Za jak dlouho jste otěhotněly po vyjmutí Mireny?

lumanima
6. kvě 2013

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat za jak dlouho jste otěhotněly po vyjmutí Mireny? Četla jsem, že nejdříve se čeká na obnovení menstruace. Za jak dlouho se tak obnoví? já osobně při Mireně nemenstruovala vůbec. Děkuju za jakýkoliv příspěvek s touto tématikou.

dracula
8. kvě 2013

Má sestra otěhotněla, aniž by u ní proběhla menstruace asi dva měsíce po vyndání mireny.

lumanima
autor
8. kvě 2013

@dracula Ahoj, děkuju za zprávu...já četla pár příspěvků, že v hodně případech otěhotněly holky cca do dvou měsíců po vyndání. Prý měly do pár dnů špinění a pak do měsíce menstruaci a po ní hned otěhotněly. Tak nevím.

lumanima
autor
8. kvě 2013

@dracula Ale je divné, že otěhotněla aniž by menstruovala...já právě myslela, že musím počkat, až začnu. 😨

blondynka400
8. kvě 2013

@lumanima na to aby byla menstruace, musí proběhnout nejdřív ovulace, tzn. že můžeš po vyjmutí otěhotnět i bez proběhlé MS 😉

lumanima
autor
8. kvě 2013

@blondynka400 já jsem to právě pochopila tak, že ovulace při Mireně probíhá normálně každý měsíc, ale proto, abych otěhotněla, se musí spustit právě menstruace, kterou já osobně při Mireně neměla. Protože jak mi bylo řečeno, bez menstruace jakožto uvolnění vajíčka prostě neotěhotním 😕

blondynka400
9. kvě 2013

@lumanima u žádné hormonální antikoncpe menstruace není, když tak je to psedumenstruace. Ovulace klasicky probíhá u mechanických tělísek a tam je i pravá MS.
Menstruace bez ovulace nemůže existovat. V první části cyklu zraje vajíčko, plus se k tomu roste entometrium - sliznice, pak dojde k psaknutí folukulu a z něhož se vytvoří žluté tělísko a to produkuje progesteron na základě něhož se stává sliznice reciprotivní, kdy nedjdoe k uhnízdění vajíčka, poté dhouí k MS. Mirena by měla blokovat ovulaci a vytvoření správné sliznice pro uhnízdění vajíčka (proto při ní obvykle pseudoMS není, protože se ani sliznice nevytváří) + pracuje ještě mechanicky, protože se může stát, že k ovulaci dojde, tak jako u každé HA.

mirkatjjfojg
16. zář 2014

Ahojte chtěla bych od vás nějakou radu tří roky jsem měla mirenu a snažíme se s manželem otěhotnět ale ňák nám to nejde mirenu nemám už rok a furt nic nevíte čím to je po každý když z manželem zkoušíme pokaždé to ze mě vitejka neznam důvod moje sestra měla mirenu 5 let a nechala si jí vyndat před půl rokem a podařilo se jí otěhotnět teď je už 5měsíců těhotná s já stále nic 😢

sabinka021
3. únor 2015

Ahoj, bohuzel kazdy neni stejny.. Ja se snazila s manzelem 3 roky a nic.. Nakonec jsem sla do CARu a pi prvni inseminaci se zadarilo😊 Dnes mame 3,5 leteho Tobiaska. Nekdy je potreba nechat si trochu pomoci.. Uvazovala jsi s manzelem o tom? Po synovi jsem si dala telisko, ktere jsem v prosinci nechala vyndat. Do tydne jsem dostala MS a to hodne.. Ted mam zpozdeni, cyklus jiz 35 dni( mivala jsem cca 26) a test nic. Stale cekam.. Jsou to nervy at chcete nebo ne. Priznaky mam, ale vite jak to je.. Koukam, ze jsi psala jiz v zari. Posunulo se to nekam?