Tělísko vs hormonální antikoncepce. Máte zkušenost?

hribek
31. pro 2011

Mám malou 7měsíční holčičku a nad dalším prcekm přemýšlíme tak za 2-3 roky. Prášky se mi moc nechcou brát (ikdyž teď je mám) a přemýšlím o nitroděložním tělísku. Prosím Vás o zkušenosti a popřípadě i typ které tělísko je nej.

Díky

hamma
18. led 2012

Ahoj, taky uvažuju o nehormonálním tělísku, ale chtěla bych ho asi jen tak na rok - nevíte o někom, kdo by si ho dával na kratší dobu? A nevíte někdo, jak se to vlastně vyndává?

ferinka
19. led 2012

Holky nevíte jaké všechny nehormonální jsou,že bych si našla něco na netu,nevím co mi dr doporučí a abych něco věděla předem 😅

nikiii
20. led 2012

@hamma Vyndává se úplně stejně, přijdeš při MS, chytnou to za ty vlákna a vytáhnou to pomocí nich ven.

zuzi82
20. led 2012

@paja83 Ahojky, prosím, a ty můžeš mít to hormonální i po té trombóze? Já jsem na tom stejně, teď čekám naprosto neplánovaně druhé dítě, takže po porodu musím antikoncepci nějak řešit. Nechat to na manžovi už nemůžu. 😅

mimys
20. led 2012

ahoj
taky mi dr nabizi mirenu po sestinedeli... nenechala jsem se ukecat a vzala azalii. ted zacinam brat posledni platicko a premyslim o zmene. ( dvakrat jsem zapomela, pak musi clovek davat 10 dni pozor jinak... tak to je pak efekt nanic...)Klukovi budou 4 mesice, jeste kojím. MS jsem jeste nemela... da se zavest ikdyž je to dyl po sestinedeli a MS jeste nemam? Taky by me zajimalo, jestli vasi partneri nenadavaji na ty nitě, co tam z toho koukaji... dost me to děsí, mít tam "něco" a jeste se bát, jestli se to neposune... navíc, když by to tam manžel cítil, tak by to byly vyhozený peníze...

paja83
20. led 2012

@zuzi82 Dr. mi říkala, že ano. Já jí pro jistotu upozornila, že jsem proděla kvůli antikoncepci trombózu a ona mi odvětila, že ví a že i tak tohle můžu, tak to jsem moc ráda.

zuzi82
20. led 2012

@paja83 Děkuju za odpověď. Udělala jsi mi radost. 😅

lenka5731
20. led 2012

@paja83
@zuzi82 a dá se té doktorce věřit? za mirenu mají pěkné provize.

lenka5731
20. led 2012

teda o těch provizích nevím nic konkrétního, abych tu někoho z něčeho nenařkla 😀 jen si nedovedu vysvětlit, proč tolika lidem v okolí doktoři cpou právě tu mirenu a nic jiného.

zuzi82
20. led 2012

@lenka5731 Určitě to budu ještě konzultovat na angio a se svým dr., ale zatím jsem nic nezjišťovala a jen narazila na tuhle diskuzi. 😉

paja83
20. led 2012

@lenka5731 Tak to si myslím, že rozhodně na to vliv nemá, protože kdyby mi to dala a já měla znovu trombózu, tak je to na soud....po tom, čím sem si prošla....
@zuzi82 Ale bylo by dobré, se ještě nekoho zeptat....

cell
20. led 2012

@lenka5731
@paja83
@zuzi82

mirena je naprosto bezpečná i pro ženy po trombóze - je potažená gestagenem, který se uvolňuje jen lokálně v děloze, kde ovlivňuje složení hlenu + ještě další, ale do krve se prakticky nevstřebává 🙂 . Jsem hematolog ...

paja83
20. led 2012

@cell Moc děkuji za potvrzení infa od mé lékařky. Opravdu děkuji, chci do ní hned po šestinedělí naběhnout🙂

erika9110
20. led 2012

Ahoj, nečetla jsem všechno, ale...já mam taky Mirenu, zavedenou ihned po skončení šestinedělí, ani jsme nečekali na první menstruaci. Mám ji už dva roky a zavádí se na 5-7let. Vůbec to nebolí, nepálí a nic necítítte, nebo alepsoň já nic necítila. A menstruaci vůbec nemám. Nepřibrala jsem a musim říct, že moje chuť na sex je mnohem větší než po antikoncepci jako takový. Protože tu jsem brala bez přestání 11let a děs běs už bych jí nechtěla, nejen, že to člověk když chce má, ale musí chodit pro recept a chuť na sex už nebyla taková...navíc po vysazení jsem měla strašný problémy s otěhotněním a vbec se vším, dokonce jsem na sobě cítila, jak mi ta pravidelná dávka hormonů chybí.
Takže všem vřele doporučuju Mirenu...ušetříte a jste bez straostí:DD a votomtoje.....

