Vysazení HA -> extrémní přibývání na váze, ztráta MS, vypadávání vlasů

lucka_00
17. zář 2017

Ahoj holky 🙂
byla bych ráda pokud byste mi mohly dát nějaké rady ohledně vysazení HA. HA jsem začla brát v 15 letech - doktorka mi ji nasadila kvůli rozházenému cyklu. Ale po 3 letech jsem ji vysadila. Vysazení bylo šílené. ☹

První měsíc po vysazení HA byl ok, mens. jsem dostala po 28 dnech a žádné problémy. Po skončení mens. nastalo peklo - 3 měsíce žádná mens., nabírala jsem opravdu ze vzduchu - za 3 měsíce 10 kilo a všude strie, začalo se mi šíleně tvořit akné, mastit a vypadávat vlasy a navíc se ještě přidaly pořádné deprese ☹ Bylo mi tak strašně, že jsem po asi 3,5 měsíci šla na vyvolávací injekci a hned co jsem dostala mens. jsem zase začala brát HA a vše se ustálilo a nabírání na váze ze dne na den ustalo. Opravdu to nešlo vydržet.
Teď ji chci zase zkusit vysadit. Zkusím Gynex, kontryhel, přemýšlela jsem i nad čínskou medicínou. Ale byla bych moc vděčná, když byste mi daly nějaké tipy a rady, které vám osobně pomohly 🙂 Mám z toho opravdu husí kůži, když si vzpomenu. jak mě v té době bylo....
Díky moc! 😉

apple_tree
17. zář 2017

Na tohle je tezko cokoliv radit. Ja jsem vysazovala HA v unoru po neprerusovanm brani 16 let. Tak jsem si o tom taky cetla hodne a byla pripravena na vsechny hruzy sveta a nic moc zvlastniho se nakonec nestalo. Jedine co, tak jsem preventivne zacala uzivat gynex uz posledni tyden pred vysazenim. Jinak u me pravidelna MS nabehla okamzite, cyklus mam presny, pribrala jsem cca 2 kg, ale to muze byt z cehokoliv, mozna se mi o trosku vic chvili mastily vlasy, ale taky nic hrozneho. Poslednich par let jsem mela antikoncepci Lindynette. Mimo toho gynexu a kontryhelu mrkni treba jeste na drmek.

apple_tree
17. zář 2017

Jo a velmi pozitivni vec, po vysazeni se mi rapidne zvysila chut na sex 🙂

lucka_00
autor
17. zář 2017

@apple_tree Díky za odpověď 🙂 Já mám právě bohužel tu negativní zkušenost... tak doufám, že to tentokrát bude jiné, že to podchytím. Ale je super, že ty jsi vše měla v pořádku 🙂
Na ten drmek jsem zrovna teď taky narazila. Ale už tomu nerozumím . V něm má být zase přírodní fytoprogesteron. Takže bych spíše asi měla brát toto, když přihlédnu k předchozím příznakům - vypadá to na estrogenovou dominanci a málo progesteronu. Tak mi zas nedává smysl do sebe dávat přírodní fytoestrogeny... už tomu vážně přestávám rozumět... 😵