Zákaz antikoncepce Diane 35 - úmrtí

kamca30
13. dub 2013

Ahoj holky, Francie zastavila prodej léku Diane 35, který se i v České republice užívá jako antikoncepce. Lékaři jej předepisují i k léčbě akné či jiných příznaků souvisejících s vysokou hladinou testosteronu. Francouzští odborníci zjistili, že pilulky zvyšují riziko krevních sraženin a jsou evidována již čtyři úmrtí.

kalo
13. dub 2013

@kamca30 ano ano víme 🙂

kajalka
13. dub 2013

Zajímalo by mě, kolik dalších úmrtí padá na vrub ostatním značkám HA.

stavba
13. dub 2013

@kamca30 všeobecně, kdo má vysoké srážení krve, tak nesmí HA užívat, to je, řekla bych poměrně známá věc.

mamkamarketa
13. dub 2013

@stavba "vysoky srazeni krve" to je celkem divny pojem. Ja nemam zadnou genetickou mutaci, INR a pod mam vzdy v norme. A antikoncepce me dostala do stavu,ze kdybych se dostala k doktorovi tenkrat o 5minut pozdeji, tak tady nejsem...

kalo
13. dub 2013

@mamkamarketa vysoká srážlivost krve není až tak divný pojem 🙂 Prostě náchylnost ke vzniku krevních sraženin, embolie-ucpání cévy...prostě někdo k tomu má třeba už dědičné dispozice....

Nemyslím si, že by bylo "smrtící" jen Diane....obecně HA je průser a spousta ženských ani netuší jaký...Oni gyndaři zase tak dobře neinformují...

gintare
13. dub 2013

@stavba Jen je často neznámá věc, KDO má vysoké srážení krve... To byl i můj případ, celý život naprosto zdravá, pak pět měsíců Diane 35 (proč si nevylepšit pleť, když mi to gynekoložka nabídla) a trombóza, embolie... Taky už jsem tu nemusela být.

stavba
13. dub 2013

@mamkamarketa pardon, už jsem dlouho doma a ne vždy se vyjádřím úplně odborně. 😀 Myslela jsem tím, kdo má vyšší srážlivost krve - lepší? Nejsem doktor.
@gintare Ano, já vím, to je problém, ne každý o sobě ví, že má vyšší srážlivost krve.
Asi by nebylo od věci, kdyby lékaři, před tím, než nějakou HA předepíší, vyšetřili pacientku na srážlivost krve, opět to píšu neodborně, nevím, jak se takovému vyšetření říká.

leg
13. dub 2013

@kalo to máš sice pravdu, že gyndaři neupozorňují, ale každá žena starší 15 let přeci umí číst příbalový leták a tam to vše je napsané. Ale přiznám se, že cca kolem 20 let jsem také brala Dianu a vůbec jsem neřešila, že bych neměla kouřit atd. Teď jsem starší a HA radši už ani nechci. Mám 2 děti a nehodlám kvůli HA riskovat to, že se mi něco stane. 🙂 Tak jako všechny léky, tak i braní HA je na rozhodnutí pacientky a nikdo nás do toho přeci nenutí. Je to náš svobodný risk 🙂

mamkamarketa
13. dub 2013

@stavba ne tim to nemyslim. Ja mam krev uplne v poradku. Vse mam v norme. Zadnou mutaci nemam. A preci me to malem zabilo...

stavba
13. dub 2013

@kalo to máš pravdu. Lékaři moc rádi předepisují HA a tvrdí, jak je bezpečná a neškodná. Bohužel opak je pravdou. Já jsem u sebe přesvědčená, že její dlouhodobé užívání "napomohlo" k tomu, že jsem měla velké problémy mít mimčo. 😒

mamkamarketa
13. dub 2013

@kalo ja tim chtela rict,ze to neni prukazne. Ja mam pokazde INR v norme. Zadnou mutaci mi neprokazali. A stejne jsem jsem mela oboustranou masivni plicni embolii.
Takze HA neni bezpecna pro nikoho 😖

stavba
13. dub 2013

@mamkamarketa tak asi nemáš v pořádku něco jiného, když Tvé tělo na HA zareagovalo tak špatně. Já osobně už nechci v životě o HA ani slyšet.

