovce a já ho sehnala taky levně. NAvíc jsme ho platili bonusama od chlapa z práce, tak to vyšlo cenově veelmi výhodně, asi na 5400,- 🙂 Pak stačí, když ti doktor napíše recept a v lékárně ti ho objednají.

moninka
11. led 2012

@zzuzinda já právě i když jsem střídala antikoncepci, tak to vždycky stejně po nějakém čase dopadlo tak, že jsem měla větší chuť k jídlu a pokles libida 😠 Tak jsem si říkala, že u tělíska by to tak být konečně nemuselo 🙂

a bolelo vás ten den zavedení nějak víc břicho?

nikiii
11. led 2012

@moninka K večeru jo, ještě trochu další den, ale pak už to bylo dobrý.

paja83
11. led 2012

Zatím nemůžu mluvit za sebe, ale včera jsem o tom mluvila s dr., že po porodu mám po šestinedělí přijít a že mi můlže dát antikoncepci. Jelikož jsem kvůli antikoncepci prodělala trombózu a klsickou už nikdy nebudu moc brát, je právě pro mě vhodné tělísko. Mamina ho má a nemůže si to vynachválit. Lze to mít i při kojení, nemá to žádný vliv, zmírňuje to menstruaci i její důsledky (bolesti)....a nezatěžuje to tělo.

zzuzinda
11. led 2012

@moninka Mě břicho bolelo jen trošku jako při začínající menstruaci. A fakt jsem byla spokojená.

moninka
16. led 2012

holky a kdy se teda přesně Mirena zavádí, při MS ? To si nějak nedokážu představit 😕

hribek
autor
16. led 2012

@moninka me rikala doktorka ze ke konci ms az uz je to pry ocistenejsi

moninka
16. led 2012

@hribek očistěnější? Jak to myslíš?

ferinka
16. led 2012

@nikiii a ty máš jaký druh nebo jak jsem jmenuje,na nějaké jsem četla špatné recenze, že po něm hodně holek otěhotnělo nebo že vypadlo 😕

nikiii
16. led 2012

@moninka můj doktor taky zhruba tak 4. den po začátku MS.

nikiii
16. led 2012

@ferinka Na letáčku co jsem si od toho schovala je psaný tento název - Gyneplus 380 Au/Cu Normal

jasekd
16. led 2012

Ja mam Mirenu.
Zavedeno po druhem 6tinedeli, cili bez MS. Zavedeni trochu neprijemne, zadna extra bolest. Krvaceni cca 14 dnu, dalsich 14 dnu spineni, bolesti zadne. MS nemam doted, nevim, zda teliskem, nebo tim, ze jsem plne 6 mesicu kojila a ted jeste cca 3-5x za 24 hodin.
Po zavedeni jsem pocitila zhorseni nalady, unavu a vetsi podrazdenost, nevim, zda od M. (prece jen nejake hormony se vstrebaji) nebo jen tim, ze hormonalni raus a euforie po porodu pominula a dostavila se cista unava. Ted si pripadam celkem OK, je to lepsi nez s HA, naladu na sex ale snizuje kojeni, suche sliznice, unava... ze zacatku jsem z toho mela trchu blby pocit, aby se neuvolnila, porad kontrolovala vlakna atd, jednou jsem si udelala i test... Ted uz na to kaslu, ani o tom clovek nevi, ze telisko ma...
Stala me i se zavedenim 5500 Kc.

Puvodne jsem chtela neco nehormon., ale bala jsem se spolehlivosti 😅 Dcera byla planovana na trochu pozdeji, povedla se z jedne nehody, deti mam po roce a to me trochu vydesilo 😀 Priste uz do ni ale asi nepujdu a zkusim skutecne nehormonalni, bud telisko, nebo pesar, nevim, casu dost. Nemit MS je pohodlne, ale nepripada mi to uplne prirozeny 😅

Abych odpovedela na otazku, srovnani HA a Mireny, Mirena je pro me urcite lepsi. Mela jsem HA Triregol, nic moc, pak Lindynette, o moc lepsi, celkove HA 10 let. Mirena nejlepsi. V podstate bych mela byt max. spokojena, ale mam urcita ALE, kvuli kterym uz ji chtit nebudu (prave ze to neni prirozene atd, ale nechala jsem se vyblaznit tim strachem z tretiho decka takhle po sobe), za 4,5 roku ji necham vyndat a bud se pokusime o treti dite nebo se zaridim jinak.

