Vysazení antikoncepce-plánované početí, máte zkušenost?

betikap
23. únor 2013

Ahoj, chceme s se s přítelem hned po svatbě pokus o miminko. 😀 Beru již 4 rokem HA (jangee). Jaké máte zkušenosti s případnými problémy nebo přínosy vysazení HA? A jak dlouho ste čekali než ste otěhotněli? Mám strach že se nám to nebude dařit.. ☹

sarkad2856
23. únor 2013

@betikap Ahoj,tak asi bych začla užívat vitamíny,čajík.Znám případy kdy se jim to podařilo hned do 2 měsíce.Je teda pravda že mi říkala mudr,že by se žena od HA měla pročistit.Tak moc hned po vysazení nedoporučují o snažení,ale je to asi na každém.Důležité je teda užívat ty vitamíny i pár měsíců před početím.Tak at se zadaří 😉

tadlen
23. únor 2013

po vysazeni po 2cyklu otehotneni

betikap
autor
24. únor 2013

@tadlen někde sem se právě dočetla, že může trvat i 5měsíců než po vysazení antikoncepce začnu zase ovulovat a nevim co je na tom pravdy...

luciksima
24. únor 2013

@betikap ahojky já brala v kuse HA 5 a půl roku pak jsem jí vysadila a řekli jsme si,že tomu dáme volný průběh....ani jsme se nesnažili a 2 měsíc po vysazení jsem byla těhotná 🙂 tak držím pěsti at se ti taky zadaří brzy a nemusíš dlouho čekat 🙂

andilekanitka
24. únor 2013

já brala HA 5 let, po vysazení otěhotnění na 4 cyklus (3měsíce)....ale možná by se povedlo dřív ale moc jsem se na to soustředila, 4. cyklus jsem začala plánovat svatbu a zadařilo se, jinak půl roku přdem jsem brala kyselinu listovou

lvicek2000
24. únor 2013

Mně naopak doktorka říkala, že není žádná pauza potřeba na pročištění, naopak. Brala jsem 10 let HA, vysadila jsem-dva měsíce trvalo než se cyklus nějak usadil a otěhotněla jsem přesně půl roku po vysazení.

zamilovanadonej
24. únor 2013

Já brala triregol a po vysazení trvalo otěhotnění pokaždé 11 měsíců...

betikap
autor
24. únor 2013

@andilekanitka a kyselinu listovou si kupovala normálně v lékárně jako doplněk?

andilekanitka
24. únor 2013

@betikap jo jo normálně řekneš že chceš kyselinu listovou

kamimik
24. únor 2013

Já jsme brala HA 14 let a druhý měsíc po vysazení jsem byla těhotná🙂 Dr. taky říkala,že je to lepší bez pauzy, je to prý měnší zátěž pro organizmus. Listovku jsem brala hned, když jsem vysadila,ale jiné vitamíny ne.

lvicek2000
24. únor 2013

Listovku jsem taky brala od vysazení, tím se určitě nic nezkazí 😉

naomi6
24. únor 2013

@betikap Ahoj, já brala HA 8 let, pak jsem rok nemohla otěhotnět, ovulka prostě nechodila. Po tom roce mi dr předepsal clostil a hned napoprvé se podařilo. Takže já bych už vysadila. Ale žádné čištění není potřeba, můžete se snažit hned po vysazení HA. To mi říkal můj gynekolog. Držím palce 😉

pajab
6. bře 2013

Brala jsme H.A 8let v kuse. Vysadila jsem a hned ten měsíc jsem otěhotněla 😉

betikap
autor
6. bře 2013

@pajab jo to je snad sen každý co se o to snaží 😀

pajab
6. bře 2013

Ten se mi to vrací i s ůrokama - na druhé si čekám déle.

zvirka
6. bře 2013

@betikap S tou ovulací je to pravdu, já během půl roku po vysazení menstruovala 2x, prostě než mi to zas "naskočilo", i gynekoložka mi říkala, že to prostě chvíli trvá, až po roce snažení se mají začít řešit nějaká vyšetření. Ale já brala opravdu dlouho, 8 let. No a po 2. mestruaci - přesně za půl roku po vysazení - jsem otěhotněla.