hribek
autor
20. led 2012

diky za odpovedi, ja prave cekam na vysledky steru a pokud bude v poradku tak mi dr rekla ze mi ji muze zavest. uz se docela tesim, a doufam ze budu ta cast uzivatelek ktere bude sedet bez problemu. uz mi vazne vadi byt naladova a nemit chut, vidim ze i partnerovi to vadi nebo spis mrzi ze ja sama neprijdu ze budem sexikovat, bez prasku ta chut byla az az a ted uplne vymyzela☹ takze ja uz se nemuzu dockat

weri
20. led 2012

@cell Zdravím 🙂. Můžu mít na tebe dotaz? Já až porodím, tak nutně potřebuji nějakou antikoncepci, pátého prcka nechci 😉. Mám mutaci MTHFR a1298c homozygot a čas od času se mi objeví brnění ruky, obličeje, atd... zkrátka něco jako příznaky při mozkové příhodě. Co jsem koukala na netu, tak splňuji 4 příznaky z pěti. Byla jsem víceméně rozhodnutá pro nehorm. tělísko, moje sérga ho měla (loni v říjnu si ho nechala vyndat, ani nevím proč) a kamarádka ho má. Ale gynDr. mi ho rozmlouvala (to se ještě o mé mutaci nevědělo) a i jsem to různě četla, že se při něm více a déle krvácí, což pro mě nic moc, MS mám 7-8 dní a 2-4 den mám MS silnou, že musím mít vložku i tampon a obojí měním tak za 3 hodiny. Tak jsem se chtěla zeptat, já bych tu Mirenu mohla mít??? Z Trombocentra pouze vím, že horm. antik. není pro mě vhodná. Předem děkuji za odpověď 🙂...

cell
20. led 2012

@weri : z hematologického hlediska vhodná je 🙂

madormi
20. led 2012

@weri co tělísko gynefix, já mám též mthfr homozygot a bylo mi doporučeno toto tělísko 😉

weri
20. led 2012

@cell Díky 🙂...
@madormi Díky za radu 🙂. A to je hormonální nebo ne? A nevíš cenu?

weri
20. led 2012

@madormi Tak jsem si to teď obhlídla na netu a vypadá to dobře 🙂. Přímo moje gynDr. není v seznamu vyškolených lékařů co to můžou zavádět, ale gynekolog, kterému na gynda patří, tak tam je 🙂. Takže v tom by není problém. Takže ještě jednou díky, o tomhle tělísku jsem nevěděla a zatím jsem tedy rozhodnutá pro něj 😉... Tak uvidíme v létě 🙂.

weri
20. led 2012

😀 koukám, že už ani neumím psát 😀... slovíčko se vloudilo...

naieva
20. led 2012

Ahoj holky, také se přidám...🙂 Na prášky jsem zapomínala, tak jsme po druhém dítěti šli do Mireny....Jsem s tělískem absolutně spokojená. 🙂 Menses nemám a hlavně nemusím myslet každý den na prášek....🙂 To je jen moje zkušenost...🙂

madormi
21. led 2012

@weri já za něj platila 3500,též ho můžeš mít až 5 let. a prý se snadněji zavádí díky novému tvaru. po zavedení jsem špinila cca 14 dní a pobolívalo mě břicho, ale teď už v pohodě

nikiii
21. led 2012

@mimys Ty vlakna jsou sestrihnuty na kraticko hned u cipku, takze jsou malinko citit jen zhruba uprostred MS, jak skonci, tak se i ty konce vlaken jakoby vtahnou dovnitr a neni citit vubec nic, zalezi teda samozrejme doktor od doktora jak hodne je striha, ale ja osobne vlakna nenahmatam ani ja sama, natoz aby je citil manzel, kterej poradne ani netusi kde by mel hledat. Tohohle bych se vubec nebala 😉

bodlynka
21. led 2012

Ahoj, já si hned jak jen to po porodu šlo nechala dát tělísko. Doktor mi v podstatě nabídl jen jedno - to nejlevnější (asi za 500 Kč). Nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém....pravidelná menstruace bez jakýchkoliv bolestí. Po třech letech jsem dorazila k lékaři, že bych ráda otěhotněla. Pan doktor mi vyndal tělísko s tím ,že mě upozornil na mou ovulaci. Za 3 týdny mi potvrdil těhotenství. Až v létě porodím - půjdu do toho zase.

zuzi82
22. led 2012

@cell Díky moc za reakci. Mám radost. 😅

vegal
22. led 2012

Ahoj! Já se dokopávám dojít k dr.pro nějakou antikoncepci už 7 měsíců,ale pořád nebyl nějak čas.Už jsem byla rozhodnutá pro tělísko,ale teď mi někdo říkal,že jsou dost nespolehlivá.A je lepší hormonální nebo nehormonální?

masarda
24. led 2012

Ahoj,tak to já jdu zítra dopo na nehormonální tělísko,tak jsem na to teda zvědavá.Hlavně jak to bude bolet a jak mi po tom bude 😉

ferinka
27. led 2012

@bodlynka a nevíš jak se jmenuje to tvoje tělísko??,

bodlynka
29. led 2012

@ferinka ahoj, název nevím, jen že je nehormonální....29.2. jdu k doktorovi nakontrolu, tak se ti můžu zeptat