Vysadila jsem prášky a MS nikde, je to normální?

01alka
23. únor 2014

Ahoj holky 🙂 Mám dotaz: 18tého ledna jsem vysadila prášky cca po 3 letech,kdy mi i končila MS , dneska je 23 unora a stále jsem nedostala MS, podle výpočtu už jsem ji měla mít a stále nic... Je to normální,mám počkat, nebo raději zajít na gyndu ? Děkuji

luciebx
23. únor 2014

@01alka udelej si test.. a budes mit jasno.. na gyndu jit muzes.. ale kdyz udelas test tak budes vedet zda tam jdes jako tehulka.. nebo si jdes pro vyvolavacku.

simbelmine
23. únor 2014

Mně po prášcích došla menses asi po měsíci a půl...ještě chvíli počkej a kdyby nic, zajdi na tu gyndu 🙂

01alka
autor
23. únor 2014

Děkuji, test raději koupím a ješte chvíly teda počkám ....

zlatelevizeedna
23. únor 2014

@01alka je to normální, tělu trvá, než nastartuje cyklus. Nepravidelnosti mohou být. Kdyby tě to zneklidňovalo, skoč k doktorovi.

jinajana
24. únor 2014

Mně MS nepřišla rok, na vyvolávačce jsem byla, něco málo se objevilo, ale MS to teda nebyla, takže jsem se na to pak vykašlala a počkala, až se tělo srovná samo - přesně 12 měsíců.

mymetka
24. únor 2014

Mi to poprvé trvalo 5 měsíců, doktorka říkala, že pokud nejsem velký příznivce vyhánění čerta dáblem, tak ať počkám a do půl roku to prý není patologický, když bereš předtím HA dlouho. Jinak říkala, můžem vám dát injekce nebo prášky, ale jsou to další umělé hormony. Záleží na tom, jak moc spěcháš.

mikulilinka
24. bře 2014

Antinu jsem zobala 9let s jednou pauzou před dvěma lety a Ms chodila přesně na den a byla pravidelna, ted jsem před měsícem vysadila a čekám a stále nic.Sice jenom 5ty den 😀 ale cítím se jako balón.a břicho mě pali.Test negativní.

sykorkaa
24. bře 2014

@01alka Ahoj..takový problém jsem taky měla..vysadila jsem antikoncepci a když měla dojit menstruace tak nedošla..první věc byl u mě těh.test..byl negativní a tak jsem jela asi kolem 40 DC na gyndu.... a od té doby ( od záři 2013) beru prášky Provera, abych menses vůbec dostala...bez nich to prostě zatim ještě nejde...

berusinecka
24. bře 2014

@01alka
Ahojky, tak já jsem brala prášky od 17 asi do 21 let. Protože jsem nechtěla už do sebe rvát ty sra... tak jsem je vysadila. Zezačátku jsem MS měla docela pravidelně, ale po nějaké době přestala. A neměla jsem ji třeba i 2,5 roku. Jsem léčena na endokrinologii se štítnou žlázou, což to může také způsobit. Můj problém ale byl zvýšení prolaktinu. Což znamená, že v těle je zvýšen prolaktin, mozek vysílá signál, jako bych byla těhotná, ale nebyla. Takže se MS nedostaví. Doktorku jsem donutila aby mě poslala na magnetickou rezonanci, nádor hypofýzy vyloučili. Ptala se, zda chci otěhotnět, já tehdy nechtěla. Tak jsem prášky nebrala (doporučila Dostinex) A řekla, až budu chtít být těhotná, tak že mi prášky předepíše. Pravou příčinou se nezabývala. Je pravda, že jsem měla hodně stresu ( škola dálkově, práce na plný úvazek,..), což mohla být příčina. Také řekla, že je nepravděpodobné, že bych přes štítnou žlázu a přes zvýšenou hladinu prolaktinu otěhotněla. Dalších pár let jsem s přítelem normálně bez ochrany spala. A v srpnu 2010 se sešli okolnosti (dostala jsem se nějak do klidu, prolaktin se snížil, ale MS jsem neměla) a já neplánovaně otěhotněla. Pozn. Otěhotnět můžeš i když nemáš MS. To jsem zažila na vlastní kůži. Zjistila jsem to až ve třetím měsíci. A teď už mám dva krásné kluky. 😵 Po porodu do početí (2 roky) jsem měla MS jen asi 3x. Doktorka mi řekla, že s mými problémy mohu být ráda, že jsem otěhotněla.
Takže má rada zní. Nech si udělat testy na těhotenství, pokud nejsi těhotná, tak test na prolaktin. 🙂 Držím pěstičky

