Užívám HA 14 let - budou problémy s otěhotněním?

terez1986
9. říj 2013

ahojky všem, chci se optat. Beru antikoncepci již 14 let. S přítelem plánujeme příští rok svatbu a poté bychom tak do roka se chtěli začít snažit o mimi. Nyní je to 2 měsíce, co HA neberu, ale budu jí muset asi zase začít brát. Přítel má problém s erekcí, když má kondom. HA jsem přestala brát z důvodu,abych se "pročistila". Co jsem ale tak četla, tak to možná ani není potřeba a můžu brát HA až do doby, kdy se opravdu budeme chtít snažit o mimi. Bojím se jen, abychom púak neměli problém s otěhotněním, když bych prášky brala cca 15 let v kuse...?

kacikaci
9. říj 2013

@terez1986 já je brala v kuse 10 let, a na konci září jsem vysadila, na silve¨stra jsme počali dceru, "nečistila jsem se", ale hned jsme se začali snažit, podruhé jsem brala HA rok, vysadila jsem a hned první cyklus otěhotněla..takže za mě - snažit se hned..ale je to hrozně individuální - problémy s otěhotněním nemusí souviset s dlouhodobým braním antiko..prostě vysaď a věř, že se zadaří..chce to o tom tolik nepřemýšlet a užívat si to.. 😉 přeju hodně štěstí, ať se Vám vydaří vše tak, jak si přejete!

camelinka
9. říj 2013

@terez1986 Já brala 10 let, v červenci jsem vysadila, v říjnu sem otěhotněla, jeli sme na ostro od začátku, žádný čekání na vyčištění 😉 😎 . Když je tělo připravený, tak otěhotníte klidně hned další cyklus, když ne, tak to chvíli trvá...

pisjutynka
9. říj 2013

@terez1986 Já brala HA cca 12 let a když jsem jí pak vysadila, půl roku jsem to vůbec nedostala, musela jsem jezdit na vyvolávačky a brát hormony. Pak se to srovnalo a cca po roce sem otěhotněla. Kamarádka po vysazení otěhotněla asi po 2,5 letech, ale je to u každého jinak. Zase mám známou, která vysadila prášky po 10 letech a otěhotněla hned po měsíci snažení.

selverin
9. říj 2013

po 12ti letech HA jsem otěhotněla do 2 týdnů 🙂

romcovaklarka
9. říj 2013

Jak u koho, já brala 13 let, po vysazení mi cyklus hned naskočil, první dva podle mě bez ovulace, ale teprve jsem se v tom začínala orientovat, tak si nejsem úplně jistá a po 5 cyklech jsem otěhotněla...

monikahyk
11. říj 2013

Ahoj, myslím, že je to individuální. Já brala HA 10 let v kuse, pak otěhotněla hned první cyklus bez čištění a teď jsem si nechala vyndat Mirenu a otěhotněla jsem taky hned první cyklus...Záleží na tom, jestli je i muž v pořádku. V dnešní době je i hodně chlapů neplodných...a to čím dál tím víc. M.