Zapomenutá HA ve 3. týdnu, je možné otěhotnět?

ivanhoett
10. čer 2013

Zdravím maminky, minulý týden, se mi stala taková nehoda. Zapomněla jsem si vzít HA. Byl to 16. prášek, takže týden 3. Vzala jsem ho po víc jak 12hodinách. Samozřejmě jsem nastudovala příbalový leták a teď jak doberu platíčko nebudu dělat pauzu. Jde mi ale o to, myslíte, že je možné otěhotnět, když jsem měla sex den před opomenutím i ten den, kdy jsem zapomněla? Pak už jsem pro jistotu nechráněný styk neměla, ale tohle mi teda vrtá hlavou a v příb. letáku se o tom nic nepíše. Děti už máme a další opravdu nee takže plaším a nejraději bych se praštila, že jsem mohla zapomenout. 😠

speedygon
10. čer 2013

@ivanhoett den předtím ten nechráněný styk nevadí...a pokud po vynechání postupuješ dle letáku, nemělo by nic hrozit....v den opomenutí taky záleží na tom, zda byl sexík ještě v době před opomenutím nebo až po čase, kdy jsi pilulku vzít měla(alespoň myslím)....

ivanhoett
autor
10. čer 2013

No v ten den byl styk ráno a já normálně Ha beru kolem poledne. No snad to teda bude ok. Já plaším, protože my s manželem máme to štěstí, že stačí abychom se o sebe otřeli a jsem těhotná 😀

speedygon
10. čer 2013

@ivanhoett tak pokud jsi ji vzala ještě v té lhůtě, tak se bát nemusíš vůbec, to ještě účinkovala ta předešlá tabletka 🙂