gintare
13. dub 2013

@stavba Zjistit se to dá jen genetickým vyšetřením a to by plošně stálo moc peněz... Tak to píšou a buď to člověk přežije, nebo ne.. V příbalovém letáku se člověk bohužel nedočte, jestli je to jeho případ, ale aspoň, když mi zmodrala noha, tak jsem věděla, že je zle a na nic nečekala. Dodatečně mi zjistili mutaci, ale mimo období užívání HA a těhotenství se nijak neprojevuje.

paolin
13. dub 2013

Diane jsem taky měla. Po dvou letech si tělo samo řeklo a musela jsem změnit typ a pak stejně vysadit úplně. Ono tělo po několikaletém braní antikoncepce může dlouho startovat do normálu, doporučují se přestávky.

mamkamarketa
13. dub 2013

@stavba to ja taky 😀
Ale nemam. Chodim na kompletni hematologicke odbery. Vse mam ok. Dr se vzdy chyta za hlavu jak je to mozny 🙄
Opakovane mi delali gen, mutace. Vse negativni

stavba
13. dub 2013

@gintare no jo, vše je bohužel otázka peněz. Já jsem genetické vyšetření také podstoupila a zjistili mi nějakou mutaci, už nevím jakou, ale vyšlo z toho najevo, že mírně zvýšená srážlivost krve tam je. Ale Dr. mě ujišťovala, že to není nic dramatického, že klidně HA mohu užívat dál. Ale děkuji nechci, užívala jsem ji 12 let v kuse a stačilo.

stavba
13. dub 2013

@mamkamarketa tak hlavně, že jsi v pořádku. Hold, ani doktoři nemají odpověď na všechno.

gintare
13. dub 2013

@stavba Tak to je ale od té dr. nezodpovědnost, mně řekli, že v žádném případě nikdy a v těhotenství píchat Fraxiparine na ředění krve, tak jsem jak rozpíchaná jak jehelníček, ale v klidu. A nosím kompresní punčochy.

stavba
13. dub 2013

@paolin já když se jednou zeptala svého gynekologa, zda by nebylo dobré po tak dlouhodobém užívání HA ji na nějaký čas vysadit, tak mě skoro seřval, že se to nedělá. Občas mám pocit, že doktoři spíš myslí na své plné peněženky než na dobro svých pacientek. 😒

stavba
13. dub 2013

@gintare já už v té době HA dlouho neužívala. Naštěstí u mě zafungoval vlastní rozum a vysadila jsem ten humus snad ještě včas.

mamkamarketa
13. dub 2013

@stavba jj mas pravdu 🙂
Jsem hricka prirody 😀 😀 😀

ladus88
13. dub 2013

Nevim jestli to muze byt tim ale po pul roce jsem brani diane jsem skoncila s plicni embolii,natoz mi zjistili ze mam problemi se srazlivosti krve,takze nemzu uz brat nic ale jestli to je vylozene diky tom cert vi... 😒

marketma
13. dub 2013

Napr. genetickou mutaci, kterou mam i ja "heterozygot" ( vyssi srazlivost krve) ma 60% populace, lze to zjistit jenom genetickym vysetrenim..... I mne doktor nedoporucil uzivani antikoncepce. Na genetice jsem byla z duvodu opakovanych potratu.....jinak bych o mutaci ani nevedela ☹

naomi6
13. dub 2013

@kamca30 Také jsem brala Dianu na zlepšení pleti. Pleď jsem měla pak krásnou, ale po dlouholetém braní HA jsem pak měla problémy s otěhotněním, takže už v životě HA nechci

2veverka
14. dub 2013

Jenom na dokreslení, kamarádka, která brala tuto antikoncepci, měla těžký nádor hlavy, asi ve 32 letech...

dxxd
18. bře 2016

Dobry vecer,chtela jsem se zeptat jestli mate nejake skusenosti z Sienima? 🙂