Jde si upravit termín MS, pokud beru pravidelně antikoncepci?

dajulex
15. zář 2017

Dobrý den.Je možnost si upravit termin ms pokud beru pravidelne antikoncepci?ms mi vzdy vychazi na vikend a o vikendu me to dost obtezuje.beru HA Flaya 28pilulek plus tydenni pauza a ms bez pilulek....posledni pilulku beru vzdy v utery a v patek se pravidelne dostavi ms.slo by v utery dobrat platicko a ve stredu zacit nove s tim ze bych vzala z toho plata jen tri do patku a pak vynechala,predpokladala ms by se tedy mela dostavit po trech dnech tj. V pondělí a ms bych mela pres tyden,lepe by mi to tak vyhovovalo.muj dotaz tedy je,lze to jde takto udelat a jestli se mi tim nerozhazi ms nebo jestli budu chráněna nez se to ustali .Dekuji.

apple_tree
15. zář 2017

Ahoj, urcite to takto jde. Nedelej tu sedmidenni pauzu mezi platickama a rovnou zacni brat dalsi platicko. Muzes si tak oddalit MS o jak dlouho chces. Ja jsem to treba delala tak, ze jsem brala bez prestavky i nekolik mesicu a MS si naplanovala jednou do roka.

soleilll
15. zář 2017

@dajulex Můžeš si to posunout o kolik dnů chceš. Nemusí to být na celé plato, jen ten zbytek už nepoužiješ. Ber tabletky bez přestávky, dokud se nedostaneš na požadovaný den. Sama víš, po kolika dnech od vysazení pilulek to dostaneš. Já takto taky posouvala, abych neměla menzes na víkendy nebo na dovolenou. 🙂 V prvním cyklu bych se na tvým místě při styku ještě radši dodatečně chránila i jinak.

dajulex
autor
15. zář 2017

Super, tak jsem rada ze to jde, ze me to nenapadlo driv 😂 moc ďekuji 🙂