Vaginální kroužek NuvaRing, máte zkušenost?

gabibrok
5. led 2013

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat,jestlti máte někdo zkušenosti s otehotnenim s tímhle typem antikoncepce. Sama Nuvaring pouzivam uz 9 měsíců a jsem s ním spokojena, ale přece jen mam pochybnosti, jestli jsem chráněna i během pauzy.
Děkuji za odpovědi.

weweparis
21. čer 2016

Dobry den preji. Prave mi ma doktorka predepsala krouzek Nuvaring. Mam totiz strasne silne priznaky PMS, ktere mi zasahuji do vsech oblasti (vztah, prace, rodina...). Klasicke pilulky odmitam, protoze jsem po nich pribrala, snizilo se mi libido a zrejme mi vazne nesedly. Tak se ted bojim. Doktorka rikala, ze vaginalni krouzek by mi mel pomoct prave na priznaky PMS, zklidnit bolestivou menstruaci a nezatezuje tak organismus, pry je to nejsetrnejsi metoda pusobici lokalne v male panvi. Chtela bych se vas - zkusenych zen - zeptat, zda jste mely podobne obtize (PMS) a po uzivani krouzku vam aspon trochu odeznely?
Co jsem cetla prispevky zde, hodnotite kladne, ale prece jen, jsou stare tri roky. Cim vice nazoru, tim lepe. 🙂 Moc vam dekuji za pripadne reakce! 😉

tetalucina
22. čer 2016

Kdysi jsem nuvaring mela a byla jsem s nim max spokojena.jen ta cena,ale jinak za me super

dudysek
22. čer 2016

Já jsem ho také používala a byla max. spokojená. Kdybych nerezignovala na hormony, asi ho užívám i nadále.

nita1984
22. čer 2016

Asi jsem jedna z mála, ale já spokojená nebyla, dokonce mi při sexu vypadl....

blanka.k
22. čer 2016

@weweparis S Nuvaringem jsem skoro MS neměla, natož bolesti , paráda 😉 Teď naopak jsem musela HA úplně vysadit (přiznám se, že HA jsem brala hlavně kvůli cyklu a problémům s ms), a to je děs... bolesti, silná ms, blbě od žaludku.... 😅 takže ano, za mě Nuvaring super (z HA co jsem zkoušela od svých 19ti do 35ti - 3 druhy tabletek + Nuvaring - Nuvaring byl nej )

0kacka0
26. črc 2016

Ahoj, kroužek používám půl roku, jsem s ním spokojená. Nikdy mi nevypadl, ani při sexu, partnerovi nevadí. Ale je možné ho vytáhnou na 3 hodiny, samozřejmě se nesmí vytahovat pořád!!! Menstruaci mám o trochu slabší než po pilulkách, cca 3 dny a velmi slabou, bez bolestí (ty jsem ale neměla nikdy). Kroužek je výhodnější v tom, že sice obsahuje hormony, ale ty nejdou přes celý trávící trakt, prostě přes celé tělo, takže ani zvracení nebo průjem nesnižují jeho účinek! Když kroužek přestanete používat, můžete klidně okamžitě otěhotnět, takové to "pročištění těla od hormonů" je mýtus.

magdaleshka
27. črc 2016

po jakékoliv HA je s tím problém..

lorana
17. srp 2016

já mám a byla jsem s tím celkem spokojená...

alzbetaoul
8. říj 2016

Ahoj,
chci se zeptat, jsem behem tydne bez krouzku chranena?

8090
25. říj 2016

Ahoj holky chci se zeptat co se stane když si vemu krožek týden po menstruaci mám ho poprvé

moncici7
8. srp 2019

Ahoj, ja prave s Nuvaring otehotnela! Nevim, zda jsem nekde udelala chybu, ale za mne tato metoda velke NE!

agneska7
8. srp 2019

@moncici7 zrovna jsem se chtěla optat zda se může při kojení a kolik stojí . Ale tato odpověď mi stačí 😆 děkuji nechci 😄

apollonka
8. srp 2019

@moncici7 tez jsem s nim otěhotněla 😁

marku
27. dub 2020

Ahojte, prosím o vaši zkušenost s Nuvaringem. Kroužek mám již 3 měsíc,ale hrozně mi padají vlasy a shodila jsem 4 kg. Kůže na hlavě mě dost pálí a nevím jestli to přičítat Nuvaringu, nebo hledat příčinu jinde. Jinak mi tedy kroužek max. vyhovuje, nešpiním, nemám PMS a menses trvá jen 3 dny s lehkým krvácením.Takže bych nerada vysazovala.díky

tbl
29. zář 2020

Dobrý den, já vyzkoušela Nuvaring, ale bohužel mi nesedí. Měla jsem jej jen krátce asi po dvou dnech jsem se cítila strašně, měla jsem oteklé a bolavé břicho, úplně mi zastavil MS, myslela jsem si že to vše přejde ale den ode dne mi bylo jen hůř a hůř. Až jsem jej po asi týdnů odstranila. Pokud by někdo chtěl mam dva ještě v balíčku, koupeno v září. Nevím jinak co s tím, je to dost drahé a myslím si že by některé z vás co sedí, mohli přijít vhod.