nikiii
17. led 2012

@jasekd Přesně jsi vyjádřila můj názor - nemít MS je pohodlné, ale trochu proti přirozenosti, přesně to si myslím taky. To tělo není blbý když si to takhle po tisíce let zařizuje. A s tou ne/spolehlivostí, zase si říkám, že kdyby to bylo tak nespolehlivý, tak to nedávají tolika ženským. A můj doktor by mi to taky určitě nedal, protože ví že už 2 děti máme a třetí zatím neplánujeme.

jasekd
17. led 2012

@nikiii My prave mame na soukr. diskusi holku, co si nechala nehormonalni vyndavat asi po pul roce, vubec ji nesedlo, bolesti, krvaceni atd, to me taky odradilo, pak to, ze udajne je vyssi riziko zanetu (i kdyz ty moderni teliska jsou nekde jinde asi nez drivejsi DANA), ale ja to az tak nestudovala, vzala jsem Mirenu, hlavne abych uz byla v klidu, manzel kondomy dlouhodobe nechtel, a jak si daval pozor, to vidim, mam dnes uz 9mesicni dceru 😀 Na to nehormonalni tel. si jeste pockam, az bude vic zkusenosti i v mem okoli, kazda ma bud HA, Mirenu nebo kondom/davat si pozor atd.

anysek85
17. led 2012

Holky, toto mě zajímá... mezi prvním a druhým děckem nemám nic, ale pak chci pauzu a řeším co a jak, protože jsme prostě strašlivě chytlaví 😅. HA jsem brala rok "z léčebných důvodů" a ten rok nebudu popisovat, protože jsem měla tolik zdravotních problémů (zdánlivě nesouvisejících), že jsem ráda, že jsem přežila. Dávala jsem se dohromady další rok 😔. Strašně se bojím, že když si nechám dát tělísko, bude to to samé - na druhou stranu HA ne, kondom ne, Pharmatex na nás neúčinkuje (otěhotněla jsem přes něj) a po druhém děcku prostě musím do práce na full time, splatit barák, dodělat doktorát. Třetí dítě hned NE, potrat NE - a nevím, které to ne je větší 😀 a proto se potřebuju fakt pojistit a tělísko je to jediný, co mi z toho vychází. Budu moc ráda, když napíšete zkušenosti - raději bych to nehormonální, ale není o něm moc info a žádnou uživatelku neznám... 😔.

mery83
17. led 2012

Ahoj holky dnes jsem byla u dr a jelikož ještě kojím a nevím kdy to malou přestane bavit,byla mi doporučena Mirena.Dost o ní uvažuji a jelikož mě čeká i práce tak to bude asi fakt nej řešení.

jasekd
17. led 2012

@anysek85 to je prave to, proc jsem sla do Mireny, ze s tim nehormon neni v okoli tolik zkusenosti. Nevim, co vsechno jsi mela za problemy, ale ja bych po tom do Mireny nesla. Jedine nehormonalni. Mne je dobre, ale treba tu zmenu nalady jsem na sobe citila, viz prispevek vyse. Urcite ciste lokalni ty ucinky nejsou, a kdyz si najdes na netu ribalak, tak budes moudrejsi. Ja bych priste asi zkusila pesar a davat pozor 😅 ale s tim pesarem to tady zatim take neni valny, co se tyka zkusenosti. Pro me je urcite vetsi NE ten potrat, ale treti dite by me ted fyzicky rozlozilo, navic na to nemame bydleni, musim do prace atd. Nechala bych si ho, ale byla by to tezce vykoupena radost 😅 Tak jsem se strachy splasila a dala Mirenu 😀

biibaa
17. led 2012

Já jsem Mirenu měla a byla jsem s ní spokojená, menstruace žádná, pouze zezačátku špinění, akorát zezačátku jsem taky jak píše @jasekd kontrolovala vlákna a bála se aby mi nevypadla 😀

anysek85
17. led 2012

@jasekd Úplně rozumím...mně ten fyzickej rozklad po HA a prvním dítěti stál právě to druhý dítě... 😔. Naštěstí bych to nazvala spíš jen opožděnou MS, ale i tak... sehnat pesar a naučit se s ním zacházet, to je taky něco 😀 a aby si chlap dával pozor... já nevím - vášeň je svině 😀. Tělísko mi vychází prostě nejlíp, ale bojím se, že se rozsypu jako po HA (záněty, padání vlasů, avitaminózy, trávící problémy, změny na cervixu, a další a další veselosti 😔. Něco jsem o tom nehormonálním už nastudovala, ale budu moc ráda, když se tu dozvím víc. Třeba ještě někdo přidá zkušenost a právě s tím nehormonálním...