01alka
autor
25. bře 2014

@berusinecka Děkuji za reakci, nakonec se MS dostavila se zpožděním... dřív před braním HA jsem měla MS nepravidelnou, takže jsem zvědavá co bude ted, a kdy zas příjde. O mimi se snažíme aj ne, až to příjde,tak to přijde, jsme zajištění, oba máme práci a tak ,necháme tomu volný průběh, jen ta MS ,snad bude OK.

lucie1984
15. dub 2014

Nečekala jsem, že bych mohla mít taky tento problém ☹ Ale po 10 letech braní antikoncepce se to možná dalo trochu očekávat, no... 4 dny zpozdění a já jsem nervózní! Nevím, co se děje a štve mě, že nemám věci pod kontrolou. Ach jo. Ale ještě prý do 35. dne je to normální cyklus. Tak snad....

radkafeil
27. dub 2014

Ahoj holky, já jsem brala HA 9 let. V březnu jsem ji dobrala a přestala brát. V dubnu jsem dostala MS 1.4. po 30 dnech, trvala 5 dní v pohodě. Teď čekám kdy přijde, měla by snad přijít teď v týdnu. Akorát se mi v pondělí 21.4. objevilo trošku krve a hned špinění které trvalo 4 dny slabé. Od pondělí mě bolí v podbříšku, takový divný pocit jsem trochu nafouklá. Tak nevím teda jestli jsem taková rozhozená že jsem přestala brát HA, nebo co se děje. Nevím jestli čekat co se bude dít, jestli přijde MS, nebo zajít na gyndu.. Včera večer se zase objevil bílý výtok s troškou špinění a zase nic.

lucie1984
2. kvě 2014

Tak už mám zpozdění 20 dní. Gynekoložka mi řekla, že je to normální. Mám ještě pár dní počkat a pak začít brát nějaké léky, co mi předepsala (na vyvolání). Tak jsem na to zvědavá...

radkafeil
11. kvě 2014

Ahojky já zpoždění 41 den.... 3 den opět trošinku špinění skoro žádné... ve čtvrtek jsem objednaná na gynekologii... tak jsem zvědavá, jinak 6.5. test negativníí

radkafeil
18. kvě 2014

Ahojki, tak jsem byla čt a pá u gynekologa. Vyšetření vše v pořádku vzali mi krev s podezřením na těhotenství. Výsledky ukázali vše negativní. POdle všeho zblblá MS, špinění prý může být MS divná a bude trvat dobu než se mi srovná po tak dlouhém užíváním HA. Takže prd, 😀 za tři týdny kontrola jestli mě nebolí břicho pokud by byl problém, necháme MS vyvolat. Zatím to vypadá dobře podle sliznice, která je čistá jak po MS. Tak tomu necháme čas 😨 papa

mispula19
23. kvě 2014

Mám nyní stejný problém. Anti jsem přestala zobat v Listopadu, po měsíci jsem dostala měsíčky jako obvykle, pak už ale nic, v Únoru jsem byla na preventivce, tak sem se rovnou zmínila, dostala jsem vyvolávačku, po té něco málo bylo, pak mi na 2 měsíce nasadila 2 balení nějakých hormonů na upravení a nyní zase nic, ale už do sebe nic rvát nechci tak čekám. Jen mě zajímá, zda teď můžu otěhotnět nebo to nepůjde? brala jsem anti skoro 8 let, je to šílený :-O Holky co píšete, že jste čekali i rok, nepředepisovali Vám žádné léky?